Навигация
Реклама
Реклама

Країни світу - Гваделупа: розташування, столиця, населення, пам'ятки, карта

 1. Розташування та географія
 2. населення Гваделупи
 3. природа Гваделупи
 4. Кліматичні умови Гваделупи
 5. Мова Гваделупи
 6. кухня
 7. релігія Гваделупи
 8. свята Гваделупи
 9. Валюта Гваделупи
 10. час
 11. Основні курорти Гваделупи
 12. пам'ятки

Розташування та географія

Держава Гваделупа, загальною площею 1650 кв. км, знаходиться на Навітряних островах Малого Антільського архіпелагу в Карибському морі. це департамент Франції в Вест-Індії. Займає він острова Гваделупа, Марі-Галант, Ла-Дезірад, Петі-Тер і Ле-Сент. Столицею країни є Бас-Тер. Гваделупа сусідить на півночі з Антигуа і Барбудою , На півдні - з Домінікою . Острови мають вулканічне походження, тому на території Гваделупи переважає гористий ландшафт. Найвища точка островів - Суфриер, пік заввишки 1467 м, що є діючим вулканом.

населення Гваделупи

У країні проживає 410 тис. Чоловік, більшість складають креоли - 75%, нащадки європейців - 20%, індійці, гаїтянські креоли - 5%.

природа Гваделупи

По центру острова Гваделупа протікає вузьку протоку. Він розділяє Гваделупи на дві частини: гористий сейсмічно активний Бас-Тер і пологе плато висотою до 130 м - Гранд-Тер. На Бас-Тере виростають вологі тропічні ліси і папороті, тут є ссавці, а в інших частинах країни - тільки ігуани і птиці, іноді зустрічаються кролики і щури. Для регуляції природної популяції щурів в країну навіть завозили мангустів.

Кліматичні умови Гваделупи

Територія країни знаходиться під владою тропічного, пассатного клімату. Середньорічна температура становить + 24-26 ° C, з незначними коливаннями протягом доби. Опадів випадає до 2000 мм на рік. Особливо волого в липні-жовтні, в цей час бувають ураганні вітри і зливи.

Мова Гваделупи

Державна мова - французька, більшість населення говорить на креольською.

кухня

Численні морепродукти і рибу в Гваделупі готують з французьким витонченістю, додаючи зелень і соуси. Дуже популярні страви з крабів і восьминогів, яких поєднують з м'ясом птиці або кролика. Ці незвичайні делікатеси прикрашають бананами і зеленню і їдять з овочевими гарнірами. До столу подають свіжі соки з місцевих екзотичних фруктів, найчастіше з ананасів, маракуї, мандарина, папайї.

релігія Гваделупи

Більшість населення є послідовниками християнської віри і сповідує католицизм - 95%, індуїсти - 5%.

свята Гваделупи

22 травня в країні святкують День скасування рабства. 11 листопада в Гваделупі поминають полеглих у війнах. 14 липня разом з Францією остров'яни святкують День взяття Бастилії. Щорічно в Гваделупі проходить фестиваль, постійної дати якого немає - свято проводять у січні-лютому.

Валюта Гваделупи

Грошова одиниця в країні - євро (код EUR).

час

За часом Гваделупа на 8 годин відстає від Москви.

Основні курорти Гваделупи

Більшість туристів їде на Бас-Тер, так як тільки в цій частині острова Гваделупа є комфортабельні готелі і розвинена інфраструктура. На пляжах Гранд-анс і Труа-Рів'єр підтримується ідеальний порядок і море дуже чисте. Прозора вода дозволяє любителям дайвінгу спостерігати за величезною кількістю морських мешканців. На інших островах поки немає умов для комфортного відпочинку, але здійснювати одноденні екскурсії можна.

пам'ятки

Гваделупа була відкрита Колумбом під час його другої подорожі до Нового Світу. Названа вона була Санта-Марія-де-Гваделупа-д'Естремадура на честь Святої Марії Гуадалупской, так як Колумб особисто обіцяв монахам назвати так якусь відкриту ним землю. Поступово назва скоротилася. Місцеве населення дуже пишається цією історією і не втомлюється її розповідати. У колишній столиці країни Ле-Муль знаходиться Музей археології, в якому виставлені унікальні знахідки. Дуже популярний Музей рому в Бас-Тер, а екскурсії передбачають дегустацію цього знаменитого напою. Центральні райони Бас-Тер є територією національного парку, який охороняє дощовий ліс, оголошений біосферним заповідником. Приїхати в Гваделупі варто хоча б для того, щоб побачити один з останніх дощових лісів на планеті.

Карта Гваделупи

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.