Навигация
Реклама
Реклама

Острів Сен-Мартен

  1. особливості рельєфу
  2. коротка характеристика
  3. Як дістатися до Сен-Мартена


У Карибському морі розташований острів Сен-Мартен - Святого Мартіна. Він має вулканічне походження і відноситься до числа Навітряних островів у складі Малого Антільського архіпелагу. Його східні берега омиває Атлантичний океан, а західні - Карибське море. Сен-Мартен знаходиться в 12 км від острова Ангілья і в 20 км від острова Сен-Бартелемі. Серед населених островів світу він має найменшу площу. Острів Сен-Мартен знаходиться під владою відразу двох країн: Франції та Нідерландів. Французам належить його північна частина. Південні землі - це самоврядна територія, яка входить до Королівства Нідерландів.

особливості рельєфу

Острів Сен-Мартен має скелясті береги і горбисту поверхню. Його форма нагадує трикутник. Площа цієї ділянки суші дорівнює 87 кв. км. На півдні і півночі розташовані зручні бухти. Внутрішні лагуни з'єднуються каналами з морем. Поруч з островом знаходиться багато рифів, скель і незаселених острівців. Найбільшими є Пинето і Тінтамер. Гористий рельєф поєднується тут з відмінними пляжами, які покриті білосніжним піском.

коротка характеристика

Ще до відкриття острова його населяли араваки. Острів Сен-Мартен вони позначали, як «Острів Жінок». У 1493 році цей невелику ділянку суші був виявлений Христофором Колумбом. Іспанців в ті роки мало цікавили острова Карибського моря, тому першими Сен-Мартен почали заселяти голландці і французи. Об'єднавшись, ці країни дали відсіч Іспанії, яка намагалася захопити острів. Договір, підписаний між Нідерландами і Францією в 1648 р, став підтвердженням офіційного розділу Сен-Мартена на дві окремі території.

Сьогодні чисельність населення острова перевищує 74 тисячі осіб. Серед місцевих жителів найбільше мулатів і негрів, які є нащадками рабів з Африки. У південній частині Сен-Мартена офіційною мовою є нідерландський. Жителі північної області говорять французькою мовою. Також на острові використовується англійська та іспанська мова. Центр володіння Нідерландів - місто Філіпсбург, центр французький володінь - Маріго. Острів Сен-Мартен - це офшорна зона, де розвинена фінансова сфера. Крім того, тут велика увага приділяється сфері туризму.

Як дістатися до Сен-Мартена

Найбільший аеропорт острова і всього Карибського регіону - пункт імені Принцеси Юліани. Це міжнародний аеропорт, який приймає рейси з Америки і Європи. Авіарейси з інших країн також приймає аеропорт, розташований поруч з Маріго. Міста Філіпсбург і Маріго знаходяться біля бухт, куди приходять пасажирські судна. Сен-Мартен пов'язаний з островом Ангілья поромних повідомленням.


Автор: ВОтпуск.ру
Дата публікації: 08.12.2014


Фотографії острова Сен-Мартен#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.