Навигация
Реклама
Реклама

Сімейний відпочинок в Ізраїлі: Тель-Авів та околиці. Відпочинок з дітьми на море в Ізраїлі

 1. Сімейний відпочинок в Ізраїлі: Тель-Авів та околиці зміст: В уявленні багатьох Ізраїль - це Єрусалим...
 2. Яффо: стародавнє місто, порт і апельсини
 3. Набережна Тель-Авіва
 4. Ринок Кармель - різноманіття вражень
 5. Ізраїль в мініатюрі
 6. Сафарі-парк - тварини на волі!
 7. Аквапарки в Тель-Авіві і околицях
 8. Парк орхідей "Утопія"
 9. Заповідник біблійної природи Неот Кдумім
 10. Сімейний відпочинок в Ізраїлі: Тель-Авів та околиці
 11. Здрастуй, Тель-Авів!
 12. Яффо: стародавнє місто, порт і апельсини
 13. Набережна Тель-Авіва
 14. Ринок Кармель - різноманіття вражень
 15. Ізраїль в мініатюрі
 16. Сафарі-парк - тварини на волі!
 17. Аквапарки в Тель-Авіві і околицях
 18. Парк орхідей "Утопія"
 19. Заповідник біблійної природи Неот Кдумім
 20. Сімейний відпочинок в Ізраїлі: Тель-Авів та околиці
 21. Здрастуй, Тель-Авів!
 22. Яффо: стародавнє місто, порт і апельсини
 23. Набережна Тель-Авіва
 24. Ринок Кармель - різноманіття вражень
 25. Ізраїль в мініатюрі
 26. Сафарі-парк - тварини на волі!
 27. Аквапарки в Тель-Авіві і околицях
 28. Парк орхідей "Утопія"
 29. Заповідник біблійної природи Неот Кдумім

Сімейний відпочинок в Ізраїлі: Тель-Авів та околиці

зміст:

В уявленні багатьох Ізраїль - це Єрусалим і Мертве море. Ніби як більше і нічого дивитися в цій спекотній країні. І для відпочинку з дітьми він не дуже підходить - храми і розкопки їм не дуже цікаві. Але якщо батьки активні і не прагнуть до того, щоб проводити дні лежачи на пляжі, в Ізраїлі можна провести чудовий відпустку. Тільки не прагнете за одну поїздку осягнути неосяжне! Ця країна призначена для того, щоб дізнаватися її "по шматочку". Почнемо з Тель-Авіва, розташованого на березі Середземного моря.

Почнемо з Тель-Авіва, розташованого на березі Середземного моря

До змісту

Здрастуй, Тель-Авів!

Тель-Авів - місто, в якому до початку і кінця XX століття можна доторкнутися одночасно - споруди початку минулого століття тут впритул є сусідами з хмарочосами. Приблизно 100 років тому на північ від стародавнього міста Яффо почав рости новий єврейський квартал, який спочатку заселяли вихідці з Росії, Польщі, а потім і Німеччини. Поселення назвали Тель-Авівом і тепер це другий за величиною місто країни. Тут знаходиться головний міжнародний аеропорт країни - імені Бен-Гуріона, першого прем'єр-міністра Держави Ізраїль, одного із засновників єврейської держави.

До змісту

Яффо: стародавнє місто, порт і апельсини

Так як Тель-Авів почався від стін стародавнього Яффо, то і знайомство з містом, який офіційно зветься Тель-Авів-Яффо, варто почати звідси. Яффо існувала за часів Стародавнього і з тих самих пір приваблювала різноманітних загарбників - тих же єгиптян, римлян, арабів, хрестоносців. І навіть Наполеон захопив це місто після шестиденної облоги. Паломники, які прибували на Святу Землю по морю, звідси починали свій шлях до Єрусалиму.

Зараз історична частина Яффо - туристичний об'єкт, заселений людьми творчих професій. Тут можна прогулятися по вузьких середньовічних вулицях, заглянути в храми різних конфесій, купити сувенір в художньому магазинчику, пообідати в ресторані. Якщо пощастить, то знайдете знамените ширяюче апельсинове дерево. До речі, апельсини сорту Jaffo (Яффо) знайомі багатьом росіянам.

