Навигация
Реклама
Реклама

На український ринок виходить нова національна лоукост авіакомпанія

Національна бюджетна авіакомпанія SkyUp почне польоти в квітні 2018 р Про це стало відомо під час прес-конференції, присвяченій створенню українського лоукост

Національна бюджетна авіакомпанія SkyUp почне польоти в квітні 2018 р Про це стало відомо під час прес-конференції, присвяченій створенню українського лоукост.

Участь в прес-конференції в т.ч. взяли міністр інфраструктури Володимир Омелян, генеральний директор авіакомпанії SkyUp Євген Хайнацкий, співвласник SkyUp Юрій Альба, заступник генерального директора з льотної експлуатації SkyUp Сергій Мосюндзь, а також керівник департаменту екіпажів пасажирської кабіни SkyUp Вікторія Мазгун.

Як зазначив міністр, в останні 2 роки в країні спостерігається істотне зростання авіаперевезень - до 30% в рік., В т.ч. збільшується кількість рейсів в / з України які здійснюють лоукост перевізники.

«Якщо в 2016 р лоукост компанії здійснювали польоти по 18 повітряним ліням, то в 2017 р по лоукост системі вже обслуговується близько 38 повітряних ліній. Українці хочуть літати і ми повинні дати їм таку можливість », - підкреслив міністр.

«Сьогодні я радий оголосити про створення нового українського перевізника SkyUp, який буде виконувати як внутрішні рейси, працюючи по моделі лоукост, так і працювати за міжнародними напрямками. Це непростий шлях, але ми його долаємо », - сказав він. Також міністр додав: «Ми хочемо активізувати внутрішні авіаперевезення, почати модернізацію регіональних аеропортів -" Одесі "," Чернівцям "," Вінніцe "вже виділено 800 млн грн. на реконструкцію ЗПС. Я вірю, що це дозволить розширити регіональні польоти і в т.ч. залучити в них лоукост ... Ми працюємо над повною лібералізацією ринку ... І я щиро хочу, щоб новостворений SkyUp розширив конкуренцію на ринку внутрішніх і бюджетних перевезень ».

Про акціонерів авіакомпанії

Як було озвучено в ході прес-конференції, SkyUp - компанія зі 100% українським приватним капіталом. Примітно, що ще кілька місяців тому В. Омелян анонсував появу національної низкобюджетной авіакомпанії з іноземним капіталом, в якій 51% акцій буде належати Україні. У зв'язку з цим міністр особливо підкреслив, що з моменту, коли Мінінфрастуктури очолив Андрій Пивоварський, і по теперішній час «міністерство завжди виступало за приватизацію, а також за те, щоб державних компаній було якомога менше».

«Саме тому я щиро радий що SkyUp є 100% приватним капіталом - жодної державної гривні там немає», - сказав міністр. - Національної авіакомпанія називається тому, що вона українська ".

Як уточнив Ю. Альба, єдиним акціонером-засновником компанії SkyUp є ТОВ «ACS-Україна», співвласником якого він є.

Примітка. За інформацією ЗМІ, другим засновником-співвласником ТОВ є Тетяна Альба. Юрію та Тетяні Альба також належить туроператор JoinUp!

Пояснюючи зацікавленість Міністерства у створенні нової авіакомпанії, і свою особисту, міністр зазначив, що завжди ратував за розвиток конкуренції. Крім того, поява нового авіапідприємства - це створення нових робочих місць. Зокрема, як повідомили в авіакомпанії, в 2018 р завдяки SkyUp буде створено 200 робочих місць. «Що стосується того, для чого це державі. Державі потрібно кожне робоче місце і ми всіляко готові сприяти всім авіакомпаніям які створюються в Україні, які розвивають ринок ... Тому що це, врешті-решт, збільшує надходження до держбюджету ... .Государство просто сприяє, проте однаково всім .... Ми переконуємо авіакомпанії, що потрібно інвестувати, розвивати ринок, створюємо нові можливості ... Тому що це вигідно для держави - чим вище конкуренція, тим краще продукт для громадян України », - cказал він.

Про дотаціях

За словами міністра, ніяких дотацій нової авіакомпанії з боку держави не буде «Ніяких дотацій ... Повинні бути рівні умови для всіх авіакомпаній на ринку України. Щоб вони відчували захищеність своїх інвестицій і недискримінаційність. Цього достатньо". Також він додав: «В даний час ринок дуже динамічний. 2016 був першим роком, коли не вистачало літаків, і коли попит на авіаперельоти був вище, ніж пропозиція. Тому ми раді вітати SkyUp ... і ми будемо раді сприяти іншим перевізникам, які обмірковують створення дочірніх компаній в Україні або нових авіакомпаній, однак це не повинно бути в форматі дотацій ».

