Навигация
Реклама
Реклама

Глава Ростуризму: "Тури в Арктику дорогі з об'єктивних причин"

Фото: m24.ru/Игорь Іванко

Сочі, Геленджик, Анапа і Крим - найпопулярніші напрямки, куди цього літа отруїлися російський туристи. Цього року іноземний турпотік до Росії збільшиться на 15 відсотків. Про те, навіщо Росія спрощує візовий режим з Китаєм, чому арктичний туризм не може стати масовим напрямком і навіщо іноземці приїжджають лікуватися в Москву, в інтерв'ю m24.ru розповів керівник Федерального агентства з туризму (Ростуризм) Олег Сафонов.

- Олег Петрович, розкажіть про особливості літнього туристичного сезону цього року.

- Цього літа вперше за всю новітню історію вітчизняного туризму найбільш продаваними продуктами стали російські. Великим попитом користується узбережжі Чорного моря: Сочі, Геленджик, Анапа і Крим. Росіяни стали частіше їздити в Москву і в Санкт-Петербург, подорожувати по Золотому кільцю, відвідувати Далекий Схід і Сибір.

- Уже з'явилася статистика з цього року?

- Так, дані вже є. Наприклад, в Крим турпотік збільшився більш, ніж на 20 відсотків у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Уже 2,6 мільйона чоловік з'їздили відпочити на півострів.

До Криму турпотік збільшився більш, ніж на 20 відсотків


У минулому році турпотік в цілому по країні збільшився приблизно на 20 відсотків. В цьому році за експертними оцінками, він виросте ще на 15 відсотків. Це поки прогноз. Підводити підсумки року ще рано - зараз самий розпал туристичного сезону.

- Ви пов'язуєте інтерес туристів до Росії зі змінами на валютному ринку?

- Це, звичайно, один із значущих чинників. Але головна причина все-таки в іншому: у росіян з'явився інтерес до власної країни. В принципі, наші туристи все одно можуть поїхати відпочивати в будь-яку точку світу. Те, що в цьому році найбільш продаваними туристичними продуктами стали вітчизняні, говорить про те, що вони стали конкурентоспроможними.

Фотогалерея

Військові Індії під час ракетного випробування знищили космічний супутник, який знаходився на низькій навколоземній орбіті, оголосив в зверненні до нації прем'єр-міністр країни Нарендра Моді. 1 з 4


- Скільки іноземці витрачають в Росії, коли приїжджають до нас відпочивати? І, навпаки, скільки росіяни витрачають за кордоном?

- Інтуристи в минулому році витратили в Росії близько 12 мільярдів доларів. Для порівняння, ще недавно росіяни вивозили з країни близько 50 мільярдів доларів на рік. В останні роки виїзний турпотік помітно скоротився, внутрішній - виріс. Значить, ці гроші залишаються в економіці країни. Саме тому наша задача - розвиток внутрішнього і в'їзного туризму. Ми зацікавлені, щоб якомога більше туристів приїжджало до нас, і щоб наші громадяни подорожували по Росії.

Подорож по Росії обходиться значно дешевше, ніж поїздка за кордон


- Ви підраховуєте середню вартість туристичної путівки в Росії?

- Розраховувати її недоцільно: хтось селиться в приватному секторі, хтось - в п'ятизірковому готелі, хтось подорожує пішки, хтось - на літаку ... Умови відпочинку і подорожей занадто різні, тому середнє значення просто не показово. Але, порівнюючи окремі турпродукти, можна сказати, що подорож по Росії обходиться значно дешевше, ніж поїздка за кордон.

- Раніше тури в Туреччину і Єгипет були найдешевшими і продаваними.

- Ці країни проводили ефективну маркетингову політику і розробили досить конкурентоспроможний продукт. Вони запропонували нашим туристам відпочивати, набуваючи все відразу: перевезення, розміщення, екскурсійну програму, готель і харчування "Повний пансіон". І росіянам це сподобалося. Тим більше, що раніше в Росії не було пакетних турів.

У минулому році Ростуризм рекомендував туроператорам, які реалізують тури по Росії, зайнятися розвитком цього напрямку. Практика продажу пакетних турів в рази підвищила доступність подорожей всередині країни для наших громадян. Ми проводили аналіз, за ​​підсумками якого стало ясно, що пакетний тур в Сочі може бути вдвічі дешевше самостійно спланованої поїздки.

Внутрішній туризму виріс - значить, гроші росіян залишаються в економіці країни


- Які плани щодо розвитку внутрішнього і в'їзного туризму в наступному році?

- У Росії є великий нереалізований потенціал - оздоровчий туризм. Потужний вітчизняний санаторно-курортний комплекс - серйозна конкурентна перевага нашої країни. Наше завдання - на його базі створити пакетний турпродукт, цікавий і росіянам, і іноземним громадянам. Причому не тільки людям, страждаючим якими-небудь серйозними захворюваннями, а й звичайним людям, які просто хочуть зміцнити своє здоров'я.

