Навигация
Реклама
Реклама

Кліматичні зміни "втоплять" невеликі острови в Тихому океані

Не тільки дрібним, але навіть деяким великим островам в Тихому океані загрожує затоплення. А зміщення кліматичних зон в цьому регіоні значною мірою впливає на екосистему острівних груп в цілому. Не тільки дрібним, але навіть деяким великим островам в Тихому океані загрожує затоплення

Про це йдеться в дослідженні, опублікованому в авторитетному науковому журналі Nature. За спостереженнями вчених, на тихоокеанських островах відзначається зникнення і міграція ряду видів тварин.

І це навіть не головна небезпека. Тут відзначається загрозливе підвищення Світового океану і зростання температури, що може призвести до затоплення майже 90% всіх дрібних островів. Це ставить під загрозу зникнення кількох видів тварин. У небезпеці перебувають і люди, що живуть на островах.

Відповідно до звітів вчених, через підвищення рівня Світового океану під воду пішли вже п'ять островів, що входили в архіпелаг Соломонових островів. Іншим же островам архіпелагу загрожує небезпека розділити ту ж доля.

В даний час рівень Світового океану щорічно зростає в середньому на 3 міліметри, однак є стійка тенденція до підвищення цієї швидкості.

Ще одна небезпека - ерозія берегів. У згаданому вище архіпелазі не менше шести островів з цієї причини знаходяться під загрозою повного зникнення.

Одними з перших жертв серйозних кліматичних змін на планеті, спровокованих людиною, можуть стати знамениті статуї на острові Пасхи. Ці ідоли, як вважають дослідники з ЮНЕСКО, незабаром можуть опинитися в буквальному сенсі змиті в море через збільшення в висоті хвиль, що обрушуються на острів Пасхи, а також з-за усилившейся ерозії берегової лінії.

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.