Навигация
Реклама
Реклама

Потап продає пісні за ціною авто, а автори беруть гонорари в концертах

Потап: У піснях завжди повинен бути присутнім конфлікт, фото mediananny.com

Кожен артист спить і бачить, як його пісня перетворюється на справжній хіт. Українська - не виняток. При цьому далеко не всі виконавці можуть похвалитися, що пишуть собі самі. Серед небагатьох - Ірина Білик ( "Сніг", "Так просто"), Наталя Могилевська ( "Місяць"), Ані Лорак ( "Розкажи"), Андрій Данилко ( "Мені так потрібна любов твоя") та інші. Також самі собі складають більшість українських рок-груп - "Океан Ельзи," Друга ріка "," ВВ ". Решта, як правило, пісні собі купують. Найбільшим попитом серед зараз авторами і композиторами вважаються Костянтин Меладзе, Любаша, Потап і композитор Руслан Квінта. вони і поділилися з нами таємницями шоу-бізу: як написати хіт і як його продати.

Чуйко НА ХІТИ. Щоб пісня стала популярною в народі, автори і композитори використовують свої власні прийоми. "У моїх піснях завжди повинен бути присутнім конфлікт, - каже Потап. - Повинен бути поставлено питання і обов'язково знайдена відповідь. Ну і, зрозуміло, чіпкі слова та фразеологізми - вони зближують з народом (" Крутився в крові, як у сметані пельмені, але перемагають ті, у кого міцні горішки ". - Авт.)". У Любаші (справжнє ім'я Тетяна Залужная, і родом вона із Запоріжжя. - Авт.) Уже написаний хіт іноді викликає сумніви. "Багато артистів, кому я показувала пісню" Перелетная птах ", переконували мене, що це не хіт, - каже автор. - Але коли пісню для Христини взяла Алла Борисівна, то ці ж самі артисти дзвонили мені і просили написати ще одну" Перелітні птахи "уже для них. Те ж саме було з піснею Кіркорова" я буду твоїм плащем ". до нього цей шлягер я пропонувала половині шоу-бізнесу". Пісню "Я тебе люблю" Руслан Квінта писав спочатку для Тіни Кароль, але співачка відмовилася від неї. У підсумку з цим хітом молода виконавиця Маша Собко посіла друге місце на "Новій хвилі" в цьому році. Продюсер Костянтин Меладзе свої хіти намагається не переслушівать. "Ні старі, ні нові, - каже він. - А" Дівчата з вищого світу "мені взагалі не подобається як пісня. Чи стане пісня хітом, я відчуваю, вже коли написав до неї приспів".

ЦІНА УГОДИ. Мало хто виконавці вирішуються озвучувати суми, за які придбали свої пісні. За їх словами, на кожну композицію складається окремий договір, в якому прописана певна сума. "Я купила пісню" Я тебе люблю "за 5000 доларів, - розповіла нам співачка Маша Собко. - І вже зараз вона цілком окупилася". За словами Любаші, гонорар за першу її пісню становив 50 доларів, зараз же сума від продажу хітів досягає і 30 000 доларів. "Пугачова у мене купила всі пісні, хоча саме їй я б все могла подарувати, - каже автор" Будь або не будь ". - До того ж Алла Борисівна оплатила мій перший кліп і подарувала плаття для сцени". Автор "Однією калини" Квінта вважає, що артист сам вибирає, у кого йому замовляти пісню, з огляду на свої фінансові можливості. "В середньому пісня у нас коштує 3-4 тисячі доларів, - каже Руслан. - Але гонорар йде не тільки композитору, є ж ще автор слів, звукорежисер, аранжувальник. В цілому я отримую 30 відсотків від цієї суми (900-1200 доларів - Авт.) з пісні. Правда, якщо артист мені каже, що у нього немає зараз грошей, щоб мені заплатити, я йду йому назустріч, а іноді навіть дарую хіт. Раніше мої гонорари були 300 доларів. Ті ж "Руки" Баскову обійшлися в цю суму. Але до сих пір, коли я з Колею зустрічаюся на концертах, він мене дякує сумою в конверті ". До слова, не всі автори пісень отримують відразу гонорари за них. А все тому, що деякі композитори і автори віршів є одночасно і продюсерами своїх підопічних. "Я жодної своєї пісні не продав, - каже Костянтин Меладзе. - Я ж займаюся написанням пісень тільки для своїх артистів, проектів, які я продюсую". А ось продюсер Потап свої пісні може як подарувати, так і продати, причому за чималеньку суму: "Гонорар може прирівнюватися за ціною до автомобіля, в залежності від того, кому продаю і яку саме пісню".

За словами більшості авторів, замовлення на пісні до них надходять досить часто. "Ми беремо не менш 10 000 доларів за пісню, - розповів нам Валерій Харчишин з" Інший ріки ". - Була справа, навіть гімн на 50-річчя київського метрополітену на замовлення склали".

