Навигация
Реклама
Реклама

Олексій Комок: «У 2019 технологія смарт-стикувань змінить уявлення мандрівників про покупку авіаквитків»

Директор по маркетингу онлайн-тревел-агентства «Купібілет» Олексій Комок розповів про актуальні тренди ринку самостійних подорожей і про те, як до новорічного подорожі практично безкоштовно приплюсувати ще одне місто Директор по маркетингу онлайн-тревел-агентства «Купібілет» Олексій Комок розповів про актуальні тренди ринку самостійних подорожей і про те, як до новорічного подорожі практично безкоштовно приплюсувати ще одне місто   Олексій Комок Фото: Купібілет   За його словами, технологія смарт-стикувань дає пасажиру не тільки набагато більше готових варіантів перельоту, а й можливість заощадити

Олексій Комок Фото: Купібілет

За його словами, технологія смарт-стикувань дає пасажиру не тільки набагато більше готових варіантів перельоту, а й можливість заощадити.

Наближаються новорічні канікули: які напрями в цьому році виявилися затребувані?

Олексій Комок: Тенденція, яка характеризує реальність: ми все більше часу проводимо за межами країни. Подорожі стають доступнішими, змінюються парадигми взаємодії роботодавців і працівників, бізнес-інфраструктура йде в онлайн. Фахівці вибирають віддалені робочі місця, підприємці і власники компаній більше не мають потреби в особистій присутності в країні: майже всіма процесами можна керувати віддалено. Люди подорожують все більше і стають все искушеннее і прихотливее. Відвідати різдвяний ярмарок або відпочити на пляжі в Тунісі вже не так цікаво. Душа просить більшого, а допитливий розум хоче незвіданого. У 2018 року ми спостерігаємо зростання попиту на незвичайні і не найближчі напрямки: В'єтнам, Бангладеш, Малайзії і навіть Нігерію. Основний же попит на міста і країни в 2018 році, безумовно, диктують міжнародні відносини і тарифна політика авіакомпаній. Конфлікт 2015-2016 років і подальша скасування безвізового режиму і чартерних рейсів до Туреччини позначалися на попиті на напрям ще довгі місяці після нормалізації відносин двох держав. Але починаючи з весни цього року напрямок не просто «оживає», а демонструє небувалий підйом: інтерес до Туреччини зростає з кожним місяцем все більше, і до Нового року Стамбул виривається в лідери за кількістю замовлень на свята. Туреччина, країна, яка завжди асоціювалася з пакетними турами і пляжним відпочинком, стає Меккою і для самостійних мандрівників. Тут дійсно є, що подивитися: строкатий і суперечливий Стамбул, ландшафтна Каппадокія, казковий термальний курорт Памуккале, легендарна гора Арарат, древнє місто Ефес, незліченна безліч приголомшливих мечетей. Продовжує зростати інтерес до Грузії: в 2018 році попит на неї на новорічні свята виріс в 4,5 рази. Сьогодні, мабуть, вже ні у кого не залишилося друзів, у яких немає фото з самобутніх вуличок Тбілісі або чорноморського узбережжя Батумі. Грузія полюбилася, і, якщо влітку туристи віддавали перевагу столиці і пляжам, то взимку інтерес зосереджений на гірськолижних курортах. Важливий фактор, який формує попит - гнучке ціноутворення на квитки. Лоукостери активно розвивають прямі перельоти до Європи, і ми спостерігаємо, як зростає попит на європейські столиці: Прагу - в 2 рази, Берлін - в 6 разів, Париж - в 2,5 рази, Тель-Авів - в 5 разів.

Ближче до Нового року ціни на авіаквитки традиційно зростають. Якщо є ще шанс купити їх за відносно низькими цінами?

Олексій Комок: В цьому році наші клієнти почали планувати січневі канікули ще раніше, ніж зазвичай: масові бронювання на Новий рік почалися вже в липні. Мандрівники стають искушеннее і розуміють, що чим раніше подбати про квитки, тим більше шансів придбати їх по недорогому тарифу. Подорож за кордон в більшості випадків - це набагато більші фінансові витрати і щось більш грандіозне, ніж, скажімо, поїздки по країні. Є певна категорія людей, яка планує наступну відпустку відразу після повернення з попереднього, є досить великий відсоток мандрівників, які детально розписують маршрути своїх відпусток на рік вперед. Переплачувати ніхто не хоче, навіть якщо мова про небюджетних напрямках: при плануванні подорожей наші співвітчизники як і раніше схильні діяти раціонально. Недорогі квитки по більшості напрямків на Новий рік практично без проблем можна було забронювати до жовтня. Зараз ситуація змінилася: попит на вильоти в кінці грудня занадто великий, і єдиною хитрістю може стати старт подорожі з європейського аеропорту: Риги, Гельсінкі, Мінська і так далі, але навіть в цьому випадку ми вже на початок листопада мали справу з перегрітою попитом. Полетіти екстремально дешево вже навряд чи вийде, але для того, щоб отримати більше за ті ж гроші, рекомендуємо розглянути варіанти квитків зі смарт-стиковками. Підсумкова вартість квитків буде дешевше не в кожному конкретному випадку, але зате з'являється можливість відвідати ще одне місто в рамках маршруту.

На конференції Online Travel 3.0 «Купібілет» презентував технологію, яку ви щойно згадали. Що вона змінює на ринку онлайн-бронювання квитків і що дає мандрівникові?