Про інвестиції та окупності проекту

Про обсяг інвестицій в проект Ю. Альба вважав за краще не говорити, назвавши це питання «досить пікантним». «Ніхто вам не дасть відповідь на питання, які обсяги інвестицій було залучено, звідки і яким чином. Єдине що я можу сказати, що на сьогоднішній день ... ми повністю справляємося цим навантаженням і ... кредитними коштами, які ми залучаємо для створення нашого проекту. Він буде працювати впевнено і почне працювати вчасно », - зазначив засновник компанії.

Відповідаючи на питання, як швидко проект вийде на рівень окупності, представники компанії відзначили «компанія окупиться відразу». «SkyUp надаватиме всі види авіапослуг, характерні для перевізників, - і чартерні і регулярні перевезення, а можливо і вантажні ... Чартерні перевезення апріорі не можуть виконуватися в збиток компанії ... За рахунок того, що вагома частина перельотів на початку діяльності все ж буде чартерна, то вона буде передбачати 100% прибутковість. ... Тобто компанія окупиться відразу - вона відразу буде створюватися з моделлю окупності з першого дня », - повідомив Є. Хайнацкий.

Куди планується літати

У планах авіакомпанії на перший рік роботи - виконання міжнародних чартерних перевезень «на всі відомі і популярні курорти», а також відкриття регулярних українських та міжнародних напрямків. Чартерні перевезення в 2018 р будуть здійснюватися з Києва, Харкова, Львова, Одеси та інших міст України по 16 напрямам - Анталія, Бодрум, Даламан, Шарм-ель-Шейх, Хургада, Тіват, Барселона, Пальма-де-Майорка, Тенеріфе, Апіканте, Тирана, Ріміні, Бургас, Варна, Ларнака, Дубай.

Внутрішні українські регулярні рейси почнуться в кінці травня-початку червня. На першому етапі рейси планується здійснювати за напрямками: Київ-Одеса, Харків-Одеса, Львів-Одеса. Як уточнив Є. Хайнацкий, «частота польотів буде не менше трьох на тиждень. З 2019 року на ряді маршрутів частота буде розширюватися в міру зростання парку літаків ».

«Міжнародні регулярні рейси в 2018 р плануються за такими напрямками, як Київ-Барселона, Київ-Дубай, Київ-Ларнака, а також за іншими маршрутами, які також будуть розширюватися разом з ростом парку літаків авіакомпанії SkyUp», - відзначили в авіакомпанії. Говорячи про те, в якому київському аеропорту авіакомпанія буде оперувати, керівник SkyUp зазначив, що на даний момент у перевізника вже підписані договори з аеропортами «Київ» (Жуляни) та «Бориспіль» - SkyUp буде виконувати польоти відразу з двох столичних аеропортів.

«В залежності від напрямків польотів ми будемо розділяти потоки - деякі напрямки будуть виконуватися з" Борисполя ", а деякі з Жулян», - зазначив він.

В цілому авіакомпанія веде переговори з усіма аеропортами України. Відповідаючи на питання «Транспорту», ​​з якими невеликими регіональними аеропортами SkyUp планує співпрацювати, Е. Хайнацкий уточнив: «Якщо говорити про чартерні рейси, то нас цікавлять всі аеропорти України, де можуть приймати Boeing 737-800. На жаль не всі аеропорти ще модернізовані, і не всі смуги готові для прийняття цього літака ». У той же час Е. Хайнацкий зазначив, що в даний час вже готова смуга в Миколаївському аеропорту, який готується до проведення сертифікації. Одночасно він нагадав, що 3 аеропорти - Одеса, Чернівці, Вінниця - вже провели підготовчі роботи для реконструкції смуг, відповідно, ці міста будуть в числі перших, куди можуть бути розпочаті польоти. Крім того, Е. Хайнацкий не виключив, що компанія буде виконувати чартерні польоти в Кривий Ріг.

Відповідаючи на питання, де будуть базуватися літаки, авіакомпанії Е. Хайнацкий відповів: «Основна база у нас буде в Києві. Але і в Харкові, і в Одесі літаки будуть стояти ... У нас немає жорсткого базування літаків в регіонах ».

Про флоті авіакомпанії

В даний час флот авіакомпанії складається з середньомагістральних суден типу Boeing 737-800 NG (Next Generation) ємністю в 189 місць, 2001, 2002 і 2011 років випуску. Як відзначають в компанії, цей тип літаків є найбільш затребуваним серед лоукост-перевізників у всьому світі. У 2018 р флот авіакомпанії буде складатися з 4 літаків. При цьому динаміка розвитку SkyUp передбачає розширення флоту на 2-3 судна в рік на базі бортів Boeing 737-800 і Boeing 737МАХ (нове сімейство літаків, яке прийде на зміну Boeing 737 NG).

