Навигация
Реклама
Реклама

Amnesty International: "Європа порушує права трансгендерів"

Європейські країни порушують права людей, які бажають змінити свій юридичний підлогу. Про це заявила Amnesty International в опублікованій доповіді. У документі розповідається, що трансгендерним особам доводиться зазнавати інвазивних хірургічних процедур, стерилізації, гормональної терапії і психіатричного тестування, щоб юридично змінити свою стать. Європейські країни порушують права людей, які бажають змінити свій юридичний підлогу

"Зрозуміло, серед трансгендерів є особи, які бажають пройти деякі наявні види лікування, але багато хто цього не хочуть. Держави не повинні змушувати цих людей робити вибір, ставлячи можливість юридичного визнання їх статі в залежність від операцій, гормональної терапії або стерилізації", - сказав Марко Пероліні, фахівець Amnesty International по проблемі дискримінації.

"Багатьом трансгендерам з великими труднощами вдалося змиритися зі своєю гендерною ідентичністю, і їх пролеми нерідко ускладнюються кричущою дискримінацією з боку держави", - додав Марко Пероліні.

У доповіді Amnesty International під назвою The state decides who I am: lack of legal recognition for transgender people in Europe ( "Державі вирішувати, хто я є: відсутність правового визнання трансгендерів в Європі", на англ. Яз.) Розповідається про ситуацію в семи європейських країнах. У ньому підкреслюється, що в Данії, Фінляндії, Франції, Норвегії, Бельгії та Німеччини порядок юридичного визнання статі йде врозріз з основними правами людини. А в ірландському законодавстві подібні процедури взагалі відсутні, хоча якісь зрушення в цьому напрямку плануються.

За оцінками, в країнах Євросоюзу проживають до 1,5 мільйона трансгендерних осіб.


Багато держав висувають суворі вимоги до зміни юридичної статі. Трансгендери можуть юридично сміти свою стать лише в тих випадках, коли у них виявляють психічний розлад, вони погоджуються пройти лікування, наприклад, гормональну терапію і операції, наслідком яких стає необоротна стерилізація, а також повинні довести, що не перебувають у шлюбі. На це можуть піти роки.

"Держави повинні подбати про те, щоб трансгендерні особи могли змінити свій юридичний підлогу в ході оперативних, доступних і прозорих процедур відповідно до власного гендерних самовідчуттям, дотримуючись при цьому право цих осіб на недоторканність приватного життя і не накладаючи на них обов'язкових вимог, що порушують їх права ", - сказав Марко Пероліні.

"Людям доводиться приймати вкрай неприємне рішення: пройти через масу принизливих кроків і заходів за наполяганням держави або бути змушеними зберегти підлогу, приписаний їм при народженні, навіть якщо він суперечить їх зовнішності і самовідчуття", - підкреслив Марко Пероліні.

В Ірландії поки не передбачено процедур, що дозволяють людям змінити стать відповідно до гендерною ідентичністю. Жінка-трансгендер на ім'я Вікторія, яка живе в Дубліні (Ірландія), розповіла Amnesty International: "Юридична визнання статі важливо, тому що мені вже не доведеться боротися за те, на що я маю право, наприклад, за соціальне забезпечення. Ялинки-палиці, я хочу, щоб мене визнавали такою, яка я є. Це просто смішно, що держава не бажає визнати мене тим, ким я є ".

Зміна юридичної статі - ключовий аспект прав трансгендерних осіб. Вони ризикують піддатися дискримінації кожен раз, коли у них вимагають документи, що містять ім'я та інформацію про їх поле, яка не відображає їх гендерну ідентичність і самовідчуття.

Джерело: amnesty.org/

Тепер, завдяки Aperio Lux , ЛГБТ-портал можна чітатьна iPhone і iPad

Тепер, завдяки   Aperio Lux   , ЛГБТ-портал можна чітатьна iPhone і iPad

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.