Навигация
Реклама
Реклама

Фридайвинг. Подорож на Палау. - Підводне полювання, туризм, дайвінг. Організація виїздів, навчання.

Унікальне подорож команди Школи фрідайвінгом Юлії Петрик на острови Мікронезії.
Втеча з холодної лютневої Москви був здійснений нашою командою фрідайверов, щоб здійснити давню мрію - попірнати в загадковій Мікронезії, а також розбавити сірі будні яскравими тропічними фарбами, зустріти весну на глибині, затамувавши подих, серед морських мешканців, в компанії пірнаючих друзів ...
Унікальне подорож команди Школи фрідайвінгом Юлії Петрик на острови Мікронезії
Перебування людини під водою чудово вже само по собі, ну а якщо це відбувається на одному тільки вдиху, та ще й на одному з семи підводних чудес світу ...! Саме так авторитетної дайверской асоціацією CEDAM International був названий острівної архіпелаг Палау. Вірніше, його підводна частина.
А що стосується суші - це республіка, яка об'єднує близько трьох сотень прекрасних зелених островів коралового і вулканічного походження. І тільки 8 з них - заселені.

Цей рай на землі, а точніше в Тихому океані, знайти не складно, даємо його точні координати - сьомий градус північної широти. І з північної ж боку він омивається найбільшим і глибоким морем - Філіппінським. В раю, звичайно ж, не мерзнуть. Можна тільки намокнути з червня по серпень під тропічними зливами. І влітку, і взимку температура повітря там не нижче 24 і не вище 30, а води - не нижче 27 градусів.
Так чому ж Палау вважається одним з найкращих місць для занурень? Через фантастичного різноманітності дайвсайтов, які сконцентровані практично в одному місці. Кожен фрідайв буде відрізнятися від попереднього рельєфом, фарбами, коралами і підводним населенням. Незмінним буде тільки неймовірне розмаїття життя навколо.


Щасливця, котрий наважиться дістатися до настільки віддаленої точки Тихого океану, всього за один тиждень вдасться:
- помірятися силами з найсильнішими океанічними течіями, опинитися в самому центрі зграї акул і барракуд;
- станцювати вальс з граціозними мантами;
- пірнути 4 магічних колодязя Blue Holes;
- проникнути в загадкову печеру канделябри;
- перейнятися реальністю історичних подій на затонулих військових кораблях і літаках;
- спокійно помедитувати, перебуваючи в приємному товаристві 2 мільйонів медуз в отруйному озері.
Щасливця, котрий наважиться дістатися до настільки віддаленої точки Тихого океану, всього за один тиждень вдасться:   - помірятися силами з найсильнішими океанічними течіями, опинитися в самому центрі зграї акул і барракуд;   - станцювати вальс з граціозними мантами;   - пірнути 4 магічних колодязя Blue Holes;   - проникнути в загадкову печеру канделябри;   - перейнятися реальністю історичних подій на затонулих військових кораблях і літаках;   - спокійно помедитувати, перебуваючи в приємному товаристві 2 мільйонів медуз в отруйному озері
Загалом, тільки сміливим підкоряються моря. І команда школи фрідайвінга Юлії Петрик рішуче і з великим задоволенням відправилася в цю експедицію. Туди, куди ще ніколи не ступали ласти російських фрідайверов.

І ось як це було.


Першим випробуванням для фрідайверов став Blue Corner ( «Синій Кут»). Це підводне плато, яке на глибині 20-24 м кутом видається у відкрите бездонне море. До цього плато спливає весь підводний бомонд архіпелагу Палау. Селебріті на цих тусовках - зрозуміло, акули. Для них тут приготований кращий шведський стіл. Пірнання з акулами в режимі фрі - справа, як ви розумієте, дуже екстремальне. Занадто активні фрідайвери, на відміну від повільних дайверів, можуть викликати нездоровий інтерес у цих милих рибок, і у них може розігратися цілком здоровий апетит.


