Навигация
Реклама
Реклама

Австралія - ​​країна Down Under (навпаки). Приліт в Перт

25 червня 2017 р 20:06 Перт - Австралія Грудень 2008

Ця замітка є першою в циклі нарисів про півторамісячному подорожі по Австралії, Новій Зеландії та Фіджі, скоєному в грудні 2008 - січні 2009 рр Ця замітка є першою в циклі нарисів про півторамісячному подорожі по Австралії, Новій Зеландії та Фіджі, скоєному в грудні 2008 - січні 2009 рр

Підготовка до подорожі в Австралію, Нову Зеландію і Фіджі

Останній - сімнадцятий - переліт з Бангкока в Київ позаду. Нарешті ми вдома! За вікном машини легкий морозець кінця січня, втупившись у шарфи особи людей і голі гілки дерев. Закрив очі і не вірилося - а чи було то, що було: - півтора місяці по дорогах Австралії, Нової Зеландії, островів Фіджійські архіпелагу і Сінгапуру. ... Щось незвичайне в русі машин. Ах, так - у нас же правосторонній рух, від якого ми відвикли за цей час.

А починалося вся ця авантюра ще в квітні минулого року, коли пройшла ейфорія після прильоту з місячного подорожі по Південній Америці . За цей час були оброблені сотні фотографій, зроблений документальний фільм (який отримав, до речі, перше місце на конкурсі фільмів про подорожі, організовувала багато років петербурзьким телеканалом «Телеподорожі HD»), все розказано і показано друзям і знайомим і настала порожнеча - а що ж далі ?
після нашої першою Африки і Південної Америки, залишався ще один великий незайманий нами континент - далекий австралійський куточок, де, судячи з нашим шкільним уявленням про географію - все навпаки - і люди повинні ходити догори ногами, і вода, зливаючись, крутиться не в ту сторону, а вода з океанів чомусь, хоч і під нами, але нікуди не проливається.
За місяць хотілося побачити все. І в початкових планах було бажання проїхати по всьому західному узбережжю Австралії від Брума до Перта, відвідати найцікавіші місця в південній і східній частинах материка, проїхати через обидва острова Нової Зеландії і ще на тиждень зависнути на якихось екзотичних тихоокеанських островах, на яких коли -то жили людожери, - типу Соломонових або Фіджі.
Але більш детальне вивчення показало, що континент занадто великий і місяця мало, навіть якщо заглядати в кожен цікавий куточок всього на один день. Масштаби його такі, що якщо накласти карту Австралії на карту колишнього нашого Союзу, то вона займе приблизно площа чотирикутника Мурманськ - Норильськ - Алма-Ата - Київ.
У підсумку, тільки до липня, погодивши і пов'язавши через інтернет все польоти (а їх вийшло 17), прийшли до остаточного варіанту подорожі: Київ - Бангкок - Перт - Сідней - Харвей Бий (острів Фрезер) - Кернс (північний схід Австралії) - Девонпорт (Тасманія) - Хобарт (Тасманія) - Крістчерч (Нова Зеландія) - Квінстаун - Окленд - Наді (Фіджі) - Сідней - Перт - Сінгапур - Бангкок - Київ. Найбільш зручним нам здався переліт через Бангкок. До того ж там можна не тільки кілька днів провести для акліматизації по погоді і часу, але і місто подивитися.
Коли все було зроблено, залишилася маленька деталь - отримати візи. У Києві посольств Австралії і Нової Зеландії в той час ще не було. Звернулися до парочки туроператорів. Ті закотили очі і зробили заклопотане обличчя - це складно і практично неможливо. Але вони можуть постаратися, хоча і не гарантують. Але ціну викотили будь здоров - по 500 у.о.! Вирішили зробити самі. Це вийшло вдвічі дешевше, і швидше, ніж у туроператорів.
Правда процедура підготовки отримання візи була більш трудомісткою, ніж для Шенгену - довелося переводити і завіряти купу документів. Не було хіба що довідок про доходи предків з того світу. А чого коштувала анкета на 16 сторінках! По дзвінку записалися в посольстві в Москві на прийом і в призначений час я здав без проблем все підготовлені документи на групу. Через тиждень дзвінок - приїжджайте за візами! Взявши паспорта з австралійськими візами, здав їх там же в Москві на новозеландські. Її дали вже колективну - зі списком туристів на гербовому папері посольства. Усе! Можна летіти!

