Навигация
Реклама
Реклама

Культурний гід по Карелії

Про стрів Валаам і його заспокійливі пейзажі, острів Кижи і традиційні дерев'яні храми, етнографічні музеї і багатовікова історія. Запрошуємо вас на прогулянку по Карелії - одному з найдивовижніших місць Російської Півночі. Про стрів Валаам і його заспокійливі пейзажі, острів Кижи і традиційні дерев'яні храми, етнографічні музеї і багатовікова історія

Кам'яні берега Ладозького озера вранці. Карелія. Фотографія: Михайло Марковський / фотобанк «Лорі»

У Сортавальском районі розташований один з найвідоміших культурних об'єктів Карелії - Валаамського архіпелагу . Створений тут в 1999 році природний парк включає в себе острова Баєва, Хрестові, Голий, Малий і острів Валаам.

На початку XIV століття на території острова був заснований Спасо-Пребраженскій чоловічий монастир . Через два століття тут жили більше 600 ченців. На початку XVII століття монастир був повністю зруйнований, а Валаамские землі на 100 років відійшли до Швеції до самої Північної війни початку XVIII століття. Тоді Валаамская обитель знову повернулася до складу Росії, і Петро I видав указ про її відновлення.

Над будинками монастиря височіє собор Преображення Господнього , Зведений в 1718 році. Він постраждав від пожежі, неодноразово реконструювався, а через 50 років після будівлі його розширили і перебудували, як і багато монастирські будівлі. Над головними воротами монастиря розташована церква Апостолів Петра і Павла , Побудована в 1805 році.

У XIX столітті Валаамського монастиря активно розвивався. Тут було півтора десятка скитів, влаштованих в різних частинах острова. при Нікольському скиті працювала монастирська «митниця»: тут у мандрівників вилучали спиртне, тютюн і зброю, які було заборонено вносити на територію монастиря. У ченців було своє господарство: на невеликих заводах вони виробляли цеглу, свічки, обробляли шкіру, а на фермі вирощували лікарські трави, фрукти і навіть кавуни. Продовжувалося будівництво і пізніше: в середині століття звели храм Всіх Святих в Всіхсвятської скиту .

Продовжувалося будівництво і пізніше: в середині століття звели   храм Всіх Святих в Всіхсвятської скиту

Валаамського архіпелагу. Фотографія: guesthouse-karelia.com

com

Собор Преображення Господнього. Фотографія: apartos.ru

Після революції весь архіпелаг виявився в складі Фінляндії. Взимку 1940 роки (під час Радянсько-фінської війни) монахам довелось покинути територію обителі. Навіть після повернення архіпелагу СРСР монастир довгий час був порожній. Відновлення обителі почалося тільки в 1989 році: сюди прибули шість ченців, відновилися богослужіння.

У різний час на острів приїжджали імператори Олександр I і Олександр II . Подорожуючи по Росії, тут побував Олександр Дюма - батько. На Валаамі писали свої полотна Іван Шишкін , Архип Куїнджі , Микола Реріх . Острів відвідували багато письменників ( Федір Тютчев , Микола Лєсков , Іван Шмельов), композитори Петро Чайковський і Олександр Глазунов, вчені Микола Миклухо-Маклай і Дмитро Менделєєв.

Музей-заповідник «Кижи» відомий в Росії не менше, ніж Валаамського архіпелагу. Кижский архітектурний ансамбль, що складається з двох церков і дзвіниці, входить до Списку об'єктів всесвітньої культурної і природної спадщини ЮНЕСКО . Храм Преображення Господнього , Зведений в 1714 році, - один з видатних пам'яток традиційної дерев'яної архітектури Карелії і Півночі Росії. За легендою, храм висотою 37 метрів побудований без єдиного цвяха. Хоча цвяхи все-таки використовувалися при створенні куполів. Каплиця Михайла Архангела , Також побудована в XVIII столітті, перевезена в музей «Кижи» з села Лелікозеро.

Інтерес до «Кіжам» з'явився в середині XIX століття. Саме тоді група архітекторів і художників з Академії мистецтв приїхала сюди вивчати пам'ятник культури. Написане тут полотно «На далекій Півночі» (автор Єгошуа Шлуглейт) придбав імператор Микола II .

Експозиція музею щорічно поповнюється предметами, привезеними з етнографічних експедицій. Для гостей діє інтерактивна фольклорна програма «Музика північній села», відвідувачі можуть познайомитися з традиціями суднобудування і взяти участь в майстер-класі з традиційних ремесел.

Музей-заповідник «Кижи». Фотографія: moiarussia.ru

ru

Каплиця Михайла Архангела. Фотографія: vipgeo.ru

На території Республіки Карелія є і інші музеї з етнографічними колекціями. Шелтозерскій вепська етнографічний музей ім. Рюрика Лонин названий по імені свого засновника - краєзнавця, письменника, збирача фольклору. Експозиція розповість про традиційні заняттях, побуті та віруваннях нечисленного корінного народу - вепсів. Основу колекції Олонецкого національного музею імені Прілукіна складають національні костюми, посуд, пристосування для виготовлення свічок і багато інших предметів побуту Ліввіки - одного з трьох великих карельських субетносів. В етнографічну колекцію Пудозький історико-краєзнавчого музею імені Корабльова входять Пудозький вишивка, прядки, ікони.

республіка Карелія

Експозиції інших музеїв республіки розповідають про історію Карелії. У 1961 році тут був заснований Музей геології докембрію. Його відвідувачі дізнаються, як складалася геологічна історія краю протягом останніх 3,5 мільярда років, як виглядали перші рослини і в яких умовах формувалися різні корисні копалини. У музеї «Марціальні води» відвідувачам розкажуть історію першого в Росії курорту, який був побудований за указом Петра I, а в Музеї промислової історії Петрозаводська - про підприємства міста, починаючи з Петровського заводу. Він був заснований в 1703 році і змінив безліч спеціалізацій - від железоделательного і гарматного в XVIII столітті до тракторного в ХХ столітті.

Марциальниє води

Ближче познайомитися з культурною Карелією можна не тільки в музеях, а й в республіканських театрах. Національному театру Карелії виповнилося 83 роки. Після війни художнім керівником тут працював московський режисер і педагог Микола Демидов, учень Костянтина Станіславського. На сцені театру дебютували в свій час народна артистка СРСР Єлизавета Томберг, народні артисти Росії Дарина Карпова і Тойво Ланкін і багато інших відомих акторів.

З 1977 року в Карелії працює молодіжний народний театр-студія «Монтес». Один з кращих аматорських театрів Росії, він неодноразово ставав лауреатом регіональних, всесоюзних і міжнародних фестивалів. Тут працюють дитячі театральні студії - російська і фінська.

Музичний театр Республіки Карелія відкрився в 1955 році. Першим поданням стала оперета Ісаака Дунаєвського "Вільний вітер". Тут ставлять опери і балети, оперети, музичні комедії та мюзикли. Театр часто гастролює по містах Росії і зарубіжжя - Німеччини, Швеції, Фінляндії.

Автор: Діана Тесленко
Більше культурних об'єктів в регіонах Срібного намиста - на сайті Асоціації туроператорів Росії .

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.