Олексій Комок: Смарт-квиток - маршрут, який «на льоту» збирається «Купібілетом» . Уявіть собі: звичайний квиток з пересадкою існує в природі і його можна знайти всюди - на сайті авіакомпаній, у наших конкурентів онлайн-тревел-агентств, на метапоісковіках типу Aviasales, а наш квиток - не існує, але за 200 мілісекунд збирається з тисяч окремих квитків . Система шукає ідеальні варіанти з точки зору ціни і часу пересадки і віддає їх користувачеві. В результаті вартість квитка по складному нестандартному напрямку, наприклад, Барнаул - Нью-Йорк, може бути нижче готової збірки від декількох тисяч до декількох десятків тисяч рублів. Людині не потрібно ламати голову, які квитки купити, щоб в результаті це виявилося дешевше, ніж готові «комбо». Не потрібно хвилюватися про те, що брак досвіду не дозволить грамотно розрахувати час між пересадками, щоб все встигнути. Для мандрівника, голодного до нових вражень, смарт-маршрути знахідка ще й тому, що це приголомшливо зручна можливість відвідати за поїздку ще одне місто - той, в якому відбувається пересадка. З досвіду, який ми отримали ще в 2015 році, багато мандрівники саме так і роблять: вибирають пересадки з великим вікном, щоб перед наступним рейсом погуляти по ще одному місту. Цей інсайт і наштовхнув нас на розробку нової технології пошуку квитків - смарт-маршрутів.

У чому секрет технології? Чому онлайн-тревел-агентства досі не запропонували мандрівникам щось подібне?

Олексій Комок: У 2015 році ми досвідченим шляхом з'ясували, що енна частка мандрівників свідомо вибирає стикувальні рейси з довгими пересадками, щоб включити в маршрут ще одне місто. Провели телефонну соцопитування і зрозуміли: треба діяти. Наступні три роки були напруженими: ми зібрали кращу команду rust-розробників Петербурга і створили унікальну технологію пошуку і стикування квитків. Протягом трьох останніх років ми створювали і в квітні 2018 років запустили унікальний алгоритм пошуку, в ядрі якого нейронні мережі. Технологія об'єднує декілька окремих квитків із загальними стиковками. На пальцях це виглядає так: смарт-пошук «Купібілета» обробляє тисячі квитків у напрямку, яке шукає користувач, і склеює їх в єдиний маршрут. При цьому квитки, які входять в маршрут, можуть бути різних авіакомпаній, більш того, між цими авіакомпаніями можуть не бути укладені договори інтерлайн. Тут необхідне пояснення: авіакомпанії укладають між собою договори, в рамках яких продають «спаяні» квитки на рейси: перший рейс маршруту обслуговує одна авіакомпанія, другий - інша. Робиться це, перш за все, для того, щоб розширити географію перельотів за рахунок партнерів і пропонувати клієнтам більше можливостей з точки зору досяжності конкретних локацій - адже не кожна авіакомпанія літає в усі міста світу. Такі квитки продаються як єдине ціле, хоч і рейси обслуговують різні перевізники. В результаті пасажир отримує не тільки набагато більше готових варіантів перельоту: різні комбінації міст пересадки, часу вильоту і часу в дорозі, але і може заощадити за рахунок того, що розумний пошук компонує дійсно дешеві квитки.

Яке майбутнє ви бачите за технологією?

Олексій Комок: Смарт-маршрути розширюють географію подорожей і допомагають подорожувати частіше і цікавіше, проте в поточному вигляді не вирішують болю більшості людей: доступність деяких регіонів, міст і островів все ще залишає бажати кращого. Літаки не літають у всі куточки світу, та й не можуть літати, тому в наших планах підключити до системи інші види транспорту: поїзди, автобуси, пороми. В смарт-стикування вже закладена мультимодальних - комбінація маршрутів для різних видів транспорту, і незабаром ми зможемо ще більше полегшити життя мандрівників. На світлі тисячі місць, куди зручніше, швидше і дешевше дістатися на декількох видах транспорту - віддалені регіони Росії або та ж Європа, де все поруч, а між столицями, наприклад, Віднем і Братиславою, можна подорожувати на поїзді, як петербуржці і москвичі подорожують на «Сапсані». Все на одному сайті в рамках одного пошуку - зручно і швидко.

Авіакомпанії постійно змінюють вимоги до провезення багажу, що нерідко стає неприємним сюрпризом для туристів, причому в самий останній момент. Як уникнути подібних непорозумінь і непомірних доплат?

Олексій Комок: Лоукостери дійсно іноді поводяться непередбачувано: нові вимоги до габаритів ручної поклажі шокують і часом взагалі ніяк не в'яжуться зі здоровою логікою. Рішення і правила, однак, ніколи не приймаються відразу. У маршрутній квитанції пасажира прописані обмеження, їх потрібно мати на увазі при плануванні подорожі. Якщо квиток купується заздалегідь, за кілька днів до вильоту краще актуалізувати дані: інформація в особистих кабінетах на сайтах і в додатках авіакомпаній і онлайн-тревел-агентств оновлюється онлайн разом з вимогами до формату багажу.

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

Наближаються новорічні канікули: які напрями в цьому році виявилися затребувані?
Якщо є ще шанс купити їх за відносно низькими цінами?
Що вона змінює на ринку онлайн-бронювання квитків і що дає мандрівникові?
У чому секрет технології?
Чому онлайн-тревел-агентства досі не запропонували мандрівникам щось подібне?
Яке майбутнє ви бачите за технологією?
Як уникнути подібних непорозумінь і непомірних доплат?
Ru в ваші джерела новин?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.