Навигация
Реклама
Реклама

Як відкрити свій бізнес в Аргентині

«Сміливість міста бере»

Ви все частіше замислюєтеся про можливість відкрити свою справу поза реалій вітчизняної регуляторної та фіскальної служб? Думаємо, саме час звернути вашу увагу, нехай на далеку, але таку комфортне та гостинне Аргентину - батьківщину чуттєвого танго і довгожителів. А ще - країну, де самі привітні і відкриті до спілкування люди в Південній Америці. Країну, населення якої практично на 80% складається з нащадків європейських переселенців і не розуміє сенсу поняття «понаїхали». Країну, яка має одне з найбільш ліберальних імміграційних законодавств і мультикультурну основу суспільства.

Це, безсумнівно, істотні комфортні переваги для розвитку вашого бізнесу. Однак не менш важливі сприятлива фіскальна політика, нескладний процес відкриття своєї справи, наявність ринкових «ніш» в малому і середньому бізнесі країни, що входить в G20 - Велику двадцятку економічно розвинених держав.

Крім того, при всіх працюючих в Аргентині європейських принципах, які існують у суспільно-політичному та соціально-економічній сферах, життя в цій дивовижній країні не тільки приємна через комфортного клімату і відсутності різниці в ментальності.

Тут відносно недорога нерухомість в порівнянні з Києвом та іншими великими містами України. Як і оренда, про що свідчить те, що 70% населення живуть в орендованих апартаментах або будинках - до чого комунальні клопоти, якщо їх на себе візьме господар житла?

Привабливі також такі сфери, як освіта і медицина, які є безкоштовними для всіх, починаючи від аборигенів і закінчуючи нелегальними мігрантами (що стосується медичних послуг). Ну а якщо ви плануєте дожити в Аргентині до похилого віку, вас чекає така пенсійна програма, яка дасть можливість відчути себе «в шоколаді».

І для гурманів - в країні, яка посідає перше місце в світі по споживанню м'яса, ви зустрінетеся з дивовижними кулінарними шедеврами з риби і доступними круглий рік місцевими овочами і фруктами. До речі, аграрна складова аргентинського експорту перевищує 50%, а частка населення, зайнятого в сільському господарстві, - всього 2%.

Безумовно, ви перестанете довіряти нашим невеликим оглядам, якщо ми не будемо з вами відверті. Тому можемо назвати кілька «мінусів» аргентинської еміграції, які, тим не менш, не применшують достоїнств цієї великої і гостинної країни.

Перш за все, варто звернути увагу на те, що ні атестат зрілості, ні диплом будь-якого українського вузу не котируються у місцевих роботодавців. Разом з тим вони лояльні - для них важливіші ваші знання і вміння. А ось під час вступу на другу вищу освіту диплом наших університетів і інститутів підійде, але тільки за профілем вже отриманої спеціальності.

Ще один мінус, який також характерний для багатьох південних європейських країн, - це непунктуальність його жителів. Запізнення на півгодини навіть на ділову зустріч тут вважається нормою. Тому ретельніше вибирайте бізнес-посередників.

В Аргентині ви вдень з вогнем не Пошукайте ні кефіру або сиру, ні томатного соку або шпрот з оселедцем. Тому доведеться відвикати від деяких продуктів харчування.

І, до речі, якщо ви надумаєте одружитися в цій країні, враховуйте: вся організація весілля, включаючи банкет, - це виключно «головний біль» молодят.

З чого почати

Перш за все з визначення тієї ринкової «ніші», в якій ви зможете домогтися успіху. При цьому підкреслимо: аргентинці дуже люблять все креативне, екологічно правильне і допомагає зробити їх побут комфортним.

Ось тільки кілька підказок, на чому можна сконцентрувати свої зусилля:

  • кулінарний бізнес, причому не тільки ресторанний, але і пекарні (в Аргентині дуже люблять випічку, будь-яку), кондитерські;
  • виготовлення напівфабрикатів для швидкого приготування їжі в домашніх умовах (чесно кажучи, аргентинки не дуже полюбляють готувати, тому цілком будуть вам вдячні за швидкі і якісні вкусняшки);
  • інтернет-кафе і розвиток провайдерських послуг (в країні як і раніше не вся територія охоплена всесвітньою мережею, швидше за все тому, що площа Аргентини - восьма за величиною в світі);
  • салони краси з повним набором послуг, включаючи масажні та косметологічні процедури (і чоловіки і жінки в цій країні ретельно стежать за своїм зовнішнім виглядом, особливо після сорока, т. е. саме тоді, коли доходи дозволяють витрачати на себе улюблених);
  • роздрібна торгівля всім, що тільки можна продати, особливо в місцях скупчення туристів, яких в Аргентині завжди безліч.

