Навигация
Реклама
Реклама

Соловецький архіпелаг. Пам'ятки, фото, історія, пам'ятники архітектури Соловецького архіпелагу

  1. Соловецький архіпелаг Соловецький архіпелаг розташований в північній частині Онезького затоки Білого...
  2. Похід по Криму - 22 маршрут
  3. Маршрути: гори - море

Соловецький архіпелаг

Соловецький архіпелаг розташований в північній частині Онезького затоки Білого моря 165 км на південь від Полярного кола. До його складу входять шість великих островів Великий Соловецький острів (246 кв. Км), Анзер, Велика і Мала Муксалма, Великий і Малий Заяцком і кілька дрібних.

Головна визначна пам'ятка Соловків - монастир, заснований в XV столітті. У 1920 році монастир був закритий, і з 1922 по 1939 року острова були місцями ув'язнення. Відродження монастиря почалося тільки в 1990 році, а раніше був відкритий музей. Зараз частина кремля займає музей, за яким водять екскурсії, частина - діючий чоловічий монастир, основна територія зайнята реставраційними роботами. І багато місць, де реставрація ще не почалася.

Інші пам'ятки - Гора Голгофа і Гора Секирная, з яких відкривається гарний вид. Дамба, що з'єднує два острови. Переговорний камінь і загадкові лабіринти. Озера Святе, Червоне, філімонівська, Великий Валдай, Щучье, Нижній перт і Лобскіе - у кожного своя особливість. Філліповскіе садки, побудовані для утримання риби. Численні церкви і скити. Незвичайно красива північна природа.

Цікава човнова екскурсія по озерно-канальної системі островів з відвідуванням Ботанічного саду. Більшість пам'яток можна подивитися самостійно, але краще все-таки скористатися послугами екскурсійного бюро. Так воно, по-перше, цікавіше, а по-друге, деякі місця можна відвідувати тільки в складі організованої групи.

Добре б перед поїздкою заздалегідь купити який-небудь путівник по архіпелагу або знайти інформацію в Інтернеті. У Соловецьких островів багата історія і через кілька годин розповідь екскурсовода стає важко сприймати.

Здійснити поїздку на Соловки, як і будь-яку іншу, можна двома способами: самостійно або купивши тур. Я туди їздила в складі екскурсійної групи і раджу зробити те ж саме. Справа в тому, що в сезон вільних місць в готелях практично не буває. Якщо їхати самостійно, то потрібно або заздалегідь бронювати місця, або після приїзду домовлятися з місцевими жителями.

Дивно, що всі споруди на островах дерев'яні, з іншого матеріалу будинків я там не бачила.

Цікава готель "Соло", що знаходиться в центрі селища в 300 метрах від кремля. Вона перероблена з колишнього дерев'яного двоповерхового бараку. Не знаю, наскільки слово "євроремонт" може бути застосовано до бараку, але виглядає дуже затишно і симпатично.

У кожному готелі є кафе або їдальня, де цілком добре годують. А ось з продуктовими магазинами складно - продукти в них дорожче, ніж в Москві, і вибір невеликий. Так що, якщо хочете якусь особливу смакота - захопіть її з собою. Обов'язково спробуйте соловецьку оселедець, адже саме біля берегів архіпелагу вона особливо жирна і смачна.

Вибираючи екскурсійну програму потрібно розраховувати на 3-4 дні перебування на острові. Якщо менше - не встигнете все подивитися. Більше - занудьгуєте, площа островів не така велика, і через чотири дні робити там буде абсолютно нічого.

Щоб дістатися до архіпелагу, потрібно перетнути частина Білого моря, що відокремлює Соловки від найближчих міст. Зробити це можна літаком з Архангельська або водним транспортом з міст Кемь і Беломорск, до яких йде поїзд Москва-Мурманськ трохи більше доби. Спроба їхати самостійно ускладнюється знову ж відсутністю квитків на водний транспорт.

Найбільший наплив туристів влітку, на початку осені їх значно менше. На мій погляд, в такі місця потрібно їздити, коли людей не дуже багато. Але восени свої недоліки - на море часто штормить і суду з Біломорсько і Кемі можуть ходити нерегулярно.

Напевно, велика кількість людей, це єдине, що мені на Соловках не сподобалося. Затримаєшся в музеї у експоната хоч на хвилину - екскурсовод вже підганяє, наступна група наступає на п'яти. Якщо наступного разу поїду, то спробую восени, відвідавши заодно Валаам і Кижи.

У який би час ви не відправилися на Соловки, потрібно захопити з собою теплий, продувається одяг і засоби від комарів - навіть в спеку на море може бути сильний вітер і холодно.

При відвідуванні монастиря і храмів жінкам слід взяти з собою довгу спідницю і хустку. В крайньому випадку, хустку можна буде купити в монастирській лавці, а ось спідницю не позичить ніхто. Ще знадобиться зручне взуття, так як всі екскурсії піші і довгі. Наприклад, оглядова екскурсія по Кремлю триває три з половиною години. На прокат дають човни і велосипеди.

Вирушаючи на теплоході в зворотний шлях і бачачи віддаляється берег, думаєш, що, напевно, таким і повинен бути справжній монастир - самотньо стоїть на острові в холодному північному морі.

Джерело: worlds.ru

Назад в розділ

Легендарна Тридцятка, маршрут

Через гори до моря з легким рюкзаком. Маршрут 30 проходить через знаменитий Фішт - це один з найграндіозніших і значущих пам'яток природи Росії, найближчі до Москви високі гори. Туристи нічого проходять всі ландшафтні та кліматичні зони країни від передгір'їв до субтропіків, ночівлі в притулках.

Похід по Криму - 22 маршрут

З Бахчисарая в Ялту - такої щільності туристичних об'єктів, як в Бахчисарайському районі, немає ніде в світі! Вас чекають гори і море, рідкісні ландшафти і печерні міста, озера і водоспади, таємниці природи і загадки історії, відкриття і дух пригод ... Гірський туризм тут зовсім не складний, але будь-яка стежка дивує.

Гірський туризм тут зовсім не складний, але будь-яка стежка дивує

Маршрути: гори - море

Адигеї, Крим. Вас чекають гори, водоспади, різнотрав'я альпійських лугів, цілюще гірське повітря, абсолютна тиша, снежники в середині літа, дзюрчання гірських струмків і річок, приголомшливі ландшафти, пісні біля вогнищ, дух романтики і пригод, вітер свободи! А в кінці маршруту ласкаві хвилі Чорного моря.

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.