Навигация
Реклама
Реклама

пустелі Австралії

Пустелі займають 18% поверхні Австралії і в основному розташовані на північному заході континенту

Пустелі займають 18% поверхні Австралії і в основному розташовані на північному заході континенту. Розглянемо найбільші з них.

Велика пустеля Вікторія, Great Victoria Desert

Ця найбільша пустеля Австралії, яка посіла 4% площі материка, розташована на півдні в штатах Західна Австралія і Південна Австралія і є територією, що охороняється Західної Австралії. Через несприятливі кліматичні умови (посушливий клімат) в пустелі не ведеться ніякої сільськогосподарської діяльності. Велика пустеля Вікторія заселена декількома групами австралійських аборигенів, а першим цю пустелю в 1875 році перетнув британець Ернест Гілс (Ernest Giles), який і дав їй назву в честь британської королеви Вікторії.

Велика Піщана пустеля, Great Sandy Desert

Велика Піщана пустеля розташована на північному заході в штаті Західна Австралія і займає площу, практично рівну площі Японії (3.5% площі Австралії). Це самий жаркий регіон Австралії: влітку температура доходить до 35 ° C, взимку - до 20-15 ° С. Пустеля покрита пісками червоного кольору. Постійного населення на території пустелі майже немає, за винятком декількох груп аборигенів. Європейці вперше перетнули пустелю (зі сходу на захід) в 1873 році під керівництвом Пітера Уорбертона (Peter Warburton).

Пустеля Танамі, Tanami Desert

Пустеля Танамі - кам'янисто-піщана пустеля на півночі материка, розташована в штаті Північна територія і трохи в Західна Австралія, займає 2.4% площі Австралії. Першим європейцем, що дістався до пустелі, став дослідник Джеффрі Райан (Geoff Ryan) в 1856 році. Однак першим європейцем, що досліджували Танамі, став Аллан Девідсон (Allan Davidson) в 1900 році. До сих пір, це сама маловивчена територія серед всіх пустельних районів Австралії.

Пустеля Сімпсона, Simpson Desert

Пустеля Сімпсона розташована в центрі материка і займає 2.3% площі Австралії. Вважається, що першим з європейців на верблюдах пустелю перетнув Сесіл Медіган (Cecil Madigan) в 1939 році, проте в 1936 році це зробила експедиція Теда Колсона (Ted Colson). Своє ім'я пустеля отримала в 1939 році на честь географа Альфреда Сімпсона (Alfred Allen Simpson). Пустеля Сімпсона є найбільшою в світі з вільно рухаються дюнами.

Закінчення дії всіх інших знаків
Закінчення дії всіх інших знаків

Про своє подорож в пустелю Сімпсона в 2006 році можна почитати у Олександра Круглова.

Пустеля Гібсона, Gibson Desert

Пустеля Гібсона - піщана пустеля на заході Австралії, яка займає 2% площі Австралії. На території пустелі Гібсона в 1977 році був організований заповідник, в якому мешкає безліч пустельних тварин. Перша спроба перетнути пустелю була зроблена в 1874 році експедицією Ернеста Гілс (Ernest Giles), під час якої загинув Альфред Гібсон (Alfred Gibson), пропавщій в пошуках води. У 1876 році повторна експедиція перетнула пустелю і названа її в честь Альфреда.

Мала Піщана пустеля, Little Sandy Desert

Мала Піщана пустеля знаходиться на заході материка в штаті Західна Австралія і займає 1.5% площі континенту. Назва пустелі обумовлюється тим, що вона знаходиться поруч з Великою Піщаної пустелею, але має набагато менші розміри. Великих населених пунктів в пустелі немає, а більша частина землі належить аборигенам.

Пустеля Стшелецько, Strzelecki Desert

Пустеля Стшелецько знаходиться на південному сході материка в штатах Південна Австралія, Новий Південний Уельс і Квінсленд. Площа пустелі складає 1% площі Австралії. Вона була відкрита європейцями в 1845 році і названа на честь польського дослідника Павла Стшелецько (Pawel Edmund Strzelecki). Також в російських джерелах називається як Пустеля Стрілецького.

Кам'яна Пустеля Стерта, Sturt's Stony Desert

Кам'яна пустеля, що займає 0.3% території Австралії, розташована в штаті Південна Австралія і являє собою скупчення гострих дрібних каменів. Місцеві аборигенів не точили свої стріли, а просто набирали кам'яні наконечники тут. Пустеля отримала свою назву на честь Чарльза Стерта (Charles Sturt), який в 1844 році намагався дійти до центру Австралії.

Пустеля Тірар, Tirari Desert

У цій пустелі, розташованої в штаті Південна Австралія і займає 0.2% площі материка, одні з найжорсткіших кліматичних умов в Австралії, через високі температур і практично відсутності дощів. У пустелі Тірар розташовано декілька солоних озер, включаючи озеро Ейр . Пустеля була відкрита європейцями в 1866 році.

Пустеля Педірка, Pedirka Desert

Ця найменша по території пустеля з розглянутих нами, що займає всього 0.1%, розташована в штаті Південна Австралія в 250 кілометрах від знаменитого містечка Кубер-Педі .

Карта пустель Австралії
Карта пустель Австралії

Так звана Західна Пустеля (Western Desert) складається з трьох пустель - Гібсона, а також Великої і Малої піщаних.

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.