Навигация
Реклама
Реклама

В'їзний туризм. Внутрішній в'їзний туризм, розвиток в'їзного туризму в Росії

  1. в'їзний туризм Як показує практика, саме міжнародний туризм, орієнтований на прийом іноземних гостей...
  2. Похід по Криму - 22 маршрут
  3. Маршрути: гори - море

в'їзний туризм

Як показує практика, саме міжнародний туризм, орієнтований на прийом іноземних гостей (в'їзний туризм), дає максимальні прибутки в казну держави і регіону. Тому необхідно розглянути специфіку в'їзного туризму і його теоретичні основи, які наочно покажуть актуальність теми.

У своєму історичному розвитку російський в'їзний туризм пройшов ряд етапів, що характеризуються як відмінностями в цілях іноземних прибуттів, так і особливостями організації національного туристичного сервісу. Умовно можна виділити стихійний (доіндустріальний), індустріальний, радянський, пострадянський і сучасний етапи. Ми ж в свою чергу розглянемо два останні етапи розвитку в'їзного туризму.

Випадкові фото туризму

Пострадянський етап:

Перебудова і пішли за нею кардинальні зміни умов життя радянських громадян позначилися і на темпах, і на структурі в'їзного міжнародного туризму в країні. Ліквідація «залізної завіси», легалізація валютних операцій і приватної підприємницької діяльності, політичне банкрутство, крах і ліквідація Комуністичної партії Радянського Союзу, подальші розвал СРСР і проголошений російською владою курс на проведення демократичних перетворень викликав величезний інтерес до країни з боку країн-переможців у багаторічній холодної війні. Засоби масової інформації капіталістичних країн нескінченно оспівували проводяться в Росії реформи, Откриліі найоптимістичніші прогнози щодо вливання нашої країни в загальносвітові капіталістичні процеси.
Фото активні, пригодницькі, оздоровчі тури

З іншого боку, стрімкі темпи інфляції і зубожіння росіян, розгул криміналу і слабкість нової демократичної влади, загроза розпаду Росії, і локальні конфлікти на всьому пострадянському просторі (Карабах, Таджикистан, Абхазія, Південна Осетія, Чечня), розвал національної промисловості і сільського господарства формували несприятливий туристичний імідж Росії як корумпованого і мафіозного держави з проголошеними демократичними і капіталістичними цінностями.

Інтерес до Росії виявляли тільки західні підприємці, які бажають встигнути швидко і практично даром захопити як частку ємного внутрішнього російського ринку, так і частку колишньої державної власності. Часті ділові поїздки заможних іноземних громадян в Росію (особливо в Москву) стимулювали будівництво в столиці перших готелів світового рівня. У 90-х роках в Москві, Підмосков'ї та інших великих ділових центрах країни споруджуються готельні підприємства, що входять у відомі готельні ланцюги або працюють за франшизою, повністю орієнтовані на обслуговування заможної іноземної публіки. Стрімкий переважання попиту над пропозицією готельних номерів високої категорії веде до зростання цін на послуги готельних підприємств (вже в 1993 році московські бізнес-готелі визнані одними з найдорожчих у світі), а також до появи перших інкамінгових туроператорів (вітчизняних або зарубіжних), які професійно займаються організацією в'їзного туризму в Росію.
Фото активні, пригодницькі, оздоровчі тури

Зростання приватного сектора в інкамінге в період з 1991-го по 1998 рік суттєво стимулював в'їзний туризм, розширив географію і асортимент в'їзних турів, створив стійкий в'їзний туристичний потік в окремих регіонах країни. Однак молодість приватного сектора в'їзного туризму, гостра нестача капіталу, небажання представників фінансових і промислових структур інвестувати кошти в туристичну інфраструктуру привели до ситуації, коли попит серед іноземних громадян на вітчизняні туристичні послуги набагато перевищував пропозицію на туристичному ринку.