Політ до Австралії

Вилетіли з Києва 19 грудня 2008 р прилетіли назад 31 січня 2009 г. Перед вильотом була нервування з Бангкоком - там, в кінці листопада, страйкуючі проти тодішнього прем'єр-міністра, захопили основний аеропорт, і все на пару тижнів було паралізовано. Але королівські влади швидко все владнали і до моменту нашого приземлення ми не помітили ніяких ознак колишнього колапсу туристичного бізнесу.
Зате, буквально перед відльотом, наш дорогий «Аеросвіт» в односторонньому порядку змінив умови: виліт і приліт на день пізніше. Це спричинило за собою неприємні зміни - на день менше в Бангкоку по шляху до Австралії і зайві витрати на один день і дві ночі на зворотному шляху. Добре, що на шляху до Австралії у нас був запас пару днів в Таїланді. А якби відразу на пересадку? Описувати Бангкок не варто - там не бував тільки ледачий. Щоб не нудьгувати - взяли парочку екскурсій - за основними буддистським храмам і ввечері концерт національної музики і танців. Рано вранці 21 грудня підйом і відліт тайськими авіалініями в 8 ранку.
У салоні величезного Аеробуса нас привітно зустрічають шанобливими поклонами красиві тайські стюардеси. Всі крісла покриті різнокольоровими (бузковими, рожевими, світло-зеленими) накидками в тайському стилі. Слід зазначити, що ці авіалінії та ще Фіджійська авіакомпанія Aip Pacific залишили найкращі враження: - чудова їжа з хорошими сухими винами і чудовий сервіс. З усіх австралійських компаній тільки Qantas пригостила скоринкою хліба і чаєм-кавою.
На інших лініях все потрібно було купувати (а це, в основному, улюблена їжа австралійців - булочки і різного роду Хамбургер). Але це все дрібниці життя. Найголовніше - всі авіакомпанії крім Tiger airways на відрізку Перт-Сінгапур (окрема історія! - не раджу літати ними!) Спрацювали дуже чітко, і за весь час подорожі не було жодного збою в найголовнішому - в розкладі та безпеки польотів.

Від Бангкока до Перта - сім годин літа. Політ до Австралії цікавий, якщо сидіти біля вікна літака зліва. Під крилом пропливають великі і маленькі острови Індійського океану. Ось і екватор. Десь за ним скоро і загадковий континент-країна Австралія. Що ми знали про неї до цієї поїздки? В основному тільки відомості з шкільної географії та історії - континент, на якому живуть нащадки кримінальників, засланих з Англії в 19 столітті.

Що ще? Що площа її в 2,2 рази менше Росії, а проживає тут лише 19 мільйонів чоловік. Що в країні 3 часових пояси і час випереджає київське на 7-9 годин, що Австралія - ​​єдина країна світу, яка займає територію цілого однойменного материка, а також острів Тасманія і ще кілька прилеглих островів.

Вважається, що вперше цю землю побачив голландський капітан Вільям Янсен на кораблі «Duyfken» - «Маленький голуб», який був посланий Голландської Східно-Індійської компанією в листопаді 1605 року на пошуки землі, яку іспанці і португальці називали Новою Гвінеєю. Судячи з запису в судновому журналі, він висаджувався на безлюдному березі півострова Йорк. І відразу ж після сутички з чорними дикунами, які з'їли одного з членів екіпажу, капітан забрався геть.

Країна омивається водами трьох океанів - Тихого, Індійського і Південного. Правда, останній визнають не всі географи. Берегова лінія в основному порізана слабо. Однак нас вразили своєю мальовничістю бухти південно-східній частині материка в Сіднеї, Мельбурні та на острові Тасманія.

Широко відомий вислів: «the land down under», що означає «країна під нами». Це про Австралію, оскільки вона розташована в Південній півкулі. Однак у австралійців інший погляд на планетарне пристрій світу. Вони випустили карту нашої Землі, де Австралія нагорі. А ми - внизу. Дуже цікавий погляд на світ. І, може бути, це ми живемо вниз головою?