До змісту

Набережна Тель-Авіва

Тель-Авів розташований на березі Середземного моря. Жителям цього міста надзвичайно пощастило - тель-авівські пляжі розтягнулися на кілька кілометрів, чистий дрібний пісок і пологі входи роблять їх особливо привабливими для відпочинку з дітьми. На міських пляжах багатолюдно в будь-який час року - тут проводять час не лише туристи, які проживають в готелях, розташованих на першій лінії, а й жителі міста. Тут завжди можна знайти цікаве заняття: сфотографуватися з якою-небудь кумедною скульптурою, побудувати власний піщаний замок і подивитися виставку піщаних фігур, або, наткнувшись на пляжну бібліотеку, влаштуватися на лавці на пару годинок з книжкою.

Жителі Тель-Авіва дуже спортивні - по велосипедній доріжці, прокладеній уздовж пляжів, один за іншим пролітають велосипедисти, паралельно їм проносяться любителі бігу. іноді проїжджають групи туристів на сегвеях . До речі, на Сегвей можна не просто покататися по набережній, а й замовити екскурсію по місту з гідом - і не втомитеся, і багато побачити встигнете.

На пляжах зустрічаються спортивні майданчики, обладнані тренажерами - молодь намагається підтримувати себе у формі, активно займається. І відкритий басейн, розташований прямо на пляжі, не пустує - і взимку, і влітку в ньому займаються любителі спортивного плавання.

Тут же, на пляжі, можна записатися в школу серфінгу - кататися на дошках вчать і дітей, і дорослих. Або спробувати пропливти вздовж берега на каное - веслування тут вчать навіть дітей.

Або спробувати пропливти вздовж берега на каное - веслування тут вчать навіть дітей

До змісту

Ринок Кармель - різноманіття вражень

Будучи в Тель-Авіві, просто необхідно побувати на місцевому ринку, щоб відчути всю його незабутню атмосферу. Ринок Кармель - це справжній східний базар, де можна купити будь-які товари: прянощі, кава, горіхи і сухофрукти, сири, східні солодощі, косметику з мінералами Мертвого моря, одяг і взуття, ювелірні вироби та різноманітні туристичні дрібнички. За овочами і фруктами, яких тут неймовірна кількість, краще приходити ближче до вечора - в цей час ціни значно знижуються.

На ринку Кармель можна спробувати місцевий фаст-фуд - бурекас - маленькі пиріжки з різними начинками, фалафель і шаурму, а також продегустувати місцеве крафтового пиво.

А ще потрібно обов'язково спробувати незвичайні мікси з натуральних соків в крамниці Uzi-Eli - гранатово-яблучний сік з кайенский перцем, сік маракуї з козячим йогуртом, мигдальне молоко з фініковим смаком і безліч інших. Кожен з міксів має особливі властивості: один покращує кровообіг, інший - мозкову активність або травлення, або просто сприяє появі на обличчі усмішки. Крім соків в крамниці продається натуральна косметика власного виробництва.

Крім соків в крамниці продається натуральна косметика власного виробництва

До змісту

Ізраїль в мініатюрі

Відвідати всі цікаві місця Ізраїлю неможливо за одно- або двотижневу відпустку, але деяке уявлення про розмаїття країни і її головні пам'ятки можна, відвідавши парк "Міні-Ізраїль" , Розташований на півдорозі між Тель-Авівом і Єрусалимом - копії найважливіших історичних, релігійних, археологічних і сучасних пам'яток в масштабі 1:25.

Парк спланований в формі Зірки Давида, кожен з шести трикутників якої символізує область або місто: Єрусалим, Тель-Авів, Хайфу, Галілею, пустелю Негев, а також центральну частину Ізраїлю. Тут можна побачити Голанські висоти і Галілейське море, Бахайские сади Хайфи, фортеця Масада і Мертве море, і звичайно ж, Стіну Плачу і головні храми Єрусалима.

До змісту

Сафарі-парк - тварини на волі!

Найбільший зоопарк Ізраїлю - Сафарі-парк - розташований в околицях Тель-Авіва, в Рамат-Гані. Частина парку є зоопарк, де вихованці живуть в традиційних вольєрах, а на території сафарі-парку тварини розгулюють зовсім вільно - тут відвідувачі можуть пересуватися тільки на автомобілях. В африканському сафарі-парку можна спостерігати за пасуться копитними - зебрами, антилопами, газелями, жирафами. Сім'я носорогів мирно щипає траву, а в ставку разом з фламінго і іншими птахами приймає водні ванни стадо бегемотів.

Перед воротами в зону хижаків висить попереджувальний напис про необхідність закрити в машині вікна і не виходити з неї - небезпечно! Леви в спеку досить пасивні, інтересу до туристів не виявляють, тому можна спокійно поспостерігати за життям прайду.