Зростання собівартості туристичного обслуговування, стимульований багаторазовим перевищенням попиту над пропозицією, природно вів до гіпертрофованого зростання вартості російського туристичного продукту. За середньою величиною щоденних витрат туристів, Москва і Санкт-Петербург обганяли найдорожчі туристичні країни (Токіо, Гонконг, Париж). Це в свою чергу вимагало концентрації інкамінга на виробництві найбільш затребуваних і популярних турів, використання у виробництві найвідоміших російських туристичних ресурсів (Москва, Санкт-Петербруга, «Золоте кільце», річкові круїзи), популярність яких здатна виправдати зростаючі ціни.

Фінансова криза 1998 року в короткий час збив ціни на вітчизняний туристичний продукт, але викликаний короткочасним зниженням ціни зростання попиту на поїздки в Росію (перш за все, європейців) швидко повернув вартість туристичних пакетів на докризовий рівень. А вже з 2001 року ціни зросли в порівнянні з докризовими на 12-20%.

Сучасний етап розвитку в'їзного туризму:

Сучасна ситуація ринку в'їзного міжнародного туризму в Україні характеризується стійким зростанням кількості прибуттів іноземних громадян. Хоча, з огляду на загальносвітову туристичну динаміку, таке зростання, швидше за все, триватиме недовго. Справа не в падінні популярності Росії, а в явній невідповідності ціни і якості туристичного продукту, що неприпустимо в умовах жорсткої конкурентної боротьби на світовому ринку. Кількість повторних, відвідувань Росії - одне з найнижчих в Європі, а в іноземних громадян складається ставлення до нашої країни як до місця недозволено дорогого відпочинку, який можна дозволити собі тільки раз в житті. Високий рівень цін на туристичне обслуговування, нестабільна кримінальна обстановка в містах, низький ступінь розвитку туристичної інфраструктури, жорсткий і вимагає тривалого часу для оформлення візи прикордонний режим відлякують від Росії молодь, сімейні пари з дітьми, позиціонуючи нашу країну як місце відпочинку тільки пенсіонерів, які більш лояльні до нерозвиненості розважальної сфери.

Фото активні, пригодницькі, оздоровчі тури

Ще одне вкрай негативне явище, що стало реальністю для ринку вітчизняного в'їзного туризму, - проникнення на російський туристичний ринок іноземних туроператорів, які самостійно організовують для своїх співгромадян всі можливі тури по нашій країні і навіть надають візову підтримку туристам. При цьому якість обслуговування та рівень цін часто вигідніше, ніж у повністю російських турфірм.

Таким чином, можна відзначити як позитивні, так негативні фактори які на протязі 20 років впливають на розвиток в'їзного туризму. Так само хотілося б сказати, що не дивлячись на перешкоди не залежать від простих громадян (війна, економічна криза, санкції і тд.) В'їзний туризм розвиватиметься.

Основні поняття

В'їзний туризм (або інкамінг) - це діяльнісна система, метою якої є розробка і просування національного туристичного продукту на зарубіжних туристичних ринках, пов'язані з обслуговуванням прибувають іноземних туристів на території власної держави.

Інкамінг- є туроперейтинг в сфері міжнародного в'їзного туризму, або діяльність, спрямовану на створення туристичного продукту і доведення його до іноземних споживачів. Відмінними рисами інкамінга як виду туристської діяльності є: необхідність орієнтації виробничої діяльності на іноземних споживачів, що викликає ряд певних труднощів, пов'язаних з маркетинговими дослідженнями, просуванням національного туристичного продукту, його ціноутворенням і збутом; необхідність застосування в процесі формування туристичного продукту тільки послуг національних постачальників, рівень якості яких відповідає існуючим міжнародним стандартам (перш за все це стосується засобів розміщення); власна і багато в чому унікальна нормативно-правова база діяльності.

Фото активні, пригодницькі, оздоровчі тури

Унаслідок можливого негативного впливу в'їзного міжнародного туризму на життєдіяльність росіян, враховуючи пріоритет забезпечення національної безпеки країни і необхідність захисту інтересів власних туристських підприємств, багато відносини в сфері в'їзного міжнародного туризму (реєстрація іноземних громадян, перетин ними державного кордону, візові формальності, страхування іноземних туристів і т.д.) регулюються спеціалізованими правовими актами різної юридичної сили; з метою поглиблення туристських взаємин РФ з іноземними державами потрібна ратифікація численних наднаціональних правових актів і міждержавних договорів.

