Навигация
Реклама
Реклама

Блакитні гори Австралії

5 липня 2017 р 9:23 Сідней - Австралія Грудень 2008

Пробувши пару днів в Сіднеї і оглянувши його основні визначні пам'ятки , На третій день вирішили виїхати в заздалегідь заплановану екскурсію в Національний Парк Blue Mountains - Блакитні гори. Пробувши пару днів в Сіднеї і оглянувши   його основні визначні пам'ятки   , На третій день вирішили виїхати в заздалегідь заплановану екскурсію в Національний Парк Blue Mountains - Блакитні гори

Звичайно, місто дуже сподобався. Він приємний і комфортний. Але, на жаль, нам не вдалося відвідати жодного музею. А їх там кілька і досить відомих - Морський, Австралійський, Науки, Правосуддя і Поліції, Монетний Двір. Є і ще кілька дрібних, але не менш значимих пам'яток історії. Австралійці люблять слово «Музей» і створюють їх навіть там, де можна виставити тільки стару віз або диліжанс 19 століття. Адже особливих раритетів і художніх творів 100-150 років тому там не було. Кругом були тільки одні кенгуру і голі аборигени.
А ще є в Сіднеї величезний акваріум. Крім того, там дуже багато цікавих передмість, розташованих уздовж порізаної берегової лінії. Ну і, звичайно, багато пляжів, на яких можна провести, валяя дурня, чимало часу - адже ми прилетіли в літо «з грудня». Так що двох днів в Сіднеї нам здалося мало! Але - у нас жорсткий план з заброньованими авіаквитками, готелями і графіком подорожі, яке почалося-то всього кілька днів тому.

Екскурсія в Блакитні гори

Екскурсія розпочалася о 07:20 ранку від офісу туристичної компанії «Oz Experience Office», 804 George Street. Тому знову ранній підйом і кидок на таксі в центр міста. Крім нас в автобусі були ще чоловік 12 туристів - різна молодь з Європи. В основному, чомусь дівчата.

Туристичний проспект і гід повідомили нам під час шляху, що парк Blue Mountains був утворений в 1959 році і його площа зараз становить приблизно 2481 км. У ньому є кілька річок - Воллангамбе, Гроус, Кокс, Воллонділлі і Непін. Якщо пощастить, ми зможемо побачити і мешкають в парку тварин - кенгуру, коал, дінго, ему, лисиць, бездомних кішок і навіть коней. А з мальовничих місць побачимо Скелі Три сестри, Водоспад Вентворт і Ліс Синіх евкаліптів. Супер!

Блакитні гори Австралії. З Інтернету


Через пару годин їзди вглиб материка приїхали на околицю якогось селища. Гор ніде не видно - кругом одна рівнина. Залишивши наш автобус на околиці селища, водій, він же гід, вивів нас на стежку, і ми почали спускатися вниз!

Починаємо спускатися в Блакитні гори

Що ж це за гори, подумав я? Якого біса ми йдемо вниз? Але, через пару кілометрів по стежці, що йде вниз, ми прийшли невеликому двохкаскадний водоспаду «Wentworth Falls» висотою метра три. Правда, верхній каскад трохи пересох. Загальна радість, фотографії типу «я і водоспад». Коли, спустившись ще метрів на 100, вийшли на оглядовий майданчик, то далеко попереду побачили інший «берег» гір.

Далі Блакитних гір

Стало ясно, що селище, на околиці якого ми залишили наш автобус, знаходився на плато. І все встало на свої місця. Гори - це величезний яр або, якщо зручно - каньйон, зі своїми пагорбами, Горушка і низинами, вимитими в давні часи потоками води.

На екскурсії в Блакитних горах доведеться багато ходити

В геологічному сенсі Блакитні гори - це величезне гірське плато з піщанику, здіймаються все вище і вище (за рахунок опускання вниз!) Протягом останніх трьох мільйонів років, в якому утворилися глибокі і вузькі ущелини і долини, круті обриви, водоспади і бурхливі гірські річки . Перепад висот становить від 1215 метрів (гора Веронг), до 20 метрів (річка Непін) над рівнем моря.

Далі ховаються в блакитному серпанку, яка, як вважають австралійці, є випарами ефірних масел від евкаліптів. Але звідки ж тоді взялося наше вираз: «і він помчав від мене в блакитну далечінь»? У нас же немає евкаліптових лісів. Швидше за все, це просто звичайне фізичне атмосферне явище в ясну погоду в горах, вміло взяте на озброєння заповзятливими австралійцями. Проте, сьогодні під ім'ям Blue Mountains ми знаємо саме ці гори.

Дорога назад проходимо по стежці через недавно (в минулому році?) Вигорілий евкаліптовий ліс. Дрібний чагарник пошкоджений, гілки чорного кольору і практично без листя, на великих деревах листя багато, трав'яний покрив розвинений нормально. Сухих гілок і листя все одно багато валяється на землі - їжа для вогню ще залишилася.