До змісту

Аквапарки в Тель-Авіві і околицях

Один з найпопулярніших видів сімейного відпочинку - відвідування аквапарків. В Ізраїлі їх чимало. Тільки в околицях Тель-Авіва можна побувати в декількох аквапарках - в місті Холон знаходиться парк "Яміт 2000" , По дорозі до Хайфи розташований аквапарк "Шфаїм" , В місті Реховоті є "Вайсгаленд". А аквапарк "Меймадіон" знаходиться в центрі самого Тель-Авіва на території парку Ха-Яркон.

До змісту

Парк орхідей "Утопія"

Неподалік від міста Нетанія в кібуці Баха знаходиться зовсім дивне місце - парк орхідей "Утопія" (Utopia Park). У величезному критому павільйоні створений справжній тропічний ліс, в якому можна побачити на тільки безліч видів орхідей і бромелієвих, але і інші цікаві рослини.

Навколо багато води - водоспади, ставки - в деяких цвітуть лотоси, в інших поверхню води суцільно затягнута зеленню. А ще там є куточок з хижими рослинами, які харчуються комахами - можна побачити Венерину мухоловку, глечики непентеса і інші цікаві види.

Поза теплиці розташований величезний сад з тематичними куточками - для дітей є невеликий зоопарк з тваринами і пара справжніх зелених лабіринтів, в яких можна побігати в пошуках виходу. Кактуси, пальми, виноград, гранати, троянди, бугенвиллии - яких тільки рослин тут не побачиш! Нагулявшись по саду, можна присісти на лавку і подивитися шоу музичних фонтанів. Навіть в самий жаркий час року в "Утопії" можна сховатися від спеки і провести час в тіні тропічної зелені.

До змісту

Заповідник біблійної природи Неот Кдумім

На півдорозі між Тель-Авівом і Єрусалимом на пагорбі площею 250 гектарів розташований Неот Кдумім - дивовижний заповідник біблійної природи. Кожен куточок цього заповідника - ілюстрація сюжету Біблії, точно так же ці місця виглядали 2000 років тому за часів Ісуса Христа. Пройшовши по одному з маршрутів, тут можна побачити ліванський кедр і тисячолітню оливу, дерево, з гілок якого був пліток терновий вінець Ісуса, єгипетську фігове дерево і фінікову пальму, кущі ісопу і мирта. Здалеку можна відчути аромат рясту, листя якого на сонці випаровують ефірне масло і запахи різноманітних пряних рослин.

На маршруті "Від пастухів до хліборобів" можна побачити залишки стародавнього єврейського поселення. Півтори тисячі років тому тут тиснули оливки для отримання масла і робили виноградне вино - давильні були виявлені в результаті археологічних розкопок. Відвідувачі заповідника можуть взяти участь в різноманітних майстер-класах: змолоти борошно, видавити масло з оливок, спробувати себе в ролі пастуха - спробувати перегнати стадо овець і кіз.

Звідки брали воду люди, які жили на пагорбі? Виявляється, колодязі наповнювалися виключно дощовою водою в зимовий час. В одному з таких колодязів, знайдених археологами, і зараз можна виявити воду, яка стікає в нього по відтвореним жолобах. Напевно, з цієї криниці пили паломники на шляху до Єрусалиму.

Більше половини території Ізраїлю - пустеля, значні площі також займають гори, тому в країні активно діє програма озеленення. Більше 70% сучасних ізраїльських лісів посаджені людьми за останню сотню років. У заповіднику Неот Кдумім можна внести свій вклад в озеленення і посадити власне дерево.

Незважаючи на те, що Ізраїль - країна невелика (всього близько 500 км з півночі на південь), тут є різні кліматичні зони: на півночі взимку іноді можна покататися на гірських лижах, на півдні - суцільні пустелі, на узбережжі Середземного моря взимку дощитиме, а влітку сухо. І, звичайно ж, унікальне Мертве море - один з найбільш солоних водойм на Землі. Щоб як слід познайомитися з цією дивовижною країною, не прагніть за одну поїздку охопити її всю - освоюйте її вдумливо, по частинах!

Коментувати можут "Сімейний відпочинок в Ізраїлі: Тель-Авів та околиці"

Сімейний відпочинок в Ізраїлі: Тель-Авів та околиці

зміст:

В уявленні багатьох Ізраїль - це Єрусалим і Мертве море. Ніби як більше і нічого дивитися в цій спекотній країні. І для відпочинку з дітьми він не дуже підходить - храми і розкопки їм не дуже цікаві. Але якщо батьки активні і не прагнуть до того, щоб проводити дні лежачи на пляжі, в Ізраїлі можна провести чудовий відпустку. Тільки не прагнете за одну поїздку осягнути неосяжне! Ця країна призначена для того, щоб дізнаватися її "по шматочку". Почнемо з Тель-Авіва, розташованого на березі Середземного моря.