Через п'ять з гаком годин польоту видався південно-західний відрізок австралійського континенту - рудого кольору довгий мис з маленьким містечком Ehmouth. Під нами пропливають пустельні узбережжя штату Західна Австралія. На всьому протязі більше 1000 км тут всього кілька містечок - Carnarvon, Denham, Geraldton. І цей рудий колір пустель був майже весь час польоту до самого Перта.

В аеропортах Австралії суворі митні правила - ніяких фруктів і продуктів. Перетрусили весь наш багаж. Напевно, шукали сало. Переглядали навіть туристичну взуття, яка перебувала в багажі - не прилипли там до ребристою підошві якісь закордонні насіння або сперма жучків. Один з нас показав пакетик горішків мікс. Таможенніца дружелюбно і з численними «Sorry», порадила відібрати з них на конфіскацію чомусь тільки волоські горіхи. Ми не стали морочитися на цю тему і залишили в величезної сміттєвій урні весь цей пакетик в якості презенту Австралії.

Без проблем взяли мікроавтобус-таксі (приємно здивував опускається позаду пандус, що дозволяє заїхати в машину навіть інваліду на візку) і поїхали в наш, заброньований заздалегідь, backpacker hostel Beatty Lodge.

Коротка програма подорожі

В Австралії ми відвідаємо міста Перт, Сідней і Кернс і оглянемо їх околиці. А також побуваємо на островах Фрейзер і Тасманія. З Тасманії буде переліт на Південний острів Нової Зеландії і автомобільну подорож по двом островам до Окленда.

З Окленда ми вилетимо на Фіджі і, приземлившись на острові Віті Льову, візьмемо через компанію Captain Cook Cruises яхтовий круїз до північній групі островів Ясава. Там ми проведемо, знайомлячись з життям аборигенів, три ночі на острові на Дравага. І - зворотна триденна дорога з новими пригодами додому через Сідней, Перт, Сінгапур і Бангкок. Півтора місяці, 17 злетів і посадок ...

Перт і його визначні пам'ятки

Наш хостел Beatty Lodge був розташований в районі West Perth в 20 хвилинах ходьби від центру. Backpacker hostel - цікава демократична і недорога система готелів, широко поширена у всіх частинах світу крім нашого. А адже саме завдяки їм тут так широко розвинений молодіжний туризм. Випускається навіть газета Backpacker News. В Австралії та Новій Зеландії зазвичай вартість одного місця в таких готелях-хостелах - від 20 до 50 австралійських і НЗ долара (1usd = 1,5aud or 1,7nzd or 6,5 гривня - 12.2008).

У хостелах зупиняються зазвичай люди, легкі на підйом - туристи з рюкзаками, велосипедами і іншим спорядженням. Більше молоді. Так що тут завжди весело. Наша група з 7 чоловік всюди була старша за віком (50-65 років), але дискомфорту від цього ми ніде не відчували.

Спілкуючись з народом в хостелі з'ясувався сумний для нас факт, що всі подорожують по Австралії і Новій Зеландії мінімум півроку (і їм дають відпустку на роботі на 6-12 місяців!) І тільки ми хочемо все укласти в півтора місяці.

Кімнати в таких хостелах різні - на 2, 3, 4, 6 і 8 чоловік і прості. У них тільки найнеобхідніше - ліжко, вішалка для одягу, іноді шафа і тумбочка. Часом в 2 двомісних номерах були і «зручності». Але, як правило, всі ці зручності були недалеко в різних сторонах готелю і дуже чисті.

У всіх хостелах є велика вітальня з телевізором, хол або кімната з платним Інтернетом ($ AUD 1-2 за півгодини), пральня-автомати з сушінням, кухня з газовими або електричними плитами з усім набором посуду, спецій і продуктів Free (кимось залишених для інших), полки і холодильники для своїх продуктів.

Загалом, жити можна - недорого і майже як вдома. У деяких хостелах були навіть басейни. Ось в таких готелях ми і жили під час всього нашого 45 денної подорожі по Австралії, Новій Зеландії та Фіджі за винятком трьох ночей, проведених в солом'яних хатинах (bure) на фіджійською острові Drawaga.

