Навигация
Реклама
Реклама

Авіакомпанії дискаунтери в Росії і за кордоном (low cost airlines, лоукост авіакомпанії). Плюси і мінуси.

Дискаунтерами або лоукост перевізниками називаються авіакомпанії (англ. Low cost airlines, discount carrier), що пропонують низьку оплату авіаперевезень. Авіакомпанії дискаунтери постійно знижують ціни, періодично доводячи їх під час акцій до сміховинних сум, наприклад, 1 євро за квиток. Однак, скориставшись їхніми послугами, Вам доведеться відмовитися від багатьох вже стали звичними пасажирських послуг.

Ідея low cost зародилася в США, а звідти вже прийшла в Європу і Азію Ідея low cost зародилася в США, а звідти вже прийшла в Європу і Азію. Термін цей часто застосовується до авіакомпаній з низькими цінами квитків і обмеженим набором послуг. Авіакомпанії дискаунтери, low cost перевізники (вони ж - бюджетні авіакомпанії) буквально зробили революцію на ринку авіаперевезень. Їхні послуги особливо сподобалися мандрівникам.

За останнє десятиліття кількість авіа дискаунтерів зростає щорічно, і це зростання випереджає поява звичайних авіакомпаній, надаючи можливість перельотів за дивно низькими цінами, і підштовхуючи багато авіакомпаній до банкрутства. Ті, хто раніше не міг дозволити собі авіаперельоти, сьогодні без проблем подорожують по всьому світу. За рахунок чого ж утворюється така низька ціна на авіаквитки low cost?


В основі бізнесу авіакомпаній дискаунтерів тверезий підхід - більше кількість годин «нальоту» на кожен борт і менше витрат на кожного пасажира. Перший пункт обумовлений тим, що лоукост перевізник використовує нові літаки, не тільки споживають менше палива, але і ламаються набагато рідше. Другий пункт - менше сервісу для пасажирів, наприклад, Ви не отримаєте безкоштовне харчування на борту.

Деякі авіа дискаунтери вдаються до послуг меншої кількості персоналу. Наприклад, в штаті low cost авіакомпанії Southwest практично немає вантажників і прибиральниць. Вантажать багаж і прибирають салон бортпровідники. Як правило, дискаунтери продають свої квитки виключно через Інтернет, економлячи на утриманні авіакас. Лоукост авіакомпанії пропонують прості тарифи, в яких може розібратися будь-який пасажир.

Відзначимо, що бюджетні авіакомпанії підвищують ціну квитків у міру наповнюваності літака. Тобто - хочете летіти за зовсім смішні гроші, купуйте квиток заздалегідь. Що ж в цілому являє собою послуга low cost авіаперевезення?

По-перше, на борту тільки один пасажирський клас По-перше, на борту тільки один пасажирський клас. Друге - лоукост перевізник прагне використовувати так звані другорядні або вторинні аеропорти (що знаходяться поза містом), а також виробляти рейси або рано вранці або пізно ввечері, щоб уникнути затримок через завантаження повітряного трафіку. Плюс нижчі аеропортові збори. Перельоти здійснюються зазвичай на Boeing 737 або Airbus A320 - таким чином, авіакомпанія дискаунтер економить на підготовці персоналу і обслуговуванні техніки.

У деяких авіа дискаунтерів відсутні номери місць в посадочних талонах - чим швидше пасажир опиниться на борту, тим краще місце він зможе зайняти. Лоукост перевізник вибирає прямі маршрути з метою максимального використання борту і уникнення затримок через транзитних пасажирів і очікування багажу, зате всі рейси прилітають точно за розкладом, до того ж у мандрівників є можливість купити авіаквиток лоукост тільки в один кінець, якщо Ви робите кілька подорожей .

