Навигация
Реклама
Реклама

США виявили, що не готові до війни в Арктиці (фото)

Важкий криголам "Хілі" служби берегової охорони (СБО) США в понеділок, 6 серпня вийде з порту приписки Сіетл (штат Вашингтон), щоб пройти в Північний Льодовитий океан для проведення наукових досліджень в Арктиці, повідомила прес-служба СБО.

"Хілі" - один з трьох наявних у США важких арктичних криголамів. Всі вони приписані до Сіетл і входять в загін воєнізованих суден СБО, в офіційному положенні про яку записано, що Служба берегової охорони "один з видів збройних сил США" і входить в структуру міністерства внутрішньої безпеки США.

Другий криголам - "Північне море" - з червня стоїть в сухому доці на профілактичному ремонті, який планується закінчити в листопаді.

Третій криголам - "Північна зірка" - з 2006 року законсервований і знаходиться в резерві.

Крім виконання завдань служби берегової охорони криголам "Хілі" офіційно є також в США головним судном для проведення цивільних наукових досліджень та експедицій з океанографії, вивчення хімічного складу морської води і властивостей льоду, морської флори і фауни, для чого на борту криголама є наукова апаратура, лабораторії і спецобладнання, включаючи донні сонари, водолазне обладнання і вертоліт. Для роботи з підводного акустикою криголам може контролювати шуми від своєї рухової установки.

Під час виходів у море наукові експерименти ведуться на криголамі цілодобово вченими з США, а іноді дослідниками з інших країн.

Під час виходів у море наукові експерименти ведуться на криголамі цілодобово вченими з США, а іноді дослідниками з інших країн

На борту "Хілі" працюють 140 чоловік, включаючи 85 членів екіпажу (31 офіцер і 54 матроса) і 35 цивільних науковців та інших співробітників.

Криголам має водотоннажність в 16 тисяч тонн, рухова установка потужністю 30 тисяч кінських сил дозволяє розвивати швидкість до 17 вузлів.

"Хілі" здатний пробивати на ходу лід товщиною до 1,5 метрів і продавлювати таранами лід завтовшки до 2,5 метрів.

Відповідно до прийнятої в США класифікації, важкими арктичними криголамами, здатними працювати в складних полярних умовах, вважаються спеціальні судна, безперервно розколюють лід товщиною до 2 метрів при швидкості ходу в 3 вузли і володіють здатністю таранити і пробивати лід завтовшки до 7 метрів.

При цьому такі судна зобов'язані мати рухову установку потужністю не менше 10 тисяч кінських сил і мати водотоннажність не менше 6 тисяч тонн.

У спеціальній доповіді під назвою "Криголами США, їх ролі та майбутні потреби США", підготовленому у вересні минулого року за вказівкою конгресу США американським Національною радою з наукових досліджень, підкреслюється, що "в силу географічного місцезнаходження Аляски США є арктичною державою з значними геополітичними, економічними, науковими інтересами і інтересами безпеки в Арктиці і тому інтереси США в цьому регіоні повинні бути захищені ".

"Можлива ратифікація 76-й статті Конвенції ООН з морського права потребують екстенсивних зусиль з нанесення на карту континентального шельфу США біля узбережжя Аляски, якщо США захочуть скористатися конвенцією для розширення своїх економічних зон і протидії домаганням інших арктичних держав", - йдеться в тексті доповіді, в якому заявлено про важливість для служби берегової охорони США мати потужні сучасні криголами.

У документі підкреслюється, що "потенційне розширення людської активності в північних широтах найімовірніше зажадає від служби берегової охорони США посилити її присутність на кордонах льодового покриву для виконання її місій в сфері безпеки і правоохоронного характеру".

"США зобов'язані побудувати два нових полярних криголама для захисту своїх поточних і майбутніх інтересів в Арктиці й Антарктиці", - йдеться в доповіді конгресу.

Рада пропонує замінити застарілі американські криголами "Північне море" і "Північна зірка", що знаходяться в експлуатації протягом більше 30 років.

"В результаті криголамний потенціал США зараз знаходиться під загрозою нездатності забезпечувати національні інтереси в Арктиці й Антарктиці. Протягом двох останніх років США доводилося, наприклад, наймати російський криголам для розчищення судноплавного проходу в Антарктиці для проходження суден до американської дослідницької станції", - йдеться в документі.

США необхідні нові і вдосконалені криголами для "демонстрації активного і впливового присутності" і підтримки американських інтересів в Арктиці й Антарктиці, вважає Національна рада з наукових досліджень.

РІА Новини"

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.