Навигация
Реклама
Реклама

Кіпр або архіпелаг Додеканес?

  1. Кіпр vs острова Додеканеса
  2. острів Кос
  3. Гірська село Зья
  4. острів Нисирос
  5. острів Калімнос
  6. висновок

Кіпр здавна має тісні культурні та ділові зв'язки з Грецією Кіпр здавна має тісні культурні та ділові зв'язки з Грецією. Основне населення Кіпру - греки за національністю. Географічно країни розташовані досить близько, крім того, налагоджено зручне авіасполучення між Кіпром і Грецією.

Наприклад, на деякі грецькі курорти можна потрапити з пафосу рейсами лоукостера RyanAir. Цим пояснюється той факт, що для жителів Кіпру - кіпріотів і іноземців, що постійно живуть на острові, грецькі курорти є вельми популярними місцями відпочинку.

Особливий інтерес представляють собою грецькі острови. Сьогодні наша розповідь про островах архіпелагу Додеканес.

Кіпр vs острова Додеканеса

Острови архіпелагу розташовані в Егейському морі, яке дещо прохолодніше в порівнянні з Середземним, де знаходиться Кіпр. Крім того, в Егейському морі більше небезпечної фауни, здатної завдати неприємностей відпочиваючим (наприклад, морських їжаків).

Курорти архіпелагу будуть цікаві тим, хто хоче доторкнутися до багатої історії і культурі Греції, або шукає спокійного усамітненого відпочинку. Тут немає вируючим нічним життя, яку пропонують Айя Напа або інші курорти Кіпру .

Досить нудним виявиться відпочинок на курортах Додеканеса для сімей з дітьми, оскільки розваг для маленьких гостей тут практично не передбачено: відсутні зоопарки та парки атракціонів; аквапарки при готелях досить скромні, а розважальна програма для дітей в готелях досить одноманітна.

Тому сім'ям з дітьми або молоді краще звернути увагу на інші курорти, а ось бажаючим відпочити в тиші буде цікаво відвідати Кос та інші острови архіпелагу Тому сім'ям з дітьми або молоді краще звернути увагу на інші курорти, а ось бажаючим відпочити в тиші буде цікаво відвідати Кос та інші острови архіпелагу. При цьому ціни на ресторани і готелі на островах Додеканеса трохи нижче в порівнянні з Кіпром: активне просування даного напрямку на російському ринку почалося порівняно недавно - близько 5-6 років тому.

Крім того, в порівнянні з материковою Грецією, тут не варто розраховувати на великі можливості по організації шопінгу.

На деяких островах архіпелагу туристичний сервіс практично не розвинений, тому мало навіть сувенірних крамничок. У цьому для багатьох і полягає принадність курортів Додеканеса.

острів Кос

Серед численних грецьких островів архіпелаг Додеканес є останнім, що приєдналася до Греції в 1947 році.

Кос - найбільший острів архіпелагу, другий за величиною і відвідуваності острів Південних Спорад. Великий вплив на культуру і розвиток острова зробило панування турків, яке тривало майже чотири століття. Особливою популярністю у туристів користується платан Гіппократа.

За легендою, знаменитий лікар вчив своїх студентів в тіні цього розкішного дерева, що досягає в обхваті 10 м. Зауважимо, що ця легенда не знайшла наукового підтвердження: на думку фахівців, вік платана становить близько 700 років, а Гіппократ вчителював набагато раніше. Зате достеменно відомо, що батьківщиною вченого був саме Кос.

На південь від платана розташований цікавий археологічний табір зі збереженими стінами античних храмів і базилік V століття.

У центрі столиці острова, однойменного міста Кос, влаштувався міський ринок, побудований тут ще за часів італійського панування У центрі столиці острова, однойменного міста Кос, влаштувався міський ринок, побудований тут ще за часів італійського панування. На думку місцевих жителів і гостей острова, цей ринок є найчистішим у всій Греції.

А пройшовши невеликий шлях від ринку, ви зможете помилуватися на церкву Святої Параскеви, що є резиденцією Архієпископа Коса.

Також як і Родос, Кос захищений величними стінами замку лицарів іонітів.

Вперше замок був зведений в 1315 році лицарями Мальтійського ордена для захисту від оттоманів, а вже в XV столітті замок обнесли потужними стінами. Саме звідси відкривається приголомшливий вид на порт і стару частину міста.

