Навигация
Реклама
Реклама

Реєстрація на рейс: всі тонкощі - FrequentFlyers.ru

Театр починається з вішалки, а політ починається з реєстрації на рейс. Навіщо взагалі вона потрібна? Чим квиток на літак відрізняється, наприклад, від квитка на поїзд або автобус? Чому відразу не можна купити авіаквиток з присвоєнням конкретного місця, як на поїзд?

Вся справа в першу чергу в кількості пасажирів і їх багажу. Від нього залежить розташування багажу і пасажирів в салоні - важливо дотримати центрування літака, щоб його центр тяжіння не зміщувався в ту чи іншу сторону. Якщо кожен з пасажирів буде вибирати, яке йому сподобалося місце відразу при покупці квитка, то можливість управляти розсаджуванням їх по салону буде важко.

Багаж і ручну поклажу потрібно десь зважувати - це в наземний або водний транспорт можна безконтрольно брати з собою валізи, повні гантелей, а в літаку потрібен контроль і, власне, хтось, хто буде багаж приймати і передавати для навантаження в багажне відділення : так що без реєстрації не обійтися.

Багаж і ручну поклажу потрібно десь зважувати - це в наземний або водний транспорт можна безконтрольно брати з собою валізи, повні гантелей, а в літаку потрібен контроль і, власне, хтось, хто буде багаж приймати і передавати для навантаження в багажне відділення : так що без реєстрації не обійтися

Були, до речі, спроби спростити процес реєстрації багажу - той же Іл-86 був спроектований з розрахунком на те, що кожен пасажир сам міг би нести свій багаж до літака і залишати його в багажному відділенні, яке розташовується перед входом в салон.

Були, до речі, спроби спростити процес реєстрації багажу - той же Іл-86 був спроектований з розрахунком на те, що кожен пасажир сам міг би нести свій багаж до літака і залишати його в багажному відділенні, яке розташовується перед входом в салон

При цьому в ряді великих міст світу - наприклад, в Абу-Дабі, Відні, Гонконгу, Делі, Куала-Лумпурі, Сеулі, Стокгольмі або Тайбеї - є можливість реєстрації на рейс на спеціальних пунктах в межах міста. Це дозволяє здати багаж і їхати в аеропорт без нічого і, в свою чергу, скорочує черги на реєстрацію в самому аеропорту, оскільки пасажир вже має на руках посадковий талон і може відразу йти в зал очікування.

Це дозволяє здати багаж і їхати в аеропорт без нічого і, в свою чергу, скорочує черги на реєстрацію в самому аеропорту, оскільки пасажир вже має на руках посадковий талон і може відразу йти в зал очікування

Подібна можливість була реалізована «Аероекспрес» в Москві на Білоруському, Павелецькому і Київському вокзалах, проте через низький попит (послугою користувалося всього 2,5% пасажирів) на Білоруському та Київському вона була ліквідована. Низький попит не дивує: реєстрація закінчувалася за 3 години до вильоту рейсу, тобто, пасажир гарантовано встигав приїхати в аеропорт до початку реєстрації на стійках. А ось на Павелецькому вокзалі можна встигнути зареєструватися і сісти на поїзд, який прибуде в аеропорт Домодєдово вже після того, як реєстрація на стійках скінчиться: але на посадку ви пройти встигнете. Коштує така послуга 100 рублів.

Коштує така послуга 100 рублів

Залежно від аеропорту, авіакомпанії і напрямку польоту час початку і закінчення реєстрації може варіюватися. Якесь «усереднене" значення - це відкриття за 2 години до вильоту і закриття за 30-40 хвилин, однак на ряді напрямків буває і 20 хвилин, а в тих аеропортах, де базується обрана вами авіакомпанія, реєстрація може бути відкрита і за 6, і за 12, і навіть за 24 години до вильоту.

Якщо ж ви летите однією авіакомпанією (або авіакомпаніями в межах одного авіаальянсу, або по інтерлайн-угодами) з пересадками, то в першому аеропорту вам, як правило, видадуть посадочні талони для всіх сегментів маршруту, що дозволить уникнути черг на стійках реєстрації транзитних пасажирів. До речі, про ці стійках. Якщо все посадочні талони вам не видали, а на трансферній стійці утворилася черга, то ніхто не забороняє вам вийти «в місто», а потім знову увійти і зареєструватися з тими пасажирами, які летять з цього міста. При цьому, зрозуміло, доведеться знову пройти огляд, в той час як при трансфері ви часто не будете залишати «чистої зони». Однак в ряді аеропортів при трансфері все одно потрібно повторно проходити огляд, і черга тут теж може бути великий. У тому ж Шереметьєво часто швидше обійти натовп внутрішніх «транзитників» через «місто».