Що ж щодо сервісу для кожного конкретного пасажира? Ви отримуєте мінімальний набір послуг. Наприклад, в салоні немає відеопанелей, зате авіакомпанія low cost отримує дохід від продажу додаткових послуг і товарів на борту. Відсутня безкоштовна роздача прохолодних напоїв і харчування - у авіакомпаній дискаунтерів все тільки за гроші. Виняток становлять лоукост перевізники зі спеціальними послугами, наприклад, Airberlin.

Ручна поклажа обов'язково перевіряється на відповідність правилам, встановленим в компанії, за вагою та розмірами, перевищення обкладається штрафом. Багато лоукост перевізники зменшують вартість машин і знижують їх вагу за рахунок відсутності систем цифрового зв'язку пілотів з землею, автоторможенія і т.д., (отже, і витрата палива теж зменшується).

Відомо, що більшу частину витрат, що визначає вартість авіаквитка, складають зарплата співробітників компанії, харчування пасажирів на борту, додатковий сервіс, витрати на друк авіаквитків - дискаунтери виключили ці витрати.

Безумовно, основний інтерес low cost авіакомпанії представляють для туристів, які подорожують самостійно, без допомоги турфірм. Найпростіший і найбільш дешевий спосіб опинитися за багато миль від будинку - скористатися вигідною пропозицією лоукост перевізника.

З мінусів авіакомпаній дискаунтерів слід назвати наступний: купуючи авіаквиток, Ви не маєте права відмовитися від польоту, і витрачені кошти Вам не віддадуть, проте деякі лоукост перевізники все ж йдуть назустріч пасажирам, надаючи право відправитися по цьому ж маршруту в будь-який інший час, доплативши певний відсоток.

Так як кількість авіакомпаній дискаунтерів в світі зростає, їм доводиться конкурувати, все ж пропонуючи пасажирам додаткові послуги: перший клас в літаку, супутникове телебачення і т.д. Всього бюджетних авіакомпаній близько 150. Найпопулярніші лоукост перевізники на сьогоднішній день - це «Air-Berlin», «Ryanair», «Sterling», «German Wings», «Blue1».

Вітчизняна low cost авіакомпанія Sky-Express виробляла перельоти по всій Росії Вітчизняна low cost авіакомпанія Sky-Express виробляла перельоти по всій Росії. Умови роботи вітчизняних авіакомпаній дискаунтерів відрізняються від зарубіжних: в Росії немає «другорядних аеропортів», зате присутні мита на ввезення іноземних літаків. Сьогодні у нас використовуються близько 260 літаків західного виробництва і укладено 276 контрактів на поставки іноземних судів. Мала завантаженість аеропортів в Росії (столиці в розрахунок не беремо) дає можливість отримати мінімальний набір послуг, що економить вартість рейсу.

Головний принцип лоукост авіакомпанії Росії - це підтримка авансового грошового потоку для отримання контракту на паливо за вигідними тарифами. Раніше в Росії працювали три авіакомпанії дискаунтера: Sky Express, Red Wings і Авіанова. Зарубіжні лоукост перевізники продовжують свої польоти: Air Baltic, Air Berlin, Alpi Eagles з Італії, Niki з Австрії, Clickair з Іспанії, Wind Jet - Італія, German Wings - Німеччина, Norwegian Air Shuttle. На сьогоднішній день в Росії з'явилася нова лоукост-авіакомпанія Перемога , Який буде її доля поки невідомо.

Бюджетні авіакомпанії low cost працюють ефективніше, ніж традиційні перевізники, які не економлячи на обладнанні для діагностики та обслуговування літаків, набувають кращі сучасні системи. Якщо високий рівень безпеки і низька вартість квитка - Ваші головні вимогами до перельоту, то переваги авіакомпаній дискаунтерів очевидні, Ви не переплатите за політ.

Купити квитки low-cost

За рахунок чого ж утворюється така низька ціна на авіаквитки low cost?
Що ж в цілому являє собою послуга low cost авіаперевезення?
Що ж щодо сервісу для кожного конкретного пасажира?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.