Навигация
Реклама
Реклама

Ryanair в Україні - квитки, маршрути, низькі ціни - Скільки коштує квиток на Ryanair з Києва і Львова - Апостроф

  1. Туристи і заробітчани
  2. Обвал цін скасовується
  3. Переможець отримує все

Ірландський лоукостер Ryanair офіційно оголосив про вихід на український ринок, польоти повинні початися в жовтні 2018 року. Авіакомпанія буде виконувати рейси по десяти напрямках з Києва, і по п'яти - зі Львова. Ряд маршрутів збігаються з популярними напрямками інших перевізників, які вже працюють на українському ринку. "Апостроф" з'ясував, як прихід Ryanair позначиться на ситуації з пасажирськими авіаперевезеннями в Україні, перш за все, в тому, що стосується цін на квитки.

Ірландська лоукост-авіакомпанія Ryanair все-таки зважилася вийти на український ринок, незважаючи на неприємний досвід переговорів про початок польотів в нашу країну рік тому .

Навесні минулого року авіакомпанія оголосила про початок роботи в Україні і навіть відкрила продаж квитків, проте в липні стало відомо, що Ryanair не змогла домовитися з київським аеропортом "Бориспіль". Те, що було оголошено як "перемога", обернулося "зрадою", причому в кращих традиціях українських підкилимних ігор.

Тим не менше 23 березня 2018 року Ryanair підписала договори з "Борисполем" і аеропортом "Львів". Церемонію підписання "освятив" президент України Петро Порошенко.

Раніше в ЗМІ з'явилася інформація про рейсах, які лоукостер планує виконувати з України. З Києва Ryanair буде літати в Барселону (Іспанія), Братиславу (Словаччина), Вроцлав, Варшаву, Краків, Познань, Гданськ (всі Польща), Вільнюс (Литва), Стокгольм (Швеція), Лондон (Великобританія), зі Львова - до Кракова , Варшаву, німецькі Дюссельдорф і Меммінген, а також в Лондон.

На прес-конференції з нагоди офіційного оголошення про вихід Ryanair на ринок України ця маршрутна сітка була підтверджена. Крім того, стало відомо про частотності польотів на кожному з оголошених раніше маршрутів .

Як і очікувалося, оголошені маршрути дещо відрізняються від тих напрямків, які були оприлюднені рік тому . Тоді польоти анонсувалися з Києва в Ейндховен (Нідерланди) Лондон і Манчестер (Великобританія), а також в Стокгольм. Зі Львова лоукостер збирався літати в Ейндховен і Лондон, Берлін і Меммінген (Німеччина), а також в Будапешт (Угорщина) і польські Краків і Вроцлав.

Станом на 23 березня 2018 року квитки на рейси Ryanair з Києва і Львова вже є в продажу. Поки що ціни дійсно в повному розумінні слова low-cost. Так, на 4 листопада квиток з Києва до Братислави оцінений в 9,99 євро. Зрозуміло, якщо у вас буде багаж, за нього доведеться доплатити, крім того, платній є послуга з вибору місця в салоні, але це - практика всіх лоукостерів, а останнім часом і багатьох традиційних авіакомпаній.

Є аналогічні ціни і на інших напрямках, хоча, в основному, пропоновані тарифи знаходяться в діапазоні 25-55 євро, однак і вони виглядають досить привабливо.

Туристи і заробітчани

Як раніше писав "Апостроф", що працюють в Україні бюджетні авіакомпанії в основному літають туди, де багато трудових мігрантів . Чи не змінила цієї традиції і Ryanair.

"Якщо дивитися по списку, то Польща логічна, оскільки дуже багато громадян України зараз знаходяться на заробітках в цій країні (н а сьогодні, за оцінками польської влади, понад 2 млн осіб, в 2018 році Польща, як очікується, надасть українцям близько 3 млн запрошень на роботу, - "Апостроф"). З огляду на, що гастарбайтери - це завжди один з ключових ринків для лоукост-авіакомпаній в Європі, вони намагаються цю хвилю підхопити і в Україні ", - сказав в коментарі виданню колишній заступник міністра інфраструктури України Олександр Кава.

За словами експерта в сфері транспорту Сергія Хижняка, зміна маршрутів в порівнянні з минулим роком може свідчити про зміну стратегії Ryanair.

"Минулого разу, коли компанія виходила на український ринок, вони запропонували маршрути, заточені виключно під іноземців, а для українців це були непопулярні лінії. Проте Ryanair вів продажу, і, в принципі, вони змогли зрозуміти український ринок, і зараз вони виходять з іншою стратегією - це орієнтація на українських пасажирів. Власне, основні два сегмента - це туризм і гастарбайтери ", - сказав він" апостроф ".

Власне, основні два сегмента - це туризм і гастарбайтери , - сказав він апостроф

Фото: ryanair.com

У свою чергу, експерт громадської компанії "Європатруль" В'ячеслав Коновалов відзначив, що вибір маршрутів Ryanair - "чисто утилітарний, з найбільшим пасажиропотоком, який вже розкатали в Україні". "Тобто вони прийшли на все готове замість того, щоб робити щось нове", - сказав фахівець виданню.