Тому в таких місцях занурюватися треба повільно, але впевнено і з великою гідністю. З не меншим достоїнством бажано і спливати. Так, але головна небезпека полягала-то зовсім не в акул. А в найсильніших течіях, які з величезною швидкістю могли пронести повз цього прекрасного синього кута і помчати в безкрайній океан назустріч з більш голодними і лютими хижаками. Віднесеного таким перебігом знайти майже нереально. Але все це, природно, не зупинило наших цікавих і азартних фрідайверов. Був знайдений ексклюзивний спосіб занурення в таких важких підводно-кліматичних умовах.
Тому в таких місцях занурюватися треба повільно, але впевнено і з великою гідністю
Водолази ловили момент в перезміні у течій - коли приливна протягом змінювалося на отлівноє, або навпаки, ставало відносно спокійно. Кидали вниз трос і, міцно за нього тримаючись, дочекавшись, коли нова течія принесе зграї риб і полюють за ними акул, спускалися вниз до потрібної глибини. Все це вимагало чималих зусиль, але вони щедро винагороджувалися відкривалися перед Фрідайвери незвичайними видами і можливістю подивитися прямо в очі акулам і опинитися в кільці барракуд.

Любителі історії і затонулих видів транспорту, занурившись в глибоководну життя Палау, знайдуть своє щастя. Там вони зустрінуться з учасниками і свідками військових дій Другої Світової. Наприклад, Helmet wreck, японський суховантаж, затоплений торпедою, нині спочивають на глибині від 15 до 30 метрів. Helmet перекладається як «каска». Треба сказати, назва виправдана - касок, протигазів та залишків заіржавілі зброї там предостатньо. Взагалі, пірнання на затримці дихання на затонулі об'єкти - це окрема тема. Адже, за правилами фрідайвінга - занурення в закриті простори заборонені. Оскільки це вже не зовсім вільне занурення і тим більше не вільний спливання. Але хто ж втримається від такої пригоди? Особливо, коли є можливість під водою політати на затонулих літаках, на яких вже колись долітає японські камікадзе.


Ось цей 3-місний японський Navy Floatplane, був побудований в 1941 році, його призначення - бомбування об'єктів на море. Але, напевно, не варто занадто вживатися в роль камікадзе. Мало що ... все-таки місця минулих військових дій. Та й з морськими глибинами жартувати треба в міру. Краще парити поруч, насолоджуючись справжнім.
Ось цей 3-місний японський Navy Floatplane, був побудований в 1941 році, його призначення - бомбування об'єктів на море
З великим задоволенням можна парити вздовж Great Ngemelis Wall - Стіни Нгемеліс. Вона вважається найкрасивішою рифової стіною в світі. Починається з глибини в 40 см, а доходить до 300 м. Зустріти там можна все і всіх. Єдине, що може перешкодити безтурботності вільного занурення і серії фотосесій - це знову-таки припливно-відливних течії. Але до всього звикаєш ...

Найзнаменитіший сайт Палау - Blue Holes ( «Сині діри»). У кораловому рифі колись утворилося 4 вертикальних колодязя діаметром 10 м, і на глибині 30 метрів вони зійшлися в один зал. А з цього залу крізь арку можна вийти до зовнішньої сторони рифа. Через всі ці коралові лабіринти ллється світло, який в залежності від кута зору і часу доби надає воді всілякі відтінки синяви.

Місце неймовірно красиве, але досить небезпечне для малодосвідчених фрідайверов. Гра світла і заплутаність напівзакритого простору при нестачі досвіду може спровокувати паніку. Спокій тільки спокій. З ці девізом всі учасники фрідайв-експедиції змогли насолодитися сайтом Blue Hole.
Небезпечна і приваблива для фрідайверов також і Chandelier Cave (сталактитовая «Печера канделябрів»). Дослідити її можуть тільки найбільш досвідчені й безстрашні. Якщо на Blue Holes пірнала вся команда, то тут фрідайверам довелося розділитися. На пірнаючих і співпереживати. Безпека дорожче нових відчуттів. У такі замкнуті простору, як печери, вхід дозволений (та й то неофіційно) тільки нирцям з багаторічним стажем, який вміє швидко справлятися з непередбаченими обставинами. А вони (непередбачені обставини), природно, в цьому зануренні були.
Вхід в печеру канделябрів розташовувався на глибині 14 м. Печера складалася з 5 залів, що йдуть углиб острова на 65 м. У принципі, на вигляд все було відносно безпечно і зручно, тому що в кожному залі були повітряні кишені, де, здавалося б, можна спокійно віддихатися. Але, як з'ясувалося вже при зануренні, повітря там було дуже мало, і закінчувався він дуже швидко. Крім того, вихід з-під води ускладнювався нависають зі склепінь печери сталактитами. При світлі ліхтаря виникали химерні тіні і відображення, які, при загальній напруженості обстановки, могли ще більше заплутати і порушити орієнтацію в закритому просторі. Спокійно оцінивши ситуацію, що склалася, економно витрачаючи кисень і власну енергію, наші фрідайвери успішно пройшли і це несподіване випробування.


