Навигация
Реклама
Реклама

Названо найбільш незвичайні заповідники Росії / Моя Планета

Напередодні заповідна система Росії відзначила свій ювілей - 100 років тому був створений перший заповідник

Напередодні заповідна система Росії відзначила свій ювілей - 100 років тому був створений перший заповідник. Спеціально до дати Всесвітній фонд дикої природи (WWF) назвав сім найприкметніших охоронюваних природних територій країни.

Найменшій природною територією Росії є заповідник «Галич гора» (Липецька область). Його площа становить всього 2,3 км, на яких живе понад 650 видів рослин. При цьому багато хто з них нетипові для цих широт, і вчені досі сперечаються, як вони могли сюди потрапити. Тут представлена ​​кавказька, алтайська і навіть альпійська флора. Крім того, в «Галич горі» неймовірно велика різноманітність комах. Також тут можна зустріти чорного шуліки, скопі, лисицю, єнотовидного собаку, борсука, кабана і навіть лося, повідомляє WWF .

Найбільшою за площею ООПТ Росії є Великий Арктичний заповідник (Красноярський край) - 42 000 км². Тут знаходиться саме «багате» білими ведмедями місце материкової Євразії. За території заповідника проходить один з найважливіших міграційних шляхів цього виду. Також тут збереглися популяції арктичних НЕ мігруючих диких північних оленів і зустрічаються рідкісні види птахів: чорна казарка, краснозобая казарка, орлан-білохвіст, сапсан, малий лебідь.

Національний парк «Земля леопарда» (Приморський край) - єдине в Росії місце, де мешкають одразу два представника підродини «Великі кішки»: амурський тигр і далекосхідний леопард. Тут можна зустріти стародавні реліктові рослини, а також представників тропічної фауни. З населяють парк тварин 40 видів відносяться до рідкісних і зникаючих. Крім тигрів і леопардів в цих місцях зустрічаються: далекосхідний лісовий кіт, рись, гімалайський ведмідь, бурий ведмідь, кабарга, косуля, горал, дикий кабан, єнотовидний собака, маньчжурський заєць та інші.

Заповідник «Острів Врангеля» (Чукотка) називають головним пологовим будинком білих ведмедів. Щороку тут в барлогу залягає рекордну кількість готуються дати потомство самок - від 300 до 500. Крім того, на острові Врангеля розташоване найбільше в світі лежбище тихоокеанського моржа. Тут же знаходяться найбільші в Чукотському морі пташині базари, в тому числі і єдина в Євразії велика постійна колонія білого гусака. Це найбагатший з точки зору біорізноманіття арктичний острів.

Перший в Росії заповідник - Баргузинский (Бурятія) - створювався з метою зберегти соболя, якого мисливці за хутром довели до межі зникнення. До моменту створення заповідника на його території залишалося лише 20-30 соболів. Сьогодні ж тут мешкає кілька тисяч особин всілякого забарвлення. Також на території ООПТ можна зустріти бурого ведмедя, лося, кабаргу, зайця-біляка і інших тварин.

На території Печоро-Іличський заповідника (Комі) знаходиться наймістичніший заповідник - плато Маньпупуньор з сімома кам'яними статуями висотою з 15-поверховий будинок. Народна легенда розповідає, що одного разу велетні спробували вкрасти дочка вождя жив тут народу. Син вождя відправився рятувати сестру і за допомогою добрих духів перетворив велетнів в камені. Однак, на думку вчених, справа обійшлася без чарівництва: 200 млн років тому на місці кам'яних стовпів стояли високі гори, які зруйнувалися під впливом погодних явищ. Форма стовпів досі продовжує змінюватися, через що існує міф, що стовпи міняються місцями. Мешканцями цих містичних місць є: лосі, ведмеді, вовки, росомахи, кабани, борсуки, північні олені, єнотовидні собаки та ін.

Сама високогірна ООПТ Росії - національний парк «Приельбруссі» (Кабардино-Балкарська Республіка), що включає найвищу вершину країни - Ельбрус. Тут є водоспади, озера, цілющі мінеральні джерела, альпійські луки. Значна частина території зайнята лісами. На території парку мешкає величезна кількість видів тварин, в тому числі тури, сарни, рисі, бурі ведмеді, вовки, кабани, сапсани, кавказькі тетеруки, орлан-білохвіст та ін. Режим національного парку дозволяє використовувати «Приельбруссі» як центр гірського туризму і гірськолижного спорту.

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.