Почнемо з Тель-Авіва, розташованого на березі Середземного моря

До змісту

Здрастуй, Тель-Авів!

Тель-Авів - місто, в якому до початку і кінця XX століття можна доторкнутися одночасно - споруди початку минулого століття тут впритул є сусідами з хмарочосами. Приблизно 100 років тому на північ від стародавнього міста Яффо почав рости новий єврейський квартал, який спочатку заселяли вихідці з Росії, Польщі, а потім і Німеччини. Поселення назвали Тель-Авівом і тепер це другий за величиною місто країни. Тут знаходиться головний міжнародний аеропорт країни - імені Бен-Гуріона, першого прем'єр-міністра Держави Ізраїль, одного із засновників єврейської держави.

До змісту

Яффо: стародавнє місто, порт і апельсини

Так як Тель-Авів почався від стін стародавнього Яффо, то і знайомство з містом, який офіційно зветься Тель-Авів-Яффо, варто почати звідси. Яффо існувала за часів Стародавнього і з тих самих пір приваблювала різноманітних загарбників - тих же єгиптян, римлян, арабів, хрестоносців. І навіть Наполеон захопив це місто після шестиденної облоги. Паломники, які прибували на Святу Землю по морю, звідси починали свій шлях до Єрусалиму.

Зараз історична частина Яффо - туристичний об'єкт, заселений людьми творчих професій. Тут можна прогулятися по вузьких середньовічних вулицях, заглянути в храми різних конфесій, купити сувенір в художньому магазинчику, пообідати в ресторані. Якщо пощастить, то знайдете знамените ширяюче апельсинове дерево. До речі, апельсини сорту Jaffo (Яффо) знайомі багатьом росіянам.

До змісту

Набережна Тель-Авіва

Тель-Авів розташований на березі Середземного моря. Жителям цього міста надзвичайно пощастило - тель-авівські пляжі розтягнулися на кілька кілометрів, чистий дрібний пісок і пологі входи роблять їх особливо привабливими для відпочинку з дітьми. На міських пляжах багатолюдно в будь-який час року - тут проводять час не лише туристи, які проживають в готелях, розташованих на першій лінії, а й жителі міста. Тут завжди можна знайти цікаве заняття: сфотографуватися з якою-небудь кумедною скульптурою, побудувати власний піщаний замок і подивитися виставку піщаних фігур, або, наткнувшись на пляжну бібліотеку, влаштуватися на лавці на пару годинок з книжкою.

Жителі Тель-Авіва дуже спортивні - по велосипедній доріжці, прокладеній уздовж пляжів, один за іншим пролітають велосипедисти, паралельно їм проносяться любителі бігу. іноді проїжджають групи туристів на сегвеях . До речі, на Сегвей можна не просто покататися по набережній, а й замовити екскурсію по місту з гідом - і не втомитеся, і багато побачити встигнете.

На пляжах зустрічаються спортивні майданчики, обладнані тренажерами - молодь намагається підтримувати себе у формі, активно займається. І відкритий басейн, розташований прямо на пляжі, не пустує - і взимку, і влітку в ньому займаються любителі спортивного плавання.

Тут же, на пляжі, можна записатися в школу серфінгу - кататися на дошках вчать і дітей, і дорослих. Або спробувати пропливти вздовж берега на каное - веслування тут вчать навіть дітей.

Або спробувати пропливти вздовж берега на каное - веслування тут вчать навіть дітей

До змісту

Ринок Кармель - різноманіття вражень

Будучи в Тель-Авіві, просто необхідно побувати на місцевому ринку, щоб відчути всю його незабутню атмосферу. Ринок Кармель - це справжній східний базар, де можна купити будь-які товари: прянощі, кава, горіхи і сухофрукти, сири, східні солодощі, косметику з мінералами Мертвого моря, одяг і взуття, ювелірні вироби та різноманітні туристичні дрібнички. За овочами і фруктами, яких тут неймовірна кількість, краще приходити ближче до вечора - в цей час ціни значно знижуються.

На ринку Кармель можна спробувати місцевий фаст-фуд - бурекас - маленькі пиріжки з різними начинками, фалафель і шаурму, а також продегустувати місцеве крафтового пиво.