Наступний етап - реєстрація фірми. Зробити це можливо буквально протягом двох днів. Головне - не забудьте зафіксувати свою фірму в національному регістрі і затвердити статут, сформувавши статутний фонд. Він повинен бути не менше 12 тис. Аргентинських песо, процедура оформлення всіх документів - близько 7 тис. Аргентинських песо, що становить трохи більше $ 700 і $ 410 відповідно. І ось тут на перевірку виходить надзавдання - пошук аргентинського бухгалтера, який допоможе вам пройти професійно і безпроблемно всі процеси. Надалі він зможе вести всі ваші справи - вчасно оплачувати податки, здавати звіти в фіскальну та інші служби, вести бухгалтерські книги та кадрові питання, та й взагалі, навчить вас всім нюансам бізнесу в цій країні. Врахуйте: від того, наскільки ця людина буде компетентний і порядний, залежить успіх вашого підприємства.

Звертаємо вашу увагу на те, що тут державна політика щодо малого і середнього бізнесу досить приваблива, а регуляторні нормативи лояльні. При цьому кожен підприємець дуже дорожить не тільки своєю репутацією, але і клієнтурою. Можливо вам має сенс розглянути і пропозиції щодо купівлі готового бізнесу, зі сформованою клієнтською базою, виробництвом, приміщенням або увійти в долю з уже діючим власником.

Поїхали?

Нарешті ви прийняли рішення. Тепер варто поїхати в Аргентину, з якої у нас немає візового режиму, і протягом дозволених 90 днів придивитися до всього, що вас цікавить. Тільки потім, зваживши всі «за» і «проти», радимо вам почати оформлення дозволу на проживання. Спочатку це можуть бути ще три безвізових місяці (Residencia Transitoria, або право на транзитне перебування), а потім вже оформлення тимчасової посвідки на проживання (Residencia Temporaria, або ВМЖ) і отримання постійного виду на проживання (Residencia Permanente, або ПМЖ).

Як ми вже говорили, країна досить толерантна до іммігрантів, тому отримати навіть статус резидента тут цілком можливо. При цьому вас не змусять вчити напам'ять Конституцію країни або відмінно грати в футбол - традиційну пристрасть всіх аргентинців. Головне знати державну мову - іспанська , Прожити в країні три роки по ВМЖ і надати необхідний пакет документів. Якщо ж ви обзавелися тут сім'єю, в якій ваш чоловік або дружина - аргентинці, або народили дитину в Аргентині, все набагато простіше. Документи на ПМЖ ви можете подавати вже на наступний день після одруження або реєстрації дитини.

Але безперечно найкращий варіант, який в подальшому позбавить вас від біганини з папірцями по кабінетах і несподіванок в правовому полі країни, - це отримання громадянства (Naturalización). Крім всіх внутрішньодержавні переваг, аргентинський паспорт дозволить вам не відмовлятися від рідної країни (т. Е. Подвійне громадянство в Аргентині дозволено) і відвідувати без віз 147 країн.

Більш конкретну і актуальну інформацію ви можете дізнатися в територіальному представництві Міграційної служби Аргентини або на сайті www.migraciones.gov.ar. Єдине, про що хочемо попередити вас: жоден документ з апостилем , Зробленим на батьківщині, не слід везти в Аргентину вже переведеним на іспанську. Вся документація переводиться тільки членами Державної колегії перекладачів Аргентини (Colegio Público de Traductores www.traductores.org.ar/).

І ще - щодо довідки про несудимість. Якщо ви не встигли нею скористатися в межах терміну дії (як правило, три місяці), ви можете замовити її в українському консульстві.

Все про візи і оформленні документів в Республіку Аргентину ви можете дізнатися в Посольстві країни за адресою: Київ, вул. Івана Федорова, 12, 6-й поверх.

Крім того, свої запитання ви можете переслати по електронній пошті: [email protected]

Контактний телефон: (044) 238-69-22, який после 17:00 перемикається в режим факсу.

Анна Зарембо

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Як і оренда, про що свідчить те, що 70% населення живуть в орендованих апартаментах або будинках - до чого комунальні клопоти, якщо їх на себе візьме господар житла?
Поїхали?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.