Навигация
Реклама
Реклама

Ольга Тимошина - Аліса і диво

Ольга Тимошина

Аліса і диво

Аліса літала по ночах. Аліса це не птах, це моя подруга. Вона стюардеса. У Аліси великі, здивовані очі, чорні як ворон густе волосся, вона тендітна і жіночна, але моторошно уперта і самостійна. У неї величезне серце. На шкоду собі і своїм інтересам вона готова йти на жертви навіть зовсім незнайомим людям, кудись їхати, когось везти, рятувати, допомагати, віддавати останні гроші, любов ... Ми з чоловіком називали її наша Амелі. У ній було щось не від світу цього. Вона могла запалитися і піти на поводу у якийсь неймовірною дурості, і в той же час абсолютно ігнорувати які - то реальні і логічні факти. Вона приходила в якомусь своєму світі, і я це світ поважала, так як зрозуміти його, мені було не дано.

Найбільше на світі Аліса боялась від кого - то залежати. Вона вже не раз обпікалася, пірнаючи з головою у вир любовних відносин. Але чи то мужики відчували її жертовність і висіли на шиї, то чи дійсно траплялися якісь козли, а може і те і інше відразу, але все її зв'язку закінчувалися довгими і болісними розривами.

В її житті було кохання, і ми тодішні її друзі, були впевнені, що це було назавжди. У глибині душі ми всі трохи заздрили її відносинам з Петром. Він був душею компанії, вони завжди були разом, і куди б вони не приходили, там завжди траплялися самі душевні посиденьки. Вони нагадували нам кішечку з котом, які ласкаво улещували один одного, вилизуючи мордочки, приносили один одному спійманих мишок і граючи билися. Вони дійсно були захоплені одне одним, живучи спільними інтересами, їх сім'ї дружили будинками, і всі свята справлялися в великий і галасливій компанії родичів. Після сварок, які треба сказати траплялися часто, вони любили один одного ще сильніше, і ніхто не сумнівався в їх спільному майбутньому.

А потім, як грім серед ясного неба, раптом вони розлучилися. Аліса, в свої 23 роки обмякла, схудла і постаріла. Він навпаки різко розжирів і став схожим на мерзенного кота. Ми все нічого не розуміли, хоча зараз я вже усвідомлюю, що вони й самі не зрозуміли, що сталося. Дурість якась. Можливо, це було якесь образливе вилетіло слово, або просто небажання піти назустріч, упертість. Але так чи інакше, це була якась - то дуже незначна причина для розлучення ... Петро раптово одружився і завів дитину, ніж остаточно добив Алісу. Для всіх було очевидно, що він зробив це в помсту. Мовляв, дивись який я потрібний хлопець, не пропаду без тебе. Шлюб звичайно виявився нещасливим і таким залишається до цього дня. Просто дві людини живуть разом і мучаться. Я зустріла його пару років назад і ледве впізнала. Товстий, злився з сірою масою чоловік без єдиної іскорки в очах ... Він більше не сміявся як раніше ...

Аліса ж навпаки, спочатку перші кілька років важко переживала розрив, кидаючись з крайності в крайність, то спалюючи його речі, то з ніжністю перебираючи фотографії. А потім якось змінилася. Вона набула іміджу сумної і досвідченою в зв'язках дівчата, завжди зі смаком одягнена і чудово виглядала. І навіть після міжконтинентальних перельотів, після безсонних доби, вимотана неспокійними, примхливими пасажирами - вона завжди виглядала загадково чудово.

Взагалі вид сумної дівчини з сумною посмішкою на обличчі, в формі стюардеси, незвичайно йшов їй, і на мою думку, повинен був залучати чоловіків, ніж вона просто зобов'язана була користуватися. Вже принаймні, коли б я був на її місці, чоловікам довелося б записуватися на прийом. Але чому - то завжди користувалися тільки їй. Чоловіки ловили її легко як якусь рибку. Без праці. А потім, покористувавшись, завжди кидали. Аліса ставала ще більш сумно, а мені здавалося, ніби нерозумно це не звучало: ставала ще кращою. Її знову ловили і викидали.

Її штормило від одного берега до іншого: то вона захоплювалася йогою, то танцями і боксом, то вчила англійську, то іспанська, то раз і назавжди щось кидала. А через місяць ошелешила мене новиною, що те, що вона з ненавистю кидала, вона раптом активно почала з новою силою, і потім, звичайно ж, через деякий час кидала знову. Вона ніколи не доводила нічого до кінця, захоплюючись і втрачаючи знову і знову. «Не дівчина, а ураган!», - говорив мій чоловік, але тому вона була цікава і незвичайна.

Наші з нею шляхи розійшлися в момент її чергових переглядів відносин до життя, про що я безмірно шкодую, але в 36 років не так легко сходитися і визнавати за собою помилки, так що ми вирішили залишити все як є, і не турбувати один одного з'ясовуваннями відносин . Я на той час була в міцному шлюбі і вже встигла обзавестися парою діточок. Аліса ж продовжувала літати по ночах. Одна.