Не так давно ми уклали угоду з Національною курортної асоціацією, в рамках якого ми займемося створенням реєстру санаторно-курортних установ . Ми розраховуємо, що до цієї роботи підключаться і наші колеги з МОЗ. Зараз формується експертну раду, яка визначить необхідні критерії якості надаваних санаторіями послуг. Входження тієї чи іншої оздоровниці до реєстру буде свідченням її благонадійності.

- Де розташовані оздоровчі курорти?

- Санаторно-курортний комплекс розподілений по території всієї країни. У нього входить близько 1,2 тисячі установ. Найбільш популярні здравниці сконцентровані на території Північного Кавказу, Криму, Карелії, Сибіру і Далекого Сходу.

- Жителів яких країн ви будете запрошувати до нас на лікування?

- Ми вивчаємо ринок. Розуміння, з яких країн до нас генерується основний туристський потік, у Ростуризму вже є. Це в першу чергу держави Азіатсько-Тихоокеанського регіону, Європи і Північної Америки.

Лікування в Росії коштує значно дешевше, ніж в Європі і в Сполучених штатах


- Ви думаєте, що у Росії і, зокрема, у Москви є потенціал в медичному туризмі?

- У нас великий потенціал, який формують кваліфіковані лікарі, фундаментальна медична школа, сучасне медобладнання і можливість встановлення конкурентоспроможних цін на послуги, особливо в останні роки - зі зміною курсу валют. Лікування в Росії коштує значно дешевше, ніж в Європі і в Сполучених штатах, а якість нерідко навіть вище.

- Що ви робите для презентації Росії за кордоном?

- Ми запустили проект "Visit Russia", створили національні туристські офіси за кордоном. Цей товар ви зможете в Пекіні, Берліні, Гельсінкі, Римі, Дубаї, Ель Кувейті, Ханой, Тегерані. Планується відкриття офісів в Іспанії, Франції, Австрії, Великобританії та другого офісу в Китаї. Представництва просувають російський туристичний продукт серед іноземних громадян. Результат вже є.

Очікувати, що арктичні тури стануть дешевшими і масовими не варто


Росія входить в топ-10 найбільш відвідуваних країн у світі. До нас в минулому році приїхало 31,2 мільйона чоловік. Ми ставимо перед собою завдання увійти до трійки лідерів за відвідуваністю іноземними туристами.

- Якщо ми говоримо про ті переваги, які в сфері туризму є у Росії, то обов'язково треба обговорити Арктику. Поїздка на Північний полюс вважається одним з найбільш захоплюючих турів, які є в нашій країні. Але вартість подорожі дуже висока. Арктика практично недоступна людям із середнім заробітком. Чи є плани у Ростуризму зробити Арктику ближче масовому туристу?

- На жаль, арктичні тури дорогі через об'єктивні причини. Ми працюємо і будемо продовжувати працювати над створенням сприятливих умов для розвитку арктичного туризму і підвищення доступності відповідних продуктів. Однак очікувати, що вони стануть дешевшими і масовими, очевидно, не варто. Це все-таки ексклюзивний відпочинок.

- Але на Байкал ж студентам продавали квитки на літак за зниженими цінами.

- Байкал - все-таки не Арктична зона. Це більш масове туристичний напрямок. На Північному полюсі, на відміну від Байкалу, мало аеродромів, немає залізної дороги і готелів. Все це - об'єктивні умови, які роблять туризм в Арктичної зоні дорогим. Така ситуація не тільки в Росії, але і в інших країнах, що мають арктичні території. З Антарктидою те ж саме: поїздки туди через Чилі і Аргентини коштують дорого.

Незважаючи на вартість, попит на арктичний туризм все ж зростає. У минулому році були запущені круїзи на Землю Франца-Йосипа. Туди приїхало близько тисячі осіб з 46 країн. Великою популярністю користуються круїзи на атомних криголамах на Північний Полюс.

Кількість туристів, які подорожують по річках, скоротилося майже в три рази


- У Росії багато цікавих територій для екотуризму. Цей напрямок зараз розвивається?

- У світі популярний екологічний туризм - відвідування територій, де не було антропогенного впливу. У Росії великий потенціал розвитку цього напрямку, багато заповідників і особливо охоронюваних природних територій. Завдання Ростуризму - просувати їх і створювати умови, що сприяють відвідування цих зон туристами. Ми співпрацюємо з Міністерством природних ресурсів і екології. Але в заповідниках не розвинена інфраструктура, будівництво може мати негативний вплив на природне середовище. Тому відповідний продукт, як правило, дещо специфічний і включає, наприклад, розміщення в наметах або гостьових будинках.

- Що відбувається з водним туризмом?