Суб'єктом туристичної діяльності у в'їзному туризмі є фірма - рецепт (або приймаюча туристична фірма), споживачем є іноземний турист, тобто за визначенням СОТ, будь-яка особа, яка подорожує в будь-яку країну, яка не є країною його звичайного місця проживання і знаходиться за межами його звичайного середовища на термін, що не перевищує 12 місяців, головною метою якого не є заняття діяльністю, оплачуваною з джерела в відвідуваною країні.

Особливостями в'їзного туризму є:

1. Високий ступінь інформованості туроператора про особливості якості туристичних послуг національних постачальників, а також умовах (економічних і правових) їх виробництва.

2. Орієнтованість туристичного продукту на іноземного споживача, що вимагає великих витрат на вивчення ринку збуту і реалізацію продукту.

3. Особлива роль держави, що здійснює заходи щодо підтримки національного турпродукту.

4. Конкурентні переваги вітчизняних туроператорів в створенні якісного та привабливого національного турпродукту.

5. Особливі вимоги до кваліфікаційного рівня співробітників фірм-рецептівов: знання іноземних мов, спільна робота з туристичними постачальниками, послуги яких відповідають міжнародним стандартам якості, знання правил оподаткування та бухгалтерського обліку комерційної діяльності з прийому іноземних туристів.

6. Необхідною умовою здійснення інкамінга є наявність у фірми-рецептіва повноважень з надання візової підтримки прибувають з-за кордону туристам.

Економічне значення в'їзного туризму для галузевих і макропоказників економіки в світовому масштабі дуже велике. Туризм є високоприбуткової галуззю, порівнянної за ефективності інвестиційних вкладень з нафтогазовидобувної та переробної. У сфері в'їзного туризму тісно переплетені інтереси культури і транспорту, безпеки і міжнародних відносин, екології та зайнятості населення, готельного бізнесу та санаторно-курортного комплексу.

Економічне зростання в рецептивних регіонах світу очевидний, оскільки обумовлений залученням особистих заощаджень іноземних туристів, створенням активного споживчого ринку, а також зростанням інвестиційної привабливості. Зростання виробництва і продажу національного туристичного продукту призводить до створення нових об'єктів туристичної індустрії, що вже безпосередньо пов'язано зі зростанням макроекономічних показників і як наслідок призводить до зростання добробуту громадян рецептивних регіонів, так як: збільшується кількість робочих місць, причому не тільки в сфері туризму; збільшується кількість підприємств туріндустрії, зростає їх рентабельність і якість обслуговування; поліпшуються місцеві умови життя, оскільки зростає турбота про туристичні ресурси, екології, безпеки туристів і місцевих жителів; підвищується соціальна захищеність місцевого населення в зв'язку зі зростанням бюджетних надходжень від туризму.

Завданням маркетингової інформаційної системи дослідження зарубіжних турринку є діяльність з вивчення ринку, розробки, розподілу і просуванню турпродукту, за допомогою якої найкращим чином досягається мета організації і задовольняються потреби покупців турпродукту.

Фото активні, пригодницькі, оздоровчі тури

До параметрів оцінки потенційних постачальників туристів - зарубіжних турринку відносяться: територія, в межах якої оцінюється розмір і обсяг ринку, ціни, сегменти ринку, сезонність попиту.

Джерела інформації поділяються на внутрішні і зовнішні, первинні і вторинні.

Визначальними принципами розвитку в'їзного туризму є:

1. формування якісного національного туристичного продукту, здатного конкурувати з аналогічним продуктом інших країн-рецептівов, що володіє повним набором якісних характеристик, що відповідають сучасним уявленням про туробслуговування;

2. стратегічна розробка та інвестування в розвиток бренду (національний бренд включає в себе наступні складові: туризм; люди; ринки і продукти; політика; інвестиції; культура і традиції) країни-рецептіва як країни сприятливою для туризму: безпечної, з розвиненою туристської інфраструктурою, доброзичливою до гостей;

3. продумана рекламно-інформаційна політика як в країні-рецептіве (позитивне уявлення про в'їзному туризмі), так за кордоном (общепозітівное уявлення про країну-рецептіве);

4. сучасний рівень сервісу; професійно підготовлений обслуговуючий персонал;

5. залучення інвестицій в розвиток туристичної інфраструктури (як внутрішніх, так і зовнішніх).

