Навигация
Реклама
Реклама

Все про країну Французька Полінезія, мова, релігія, валюта, транспорт, кухня, магазин

Відпочинок у Французькій Полінезії   від TPG

Відпочинок у Французькій Полінезії від TPG!
Французька Полінезія - заморське співтовариство Франції, розташоване в південній частині Тихого океану.

Включає архіпелаги: о-ва Товариства, про-ва Туамоту, Маркізькі острови, о-ва Тубуаї. Загальна площа - 4 тис. Км² (суша), населення - 283 тис. Чоловік (в 2008).

Столиця - місто Папеете на острові Таїті (найбільший острів Французької Полінезії, 1 тис. Км²).

Управляється французьким верховним комісаром. Місцеві органи влади - рада міністрів і територіальна асамблея.

Історія: Полінезійці стали селитися на островах нинішньої Французької Полінезії в перші століття н. е. Імовірно, міграція сталася з островів Самоа. Спочатку були заселені Маркізькі острови і острови Товариства. З островів Товариства полінезійці в кінці І або на початку ІІ тисячоліття н. е. мігрували на острови Туамоту і Тубуаї.

До моменту появи на островах європейців серед населення нинішньої Французької Полінезії найрозвиненішим в соціально-економічному відношенні був народ, що населяв острів Таїті - там на початку ХІХ століття виникло раннеклассовое держава.

Першим відкритим європейцями островом був Пука-Пука в архіпелазі Туамоту (Магеллан, 1521). Маркізькі острови були відкриті 1595 року Менданья, Таїті - в 1606 році Педро Фернандес де Кіросом, Тубуаї - в 1777 році Джеймсом Куком, Гамбії - в 1797 році Вілсоном.

У 1842 Франція взяла під свій протекторат острів Таїті, острови Товариства, архіпелаг Туамоту, острови Тубуаї і Маркізькі острови.

З 1880 статус протекторатів був скасований, введений колоніальний статус. Влада династії Помаре була зруйнована.

У 1946 Французька Полінезія отримала статус заморської території Франції. Всі уродженці островів стали громадянами Франції.

З 2004 року - отримала статус заморського співтовариства.

Населення: Етнічний склад: полінезійці 78%, китайці 12%, місцеві французи (в основному франко-полінезійські метиси - Demis) 6%, французи (з метрополії) 4%.

Мови - французький (61,1%) і Таїті (31,4%) - за переписом 2002 року.

Релігія: протестанти 54%, католики 30%, інші 10%, атеїсти 6%.

Культура: Культура Французької Полінезії в значній мірі втратила свою самобутність. Найбільше європеїзований острів Таїті, особливо столиця Папеете. Будинки в цьому місті переважно європейського стилю, одяг городян також європейського типу.

Більше збереглася традиція в будівництві жител на архіпелазі Туамоту та інших островах на периферії Французької Полінезії - там ще можна зустріти хатини, стіни і дахи яких зроблені з пальмового листя. Однак традиційний одяг і там вже не носять.

Міцніше тримаються традиції в способах приготування їжі. Зокрема, аборигени досі вживають в сирому вигляді рибу і креветки (правда, їх попередньо вимочують у лимонному соці). Печеня з м'яса багато остров'яни, як і раніше гасять в земляних печах, де високу температуру створюють розпечене каміння.

Збереглися у Французькій Полінезії і аборигенні музика і танці. Інструменти в основному духові та ударні. Однак і в цій сфері все помітніше вплив європейсько-американської культури.

Однак і в цій сфері все помітніше вплив європейсько-американської культури

Обряди у Французькій Полінезії незвичайно красиві. Один з найкрасивіших обрядів, це весільна церемонія. Наречений припливає на каное, а наречена зустрічає його на березі. Грають музичні інструменти, берег прикрашений квітами. Потім нареченого і наречену обертають в весільний рушник, і в якості свідоцтва про шлюб видають пальмове листя. Після свята на честь молодят, вони сідають в каное і спливають на сусідній острів.

У Полінезії є обряди ходіння по вугіллю, жертвопринесення і дуже красиві звичаї, такі як зустріч сонця, що сходить. У них є свято квітки тіарі, який є символом Французької Полінезії. Завдяки тому, що Полінезія довгий час було відокремлена від решти світу, вона зберегла в собі багато стародавні звичаї і прекрасні легенди. Звучання таитянского мови схоже на пісню, а люди привітні й усміхнені. У Полінезії прийнято носити яскравий одяг і прикрашати себе квітами, життя там спокійна і радісна, а пейзажі Французької Полінезії нагадують Едем.

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.