При цьому, за його словами, наявність в маршрутної "сітці" великої кількості польських міст пов'язано також з тим, що в них у Ryanair є бази, яких немає і поки не передбачається в Україні.

Він також додав, що для України як для держави було б цікавіше відкриття менш розкручених маршрутів.

Обвал цін скасовується

Дійсно, багато в чому напрямки Ryanair дублюють маршрути іншого відомого європейського лоукостера, який працює на українському ринку з 2008 року, - угорської авіакомпанії Wizz Air. Також є маршрути, які "наступають" на інтереси найбільшого українського перевізника - компанії "Міжнародні авіалінії України" (МАУ).

Чи означає це, що інші авіаперевізники знизять свої ціни, щоб встояти в конкурентній боротьбі з Ryanair? Тим більше, днями прем'єр-міністр Володимир Гройсман, оголошуючи про завершення переговорів з Ryanair, заявив, що аеропорт "Бориспіль" вводить "абсолютно нову систему розцінок" на свої послуги, в зв'язку з чим, "всі авіакомпанії, які працюють сьогодні з аеропортом , зменшать оплату ".

Сподіватися на це не варто, вважають експерти.

За словами Олександра Кави, всі авіакомпанії світу, в тому числі Ryanair і інші, які літають в Україну, використовують динамічне ціноутворення. "Тільки в економ-класі є 20 тарифів. На кожен окремий рейс система за складним алгоритмом вирішує, скільки квитків за якою ціною пропонувати, аналізуючи історичний і поточний попит на кожен конкретний рейс. Тому ціни в авіакомпанії - це дуже абстрактне поняття. Середню ціну квитка на якомусь напрямку знає тільки менеджмент авіакомпанії ", - заявив він.

Середню ціну квитка на якомусь напрямку знає тільки менеджмент авіакомпанії , - заявив він

Фото: ryanair.com

В'ячеслав Коновалов вважає, що, ймовірно, інші перевізники в зв'язку з приходом в Україну Ryanair все-таки будуть змушені час від часу пропонувати низькі тарифи.

Однак навряд чи це триватиме довго, - зокрема, через те, що Ryanair, швидше за все, з часом підвищить ціни на свої квитки.

"Я думаю, що спочатку Ryanair буде залучати пасажирів в тому числі і промотаріфамі. Але як буде складатися ситуація надалі - думаю, що, можливо, буде як з Wizz Air, яка на українському ринку давно відмовилася від дуже дешевих тарифів. Пов'язано це з тим, що, оскільки в Україні дуже низька купівельна спроможність, високі тарифи дуже складно продаються. Відповідно, якщо немає дуже високих тарифів, немає і дуже низьких. тарифи в 5-10-20 євро - це свідомо збиткові тарифи, які, звичайно ж, не покривають всі витрати авіакомпанії, це просто маркетингова гра, щоб максимізувати свої доходи ", - розповів Олександр Кава.

Схожу точку зору висловлює В'ячеслав Коновалов: "Перший рік (Wizz Air) відлітали - все красиво-чудово, а потім починаємо розбиратися, і з'ясовується, що у них тарифи зросли в 1,5-2 рази, і обіцяного благоденства не настав".

Переможець отримує все

Як відомо, здорова конкуренція - запорука прогресу, проте на українському ринку пасажирських авіаперевезень її немає.

В'ячеслав Коновалов прогнозує, що найближчим часом можна очікувати деякого пожвавлення конкурентної боротьби за клієнтів між МАУ, Wizz Air і Ryanair, але, з огляду на незначну інтенсивність польотів на низці маршрутів, які пропонують лоукостер, конкуренція не повинна бути дуже вже жорсткою.

"Вони один одного трохи погризли, але це - не та частота, коли, як то кажуть," рубаються ", - пояснив експерт.

За словами Сергія Хижняка, лоукостер не люблять конкурувати один з одним. "Вони, як правило, вибирають ринки, де є пасажиропотік і немає конкурентів. Якщо проаналізувати пересічні маршрути європейських лоукостів, то таких ліній буде небагато. Особливо це стосується авіаперевізників, які працюють в сегменті ультра-лоукост", - зазначив фахівець.

За його словами, у випадку з Україною, ймовірно, відбудеться перерозподіл ринку.

"Швидше за все, або Ryanair прикриє деякі маршрути, або Wizz Air піде з цих ліній. Якщо кожен з авіаперевізників задовольниться одним або двома рейсами, і ринок це дозволяє, природно, вони будуть жити мирно. Якщо ж стратегією перевізника буде видавити іншу авіакомпанію, то тоді хтось піде. я думаю, що у Ryanair є стратегія "відщипнути" частина пасажиропотоку у існуючих авіакомпаній, і, я думаю, якісь зміни на ринку відбудуться ", - резюмував Хижняк.

Чи означає це, що інші авіаперевізники знизять свої ціни, щоб встояти в конкурентній боротьбі з Ryanair?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.