Економічні причини проблем в'їзного туризму в Росії пов'язані з:

- ціновою політикою відносно засобів розміщення і транспорту (а саме їх дорожнеча);

- відсутністю особливих економічних зон для розвитку туризму і нестачі інвестицій;

- недосконалістю фінансової системи і відсутності сучасної фіскальної системи, стимулюючої інвестиції в туризм;

- недостатніми темпами модернізації аеропортів, вокзалів, залізниць, портів для зростання і розвитку туризму в регіонах.

- потребує вдосконалення національна статистика, впровадження допоміжного рахунку туризму;

- найближчою метою російського уряду має бути забезпечення максимально можливого рівності в розподілі вигод від сфери туризму між усіма регіонами і верствами населення;

- просування ідеї відповідальності за збереження природного, соціального і культурного середовища.

Серед досягнень і позитивних тенденцій в'їзного міжнародного туризму в нашій країні можна виділити, перш за все, остаточне законодавче оформлення туристичного бізнесу, формування правової бази туроперейтинга, без яких нормальний розвиток іноземного туризму в Росії було б неможливим. Вперше в пострадянському історії законодавець не тільки визначив основні поняття в сфері туризму і туристичної діяльності, ввів роздільне ліцензування туроператорів і турагентів, а й визначив пріоритети і концептуальні засади розвитку туризму в нашій країні.

Помітно активізувалися і регіональні влади, які, визначивши економічну ефективність в'їзного туризму, не тільки систематизували наявну туристичну інформацію з метою подальшого просування туристичних можливостей своїх регіонів за кордоном, але і здійснюють великі туристські проекти із залученням коштів вітчизняних і зарубіжних інвесторів.

Незважаючи на очевидні відмінності в туристському розвитку російських регіонів, на існуючі проблеми законодавства, державного регулювання туристичного ринку, на молодість і недосвідченість російського інкамінга як форми комерційної діяльності, хочеться сподіватися, що вільні ринкові відносини і конкуренція під чуйним державним контролем опиняться здатними створити сильну і ефективну вітчизняну туристичну індустрію.

Туроператор як суб'єкт, який створює і реалізує турпродукт, повинен відповідати за його якість на всіх етапах гостьового циклу. Представники фірми-туроператора постійно спілкуються з туристом. Особливо це стосується етапів зустрічі в аеропорту, трансферу в готель, організації дозвілля і трансферу з готелю. Значення такого спілкування полягає в тому, щоб забезпечити своєчасне вирішення всіх проблем і комфортність перебування туристів в чужій країні, в умовах чужого мовного і культурного середовища. Для того щоб було більш зрозуміло ми розглянемо більш докладно всі етапи гостьового циклу:

Зустріч туристів в аеропорту (на вокзалі)

Представник туроператора повинен володіті рідною мовою туристов, что прібувають зустрічає туристов в аеропорту (на залізнічному або автобусному вокзалі). Для того, щоб туристи легко знайшли, він повинен бути одягненим у форму (Корпоративний одяг) своєї компанії, стояти біля входу на добре видному місці з табличкою, на якій вказано назву і логотип туроператора. Турагенти ще на батьківщині попереджають туристів про те, як знайти представника туроператора. Вони підходять до нього самостійно.

Представник туроператора ввічливо вітає інтуристів, уточнює їх прізвища, звіряється зі своїм списком, відриває корінець туристичного ваучера, який позначає, що турист прибув в країну призначення, вказує, де стоїть транспорт для трансферу в готель і повідомляє номер потрібного автобуса. Той, хто зустрічає може надавати туристу рекламно-інформаційні матеріали: карту країни (міста), перелік екскурсій і т.п ..