ОСОБЛИВОСТІ ДОГОВОРІВ. Як правило, подробиці договорів, які артист підписує з авторами своїх пісень (якщо підписує взагалі), комерційна таємниця. Але, як нам розповів поет Юрій Рибчинський, у кожного автора є свої заморочки. "Я, наприклад, з відомими виконавцями укладаю договір з обов'язковим пунктом: якщо протягом трьох років пісня не розкручується і не стає хітом, я маю право її перепродати іншому артистові, - каже Рибчинський. - Причому гроші , Які він мені заплатив, коли її купував, я, природно, не повертаю: він же три роки нею користувався, брав, як то кажуть, в оренду ". Всі права на пісню своїм артистам композитор Руслан Квінта віддає, коли отримує за пісню гонорар. "Це означає, що я не буду претендувати на відрахування з рингтонів і приватних концертів, - каже Квінта. - А все тому, що в нашій країні добитися авторських відрахувань практично неможливо, а я не хочу витрачати час на розбирання, краще буду писати щось нове ".

ПРОБЛЕМИ ІЗ ЗАКОНОМ. На думку багатьох авторів пісень, проблема захисту їх прав починається ще з того моменту, коли продається пісня. За їхніми словами, "практично за кожну композицію співак або співачка платить їм в конверті, тобто гроші не проходять через податкову, а це підсудна справа". Причина, за словами композиторів, банальна. Як зізнаються вони, краще ж, щоб автор за свій хіт отримував гроші безпосередньо в кишеню, адже податки часом з'їдають половину гонорару. Вони також говорять ще про те, що в договорі прописується одна сума за пісню (саме з неї потім будуть вираховуватися відрахування за авторські права), а на ділі артисти їм платять у декілька разів більше, називаючи дружнім винагородою за виконану роботу.

Є ще одна проблема. Всі ті ж відрахування за авторські права. Вони в нашій країні по закону здійснюються протягом усього життя автора і ще 70 років після його смерті. В Україні існує декілька державних і приватних видавничих компаній, які є правовласниками пісень артистів. Реєстрація в цих компаніях дозволяє артистам запатентувати свою пісню. Головне завдання цих компаній - стежити за тим, як захищаються права авторів. Це, в першу чергу, стосується відрахування відсотків від публічних виконань творів (у тому числі в кафе, ресторанах). Правда, цей закон в Україні, на думку більшості авторів і композиторів, працює погано. "Кожен місяць за всі свої півтори тисячі пісень, які я зареєстрував у видавничому домі, я отримую близько 5 тисяч гривень, - каже Руслан Квінта. - Простежити, де і коли звучать мої пісні, я, зрозуміло, не можу, тому погоджуюся і на цю суму. І так у більшості авторів ". Тим більше, за припущеннями авторів пісень, багато ресторанів і кафе входять в частку з видавничими компаніями і перераховують набагато меншу суму, яка до композиторів часом навіть не доходить.

"В АМЕРИЦІ АВТОРИ ПІСЕНЬ ОТРИМУЮТЬ ВІДРАХУВАННЯ З РАДІО І ТБ, У НАС ЖЕ ПЛАТЯТЬ ЗА ТЕ, ЩОБ пісня прозвучала"

На відміну від нашого шоу-бізнесу, за кордоном зірки найчастіше пишуть собі пісні самі. Ті ж Брітні Спірс, Мадонна, Леді Гага прославилися тим, що створювали свій репертуар на основі своїх же творів, будь то мелодія або текст. З цього випливає, що всі зароблені гроші з пісень вкладалися співаками в власну розкрутку, а не на рахунки композиторів або авторів (в Америці, за словами українських композиторів, передбачуваний хіт варто як мінімум 100 тисяч доларів, а диск з 10 піснями - і зовсім мільйон ). Крім того, за словами композитора Руслана Квінти, за кордоном закони, що захищають авторські права, діють куди суворіше, ніж у нас. "Якби я написав" Одну калину "де-небудь в Європі і грав її по місцевим ресторанчиках, то я б жив на пристойний гонорар і вже нічого не писав би", - говорить композитор. Крім того, в Америці, наприклад, крім гонорару, автори пісень (Не виконавці!) Ще отримують відрахування з радіостанцій і телебачення. У нас же виконавці платять за те, щоб звучала на радіо або по ТБ їх пісня. "Це нонсенс, що артист повинен платити за свою пісню на радіо, - каже Юрій Рибчинський. - В Америці тільки чекають, щоб купити нову пісню виконавця, навіть маловідомого. А у нас навіть топові артисти (Повалій, Могилевська, Білик) повинні іноді платити . Тому і виходить, що там, де в Америці у шоу-бізнесу - голова, у нас - дупа. Зрозуміло, за кордоном артист теж вкладає великі гроші у свою творчість, але, на відміну від нашої країни, він отримує і віддачу. Вони не живуть за рахунок концертів, як у нас. Перше, на чому закордонні зірки за абативают собі капітал , - це на випуск дисків, потім кліпів, ну і, зрозуміло, за рахунок промотурів. А у нас, як бачите, все навпаки. Скрізь потрібно платити ".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

джерело: сьогодні
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.