Евкаліпт скинув свій одяг

Підходимо до нашого автобуса і переїжджаємо на місце ланчу - прекрасну зелену галявину з розставленими в різних місцях столами і лавками.
Була неділя і, звичайно, вони всі були зайняті. На деяких туристи навіть лежачи відпочивали.

Місце для пікніка та ланчу в Блакитних горах

Нового місця шукати не стали і розташувалися прямо на траві.
Ланч - м'ясо, сосиски, овочеві салати, хліб, фрукти, гарячий чай-каву і вода - був привезений нашим гідом з собою і розкладений на винесених з автобуса складних столиках. Всі встали в чергу, як в ресторані, і брали, скільки хотіли. Була навіть добавка. Після ланчу поїхали дивитися іншу ділянку Блакитних гір.

Знову спускаємося в долину по гірській стежці. Вона виводить нас до високого водоспаду Katoomba Falls, зривав з майже стометрової висоти. Водоспад ріденький - напевно, навесні - у вересні, він більш ефектний. Потім підходимо до обриву, за яким знову видно «блакитні» дали протилежної «берега» гір.

Водоспади в грудні не дуже повноводні

Зліва видно цікаві скельні формації - «Три сестри». За їх приводу існує легенда: один вождь аборигенів племені Katoomba, мав трьох дочок, не захотів віддавати їх заміж за представників іншого племені і останні пішли на нього з війною. У критичний момент битви, бачачи, що справа йде до їх полону, він звернув дочок в три скелі, сподіваючись зробити зворотну дію після перемоги над ворогом. Але, на жаль - він загинув, а сестриМіхні, УІМЛ і Ганнеда так і залишилися у вигляді скельних статуй. Так, що не кажи - красива легенда. Та й самі ці три скелі досить незвичайні за формою і здоровоожівляют пейзаж.

Знамениті скелі "Три сестри"

Назад - наверх в містечко Катумба - повертаємося на унікальному підйомнику - найкрутішою в світі залізниці, занесеної з цієї причини в Книгу рекордів Гіннеса. Її нахил - 52 °! По ній колись піднімали вагонетками добувався тут кам'яне вугілля. Зараз вона являє собою три низеньких (сантиметрів 130) відкритих вагончика з сидіннями, які спускаються і піднімаються тросами по рейках. Була маса захоплень, особливо, коли в'їжджали в темний і вузький тунель.

Поїзд-ескалатор в містечко Катомба

В принципі, написавши про Блакитних горах і переглянувши зняті фотографії, починаєш розуміти, що публікувати особливо нічого - у всіх, що побували тут - одні й ті ж фотографії, зняті з одних і тих же точок - оглядових майданчиків - це «Три сестри», « блакитні дали »і жалюгідні ниточки водопадиков. Хіба що ніде не публікувалася раніше «Ми і Три сестри в Блакитних горах»
Все ж мені вдалося, здається, знайти щось цікаве, ніколи не публікувалися, але мимо яких проходять тисячі людей в Катумба - цікавий пам'ятник трьом сестрам і, ймовірно, їх батькові.

А це батько трьох сестер - вождь аборигенів племені Katoomba

Довгоочікувана зустріч

Скульптури ще двох сестер

Якась дикувата наймолодша - і не підступитися до неї!

Вечір провели в компанії наших земляків з української діаспори - хороших і добрих, як і всі слов'яни, нудьгуючих тут без друзів і готових з бажанням накрити гарний стіл.

Ось таким був для нас Сідней, історія якого почалася 13 травня 1787 року, коли з Англії в далеку дорогу пішли перші 11 кораблів, в трюмах яких було 776 каторжників і які після 8-місячного плавання благополучно прибули в Сідней. Ця практика відправки небажаних елементів на протилежний кінець Землі тривала аж до 1868 року.

В Австралії було заслано близько 160 тисяч чоловік, серед них - близько сорока п'яти тисяч ірландців, багато з яких, на відміну від англійських кримінальників і піратів, були «політичними» - борцями за незалежність. Правосуддя Англії в ті часи було дуже суворим - як показала екскурсія в колишню в'язницю Порт Артур на острові Тасманія - засилали навіть 12-15-річних підлітків, які отримували каторжні роботи на 7-10 років «всього лише» за кишенькові крадіжки. Як не дивно, австралійці пишаються своїми предками - ув'язненими, засланими на П'ятий континент британським правосуддям.

завтра відлітаємо на північ - в містечко Hervey Bay , Розташований майже в центрі Східного узбережжя - це від Сіднея близько 1250 км. Звідти поромом ми повинні переправитися на знаменитий острів Fraser і зустріти там Новий Рік.

А потім - в Тасманію, Нову Зеландію, Фіджі. Подорож увійшло в свій діловий ритм.

--------

Документальний ТВ-фільм автора - - 53 '

Якого біса ми йдемо вниз?
Але звідки ж тоді взялося наше вираз: «і він помчав від мене в блакитну далечінь»?
В минулому році?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.