Трансфер в готель

Туристи знаходять свій автобус, розміщуються в ньому. Трансфермен перевіряє присутність всіх туристів, звіряючись зі списком. Після того, як автобус починає рух, він знайомить туристів з необхідною інформацією. Повідомляє імена готельних гідів-представників туроператора і час зустрічі з ними. Залежно від тривалості трансферу туристам може бути надана і інша інформація: загальні відомості про країну, погоді, температура повітря і води (якщо туристи займатися пляжним відпочинком). Трансфермен рекомендує цікаві екскурсії, розповідає які товари і сувеніри користуються підвищеним туристичним попитом, предмети і товари які не можна вивозити з країни і т.п .. Він також забезпечує туристів друкованою продукцією інформаційно-рекламного характеру. Доставивши туристів в готель, трансфермен може допомогти туристам, для яких заброньовані тут номера, отримати на рецепції реєстраційні картки і дати вказівки щодо їх заповнення.

Розміщення в готелі. Обслуговування в готелі. організація дозвілля

Для забезпечення комфортності перебування туристів в готелі, повинен працювати готельний гід - представник туроператора. А при проживанні в готелі великих груп туристів з певної країни - бригада помічників готельного гіда. В їх обов'язки входить:

Фото активні, пригодницькі, оздоровчі тури

- Надання допомоги туристам під час реєстрації в готелі і в рішенні інших формальностей, пов'язаних з перебуванням в чужій країні (реєстрація в іноземній поліції і т.д.);

- Ознайомлення з правилами поведінки в готелі, надання інформації про розміщення основних функціональних зон і служб, послуги тут надаються, умови їх отримання і оплати і т.д .;

- Реклама і продаж екскурсій, організованих туроператором, інформування про порядок їх проведення і необхідні речі, одяг, спорядження, які необхідно при собі мати під час екскурсії;

- Надання консультативної допомоги в разі потреби, залагодження конфліктних ситуацій;

- Уточнення часу вильоту і трансферу з готелю.

Трансфер з готелю

Під час трансферу з готелю трансфермен перевіряє наявність всіх туристів в автобусі, звіряючись зі списками, цікавиться враженнями туристів від поїздки, екскурсій, готелів. Якщо дозволяє час, автобус може зробити зупинку біля спеціалізованого магазину, де туристи могли б купити сувеніри на пам'ять, якщо не встигли цього зробити або не хочуть міняти валюту, щоб не втратити на обмінному курсі.

Вся робота представників туроператора безпосередньо з туристами в приймаючій країні спрямована на забезпечення їх комфортного відпочинку і реалізацію додаткових екскурсій, турів та інших послуг, які не увійшли до вартість основного туру, що підвищує прибутку туроператора.

Таким чином, ми розглянули найбільш важливі етапи розвитку в'їзного туризму, основні поняття, а також особливості роботи туроператора з іноземними туристами.

Для реалізації свого потенціалу Росії потрібно стратегія, яка дозволить поліпшити туризм в країні. Очевидно, що в найближчому майбутньому туристський потенціал Росії буде використовуватися, якщо не в повній мірі, то в наближеному до цього стану. Туристична діяльність є незаперечною вигодою як для держави, так і для народу.

Назад в розділ

Легендарна Трідцятка, маршрут

Через гори до моря з легким рюкзаком. Маршрут 30 проходити через знаменитий Фішт - це один з найграндіознішіх и значущих пам'яток природи России, найбліжчі до Москви Високі гори. Туристи Нічого проходять всі Ландшафтні та кліматичні зони країни від передгір'їв до субтропіків, ночівлі в Притулка.

Похід по Криму - 22 маршрут

З Бахчисарая в Ялту - такой щільності туристичних об'єктів, як в Бахчисарайський районі, немає ніде в мире! Вас чекають гори и море, рідкісні ландшафти и печерні міста, озера и водоспади, Таємниці природи и загадки історії, Відкриття и дух пригод ... Гірський туризм тут зовсім НЕ складаний, но будь-яка стежка дівує.

Гірський туризм тут зовсім НЕ складаний, но будь-яка стежка дівує

Маршрути: гори - море

Адігеї, Крим. Вас чекають гори, водоспади, різнотрав'я альпійськіх лугів, цілюще Гірське Повітря, абсолютна тиша, снежники в середіні літа, дзюрчання гірськіх струмків и річок, пріголомшліві ландшафти, пісні біля вогнища, дух романтики и пригод, вітер свободи! А в кінці маршруту ласкаві Хвилі Чорного моря.

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.