Навигация
Реклама
Реклама

Небезпечний відпочинок: журналісти розкрили найбільші фінансові пастки від туроператорів (відео)

Відпочинок за кордоном легко зіпсувати, якщо зв'язатися з турфірмою-банкрутом або погнатися за «гарячими» цінами. Відпочинок за кордоном легко зіпсувати, якщо зв'язатися з турфірмою-банкрутом або погнатися за «гарячими» цінами

Туристам розповіли про головні пастках від туроператорів / Ілюстрація REUTERS

Українські туристичні агентства вдаються до різних трюків, щоб максимально заробити на клієнтах і уникнути відповідальності перед ними в разі форс-мажорних обставин.

Про це йдеться в сюжеті ТСН. Відзначається, що всі способи «чесного обману» майже завжди описані в договорах, втім - маленькими літерами. Журналісти склали рейтинг найбільших фінансових пасток від туроператорів.

Читайте також В Одесі розпочала роботу туристична поліція

5 місце - «очікування-реальність»

При виборі туру слід враховувати ряд важливих речей. Так, клієнт може не потрапити в готель, який він бачить на буклеті, а грошей за зменшення «зірочок» ніхто не поверне.

Схема виглядає так: туроператор бере у клієнта, наприклад, 100 доларів, і обіцяє поселити його в "сеперзвездочном" готелі, а готелю пропонує зовсім іншу ціну (скажімо, 20 доларів). Якщо вони між собою домовляться, всі повинні залишитися задоволеними. Але якщо це не так, в мінусі залишається клієнт. Звичайною практикою є непоселеніе туристів в готелі. Щоб цього уникнути, треба відразу вимагати підтвердження броні, і тільки потім платити.

4 місце - «туристичний нуль»

У разі непідтвердження броні місць в готелях клієнт намагається повернути собі гроші, однак домогтися цього вдається далеко не завжди. Якщо він зв'язався з турфірмою-банкрутом, шанси повернути кошти - мізерні.

Згідно із законом, який писали ще в кінці минулого століття, якщо туроператор - банкрут, турист не може вимагати з нього гроші. Відзначається, що в Україні діє близько 3000 туроператорів, і тільки близько 400 з них - «білі».

3 місце - знижки

Президент української асоціації туристичних агентств Антон Рудич розповів, що якщо турагентство відразу починає говорити клієнтам про знижки - воно слабке. Продумані і надійні оператори пропонують «горять» ціни не так часто. Знижка часто виступає прихованим ознакою банкрутства.

2 місце - «медичний« ол інклюзив »

За словами фахівців з туристичного страхування, в турагентствах зазвичай пропонують клієнтам два стандартних варіанти страховки - дешевший і дорожчий. Страховки можуть покривати різні діагнози, що створює простір для виманювання грошей. А головне - в разі надзвичайної події (травми або ДТП) стандартна страховка лікування не покриє. Більш дорогий варіант страховки, який покриває всі випадки (справжній «ол інклюзив»), обійдеться приблизно в 500 гривень.

1 місце - обман валют

Головним трюком заробітку на туристах є гра на курсах валют. Курс долара в обмінниках дуже сильно відрізняється від так званого комерційного курсу туроператорів - на кілька пунктів вищого. Як це позначається на вартості відпочинку - здогадатися не важко.

Зрештою, клієнт розраховує на суму в доларах, але розплачуватися повинен в гривнях. Втрата на курсовій різниці зараз становить приблизно тисячу гривень.

Вихід - відразу просити туристичного агента показати ціни в гривні. Збирати гроші на відпустку теж в гривні.

Раніше повідомлялося, що на Кіпрі помер 65-річний чоловік з України після купання в морі на курорті Айа-Напа.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.