А ще потрібно обов'язково спробувати незвичайні мікси з натуральних соків в крамниці Uzi-Eli - гранатово-яблучний сік з кайенский перцем, сік маракуї з козячим йогуртом, мигдальне молоко з фініковим смаком і безліч інших. Кожен з міксів має особливі властивості: один покращує кровообіг, інший - мозкову активність або травлення, або просто сприяє появі на обличчі усмішки. Крім соків в крамниці продається натуральна косметика власного виробництва.

Крім соків в крамниці продається натуральна косметика власного виробництва

До змісту

Ізраїль в мініатюрі

Відвідати всі цікаві місця Ізраїлю неможливо за одно- або двотижневу відпустку, але деяке уявлення про розмаїття країни і її головні пам'ятки можна, відвідавши парк "Міні-Ізраїль" , Розташований на півдорозі між Тель-Авівом і Єрусалимом - копії найважливіших історичних, релігійних, археологічних і сучасних пам'яток в масштабі 1:25.

Парк спланований в формі Зірки Давида, кожен з шести трикутників якої символізує область або місто: Єрусалим, Тель-Авів, Хайфу, Галілею, пустелю Негев, а також центральну частину Ізраїлю. Тут можна побачити Голанські висоти і Галілейське море, Бахайские сади Хайфи, фортеця Масада і Мертве море, і звичайно ж, Стіну Плачу і головні храми Єрусалима.

До змісту

Сафарі-парк - тварини на волі!

Найбільший зоопарк Ізраїлю - Сафарі-парк - розташований в околицях Тель-Авіва, в Рамат-Гані. Частина парку є зоопарк, де вихованці живуть в традиційних вольєрах, а на території сафарі-парку тварини розгулюють зовсім вільно - тут відвідувачі можуть пересуватися тільки на автомобілях. В африканському сафарі-парку можна спостерігати за пасуться копитними - зебрами, антилопами, газелями, жирафами. Сім'я носорогів мирно щипає траву, а в ставку разом з фламінго і іншими птахами приймає водні ванни стадо бегемотів.

Перед воротами в зону хижаків висить попереджувальний напис про необхідність закрити в машині вікна і не виходити з неї - небезпечно! Леви в спеку досить пасивні, інтересу до туристів не виявляють, тому можна спокійно поспостерігати за життям прайду.

До змісту

Аквапарки в Тель-Авіві і околицях

Один з найпопулярніших видів сімейного відпочинку - відвідування аквапарків. В Ізраїлі їх чимало. Тільки в околицях Тель-Авіва можна побувати в декількох аквапарках - в місті Холон знаходиться парк "Яміт 2000" , По дорозі до Хайфи розташований аквапарк "Шфаїм" , В місті Реховоті є "Вайсгаленд". А аквапарк "Меймадіон" знаходиться в центрі самого Тель-Авіва на території парку Ха-Яркон.

До змісту

Парк орхідей "Утопія"

Неподалік від міста Нетанія в кібуці Баха знаходиться зовсім дивне місце - парк орхідей "Утопія" (Utopia Park). У величезному критому павільйоні створений справжній тропічний ліс, в якому можна побачити на тільки безліч видів орхідей і бромелієвих, але і інші цікаві рослини.

Навколо багато води - водоспади, ставки - в деяких цвітуть лотоси, в інших поверхню води суцільно затягнута зеленню. А ще там є куточок з хижими рослинами, які харчуються комахами - можна побачити Венерину мухоловку, глечики непентеса і інші цікаві види.

Поза теплиці розташований величезний сад з тематичними куточками - для дітей є невеликий зоопарк з тваринами і пара справжніх зелених лабіринтів, в яких можна побігати в пошуках виходу. Кактуси, пальми, виноград, гранати, троянди, бугенвиллии - яких тільки рослин тут не побачиш! Нагулявшись по саду, можна присісти на лавку і подивитися шоу музичних фонтанів. Навіть в самий жаркий час року в "Утопії" можна сховатися від спеки і провести час в тіні тропічної зелені.

До змісту

Заповідник біблійної природи Неот Кдумім

На півдорозі між Тель-Авівом і Єрусалимом на пагорбі площею 250 гектарів розташований Неот Кдумім - дивовижний заповідник біблійної природи. Кожен куточок цього заповідника - ілюстрація сюжету Біблії, точно так же ці місця виглядали 2000 років тому за часів Ісуса Христа. Пройшовши по одному з маршрутів, тут можна побачити ліванський кедр і тисячолітню оливу, дерево, з гілок якого був пліток терновий вінець Ісуса, єгипетську фігове дерево і фінікову пальму, кущі ісопу і мирта. Здалеку можна відчути аромат рясту, листя якого на сонці випаровують ефірне масло і запахи різноманітних пряних рослин.