Виринувши з темряви підземелля, особливо приємно було знову зануритися в пронизану сонячними променями морську воду і отримати насолоду від розмаїттям барв на коралових рифах.
Ще одне унікальне місце на Палау, здатне вразити уяву найвибагливішого водолаза - «Місто Раковин» (Clam City). На рифі глибиною не більше 5-7 метрів розташувалася ціла колонія величезних раковин тридакна. Вага деяких з них досягає 150 кг, а вік налічує більше сотні років. Тридакна - двостулковий молюск. Коли стулки раковини відкриті, то в яскравий сонячний день краю його мантії виблискують і переливаються зеленими, синіми і пурпуровими фарбами. Але варто підійти дуже близько, як стулки різко закриваються. З огляду на розмір черепашки, в якій легко може поміститися людина цілком, видовище трохи лякає.


На Палау взагалі все дуже непередбачувано. Ось, питається, як можна з власної волі пірнути у водойму, аж кишить різноманітними медузами? Якщо точніше, в солоне озеро, в якому проживає понад два мільйони цих слизьких створінь. Проте, вся команда з нетерпінням чекала відвідування відомого у всьому світі Jellyfish Lake (чарівного «Озера Медуз»).


І ніхто не був розчарований або ужалений. Але розслаблятися і захоплюватися не можна було і тут. Адже насправді цей водойму далеко не так безпечний. Можна сказати, що навіть смертельно небезпечний. І небезпека ця виходить не від медуз. У них тут немає ворогів, і тому вони давно втратили свої жалкі і отруйні властивості. А ось вода ці властивості придбала. На глибині 10 метрів вона стає дуже токсичною, і її отрута може проникнути навіть через шкіру. Але, слава богу, про це всіх попереджають, і вся ця краса не вимагає жертв.
І ніхто не був розчарований або ужалений
Різноманітність живих організмів на Палау підкреслюється і в місцевих легендах - в них часто можна зустріти приклади, коли люди перетворювалися в тварин і навпаки. Правдивість цих легенд можна відчути на собі під водою. Потрапляючи в зону сильних течій, неминуче стикаєшся з безліччю прекрасних, а іноді страхітливих хижих створінь підводного світу. Інопланетні і величні манти, незворушні зубасті барракуди, мудрі черепахи, непередбачувані акули - НЕ вторгаючись в їхній світ, а з повагою і делікатно підстроївшись під їх стиль плавання, можна відчути себе неподільним цілим і з ними, і з течіями, і з кораловими островами Палау , і з усім світовим океаном.

Дякую Андрію Сидорову за чудові підводні фото, зроблені виключно в режимі фрідайва.
Спасибі всій команді фрідайверов: Оксані Драгун, Васі Авсеенко, Ані і Андрію Сидоровим, Ігорю Павлову.
Автори статті: Тетяна Белей і Юлія Петрик
Директор Школи фрідайвінгом
Майстер Інструктор AIDA
www.HomoDelphinus.ru

Related news items:

Newer news items:

Older news items:

Так чому ж Палау вважається одним з найкращих місць для занурень?
Але хто ж втримається від такої пригоди?
Ось, питається, як можна з власної волі пірнути у водойму, аж кишить різноманітними медузами?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.