Навигация
Реклама
Реклама

Археологічні знахідки: Стародавні пам'ятники архітектури - Вірменія, Єгипет, Сибір

Археологічні знахідки, як правило, дозволяють вченим отримати досить докладну інформацію про минуле. Але трапляється, що дослідники і самі стають в безвихідь, оскільки не можуть пояснити ні походження, ні призначення артефактів. У нашому огляді 10-ка дивовижних архітектурних об'єктів, знайдених археологами в різних точках планети.

1. Мегалітичні храми (Мальта і Гозо)

Будівельники храмів жили на островах Мальта і Гозо в Середземному морі протягом 1100 років (з 4000 до 2900 років до н.е.), а потім просто зникли без сліду, залишивши після себе тільки дивовижні споруди. Наскільки можуть судити сучасні археологи, причиною їх зникнення не стали ні вторгнення, ні голод або хвороби. Можна стверджувати, що ці загадкові люди були одержимі будівництвом кам'яних храмових комплексів - їх на 2 невеликих островах було знайдено близько 30. Дослідники виявили в цих храмах численні свідоцтва жертвоприношень і складних ритуалів.

2. Пор-Бажин (Сибір)

Високо в горах, серед сибірського озера в 1891 році вчені виявили одне з найзагадковіших споруд в Росії - Пор-Бажин (що означає "Глиняний будинок"). Вік цієї структури площею в 7 акрів оцінюється в 1300 років. Незважаючи на те, що пройшло вже більше століття з моменту відкриття Пор-Бажин, археологи ні на крок не наблизилися до розгадки того, навіщо була побудована подібна структура.

3. Підземні піраміди етрусків (Італія)

У 2011 році археолог Клаудіо Біццаррі натрапив на етруські піраміди під середньовічним італійським містом Орвието. Спочатку археологи помітили сходинки в етруську стилі, які були вирізані в стіні винного льоху і йшли вниз. Після розкопок виявився тунель, який вів в приміщення з нахиленими вгору стінами. Продовживши спускатися вниз, археологи виявили етруську кераміку 5-6 століть до нашої ери, ряд інших артефактів, чий вік складав понад 3000 років, і близько 150 написів на етруську мову. У процесі розкопок виявилося, що сходинки ведуть ще нижче, в черговий тунель, що веде до іншої підземної піраміді. Розкопки ведуться до цих пір.

4. Давня тундра (Гренландія)

До недавнього часу геологи вважали, що льодовики при своєму русі відіграють роль своєрідного катка, який "стирає" з поверхні рослини і шар грунту. Але тепер вченим доведеться переосмислити цю теорію, оскільки під льодовиком товщиною 3 км виявилася тундра в первозданному вигляді. Рослини і грунт були заморожені протягом більш 2,5 млн років.

5. Втрачений храм Мусасіра (Ірак)

У Курдистані на півночі Іраку місцеві жителі недавно знайшли справжні археологічні скарби, що датуються залізним століттям (більше 2500 років). Зовсім випадково вони виявили підстави колон (імовірно втраченого храму Мусасіра), а також інші артефакти, в тому числі статуї людей і кози в натуральну величину. Статуї, як вважають, були важливою частиною ритуалів поховання в цивілізації Урарту. Подальші розкопки небезпечні, оскільки в цьому регіоні залишилося безліч розірвалися хв з прикордонних конфліктів минулих років.

6. Палац династії Хань (Сибір)

Коли радянські робітники прокладали дорогу недалеко від монгольського кордону, вони випадково натрапили на фундамент старовинного палацу в безпосередній близькості від міста Абакан. Археологи до 1940 року повністю розкопали ділянку, але так і не змогли розкрити таємницю руїн. Вік руїн Великого палацу площею близько 1500 квадратних метрів становить 2000 років. Але палац був побудований в стилі китайської династії Хань, яка правила з 206 р до н.е. по 220 р н.е. Заковика в тому, що палац був розташований прямо на ворожій території, контрольованої в той час кочовим народом хунну. Набіги хунну були постійні, саме для захисту від них була побудована Велика Китайська стіна.

7. Сім провінційних пірамід (Єгипет)

На півдні Єгипті біля древнього поселення Едфу археологи виявили ступінчасту піраміду, яка на кілька десятиліть старше Великої Піраміди в Гізі. Побудована 4 600 років тому, ця триступенева піраміда належить до групи семи "провінційних пірамід", які були виготовлені з блоків пісковика і глиняного розчину. Піраміда Едфу всього 5 метрів у висоту, хоча раніше її висота становила близько 13 метрів. Шість з семи пірамід майже ідентичні за розміром і не містять внутрішніх камер, тому вони не були призначені для використання в якості гробниць. Призначення їх до сих пір невідомо.

8. Магічні святилища (Вірменія)

Під час розкопок в 2003-2011 роках Вірменської фортеці в місті Гехарот археологи виявили три святилища, вік яких становить близько 3 300 років. Як припускають, їх використовували для ворожіння. У цих святилищах місцеві правителі передбачали своє майбутнє. У центрі кожного храму, що складається з однієї кімнати, був глиняний басейн, заповнений золою, а також керамічний посуд.

9. Буддійський храм (Бангладеш)

Це археологічне відкриття, можливо, проллє світло на ранні роки життя Атиша Діпанкара, шанованого буддійського святого, який народився в Бангладеші більше 1000 років тому. В окрузі Муншінгадж були виявлені руїни буддійського міста і храми, вік яких становить близько 10 століть. Як вважають вчені, саме в цьому храмі Діпанкара вчив своїх послідовників, перш ніж поїхав до Тибету.

10. Тель-Бурхливо (Ізраїль)

На півдні Ізраїлю археологи виявили городище епохи залізного віку і численні артефакти, які вказують на те, що Тель-Бурхливо насправді є біблійним містом Лівни - одним з тих місць, де ізраїльтяни зупинялися під час Виходу, коли Мойсей вивів їх з Єгипту. Якщо це припущення вірне, то Тель-Бурхливо відноситься до юдейському царству, в яке також входив Єрусалим.

Як повідомляв "Обозреватель",

Підпишись на наш Telegram . Надсилаємо лише "гарячі" новини!

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.