Навигация
Реклама
Реклама

Єгипет: Нові відкриття і невідомі гробниці

На думку глави Міністерства у справах старовини Єгипту Халед аль-Анані 2017 рік стане роком найважливіших археологічних відкриттів, які, немов з подачі древніх предків, все частіше виявляють вчені. Міністр зазначив, що дослідження невідомих гробниць можуть лягти в основу нового витка в розвитку туристичної галузі країни.

2 червня стало відомо про знайдені вченими-археологами неподалік міста Асуан в Єгипті десяти гробницях з муміями і іншими артефактами. Знахідки з каменю, як припускають фахівці, відносяться до періоду від 660-332 років до н.е. Раніше невідомі науці скельні гробниці на півдні Єгипту швидше за все є частиною Асуанського некрополя західного узбережжя річки Ніл, де колись уже знаходили гробниці-поховання Нового, Середнього і Раннього царства. Цей некрополь відноситься до важливих пам'яток країни і розташований на острові Гезірет-Асуан (в минулому Елефантина).

Останнє відкриття фахівці попередньо відносять до Пізнього періоду древньої цивілізації Єгипту (VII-IV століття до н.е.). Представники Міністерства у справах старожитностей в Єгипті повідомили, що крім цього, камери гробниць містили похоронні колекції, саркофаги, мумії. Гробниці є архітектурні споруди, всередині прикрашені барельєфами, малюнками. Кожній похоронної кімнаті передує зал з колонами і коридором. Гробниці в склепі мають ярусное розташування. Як вважають фахівці, покійні належали до вельможних особам. Науково-дослідницька робота з артефактами стартує з початку майбутньої осені, а також заплановано продовження розкопок на цій ділянці.

Ще одне археологічне відкриття в вигляді гробниці-катакомби розбурхало розуми вчених в травні. Знахідку виявили фахівці з Каїрського університету неподалік міста Ель-Мінья і відноситься вона до періоду Середнього царства. Давньоєгипетська гробниця була знайдена по лівий берег річки Ніл. Міністр відомства у справах старовини зазначив, що дане поховання є унікальним у своєму роді, тому що являє собою масове поховання впливових персон 2040-1780 років до н.е. Які знаходяться в нормальному стані 28 муміфікованих тіл, вапняні і глиняні саркофаги, були виявлені тільки в рамках першої стадії робіт. Поховання на глибині близько восьми метрів містить безліч залів і кімнат, в тому числі потайних, коридорів, різних відсіків. Дану знахідку глава університету назвав "безпрецедентною" і унікальною за останнє сторіччя. З її допомогою були з'ясовані раніше невідомі відомості про життя єгиптян і знайдені прикраси, предмети побуту, сувої з папірусу, статуетки, поховання тварин.

На території Верхнього Єгипту в селищі Бені-Суейф, недалеко від святилища одного з єгипетських богів, археологічні розкопки іспанських вчених привели до дивовижну знахідку світового масштабу: під шаром піску розташовувалася гранітна основа храму, створеного на честь фараона Сенусерта II. Даний факт підтверджують наявні на каменях позначки - овальні контури (картуші). Сенусерт був правителем Єгипту шостої династії періоду 2263-2070 років до н.е. (Перехідної царства) і можливо має відношення до будівництва піраміди Лахун. Ця знахідка має неймовірне значення для всієї єгиптології в цілому, вважають фахівці. Дослідження міцного красногранітного підстави дозволяє вважати, що дана споруда була популярною і в часи правління подальшого фараона Тутмоса III і царя Рамзеса II.

Однією з неймовірних знахідок вважається 9-метровий монумент віком 3000 років, у вигляді статуї могутнього правителя Рамзеса II, період правління якого з 1279 року до н.е. по 1213 рік до н.е. Роботи проводилися в Каїрі і завдяки зусиллям місцевих археологів і їх німецьких колег вдалося виявити фрагменти великої скульптури. Спочатку підняли підставу статуї, частина голови, корону, вухо, частина очі. Ці фрагменти були знайдені відносно недалеко від гробниці самого царя, а руйнування швидше за все відбулися в греко-романський період. Всі частини монумента досить непогано збереглися. Створена скульптура була в більшій частині з кварцу. У колах археологів знахідка вважається однією з найбільш найважливіших.

Похоронну камеру віком близько 3800 років, розташовану на відстані близько 600 метрів від піраміди фараона XIII династії Емнікамау, виявили археологи на території населеного пункту Дахшур. Експерти вважають, що знайдена гробниця належить дочці цього правителя, принцесі Хатшепсут. Припущення виходить із символів на дерев'яному ящику, виявленому всередині споруди, серед яких вдалося розібрати імена Емнікамау і Хатшепсут. Ученим належить ще досліджувати саркофаг, стан якого виявилося вкрай незадовільним.

Однією з головних знахідок стала виявлена ​​на території міста Луксор статуя цариці Тейе, виготовлена ​​з єгипетського алебастру (травертин). Вона була дружиною Аменхотепа III, який правив в XIV столітті до н.е., бабусею Тутанхамона і свекрухою Нефертіті. Відмінно збереглася знахідку виявили після розбору залишків зруйнованій землетрусами величезної статуї царя. На ній цариця відображена молодий, в перуці зі священним грифом. Шедевр єгипетського мистецтва планують знесолити і консервувати, щоб уже через кілька років представити для загального огляду.


#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.