Я як і раніше якийсь час продовжувала стежити за її життям, через спільних знайомих, щиро сподіваючись, що у неї все буде добре, і вона, нарешті, знайде своє щастя, і заспокоївшись, знайде мене ... Потім сімейні справи змусили мене забути про її існування, і через багато років я все-таки зустрілася з нею знову.

На дорогою московської заправці повільно опустилося скло останньої моделі Мерседеса. На задньому сидінні сиділа чудово одягнена, стильна жінка. Вона висунула руку у вікно і струсила попіл з тонкої сигарети. Це була вона. Праворуч від неї сидів поглинений читанням газети немолодий, дуже приємний чоловік. За часів нашої молодості ми називали їх «папік». Зараз же, я назвала б його чоловіком в самому світанку. Водій повернувся в машину, вона викинула недокурену сигарету, посміхнулася, що сидить поруч чоловікові, і Мерседес рушив. Вона безумовно не помітила або не впізнала мене, Аліса була не з тих людей, які могли приховати емоції на обличчі. А побачивши мене, я впевнена, що вони були б яскравими. Моє життя до того моменту сильно змінилася, і мені коштувало багато зусиль розшукати старих спільних знайомих, щоб з'ясувати, що ж сталося в Алісиної долі.

А сталося ось що ...

Перебуваючи на межі постійних конфліктів зі своїм внутрішнім світом, і розривається суперечностями, Аліса примудрилася втратити всіх своїх друзів і знайомих. Її настрою і ставлення до життя були настільки нестабільними, що дружити з нею просто ставало важко. Однак саме її нестабільність мені найбільше в ній і подобалася. Тим не менш, вона залишилася практично одна, не рахуючи контактів на роботі і сімейних зв'язків. Всіх нас, своїх друзів, вона просто викреслила з життя через розбіжності інтересів. У нас були діти, чоловіки, турботи і клопоти, а вона залишалася вільним птахом, вільно літає по небу десь між Майямі і Токіо.

Або їй були не цікаві наші сімейні проблеми, або її терзала заздрість за нашу прибудованими в життя. Ми тоді не знали. Але до 36 років в друзях у неї залишилися лише ті, хто так само як і вона, залишалися ні до чого Неприв'язані. Особисто я сильно переживала цей розрив, ридаючи і скаржачись чоловікові на долю. Але як то кажуть - на милування нема силування ...

Так ось, в один із днів, у Аліси трапилася чергова сильна депресія, а коли вона з нею траплялася, то їй необхідно було кудись ухати і побути наодинці з собою. Напрямок не мало ніякого значення, то вона відсиджувалася в Індії на Гоа, то ховалася в Суздалі. На цей раз вибір припав на підмосковний будинок відпочинку.

Цей пансіонат сильно відрізнявся від інших підмосковних здравниць тим, що серед зустрічається там контингенту, миготіли великі партійні діячі, зірки кіно і навіть парочку відомих олігархів. Потрапити туди простій людині було практично нереально. Але авіакомпанія, в якій працювала Аліса, була досить престижною і багатою, знайомств було багато, і за вислугу років вона пробила собі блатну путівку, яка ніде не числилася, ні по яким кошторисами не проходила, і фактично була липової. Ця путівка і змінила все її життя.

Під час своїх депресій Аліса багато гуляла, вона нахажівала кілометри як який-небудь військовий генерал, і в голові у неї зріли плани битв, тобто плани на її майбутнє життя.

Вона на самоті прогулювалася по зимовому сосновому лісі, годувала білок, розмовляв з колишніми партійними бабусями, спрямованими дітьми на «елітне» лікування, і читала філософські книги, які на мою ще більше її заплутували. І ніхто, і ніколи, бачачи її в такому образі, навіть і не подумав би, що перед вами стоїть приваблива цікава жінка, струнка стюардеса - мрія чоловічої половини пасажирів на будь-який рейс.

Ось так впавши в образ пенсіонерки, вона мала намір провести все 3 тижні своєї відпустки. Вечорами вона нікуди не виходила, і в її кімнаті до світанку горіло світло, де вона валялася в ліжку, поглинена черговою книгою.

Точно такий же моціон, в той же час здійснював ще одна людина. Це був чоловік років 45, з втомленим обличчям, сивими скронями і усміхненими очима.

Сергій потрапив в пансіонат випадково. У його величезному заміському будинку неподалік, йшов ремонт. Спочатку він планував нікуди не з'їжджати і стежити за будівництвом, але коли в черговий раз його розбудив звук пив і молотків, він не витримав, і оселився в цьому пансіонаті, про що ні на хвилину не пошкодував.

Кінець ознайомчого уривка

СПОДОБАЛАСЯ КНИГА?

Ольга Тимошина   Аліса і диво   Аліса літала по ночах
Ця книга коштує менше ніж чашка кави!
ДІЗНАТИСЬ ЦІНУ

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.