Навигация
Реклама
Реклама

Чому власник «Троянди вітрів» продав авіакомпанію

Фото Ганна Наконечна / Forbes

У 2010 році група «Приват», за повідомленнями ЗМІ, придбала авіакомпанію «Роза вітрів» у Володимира Каменчука. Офіційно цю інформацію ні в «Приваті», ні сам Каменчук не підтверджують. Однак серед засновників «Троянди вітрів» і «Донбасаеро» значиться компанія Finavia Cyprus Ltd, яка, за даними Forbes, афільована з дніпропетровською групою. Крім того, компанія тісно співпрацює з «Української авіаційної групою» ( «АероСвіт», «Донбасаеро» і «Дніпроавіа»).

У 2009 році «Роза вітрів» і авіаальянс Ігоря Коломойського підписали угоди інтерлайн (визнання квитків - на бланку одного авіаперевізника можна виписувати квиток на рейс іншого) і кодшерінг (продаж квитків під своїм кодом на літак іншої авіакомпанії). «Роза вітрів» також активно співпрацює з авіакомпанією МАУ, обмінюючись з нею літаками. Контроль над МАУ з літа 2012 року також приписують групі «Приват» .

Forbes поговорив з генеральним директором «Троянди вітрів» Володимир Каменчук і з'ясував причини продажу авіаперевізника в 2010-му, співпраці компанії з УАГ і МАУ і дані про рентабельність бізнесу чартерних перевезень.

1. Про зміну власників «Троянди вітрів» в 2010 році. Чи справді контроль над компанією отримали структури групи «Приват»? Каменчук підтверджує, що в 2010-му в компанії з'явилися нові акціонери. Причина продажу - проблеми з фінансами: авіаперевізник втратив гроші через банкрутство компанії, яка повинна була поставити «Розе вітрів» два літаки. За них, підкреслює Каменчук, заплатили більше 50% вартості.

Каменчук продав контрольний пакет «Троянди вітрів» і домовився про те, що залишиться на чолі компанії на три роки. Однак він не підтвердив, що серед нових власників є структури групи «Приват». За його словами, авіаперевізником володіють п'ять компаній, назвати власників цих компаній гендиректор «Троянди вітрів» відмовляється. Частки юросіб розподіляються в компанії приблизно порівну. Згідно з даними Forbes, власники «Троянди вітрів» - ТОВ «ДІСКОР», ТОВ «Райдел», ТОВ «Фесту», Finavia Cyprus Ltd і «Лерант інвестментс ЛТД».

2. Про співпрацю «Троянди вітрів» з УАГ і МАУ. У «Троянди вітрів», говорить Каменчук, підписані партнерські угоди з кількома авіаперевізниками, в тому числі з УАГ і МАУ. У 2010 році компанія припинила регулярні рейси, переключившись на чартерні. Угода з УАГ була підписана, щоб виконати зобов'язання перед пасажирами, які купили квитки на рейси «Троянди вітрів». Обмін літаками з МАУ Каменчук пояснює тісною співпрацею ще з 2007-го, коли «Роза вітрів» брала у МАУ літаки в так званий комерційний лізинг (виконували рейси під прапором МАУ, але повністю відповідали за літак). Перед початком банкрутства «Донбасаеро» в 2012 році два літаки компанії А320 і А321 були передані «Розе вітрів» - «шляхом переговорів з лізингодавцями», пояснює Каменчук.

3. Про фінансові результати. За словами Каменчука, минулий рік компанія закінчила з прибутком 13 млн гривень і доходом близько 1,35 млрд гривень. За рік компанія перевезла 932 000 пасажирів. У 2013-му компанія хоче збільшити прибутки на 10-15% і збільшити обсяг перевезень до 1,1 млн пасажирів - в тому числі за рахунок поповнення парку двома лайнерами А321. Компанія розраховує отримати літаки в квітні.

4. Про витратах. Сьогодні авіапарк компанії складається з семи літаків - чотирьох А320 і трьох А321. По кожному літаку, зазначає Каменчук, діє окремий контракт. Плата складається з двох частин: постійної ставки і додаткових виплат, розмір яких залежить від нальоту. Лізинг літака А320 обходиться компанії в $ 3 млн на рік. А321 - на 30-40% дорожче. Близько 95% операційних витрат йде на паливо (приблизно 35% в структурі), лізинг, обслуговування літаків, аеронавігації. Приблизно 5% йде на утримання офісу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Чи справді контроль над компанією отримали структури групи «Приват»?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.