Навигация
Реклама
Реклама

Озеро медуз У ПАЛАУ. Обговорення на LiveInternet

Дивовижна краса: озеро медуз в Палау. Фото і відео.

Палау

Ви чули про золотих медуз, а про місячних? А про цілий озері медуз? Так, так, таке озеро існує! У Тихоокеанському тропічному архіпелазі Палау. Розміри Палау всього 460 x 160 м, площа водного дзеркала - 0,057 км, а глибина 50 м. І ... 2 мільйони медуз, розміром з баскетбольний м'яч або маленьку вишеньку. Навколишній чудовий краєвид - скелі і зарослі береги.

1.
1
Від океану озеро відокремлено 200-метровою смугою суші, але пов'язано з ним тріщинами, щілинами, 3 невеликими вапняковими тунелями. Нижній шар озера Медуз безкисневому, починаючи з 15 м. Він постійний і не змішується з верхнім кисневим озерним шаром. У самого дна велика концентрація сірководню. В озері живе, здавалося б, всього 2 види медуз, але зате яких. Золота медуза і Місячна. Їх озерна пристосованість до життя зумовили ряд морфологічних змін: відсутність жалких клітин щупалець і їх придатків, деяку мінливість забарвлення.

В Палау виявлено 3 невідомих раніше виду Місячної медузи! Дивовижне видовище озера - переміщення тварин за сонячним світлом. Адже фізіологія медуз дуже проста - вісім очей і суцільні морські водорості в осередку. Для водоростей потрібне сонце. Саме цей фактор сприяє тому, що золоті медузи протягом доби вращательно рухаються проти годинникової стрілки по всій водоймі. Місячні ж, з'являються біля поверхні тільки вночі, харчуючись веслоногими рачками, яких тут удосталь. Дайвінг дозволений тільки на поверхні озера Медуз, найбільшому з 10 дрібних озер подібного типу на острові ЕІЛ-Малк. Поплавати серед желеподібної медузовой маси і спостерігати за міграцією медуз слідом за променями світла. Незабутні відчуття! Вночі медузи спрямовуються «в глибини» де багато азоту, а з першими променями сонця починають новий золотий круговорот ...

.

5.

6.

7.

для вас do-it-yourself-best.net


На нашій планеті є незліченна кількість озер, одні занадто небезпечні, тому що наповнені киплячою водою (Озеро Ранкової слави), інші просто надзвичайно красиві і бездонні, таке як величне озеро Байкал, є озера багаті фауною, а є озеро, яке населене виключно медузами. Так-так, в крихітному острівній державі Палау, що розташувалося недалеко від Філіппін, знаходиться саме незвичайне озеро Медуз.
На нашій планеті є незліченна кількість озер, одні занадто небезпечні, тому що  наповнені киплячою водою (Озеро Ранкової слави), інші просто надзвичайно красиві і бездонні, таке як величне озеро Байкал, є озера багаті фауною, а є озеро, яке населене виключно медузами
Медузное озеро, або Ongeim'l Tketau відомо тим, що там мешкають мільйони найрізноманітніших медуз. В озері можна зустріти як медуз-гігантів величиною більше футбольного м'яча, так і крихітних медуз розміром з ніготь.

Це озеро утворилося аж 12 тис.р. тому, в результаті руху земної кори. Розміри медузного озера складають 460 м на 160 м, площа дзеркала - 0,057 км, а глибина 50 м. Озеро є слабо-солоний водойму, відокремлений від океану смугою землі близько 200 м.

В озері мешкають два види медуз: золота і місячна, обидва види абсолютно нешкідливі. Так вийшло, що за час свого існування, в цьому озері у медуз не з'явилося природних ворогів, в результаті чого популяція медуз в озері досягла близько 2 мільйонів особин. І єдиний, хто може порушити спокій мешканців озера - це людина, і коли черговий нирець заходить в воду, медузи шанобливо розступаються перед ним. Безпека і незвичайність озера, приваблюють любителів дайвінгу та сноркелинга (поплавати з маскою).
Протягом доби, колонії медуз пересуваються по поверхні озера, слідом за сонячними променями. Цей рух є воістину зачаровує видовищем, і багато мандрівників залишаються на берегах озера лише для того, щоб побачити, як желеподібна маса медуз перетинає морське озеро від одного берега до іншого, слідом за сонячним світлом.

Протягом свого існування, колонія медуз кілька разів перебувала на межі вимирання. Останній раз в 1998 році в результаті Ель Ніньо (підвищення температури води) загинула майже вся популяція медуз. Однак до початку 2000 років чисельність досягла колишнього рівня.
Унікальність Озера Медуз надає ще й той факт, що воно є одним з 11 мероміктіческіх (розділених на шари) слабосоленим озер в світі. Озеро розділене на два шару - нижній - безкисневому і верхній, з великим вмістом кіслорода.Унікальность Озера Медуз надає ще й той факт, що воно є одним з 11 мероміктіческіх (розділених на шари) слабосоленим озер в світі. Озеро розділене на два шару - нижній - безкисневому і верхній, з великим вмістом кисню.

Нижній шар (приблизно від глибини 15 метрів і до дна) володіє високою концентрацією аміаку і фосфатів, чим небезпечний для дайверів, які можуть отримати отруєння через шкіру. У цьому шарі живуть тільки бактерії.

Зате верхній шар, насичений киснем (приблизно до глибини 15 м), населяють різноманітні мікроорганізми, кілька видів риб, весільного ракоподібні і, звичайно ж, величезна кількість медуз.
В озері водяться тільки два види медуз - золота (Mastigias papua) і місячна (Aurelia). Частину свого харчування золота медуза отримує від симбіотичних морських водоростей, які живуть в її тканинах. Для того щоб забезпечити їм достатнє освітлення, ці медузи протягом усього дня мігрують по озеру:
• Вночі та до 14 годин дня медузи роблять повторювані вертикальні пересування між поверхневим шаром озера і прикордонною зоною безкисневого шару озера, ймовірно для поглинання поживних речовин для себе безпосередньо з води.
• З початком ранку, приблизно о 09.30 - медузи мігрують від центру західної частини водоймища до східної частини.
• З початком дня, приблизно о 15.30 - медузи мігрують від східної частини водоймища до західного кінця озера.
• На заході медузи роблять короткочасні переміщення в східному напрямку від західного кінця, де вони залишаються протягом ночі.
Переміщення місячної медузи не є настільки ж організованими. Вночі вони мігрують на поверхню, очевидно, для харчування веслоногими ракоподібними, які становлять істотну частину їх раціону в озері. Місячна медуза була спочатку ідентифікована як Аурелія (Aurelia aurita). Але подальші дослідження показали, що це невідомий для науки підвид Аурелія, який був виявлений тільки на Палау.

А про цілий озері медуз?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.