Спростити процес реєстрації на рейс дозволяє онлайн-реєстрація. Вона вирішує завдання розсадження пасажирів по місцях - і, якщо у них немає багажу, то на цьому процес закінчується: пасажир сам друкує посадковий талон і йде з ним на посадку. Авіакомпанії, в ідеалі, залишається тільки приймати багаж, що прискорює процес і, як наслідок, вимагає наявності меншої кількості стійок реєстрації. Для прийому багажу на всі рейси використовуються одні й ті ж стійки Drop-Off.

Для авіакомпанії онлайн-реєстрація - це в першу чергу скорочення витрат. Тому не дивно, що деякі дискаунтери фактично вимагають зареєструватися онлайн від всіх пасажирів. Наприклад, якщо ви летите рейсом Ryanair і забудете це зробити (хоча вам кілька разів надішлють лист-нагадування), то збір за реєстрацію в аеропорту може досягати 60 євро, що часто дорожче самого квитка.

При цьому, якщо більшість традиційних авіакомпаній відкривають онлайн-реєстрацію за добу до вильоту, то дискаунтери з їх однотипним флотом дозволяють зробити «зачекініться» набагато раніше. Так, той же Ryanair відкриває реєстрацію за 15 діб до вильоту, AirAsia - за 14 днів, а EasyJet - взагалі відразу після покупки квитка.

Кіоски самостійної реєстрації в аеропорту - по суті, ще один інтерфейс до системи онлайн-реєстрації, поєднаний з принтером. У ряді аеропортів саме в них можна роздрукувати посадковий талон, якщо ви не зробили це вдома. В інших це можна зробити тільки на стійці, а подекуди і за додаткові гроші. Так що якщо у вас немає під рукою принтера - вибирайте мобільний реєстрацію, за підсумками якої на екрані вашого телефону з'явиться QR-код, приклавши який до сканера в аеропорту, ви отримаєте паперовий посадковий талон. Зі зрозумілих причин (сканери є не у всіх аеропортах) мобільна реєстрація пропонується в істотно меншій кількості аеропортів, ніж просто онлайн.

Для пасажира онлайн-реєстрація - це зручність (особливо коли летиш без багажу) і спосіб вибрати хороші місця в літаку . Хоча при онлайн-реєстрації це можливо далеко не завжди, але, по крайней мере, можна уникнути свідомо поганих. Втім, у тих же дискаунтерів реєстрація може не мати на увазі вибору місця, і досвідчені пасажири того ж RyanAir давно звикли до змагань «хто перший добіжить від гейта до трапа», тобто, хто раніше увійшов в літак, той і займає найкращі місця.

Для тих, хто не хоче бігати, передбачена платна послуга пріоритетної посадки, а традиційні авіакомпанії часто практикують так званий pre-seating: тобто, попереднє резервування за пасажиром того чи іншого місця. Воно може бути доступно або в процесі бронювання, або пізніше - через колл-центр, особистий кабінет на сайті або в мобільному додатку.

Вищий пілотаж при онлайн-реєстрації - це самообслуговування при здачі багажу: у спеціальному автоматі роздруковується багажна бирка, яка клеїться на валізу, який пасажир сам несе в автоматичний приймальний пункт. Наприклад, така система працює для пасажирів KLM в Амстердамі (Схіпхол) або Lufthansa у Франкфурті-на-Майні і Мюнхені. А, наприклад, Air New Zealand видає своїм часто літаючим пасажирам RFID-мітки, за допомогою яких можна відразу проходити через автоматизовані турнікети біля виходів на посадку прямо в літак, без будь-якої друку посадкових талонів.

Втім, онлайн-реєстрація є далеко не у всіх авіакомпаній, а у тих, у кого є - не у всіх аеропортах; це проблема виключно IT-характеру: інтеграція того чи іншого аеропорту в систему реєстрації вимагає певних коштів. Також онлайн-реєстрація може бути недоступною для групових квитків (оскільки бронюються вони дещо по-іншому, ніж звичайні, і список пасажирів може змінюватися буквально в останній момент) і при рейсах, що виконуються по код-шеру. Правда, в останньому випадку є хитрість: реєструватися потрібно в системі тієї авіакомпанії, яка фактично виконує рейс; і якщо ваша бронь не знаходиться за прізвища та імені - пробуйте шукати за кодом бронювання (PNR), а не працює PNR - за номером квитка і т.п. - спробуйте всі можливі способи, авторизації; втім, навіть це не гарантує успіху операції, можливо, вам все одно доведеться йти до стійки.

Якщо у вас не працює онлайн-реєстрація в "Аерофлоті", швидше за все, ви входите зі смартфона з аеропорту, в якому немає мобільного реєстрації (тобто, принтерів для друку цих мобільних посадкових). Потрібно вибрати повну версію сайту в настройках мобільного браузера і потім отримати посадковий талон на стійці або в кіоску саморегистрации.

Ілля Шатілін

Навіщо взагалі вона потрібна?
Чим квиток на літак відрізняється, наприклад, від квитка на поїзд або автобус?
Чому відразу не можна купити авіаквиток з присвоєнням конкретного місця, як на поїзд?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.