Столицю острова відокремлює від берегів Туреччини всього 2,5 морські милі. Щодня з порту відправляються до турецького Бодрум прогулянкові пороми, які за 1 годину доставлять вас на «той берег» і дадуть можливість провести час, оглядаючи пам'ятки.

У 10 км від столиці острова розташоване невеличке поселення, що приваблює людей наявністю гарячих цілющих джерел «Емброс». Гаряча вода з джерел з'єднується з солоною морською водою, надаючи лікувальну дію на шкіру, серцево-судинну систему і органи дихання.

Гірська село Зья

Про Про   днако Кос славиться не тільки морським узбережжям днако Кос славиться не тільки морським узбережжям. На висоті 846 м над рівнем моря розташована найвища точка острова - вершина гори Дікеос. А навколо неї влаштувалися традиційні грецькі села.

Найвідомішою є Зья (Zia), жителі якої продають чудовий сільський мед і трави з гірських лугів. На кожній упаковці з травами і спеціями, яку ви купите на сільських ринках, докладно написано, в яких випадках і як їх необхідно використовувати.

Перебуваючи в Зья, обов'язково залишіться помилуватися заходами в таверні «Тераса заходів», звідки відкриваються незабутні краєвиди на острів і гори. А вранці можна відправитися в покинутий візантійський містечко Пальо Пили, який є давньою столицею острова.

Також уваги заслуговує замок іонітів Вантімахіі, який в XIV столітті почали будувати візантійці, а закінчили вже хрестоносці - в наступному столітті. Біля підніжжя замку тягнуться нескінченні квіткові сади і родючі Кардама. До речі, саме на північно-західному узбережжі острова розташовані найкращі пляжі.

Неподалік від автентичної села Кефалос розташована краща таверна острова «Лімеонас», що знаходиться на однойменному пляжі. Довгий час назад місцеві рибалки побудували насип для захисту своїх човнів від вітрів і хвиль. Господар таверни домовився з рибалками, і тепер щодня в таверні свіжа риба, виловлена ​​спеціально для її гостей. До речі, ресторани на Косі досить недорогі: обід з салатом, гарячим, закусками і вином обійдеться в 30-40 євро на двох.

острів Нисирос

На відстані двох годин прогулянки на катері від Коса розташований острів Нисирос, який, за переказами, був отломлен від Коса під час битви гігантів На відстані двох годин прогулянки на катері від Коса розташований острів Нисирос, який, за переказами, був отломлен від Коса під час битви гігантів. Тут переважає дух традиційної старої Греції.

Головне місто острова - Мандраки - з населенням близько 1 тис. 300 жителів усіяний біло-блакитними будиночками. Найголовнішою пам'яткою острова вважається вулкан, розташований в центральній частині.

На острові дуже багато традиційних таверн і сучасних кафе, сувенірних крамничок і цікавих магазинчиків, де ви зможете провести весь день, насолоджуючись тишею і затишком.

острів Калімнос

Від Коса Калімнос відокремлює всього 15 км, але на їх подолання на звичайному катері піде близько 2 годин Від Коса Калімнос відокремлює всього 15 км, але на їх подолання на звичайному катері піде близько 2 годин. Однак невеликий острівець варто витраченого часу. Заселений він був ще за часів неоліту.

Неодмінно відвідайте морський музей Калімносі, в якому можна познайомитися з традиційним промислом - ловом губок.

Знамениті середземноморські губки відомі далеко за межами островів, але мало хто знає, що даний промисел був досить небезпечним: в стародавні часи ловці спускалися на дно без спеціального спорядження, причепивши до ніг каміння. Сміливці нерідко гинули, не зумівши відчепити баласт перед спливанням.

Сезон лову губок починається з квітня. Флотилію нирців щорічно проводжають і зустрічають всі жителі села, заради цього влаштовуються спеціальні святкові фестивалі. Рибна флотилія острова налічує 450 судів.

Сувенірних крамниць на острові мало, зате гастрономічний сегмент розвинений прекрасно: центр міста усипаний різноманітними кафе і ресторанами, що пропонують страви традиційної грецької кухні.

Сувенірних крамниць на острові мало, зате гастрономічний сегмент розвинений прекрасно: центр міста усипаний різноманітними кафе і ресторанами, що пропонують страви традиційної грецької кухні

висновок

Острови Додеканеса гідні не меншої уваги, ніж відомі Крит, Родос і Солоники, хоча поки що кількість туристів на них не досягає такої кількості. Але, можливо, саме в цьому і полягає їх особлива принадність.

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.