Навигация
Реклама
Реклама

Гора УРЦ

Наш черговий похід в рамках проекту «Наше» був в напрямку гори УРЦ. Це було останнє сходження бурхливого зимового сезону. 23 лютого погода була весняної, ми піднімалися в легкому одязі, деякі навіть в футболках. Ми почали підніматися по південному схилу, щоб уникнути глибокого снігу, але виявилося, що на південній стороні снігу не було взагалі. Місцевість, з якої стартував похід, нагадувала пустельну зону, повністю суху і без рослинності. Це мій улюблені вид ландшафту, коли все навколо відкрито, дивишся і милуєшся виглядом, і повітря сухе і чисте. Спочатку піднімалися по проїжджій дорозі, поки не почалося стрімке сходження. Кілька слів про Урцскіх горах. Наш черговий похід в рамках проекту «Наше» був в напрямку гори УРЦ

Гора УРЦ

Урцький хребет знаходиться між річкою Арацо і Шахапом (притока річки Веди) на півдні Араратської марза. За походженням ці гори тваринний брилові. Тягнуться з північного заходу на південний схід. Протяжність 25 км, максимальна висота 2445, 9 м (гора УРЦ). Хребет нерівномірний, північні схили протяжні і некруті, південні - короткі і різкі, обриваються глибокими і ущелинами. Ландшафт біля підніжжя напівпустельний, а високий гірський пояс представлений гірськими степами.

Урцький хребет (на висоті 1910 метрів) пов'язує між собою котловани Шахапа і Арацо.

Подолавши кілька підйомів і спусків дісталися до вершини.

Погода була чудовою, світило сонце, вітру не було. Рідко буває, що на вершині гори немає вітру. І тільки календар нагадував про те, що все ще зима. У вершини відкривався чудовий вид. Ще по дорозі на вершину гора Тежкар (тисяча сімсот тридцять п'ять м) зачарувала нас своїм виглядом, яка знаходиться на південь від Тігранашена. Вид Тежкара супроводжував нас протягом усього походу. У нас була можливість милуватися цією горою з різних ракурсів. На південь від вершини було видно Сардарак, на південний схід - озера АРМАШ, звивиста річка Арак, з і висять в повітрі Великий і Малий Арарат. На північ від вершини схили були повністю покриті снігом. Внизу виднілася церква Св. Карапет.

По дорозі нам попалися ось такі гірські породи

У Урцскіх горах часто зустрічаються безоаровие козли і муфлони, які зареєстровані в червоній книзі. Полювання на них суворо заборонена. Це буферна зона, оскільки знаходиться в безпосередньому сусідстві з Хосковскім заповідником.

Далі ми рушили по вершинах до кінцевої точки нашого походу, до села Ланджар.

Фотографи: Тигран Шахбазян, Татев Айрапетян, Асмік Мелікян, Бабці Арзуманян

Коментарі

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.