Навигация
Реклама
Реклама

Вірменія в блокаді будує шикарні дороги і елітні будинки

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

17 вересня 2010, 7:47 Переглядів: 17 вересня 2010, 7:47 Переглядів:   дивіться   ФОТОРЕПОРТАЖ   Вирушаючи до Вірменії, де я була три роки тому, я не відчувала сумнівів - в період світової фінансової кризи країна, яка живе фактично в стані блокади, просто не могла нормально розвиватися

дивіться ФОТОРЕПОРТАЖ

Вирушаючи до Вірменії, де я була три роки тому, я не відчувала сумнівів - в період світової фінансової кризи країна, яка живе фактично в стані блокади, просто не могла нормально розвиватися. Але буквально після приземлення в Єревані зловила себе на думці, що моя теорія якось не працює: навпроти старої будівлі аеропорту - одного з символів радянського Єревана - вже практично завершено зведення нового, яке з 2011 року зможе обслуговувати 3 млн пасажирів на рік. А це практично все населення країни! Істинне здивуванням були закінчені сучасні квартали, де на перших поверхах уже працюють бутики і ресторанчики, завершення транспортні розв'язки, в основному тунельного типу, новенький асфальт, в тому числі і між гірськими селами, а також чимала кількість розкішних вілл під столицею. З'ясувалося, що розвиватися в складних умовах допомагають антикризова програма, діаспора і іранці.

З'ясувалося, що розвиватися в складних умовах допомагають антикризова програма, діаспора і іранці

Єреван-2010. Незважаючи на кризу, в центрі здано все елітне житло

Незважаючи на кризу, в центрі здано все елітне житло

Єреван-2007. Три роки тому тут вирувало будівництво

РЕЦЕПТИ. За антикризовою програмою вирішено було збільшити госинвестиции в інфраструктуру, систему водопостачання і зрошування. Дрібний і середній бізнес з оборотом менше $ 200 тисяч був звільнений від ПДВ і на час - від перевірок. Підприємствам - головним експортерам Вірменії - дали безвідсоткові позички. "Банки, які і до кризи дуже обережно видавали кредити, не рятували - у них особливих проблем не було. І як не дивно, але в самий кризовий 2009 рік ми спостерігали зростання депозитів на 35% - народ почав більше економити", - розповіла нам заступник міністра фінансів Вірменії Каріне Мінасян. Але довелося збільшити держборг з 10-12% до 36% ВВП, що можна порівняти з нинішнім держборгом України. "При цьому ми підтримуємо Карабах, але це не обговорюється", - зазначає Мінасян.

Уряд Вірменії в такий складний період в радників був один з кращих в світі експертів з нинішньої фінансової кризи, який зараз займає пост посла Вірменії в Україні - Андранік Манукян. Так, і задовго до кризи Єреван позбувся одного з головних баластів - великих підприємств. Усі без винятку віддані в приватні руки, а деякі дісталися Росії в рахунок зовнішнього боргу.

Вірмено-білоруський бізнес-центр

ДОХОДИ. Рівень інфляції за півроку склав 6,4%, а безробіття - 7,1%. При цьому в Єревані спостерігається попит на менеджерів, маркетологів, програмістів і піарників. На сьогодні середня зарплата в Вірменії - $ 300, а середня пенсія - в районі $ 80, хоча близько $ 100 доводиться віддавати взимку за комунальні послуги. Ціни на продукти - як в Києві. "Вірмени в Україні живуть як сир у маслі, а українцям в Вірменії важко", - поскаржилася колишня мешканка Львова, пенсіонерка Романія. Їй, як і багатьом людям похилого віку, допомагають родичі. Романія розповіла, що у неї є житло в Україні, але переїжджати на батьківщину вона не хоче, мовляв, в Єревані вся її сім'я. А криза, до речі, повертає вірмен додому: їдуть з Канади, Європи і навіть Росії. А ось з України не біжать, відзначаючи, що на нашій землі їм легко і затишно.

ДІАСПОРА. Потік інвестицій хоч і скоротився, але все одно західний бізнес сюди йде. Левову частку інвестицій складають гроші представників діаспори, що й не дивно - дві третини вірмен живуть і працюють за кордоном. Оформивши подвійне громадянство (законодавство Вірменії дозволяє мати громадянства необмеженої кількості країн), вони можуть купувати не тільки цілі будинки (це практикується в історичному центрі, забудованому 2-3-поверхівками), але і землю. В Єревані ціна за кв. м землі - близько $ 1000, за кв. м житла - $ 500- $ 600.

Деякі вірмени з-за кордону вважають справою честі вкласти гроші в свою батьківщину, давши таким чином роботу залишилися там рідним і знайомим. Ми познайомилися з вірменином з Франції, який на околиці Єревана побудував ресторанний комплекс зі звіринцем, міні-іподромом і стрільбищем. "Я це зробив для душі, щоб було де посидіти з друзями", - зазначив бізнесмен. У нього, як і у багатьох вірменських підприємців, є ідеї з інвестицій в Україну. В першу чергу вони бачать потенціал в кримському узбережжі, вважаючи, що тут і природа, і ландшафт набагато краще, ніж в Монако. Наприклад, вже є ідея по будівництву в Ялті п'ятизіркового готелю, аналогів якої в Криму немає. Під Києвом вони хочуть створити комплекс по вирощуванню шампіньйонів, а в Одесі - найбільший аквапарк ..

ІРАНЦІ ЇДУТЬ ЯК НА КУРОРТ

Сьогодні не росіяни, які не американські або європейські вірмени складають найбільший відсоток іноземців, які відвідують Вірменію. Цю країну, як віддушину, відкрили для себе іранці, змушені у себе на батьківщині дотримуватися шаріатських законів. "Вони прилітають цілими сім'ями. В готелі їх жінки знімають чорний одяг і йдуть гуляти по місту, відвідують концерти, розважаються в клубах. Іранці їдуть в Єреван як на курорт", - розповів нам менеджер одного з єреванських готелів. Щодня в Вірменії перебуває до 20 тисяч іранців, для яких місцеві турфірми розробили безліч маршрутів. За іранцями-туристами потягнувся до Єревану і іранський бізнес, який через санкції не може більше нікуди пробитися. Наприклад, половину одного з центральних парків зайняв ресторан, що належить представникам Ісламської Республіки.

19 РОКІВ В блокади

Наступного тижня Вірменія святкує 19-річчя своєї незалежності. Цю дату вона зазначає в умовах, якi характеризуються її громадянами так: "Подивишся на карту-і вночі спати не будеш". На сході з кінця 1980-х закритий кордон з Азербайджаном через нагірно-карабахського конфлікту. На Заході майже 20 років не працюють прикордонні переходи з Туреччиною, яка, хоча і визнала першої в світі незалежність Вірменії, але посварилася з нею через геноциду вірмен в 1915 році. Практично два роки не було виходів на Росію, яка розірвала відносини з Грузією після війни 2008 року. А на півдні Вірменія межує з Іраном, на який накладено міжнародні санкції.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Вірменія в блокаді будує шикарні дороги і елітні будинки". інші Світові новини дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Ірина Ковальчук

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.