Навигация
Реклама
Реклама

Виявляється, Сонячна система зовсім не така, як ми звикли думати

Хлопці, ми вкладаємо душу в AdMe.ru. Дякуємо за те,
що відкриваєте цю красу. Дякую за натхнення і мурашки.
Приєднуйтесь до нас в Facebook і ВКонтакте

Земля - ​​кругла, Меркурій - найгарячіша планета, а Сонце - жовте. Здавалося б, це прості істини, відомі навіть тим, хто не відвідував шкільні уроки астрономії. Насправді ж все трохи інакше.

AdMe.ru зібрав для вас кілька досить поширених помилок з повним їх викриттям.

ru зібрав для вас кілька досить поширених помилок з повним їх викриттям

Це так і не так одночасно. Форма Землі постійно змінюється через безперервного руху літосферних плит. Звичайно, швидкість його невелика - в середньому вона становить не більше 5 см в рік, - однак це впливає на «профіль» нашої планети, який далекий від ідеальної гладкості.

Втім, сенсаційні знімки, нібито показують справжню форму Землі, - не що інше, як гравітаційна модель планети. Вона була створена на основі даних із супутників і не демонструє справжньої форми небесного тіла, а лише показує відмінність у силі тяжіння в різних місцях планети.

Існує досить популярне оману, що сонячні промені освітлюють тільки одну сторону Місяця, в той час як інша завжди залишається темною. Це переконання виникло через те, що наш супутник завжди повернений до Землі однією стороною, а друга залишається недоступною земним спостерігачам.

Насправді ж Сонце однаково зігріває і видиму, і невидиму частини Місяця. Справа в тому, що період обертання Місяця навколо своєї осі збігається з періодом власного обертання супутника навколо Землі, саме тому ми можемо спостерігати тільки одне її півкуля.

Справа в тому, що період обертання Місяця навколо своєї осі збігається з періодом власного обертання супутника навколо Землі, саме тому ми можемо спостерігати тільки одне її півкуля

Здавалося б, все логічно - Меркурій знаходиться найближче до Сонця, а значить, і температура його поверхні вище, ніж на інших планетах. Однак сама «спекотна» планета Сонячної системи - Венера, хоча розташована вона більш ніж на 50 млн км далі від світила, ніж її космічний сусід. Середня денна температура на Меркурії складає близько 350 ° C, тоді як у поверхні Венери вона досягає майже 480 ° С.

Насправді ж температура на поверхні планети залежить від атмосфери. На Меркурії вона практично відсутня, тоді як атмосфера Венери, майже повністю складається з вуглекислого газу, дуже щільна. Через її високої щільності на поверхні планети утворюється сильний парниковий ефект, який і робить планету по-справжньому спекотним місцем.

Всі знають, що температура поверхні Сонця дуже велика - більше 5 700 ° C. Тому логічно припустити, що наше світило палахкотить, як гігантський багаття. Однак це не так. Те, що ми приймаємо за вогонь, насправді теплова та світлова енергія, яка виділяється в процесі термоядерної реакції, яка відбувається в сонячному ядрі.

Термоядерна реакція - це перетворення одних елементів в інші, яке супроводжується викидом теплової і світлової енергії. Вона проходить через всі сонячні шари, досягаючи верхнього - фотосфери, яка і здається нам палаючої.

Вона проходить через всі сонячні шари, досягаючи верхнього - фотосфери, яка і здається нам палаючої

Кожному, хто трохи знайомий з астрономією, відомо, що Сонце відноситься до категорії зірок, іменованих жовтими карликами. Тому цілком логічно припустити, що наше світило має жовтий колір. Насправді ж, як і інші жовті карлики, Сонце абсолютно біле.

Але чому ж людський зір бачить його саме жовтим? Виявляється, вся справа в земній атмосфері. Як відомо, найкраще вона пропускає довгі хвилі, що знаходяться в жовто-червоній частині спектра. Короткі ж хвилі з зелено-фіолетовим частини спектру, в якій переважно випромінює Сонце, атмосфера розсіює. Завдяки цьому ефекту наша зірка і здається спостерігачеві з Землі жовтої. Однак варто тільки виїхати за межі земної атмосфери, як Сонце «знайде» свій справжній колір.

Причиною цієї помилки стали, звичайно ж, голлівудські фільми, що демонструють страшні сцени загибелі людей, що опинилися за бортом космічного корабля.

Насправді наша шкіра досить еластична і цілком здатна утримати всі внутрішні органи на місцях. Стінки судин захистять кров від закипання також завдяки своїй еластичності. Крім того, при відсутності зовнішнього тиску - а його в відкритому космосі немає - температура кипіння крові піднімається до 46 ° C, що істотно вище за температуру людського тіла.

А ось вода, укладена в клітинах шкіри, почне закипати, і людина все-таки дещо збільшиться в розмірах, проте абсолютно точно не вибухне.

Справжньою причиною загибелі людини стане кисневе голодування. Через 15 секунд після того як людина виявиться у відкритому космосі без скафандра, воно викличе втрату свідомості, а через 2 хвилини - смерть.

Через 15 секунд після того як людина виявиться у відкритому космосі без скафандра, воно викличе втрату свідомості, а через 2 хвилини - смерть

Ще один міф, який здається досить логічним. Все просто: якщо взимку холодніше, ніж влітку, значить, Земля «втікає» від своєї зірки. Однак в реальності все в точності навпаки - в холодну пору року наша планета на 5 млн км ближче до Сонця, ніж влітку. Чому ж взимку ми кутається в одяг, а влітку купаємося і загоряємо?

Справа в тому, що, крім обертання навколо Сонця, Земля робить і обороти навколо своєї осі, за рахунок чого відбувається зміна дня і ночі. Ось, яка проходить через північний і південний полюси, знаходиться не перпендикулярно орбіті і потрапляють на неї сонячних променів. Таким чином, одну половину року більша частина сонячного тепла потрапляє на південну півкулю, а протягом іншого півріччя - на північне, що і призводить до зміни пір року.

Як відомо, зими в південній півкулі тепліше, ніж у північному. Це пояснюється тим, що найближче Земля підходить до Сонця в січні, тобто тоді, коли в південній півкулі панує календарне літо.

Хлопці, ми вкладаємо душу в AdMe.ru. Дякуємо за те,
що відкриваєте цю красу. Дякую за натхнення і мурашки.
Приєднуйтесь до нас в Facebook і ВКонтакте

Але чому ж людський зір бачить його саме жовтим?
Чому ж взимку ми кутається в одяг, а влітку купаємося і загоряємо?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.