- Що стосується водного туризму, то тут, на жаль, тенденції не радують. З 2008 року кількість туристів, які подорожують по річках, скоротилося майже в три рази: з 800 тисяч до 300 тисяч в минулому році. Це пов'язано зі скороченням чисельності судів і обмілінням річок. Раніше популярні тури по Волзі до Астрахані вже здійснюватися не можуть, тому що в районі Нижнього Новгорода річка обміліла, і по ній проходити суду не можуть. Раніше такі круїзи були також по річках Далекого Сходу і Сибіру. Тепер їх практично немає. Однак ми працюємо над тим, щоб відродити це важливий напрямок. В рамках згаданої Федеральної цільової програми створюється круїзна інфраструктура. Темі розвитку водних шляхів приділяється велика увага на державному рівні, цю проблему буде присвячено майбутнє засідання Президії Держради, яке відбудеться в Астрахані.

- Як розвивається співробітництво з Китаєм у сфері туризму?

- В кінці липня Росія підписала з Китаєм і Монголією Меморандум про співпрацю в сфері туризму. Ми будемо створювати транскордонний туристичний продукт на базі міжнародного туристичного бренду "Великий чайний шлях". Чай історично потрапляв з Китаю в Росію через Монголію. Ми домовилися, що на базі цього шляху ми створюємо туристський маршрут, який буде цікавий росіянам, громадянам Монголії, Китаю, Японії, Кореї, Європи і США.

- Чи будуть прийняті окремі угоди щодо віз з Китаєм?

- Між Росією і Китаєм діють і візовий, і безвізовий канали відвідування. Індивідуальні туристи можуть відвідувати Китай щодо візового каналу. Для груп є безвізовий канал. Для цього росіяни повинні сформувати компанію чисельністю від п'яти чоловік. Перебувати ця група може на території КНР не більше 14 днів. Те ж саме для груп з КНР.

Ми постійно модернізуємо безвізовий канал. Зараз домовилися, що число учасників групи буде скорочено до трьох осіб, а термін перебування, навпаки, - збільшений до 21 дня.

- Коли почне діяти спрощений візовий режим?

- Зараз йде робота над цим питанням. Для введення змін в візовий режим повинні бути внесені правки до міжурядової угоди між КНР і РФ. Ми домовилися з китайською стороною, що модернізація візового каналу буде здійснена найближчим часом. Ми, зі свого боку, розраховуємо видавати більше віз багаторазових і багаторічних для китайців. Також ми домовилися почати роботу зі створення проекту з видачі електронних віз. Ці угоди будуть мати двосторонній характер, тобто спрощення візового режиму торкнеться і росіян, і китайців.

- Що китайцям цікаво дивитися в Росії?

- В основному китайські туристи відвідують Москву і Санкт-Петербург. Ми, звичайно, зацікавлені в тому, щоб географія подорожей китайських туристів по нашій країні розширювалася. І деякі зрушення в цьому напрямку вже є. Наприклад, збільшився потік на Далекий Схід, в Забайкаллі, Сибір і Крим.

У нашій країні активно реалізується програма China Friendly, що припускає адаптацію туристської інфраструктури, переклад меню, покажчиків на китайську мову, а також інтеграцію платіжної системи UnionPay. Вважаємо, що багато в чому завдяки їй в цьому році турпотік з Китаю щодо безвізового каналу вже виріс більш, ніж на 50 відсотків. За підсумками року, як ми прогнозуємо, ця цифра збережеться. Турбізнес бачить, що китайців стає більше, і надавати інформацію на китайській мові економічно вигідно.

Посилання по темі

- Туристам з Росії цікаво їздити в Китай?

- Судячи по турпотоку, так. Як ми бачимо, особливо часто туди їздять російські туристи, які живуть на територіях, що знаходяться поблизу Китаю - Іркутської області, Забайкалля, Хабаровського краю, Примор'я, Амурської області. Їм зручніше всіх їздити в КНР. Вони можуть дістатися навіть на машині або на автобусі.

Набирають популярність пляжні тури в Китай. Там є, наприклад, комфортний і безпечний курорт - острів Хайнань, куди літають чартери з Москви і Санкт-Петербурга.

- Як ви готуєтеся до Чемпіонату світу з футболу?

- Ми відповідаємо за розміщення туристів, які приїдуть на чемпіонат, контролюємо питання будівництва готелів. У деяких регіонах вже створено прекрасна інфраструктура, наприклад, в Москві, Санкт-Петербурзі і Сочі. У деяких регіонах є складнощі, які ми зараз обговорюємо і вирішуємо. Зараз все рухається по плану, сподіваємося, все буде добре.

Розмовляли Анастасія Мальцева і Світлана Казанцева.

сюжет: Як працює влада

Уже з'явилася статистика з цього року?
Ви пов'язуєте інтерес туристів до Росії зі змінами на валютному ринку?
І, навпаки, скільки росіяни витрачають за кордоном?
Де розташовані оздоровчі курорти?
Жителів яких країн ви будете запрошувати до нас на лікування?
Що ви робите для презентації Росії за кордоном?
Чи є плани у Ростуризму зробити Арктику ближче масовому туристу?
Цей напрямок зараз розвивається?
Що відбувається з водним туризмом?
Як розвивається співробітництво з Китаєм у сфері туризму?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.