Навигация
Реклама
Реклама

"Ірма", "Хосе" і "Катя" - чи не занадто багато ураганів одночасно?

  1. Зміна клімату?
  2. колосальний циклон

У той час як ураган "Ірма" продовжує свій руйнівний шлях над Карибські острови і наближається до Флориди, ще два тропічні шторми досягли сили ураганів. За їх просуванням уважно стежать метеорологи.

Національний центр ураганів США (NHC) повідомляє, що слідом за "Ірмою" до Карибського басейну наближається ураган "Хосе".

На захід від "Ірми", над Мексиканською затокою шторм "Катя" посилився і досяг рівня урагану. Влада мексиканського штату Веракрус закликають населення вживати заходів.

У той час як ураган Ірма продовжує свій руйнівний шлях над Карибські острови і наближається до Флориди, ще два тропічні шторми досягли сили ураганів

Media playback is unsupported on your device

Острів Сен-Мартен: до і після урагану "Ірма"

Всього два тижні тому на Техас обрушився ураган "Харві", якому було присвоєно четверту категорію за п'ятибальною шкалою Сафіра-Сімпсона.

Всього два тижні тому на Техас обрушився ураган Харві, якому було присвоєно четверту категорію за п'ятибальною шкалою Сафіра-Сімпсона

Media playback is unsupported on your device

"Те, що ми пережили, це фільм жахів": історії мешканців зруйнованого "Ірмою" острова

Цього року сезон атлантичних ураганів відрізняється надзвичайною активністю. Це схоже на 2005 рік, коли урагани "Катріна" і "Вільма" заподіяли рекордні руйнування.

Image caption Ураган "Харві" заподіяв серйозні руйнування в Х'юстоні

Багато вчених зараз задаються питанням: чи можна вважати нормальною настільки підвищену частоту ураганів?

Зміна клімату?

"Це трапляється не так часто", - сказав головний метеоролог каналу Ен-бі-сі в інтерв'ю Бі-бі-сі.

За його словами, незвичайна частота ураганів в цьому році може залежати від цілого ряду чинників.

"У цьому році немає феномена "Ель-Ніньо" , При якому частішають тайфуни в Тихому океані, але урагани в Атлантиці формуються рідше ", - говорить він.

При "Ель-Ніньо" гаряче повітря піднімається у верхні шари атмосфери і покриває верхню частину зароджується урагану, не даючи йому набирати силу.

Image caption Деякі вчені переконані, що стає дедалі більше ураганів пов'язане зі зміною клімату, але інші вважають цю гіпотезу недоведеною

Але Джон Моралес нагадує, що зміни клімату можуть тут також відігравати певну роль.

"Головне - температура морської води, ніж вона тепліше, тим більше випаровувань в атмосферу, і, відповідно, підвищується вологість повітря. Урагани, як відомо, отримують енергію від підняття вологого повітря вгору, конденсації водяної пари і опускання більш сухого повітря вниз", - каже вчений, нагадуючи, що значна частина глобального потепління абсорбується океанами.

Він, однак, додає, що на даний момент серед вчених немає єдиної думки про зв'язок між глобальним потеплінням і формуванням ураганів.

Багато при цьому вважають, що при глобальному потеплінні ураганів буде менше, але вони будуть набагато більш потужними.

колосальний циклон

Метеоролог Хуан Карденас з Global Forecast Center каже, що "емпіричні дані не вказують на збільшення частоти формування більш потужних циклонів".

Карденас посилається на архівні дані NHC і каже, що те, що в одному і тому ж районі в один і той же час сформувалися відразу три урагану - незвично, але і не екстраординарно. За його словами, це відбувається приблизно раз в 15 років.

Крім того, історичні дані не можна вважати повними, так як до появи метеосупутників урагани, які не доходили до суші, часто не реєструвалися.

Image caption "Ірма" настільки небезпечна через те, що потужна сила вітру зберігається вже декілька днів

Зміна клімату?
Зміна клімату?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.