Плануючи перебувати в Перті три повних дні, ми вибрали найбільш цікаві екскурсії - на північ в Pinnacles Desert - близько 300 км, острів Rottnest в 22 км від Перта і на південь - у бік Margaret River - близько 350 км. За австралійськими мірками це недалеко - відстані в 100 км тут не вважаються великими.

Влаштувавшись в готелі, вирішили піти прогулятися в бік центральної частини міста. Типова австралійська (Староанглійська?) Архітектура будинків - одно- або двоповерхові будиночки, більшість з яких облицьовані білого кольору вагонкою. Просто і дешево. Маленькі ділянки газонів перед будинками. Багато квітів. Ближче до ділової частини міста т. Н. «Сіті» стає більше 3-5 поверхових кам'яних будівель старої споруди і нових сучасних по 20-30 поверхів.

Перт - четвертий за величиною місто Австралії, розташований в його південно-західній частині. Якщо в Сіднеї сонце встає з-за моря, то тут воно в море сідає, і багато хто їде сюди милуватися морськими заходами. Західне узбережжя Австралії не так густо заселено, як східне, і тут можна годинами їхати по злегка горбистій місцевості, зарослій невисоким чагарником (бушу) або засіяної пшеницею, не зустрічаючи на своєму шляху не єдиного житла.


Всього в Західній Австралії живуть близько 1,9 мільйона чоловік, з них приблизно 1,47 мільйонів - жителі Перта. Штат Західна Австралія - ​​найбільший в країні. На його площі 2 525 000 кв. км. поміститься чотири таких країни як Україна.

Перт розкинувся біля самого гирла по берегах річки Свон, на якій багато чорних лебедів. Разом зі своїм містом-супутником портом Фрімантл вони займають величезну площу (за рахунок одноповерхового будівництва), але вся ділова, культурна і розважальна життя, в основному, зосереджена в двох місцях: в «Сіті» - самому центрі Перта, і в діловому центрі Фрімантла .

У місті є кілька цікавих музеїв (Галерея образотворчих мистецтв Західної Австралії, Музей Західної Австралії, що розповідає про природу штату, його історії, про найбільший метеоритний кратер світу у Вулф-Крик, і, звичайно, про корінних жителів - аборигенів), але, на жаль, брак часу не дозволила нам в них заглянути. Ділове життя зосереджена в Central Business District. Для туриста там нудно і незатишно.
У центрі Перта домінують висотні будівлі зі скла і бетону, однак, серед них можна відшукати і витончені споруди XIX століття, що потопають у зелені невеликих парків.

Ми потрапили в Перт в передріздвяні дні і, прогулюючись увечері, в двох місцях побачили самодіяльні концерти, присвячені наступаючого Різдва.

Народ вільно сидить-лежить на галявинах парку, а на імпровізованих майданчиках виступають артисти з різдвяними піснями.

Співають, тримаючи в руках тексти пісень, всі присутні. Так було в усі вечори, в які ми перебували в Перті. У одного дорогого супермаркету костюмований хор продавщиць дуже зворушливо співав «Джингл Белл, Джингл Белл». А ввечері 23 і 24 грудня на центральній площі біля ратуші були великі театралізовані концерти на релігійні теми із залученням навіть верблюдів.

Завтра прямуємо на першу заміську екскурсію - в пустелю Pinnacles . До неї понад 200 кілометрів і тому будемо виїжджати туди о 7 ранку. Потім оглянемо Південну частину західного узбережжя і відвідаємо острів Роттнест, знаменитий своїми білими піщаними пляжами і найменшими кунгуру в світі - квокки. А потім - Сідней , Східне узбережжя Австралії з його знаменитими островом Фрейзер , Великий Бар'єрний рифом і островом Тасманія .

А потім переліт на Нову Зеландію і Фіджі ...

---------

Документальний телефільм автора «« - 53 '

А якби відразу на пересадку?
Що ми знали про неї до цієї поїздки?
Що ще?
І, може бути, це ми живемо вниз головою?
Староанглійська?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.