Навигация
Реклама
Реклама

пошуки Атлантиди

Популярний інтернет-сервіс Google Ocean опублікував знімки, на яких зображена мережа з пересічних ліній, розташована в 620 милях від узбережжя північно-західної Африки, на дні Атлантичного океану, в районі Канарських островів. На думку фахівців, це затонуле місто, який цілком може виявитися легендарної Атлантидою ... Популярний інтернет-сервіс Google Ocean опублікував знімки, на яких зображена мережа з пересічних ліній, розташована в 620 милях від узбережжя північно-західної Африки, на дні Атлантичного океану, в районі Канарських островів

Фото: AP

Виявили феномен інженери з аеронавігації, які досліджували дно за допомогою спеціального обладнання. Об'єкт розташований на глибині близько кілометра, його точні координати - 31 градус 15 хвилин 15 секунд північної широти і 24 градуси 15 хвилин 30 секунд західної довготи. За формою він являє собою практично ідеальний прямокутник. А таємничі лінії, які, як стверджують вчені, могли мати тільки рукотворне походження, дуже нагадують перетин міських вулиць. Загальна площа об'єкта становить близько 20 тисяч квадратних метрів.

Якщо звірятися з описами давньогрецького філософа Платона, даний район є одним з найбільш ймовірних місць розташування затонулого архіпелагу.

Згідно з давніми джерелами, Атлантида пішла під воду приблизно 9500 років тому, після битви атлантів з афінянами. І з тих пір де тільки не шукали затонулий материк! Сліди його знаходили не тільки в районі Атлантичного океану, а й в Африці, Азії, Антарктиді, Середземному морі ... Одна з найбільш розхожих версій свідчить, що атланти були майже що нашими співвітчизниками - вони мешкали на території сучасного Криму!

Читайте також: Google Earth - сучасний Індіана Джонс

Як повідомляє Платон в своїх творах "Тімей" і "Критий", Атлантида розташовувалася за так званими Геркулесовими стовпами. На думку греків і римлян, йшлося про Гібралтарській протоці, а єгиптяни вказували на західне гирлі Нілу, де колись знаходився місто Іраклеумс храмом на честь Геркулеса. У Страбона ж ми знаходимо вислів про те, що Босфорську скелі при вході в Понт Євксинський "є врата Гадірітскіе ... межа мандри Геркулесова".

Кримський півострів (в давнину його називали Таврида) за своїми географічними характеристиками також цілком відповідає платоновскому опису Атлантиди:

Кримський півострів (в давнину його називали Таврида) за своїми географічними характеристиками також цілком відповідає платоновскому опису Атлантиди:

Фото: AP

"... Тоді як море по той бік протоки є море у власному розумінні слова, так само як і навколишня його земля, воістину і цілком справедливо може бути названа материком. Цей острів перевищував своїми розмірами Лівію і Азію, разом узяті, і з нього тодішнім мандрівникам легко було перебратися на інші острови, а з островів - на весь протилежні материк, який охоплював то море ".

До того ж, у багатьох районах чорноморського узбережжя збереглися руїни древніх поселень. Так, стародавні греки згадують місто Акру, який був розташований біля Керченської протоки. Сучасні історики вважають, що мова може йти про Такільском півострові.

Улітку 1982 року проведена співробітниками Інституту археології аерофотозйомка дна Янишского озера, що в районі Такільского півострова, зафіксувала дивні нерівні об'єкти, схожі на руїни будівель. Дослідники також виявили на дні озера темні квадрати площею 60 на 60 метрів. Приблизно таку ж площу мали квартали давньогрецьких поселень, розташованих у чорноморського узбережжя. Відкриття підтвердилося: обстеживши дно, археологи наткнулися на залишки вежі та двох фортечних стін. Крім цього, в 140 метрах від берега був знайдений древній колодязь з кам'яною кладкою і дерев'яними перекриттями.

На користь "атлантичної" версії, здавалося б, говорить те, що в багатьох джерелах античної епохи згадується про давньогрецькому місті-полісі Киммерік (або Кіммеріде). А слово "Крим" походить від давньогрецького "Кіммерія". Як пише Страбон, Киммерік знаходився в тому місці, де Керченську протоку випливає в Азовське море, і, ймовірно, був затоплений ...

Втім, міфи свідчать, що Атлантида пішла під воду значно раніше тієї епохи. Яке ж відношення мають до неї руїни міст? Та ніякого! Вони лише наочно свідчать про руйнівні повені, які знищили міста давнини.

Ось і цього разу дослідники не поспішають оголошувати чергову знахідку сенсацією. Фахівці з археології стверджують, що розмір "підводного міста" занадто вже великий: наприклад, ширина його "вулиць" становить близько трьох кілометрів. Такі стандарти не характерні навіть для сучасних міст, а тим більше вже, для античних ...

Читайте також: Мушлі і посуд розкрили таємницю Атлантиди

За словами співробітниці сервісу Google Лаури Скотт, таємничі лінії на дні океану - не що інше, як траєкторії кораблів, на яких встановлені сонари, що визначають рельєф морського дна. Але тоді чому їх форма така рівна? Можливо, розгадку рано чи пізно знайдуть, але навряд чи вона буде мати відношення до цивілізації атлантів ...

Читайте найцікавіше в рубриці "Наука і техніка"

Яке ж відношення мають до неї руїни міст?
Але тоді чому їх форма така рівна?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.