На маршруті "Від пастухів до хліборобів" можна побачити залишки стародавнього єврейського поселення. Півтори тисячі років тому тут тиснули оливки для отримання масла і робили виноградне вино - давильні були виявлені в результаті археологічних розкопок. Відвідувачі заповідника можуть взяти участь в різноманітних майстер-класах: змолоти борошно, видавити масло з оливок, спробувати себе в ролі пастуха - спробувати перегнати стадо овець і кіз.

Звідки брали воду люди, які жили на пагорбі? Виявляється, колодязі наповнювалися виключно дощовою водою в зимовий час. В одному з таких колодязів, знайдених археологами, і зараз можна виявити воду, яка стікає в нього по відтвореним жолобах. Напевно, з цієї криниці пили паломники на шляху до Єрусалиму.

Більше половини території Ізраїлю - пустеля, значні площі також займають гори, тому в країні активно діє програма озеленення. Більше 70% сучасних ізраїльських лісів посаджені людьми за останню сотню років. У заповіднику Неот Кдумім можна внести свій вклад в озеленення і посадити власне дерево.

Незважаючи на те, що Ізраїль - країна невелика (всього близько 500 км з півночі на південь), тут є різні кліматичні зони: на півночі взимку іноді можна покататися на гірських лижах, на півдні - суцільні пустелі, на узбережжі Середземного моря взимку дощитиме, а влітку сухо. І, звичайно ж, унікальне Мертве море - один з найбільш солоних водойм на Землі. Щоб як слід познайомитися з цією дивовижною країною, не прагніть за одну поїздку охопити її всю - освоюйте її вдумливо, по частинах!

Коментувати можут "Сімейний відпочинок в Ізраїлі: Тель-Авів та околиці"

Сімейний відпочинок в Ізраїлі: Тель-Авів та околиці

зміст:

В уявленні багатьох Ізраїль - це Єрусалим і Мертве море. Ніби як більше і нічого дивитися в цій спекотній країні. І для відпочинку з дітьми він не дуже підходить - храми і розкопки їм не дуже цікаві. Але якщо батьки активні і не прагнуть до того, щоб проводити дні лежачи на пляжі, в Ізраїлі можна провести чудовий відпустку. Тільки не прагнете за одну поїздку осягнути неосяжне! Ця країна призначена для того, щоб дізнаватися її "по шматочку". Почнемо з Тель-Авіва, розташованого на березі Середземного моря.

Почнемо з Тель-Авіва, розташованого на березі Середземного моря

До змісту

Здрастуй, Тель-Авів!

Тель-Авів - місто, в якому до початку і кінця XX століття можна доторкнутися одночасно - споруди початку минулого століття тут впритул є сусідами з хмарочосами. Приблизно 100 років тому на північ від стародавнього міста Яффо почав рости новий єврейський квартал, який спочатку заселяли вихідці з Росії, Польщі, а потім і Німеччини. Поселення назвали Тель-Авівом і тепер це другий за величиною місто країни. Тут знаходиться головний міжнародний аеропорт країни - імені Бен-Гуріона, першого прем'єр-міністра Держави Ізраїль, одного із засновників єврейської держави.

До змісту

Яффо: стародавнє місто, порт і апельсини

Так як Тель-Авів почався від стін стародавнього Яффо, то і знайомство з містом, який офіційно зветься Тель-Авів-Яффо, варто почати звідси. Яффо існувала за часів Стародавнього і з тих самих пір приваблювала різноманітних загарбників - тих же єгиптян, римлян, арабів, хрестоносців. І навіть Наполеон захопив це місто після шестиденної облоги. Паломники, які прибували на Святу Землю по морю, звідси починали свій шлях до Єрусалиму.

Зараз історична частина Яффо - туристичний об'єкт, заселений людьми творчих професій. Тут можна прогулятися по вузьких середньовічних вулицях, заглянути в храми різних конфесій, купити сувенір в художньому магазинчику, пообідати в ресторані. Якщо пощастить, то знайдете знамените ширяюче апельсинове дерево. До речі, апельсини сорту Jaffo (Яффо) знайомі багатьом росіянам.

