Навигация
Реклама
Реклама

NEWSru.com :: У Тихому океані тоне ціла країна: вирішили купити землю у Фіджі і переїхати

Острівна держава Кірібаті, розташована на атолах Тихого океану, змушена вирішувати проблему переселення своїх жителів, так як деякі з островів почали зникати під водою
Територію Кірібаті становлять 32 коралових атолу, що знаходяться біля екватора. Деякі з них вже почали зникати під поверхнею води
Острови, де розташовується держава, підносяться над водою всього на кілька метро

Острівна держава Кірібаті, розташована на атолах Тихого океану, змушена вирішувати проблему переселення своїх жителів, так як деякі з островів почали зникати під водою, повідомляє BBC .

Територію Кірібаті становлять 32 коралових атолу, що знаходяться біля екватора. Деякі з них вже почали зникати під поверхнею води. Через постійне підвищення рівня моря подібна доля може очікувати все острова, на яких мешкає понад 100 тис. Громадян Кірібаті.

Острови, де розташовується держава, підносяться над водою всього на кілька метрів.

Президент країни Аноте Тонг повідомив, що він вже веде переговори з урядом Фіджі про придбання землі на острові Вануа-Леву - другому за величиною в архіпелазі.

За словами президента, кліматичні зміни означають для жителів Кірібаті повсякденну боротьбу за існування. Однак глава держави визнає, що тихоокеанська республіка в цій боротьбі приречена на поразку.

Разом з тим, переселення всього населення Кірібаті на острів, розташований на відстані 2 тис. Кілометрів, буде воістину монументальної завданням.

Влада острівної держави також сподіваються, що багато жителів зможуть переселитися в інші країни Тихоокеанського регіону, в тому числі в Австралію і Нову Зеландію.

Раніше Тонг пропонував вирішити проблему затоплення за допомогою будівництва штучних островів, що нагадують по конструкції нафтові вишки.

Держава Кірібаті виникло в 1979 році на британських островах Гілберта. Країна входить в МВФ, ООН, є частиною Британської співдружності націй.

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.