«Ці літаки (Boeing 737-800 і Boeing 737МАХ - ред.) Тільки в ц.р. почали випускатися, і у нас є бажання привернути їх в роботу через 2-3 роки », - зазначив Є. Хайнацкий.

Тільки за неповний 2018 року авіакомпанія планує перевезти близько 650 тис. Чол. У 2019 році планується збільшення флоту авіакомпанії до 6 бортів, в 2020 р - до 8, в 2021 г. - до 10, у 2022 г. - до 12 літаків.

За словами Е. Хайнацького, всі літаки які будуть надходити у флот авіакомпанії - це операційний «сухий» лізинг. «Всі екіпажі наші», - зазначив він.

Літаки вітчизняного виробництва авіакомпанія використовувати не планує.

Про вартість послуг

Вартість всіх регулярних перевезень буде формуватися за лоукост-моделі без багажу і обраних послуг. Ціна квитка буде залежати від напрямку обраного подорожі і від часу придбання квитків. Наприклад, квиток на рейс Київ-Одеса буде коштувати від 499 грн. в одну сторону. Також будуть додаткові послуги, в т.ч. плата за перевезення багажу, вибір місць в салоні, пріоритетна посадка, проходження і реєстрація на рейс, харчування на міжнародних рейсах.

Окремі правила перевезень будуть на чартерних і регулярних рейсах.

Про співпрацю з «МАУ» та іншими туроператорами

У компанії відзначають, що SkyUp відкрита для співпраці не тільки з Join UP! «Ми відкриті не тільки до роботи з одним туроператором. Дуже багато ЗМІ пов'язують відкриття SkyUp з тим, що, що Join UP! відкрив для себе авіакомпанію. Я хочу сказати, що це не так. Ми відкриті для всіх. Join UP! є нашим стратегічним партнером і нашим замовником, але у нас повинні бути і інші замовники і ми відкриті для співпраці », - зазначив Ю. Альба.

Крім того, в SkyUp Не проти співпраці іншими авіакомпаніями, в т.ч. з «МАУ». «Звичайно конкуренція буде, але нам би хотілося, щоб вона була чесною, прозорою, а також щоб конкуренти були ще й колегами, партнерами і знаходили б якісь спільні інтереси для виконання своїх програм ... У т.ч. якщо так складеться, а я впевнений, що так і буде, ми будемо виконувати з "МАУ" якісь спільні рейси, підвози і т.д. Я впевнений що це станеться », - сказав Є. Хайнацкий, відповідаючи на питання журналістів.

Коли будуть оформлені заявки на призначення в Державіаслужбі

Говорячи про те, коли авіакомпанія має намір зайнятися отриманням призначень на регулярні рейси, гендиректор SkyUp зазначив: «Зараз проходимо сертифікацію в Державіаслужбі України. У березні, коли ми очікуємо отримати сертифікат експлуатанта, ми подамо заявки (на напрямки - ред.) І будемо брати участь в конкурсі ... Регулярні рейси ми будемо розвивати поступово в залежності від кількості літаків, які будуть нам чинити ».

Що стосується чартерних перевезень, то їх, за словами Е. Хайнацького, організувати можна «хоч сьогодні на завтра». «Потрібно лише: узгодити всі деталі з аеропортами вильоту / прильоту і можемо летіти», - сказав він.

На думку Е. Хайнацького. на даний момент плани авіакомпанії вже нічого зірвати не може. «Ми зараз проходимо сертифікацію в Державіаслужбі. Ми не переживаємо за це, тому що у нас дійсно кваліфіковані кадри з дуже великим досвідом, всі професіонали.

Я не бачу підстав для того, щоб ми не змогли почати виконувати рейси в квітні ». В цілому продаж квитків на регулярні рейси авіакомпанії почнеться в березні-квітні 2018 р

"Продаж квитків буде проводитися як через власний сайт, так і через агентську мережу України - це буде зручно як для пасажирів, які зможуть придбати квиток в будь-якому місці України, так і для турагентств, які зможуть отримати додатковий продукт для власного продажу, - повідомив гендиректор авівакомпаніі.

Також він додав: «Оскільки ми тільки проходимо стадію сертифікації всі договори на літній період ІАТА, з якого ми починаємо польоти, будуть підписуватися c агентами вже навесні, коли пройдемо сертифікацію ».

Джерело: « транспорт »

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.