До змісту

Набережна Тель-Авіва

Тель-Авів розташований на березі Середземного моря. Жителям цього міста надзвичайно пощастило - тель-авівські пляжі розтягнулися на кілька кілометрів, чистий дрібний пісок і пологі входи роблять їх особливо привабливими для відпочинку з дітьми. На міських пляжах багатолюдно в будь-який час року - тут проводять час не лише туристи, які проживають в готелях, розташованих на першій лінії, а й жителі міста. Тут завжди можна знайти цікаве заняття: сфотографуватися з якою-небудь кумедною скульптурою, побудувати власний піщаний замок і подивитися виставку піщаних фігур, або, наткнувшись на пляжну бібліотеку, влаштуватися на лавці на пару годинок з книжкою.

Жителі Тель-Авіва дуже спортивні - по велосипедній доріжці, прокладеній уздовж пляжів, один за іншим пролітають велосипедисти, паралельно їм проносяться любителі бігу. іноді проїжджають групи туристів на сегвеях . До речі, на Сегвей можна не просто покататися по набережній, а й замовити екскурсію по місту з гідом - і не втомитеся, і багато побачити встигнете.

На пляжах зустрічаються спортивні майданчики, обладнані тренажерами - молодь намагається підтримувати себе у формі, активно займається. І відкритий басейн, розташований прямо на пляжі, не пустує - і взимку, і влітку в ньому займаються любителі спортивного плавання.

Тут же, на пляжі, можна записатися в школу серфінгу - кататися на дошках вчать і дітей, і дорослих. Або спробувати пропливти вздовж берега на каное - веслування тут вчать навіть дітей.

Або спробувати пропливти вздовж берега на каное - веслування тут вчать навіть дітей

До змісту

Ринок Кармель - різноманіття вражень

Будучи в Тель-Авіві, просто необхідно побувати на місцевому ринку, щоб відчути всю його незабутню атмосферу. Ринок Кармель - це справжній східний базар, де можна купити будь-які товари: прянощі, кава, горіхи і сухофрукти, сири, східні солодощі, косметику з мінералами Мертвого моря, одяг і взуття, ювелірні вироби та різноманітні туристичні дрібнички. За овочами і фруктами, яких тут неймовірна кількість, краще приходити ближче до вечора - в цей час ціни значно знижуються.

На ринку Кармель можна спробувати місцевий фаст-фуд - бурекас - маленькі пиріжки з різними начинками, фалафель і шаурму, а також продегустувати місцеве крафтового пиво.

А ще потрібно обов'язково спробувати незвичайні мікси з натуральних соків в крамниці Uzi-Eli - гранатово-яблучний сік з кайенский перцем, сік маракуї з козячим йогуртом, мигдальне молоко з фініковим смаком і безліч інших. Кожен з міксів має особливі властивості: один покращує кровообіг, інший - мозкову активність або травлення, або просто сприяє появі на обличчі усмішки. Крім соків в крамниці продається натуральна косметика власного виробництва.

Крім соків в крамниці продається натуральна косметика власного виробництва

До змісту

Ізраїль в мініатюрі

Відвідати всі цікаві місця Ізраїлю неможливо за одно- або двотижневу відпустку, але деяке уявлення про розмаїття країни і її головні пам'ятки можна, відвідавши парк "Міні-Ізраїль" , Розташований на півдорозі між Тель-Авівом і Єрусалимом - копії найважливіших історичних, релігійних, археологічних і сучасних пам'яток в масштабі 1:25.

Парк спланований в формі Зірки Давида, кожен з шести трикутників якої символізує область або місто: Єрусалим, Тель-Авів, Хайфу, Галілею, пустелю Негев, а також центральну частину Ізраїлю. Тут можна побачити Голанські висоти і Галілейське море, Бахайские сади Хайфи, фортеця Масада і Мертве море, і звичайно ж, Стіну Плачу і головні храми Єрусалима.

До змісту

Сафарі-парк - тварини на волі!

Найбільший зоопарк Ізраїлю - Сафарі-парк - розташований в околицях Тель-Авіва, в Рамат-Гані. Частина парку є зоопарк, де вихованці живуть в традиційних вольєрах, а на території сафарі-парку тварини розгулюють зовсім вільно - тут відвідувачі можуть пересуватися тільки на автомобілях. В африканському сафарі-парку можна спостерігати за пасуться копитними - зебрами, антилопами, газелями, жирафами. Сім'я носорогів мирно щипає траву, а в ставку разом з фламінго і іншими птахами приймає водні ванни стадо бегемотів.

Перед воротами в зону хижаків висить попереджувальний напис про необхідність закрити в машині вікна і не виходити з неї - небезпечно! Леви в спеку досить пасивні, інтересу до туристів не виявляють, тому можна спокійно поспостерігати за життям прайду.

До змісту

Аквапарки в Тель-Авіві і околицях

Один з найпопулярніших видів сімейного відпочинку - відвідування аквапарків. В Ізраїлі їх чимало. Тільки в околицях Тель-Авіва можна побувати в декількох аквапарках - в місті Холон знаходиться парк "Яміт 2000" , По дорозі до Хайфи розташований аквапарк "Шфаїм" , В місті Реховоті є "Вайсгаленд". А аквапарк "Меймадіон" знаходиться в центрі самого Тель-Авіва на території парку Ха-Яркон.

До змісту

Парк орхідей "Утопія"

Неподалік від міста Нетанія в кібуці Баха знаходиться зовсім дивне місце - парк орхідей "Утопія" (Utopia Park). У величезному критому павільйоні створений справжній тропічний ліс, в якому можна побачити на тільки безліч видів орхідей і бромелієвих, але і інші цікаві рослини.

Навколо багато води - водоспади, ставки - в деяких цвітуть лотоси, в інших поверхню води суцільно затягнута зеленню. А ще там є куточок з хижими рослинами, які харчуються комахами - можна побачити Венерину мухоловку, глечики непентеса і інші цікаві види.

Поза теплиці розташований величезний сад з тематичними куточками - для дітей є невеликий зоопарк з тваринами і пара справжніх зелених лабіринтів, в яких можна побігати в пошуках виходу. Кактуси, пальми, виноград, гранати, троянди, бугенвиллии - яких тільки рослин тут не побачиш! Нагулявшись по саду, можна присісти на лавку і подивитися шоу музичних фонтанів. Навіть в самий жаркий час року в "Утопії" можна сховатися від спеки і провести час в тіні тропічної зелені.

До змісту

Заповідник біблійної природи Неот Кдумім

На півдорозі між Тель-Авівом і Єрусалимом на пагорбі площею 250 гектарів розташований Неот Кдумім - дивовижний заповідник біблійної природи. Кожен куточок цього заповідника - ілюстрація сюжету Біблії, точно так же ці місця виглядали 2000 років тому за часів Ісуса Христа. Пройшовши по одному з маршрутів, тут можна побачити ліванський кедр і тисячолітню оливу, дерево, з гілок якого був пліток терновий вінець Ісуса, єгипетську фігове дерево і фінікову пальму, кущі ісопу і мирта. Здалеку можна відчути аромат рясту, листя якого на сонці випаровують ефірне масло і запахи різноманітних пряних рослин.

На маршруті "Від пастухів до хліборобів" можна побачити залишки стародавнього єврейського поселення. Півтори тисячі років тому тут тиснули оливки для отримання масла і робили виноградне вино - давильні були виявлені в результаті археологічних розкопок. Відвідувачі заповідника можуть взяти участь в різноманітних майстер-класах: змолоти борошно, видавити масло з оливок, спробувати себе в ролі пастуха - спробувати перегнати стадо овець і кіз.

Звідки брали воду люди, які жили на пагорбі? Виявляється, колодязі наповнювалися виключно дощовою водою в зимовий час. В одному з таких колодязів, знайдених археологами, і зараз можна виявити воду, яка стікає в нього по відтвореним жолобах. Напевно, з цієї криниці пили паломники на шляху до Єрусалиму.

Більше половини території Ізраїлю - пустеля, значні площі також займають гори, тому в країні активно діє програма озеленення. Більше 70% сучасних ізраїльських лісів посаджені людьми за останню сотню років. У заповіднику Неот Кдумім можна внести свій вклад в озеленення і посадити власне дерево.

Незважаючи на те, що Ізраїль - країна невелика (всього близько 500 км з півночі на південь), тут є різні кліматичні зони: на півночі взимку іноді можна покататися на гірських лижах, на півдні - суцільні пустелі, на узбережжі Середземного моря взимку дощитиме, а влітку сухо. І, звичайно ж, унікальне Мертве море - один з найбільш солоних водойм на Землі. Щоб як слід познайомитися з цією дивовижною країною, не прагніть за одну поїздку охопити її всю - освоюйте її вдумливо, по частинах!

Коментувати можут "Сімейний відпочинок в Ізраїлі: Тель-Авів та околиці"

Звідки брали воду люди, які жили на пагорбі?
Звідки брали воду люди, які жили на пагорбі?
Звідки брали воду люди, які жили на пагорбі?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.