Навигация
Реклама
Реклама

Тваринний світ Австралії

Посушливі степи - величезні простори внутрішньої частини Австралії, де люди не живуть, але зберігся древній своєрідний тваринний світ.

фото: john mc

Площа Австралійського континенту майже вісім мільйонів квадратних кілометрів. Дві третини цього материка займають пустельні райони, так звані «outback», які являють собою величезні простори, покриті чагарником. Русла річок в цій місцевості наповнюються водою тільки в період дощів. Посушливі степи займають всю внутрішню частину Австралії від Великого Вододільного хребта на сході до її західного узбережжя.

Середньодобова температура цих місць складає близько 30 ° С. Великий вплив на місцевий клімат надають тривалі посухи, що чергуються зі зливами. У місцевих тварин і рослин розвинулися незвичайні пристосування, необхідні для виживання і вирощування потомства. 20 відсотків площі Австралійського континенту вкрито колючою травою Triodia. Вона має дуже довге коріння, а її листя вкрите жорсткою кутикулою, яка перешкоджає надмірному випаровуванню вологи.

Вона має дуже довге коріння, а її листя вкрите жорсткою кутикулою, яка перешкоджає надмірному випаровуванню вологи

фото: Stewart Macdonald

Завдяки цій особливості така трава максимально використовує опади, які тут досить рідко, і завдяки цьому витримує тривалі періоди посухи. З інших трав'янистих рослин в цих місцях росте Trichinium manglesii з пухнастими рожевими квітками. Листя місцевих акацій редуцировалось до розширених черешкам, а в пустельного дуба (Casuarina decaisneana) вони просто перетворилися в пучки голок.

Австралія відокремилася від величезного стародавнього супер континенту багато мільйонів років тому. Рослини і тварини розвивалися в Австралії ізольовано від решти світу, тому на її території існує багато ендемічних видів, які не зустрічаються більше ніде в світі.

Рослини і тварини розвивалися в Австралії ізольовано від решти світу, тому на її території існує багато ендемічних видів, які не зустрічаються більше ніде в світі

фото: Ingo Öland

Рептилії і амфібії: Ромбічний пітон, гадюкоподобная смертельна змія, прісноводий крокодил, тигрова змія, плащеносная змія, австралійська чорна змія, шірокохвостий гекон (Nephrurus laevissimus), Молох , Пустельна австралійська жаба (Cyelorana platycephalus), варан Гульда (Varanus gouldii) егернія Стокса (Egernia stokesi), золотиста квакша (Hyla aurea), гребнистість крокодил, коричневі змії, бородата ящірка, сфеноморфус (клиновидний сцинк).

В австралійських пустелях мешкає велика кількість змій: тут зустрічаються як нешкідливий ромбічний пітон, так і отруйні види, наприклад, гадюкоподобная смертельна змія, тигрова змія і австралійська чорна змія. Уявний аспид не представляє реальної загрози для життя тварин і людей, хоча в разі небезпеки він роздувається і приймає позу отруйної змії.

Уявний аспид не представляє реальної загрози для життя тварин і людей, хоча в разі небезпеки він роздувається і приймає позу отруйної змії

фото: Tony Rodd

У пустелях живуть численні ящірки: гекони, спинки, варани і дивовижні Плащоносні ящірки, які в разі небезпеки надягають на голову «капюшони» і лякають ворогів раптовим збільшенням своїх розмірів. Шішкохвостие гекони очищають свої величезні очі від пилу і піску, облизуючи їх язиком. Однією з найцікавіших австралійських ящірок є молох, що відлякує ворогів шипами, які ростуть на його тілі.

Шипи молоха виконують ще одну дуже важливу функцію: вночі на них осідає конденсат води, крапельки роси, потім стікають прямо в рот тварини. Молох має ще одну цікаву особливість - він може міняти свій колір відповідно до зовнішніми умовами, але робить це не відразу, а поступово.

Викликають захоплення і жаби, вони теж зуміли пристосуватися до негостинні умов. Австралійська пустельна жаба, наприклад, накопичує в організмі запаси води і заривається глибоко в мул, де, чекаючи дощу, здатна просидіти близько п'яти років. Тільки в пустелі починається дощ, вона виходить зі свого укриття на поверхню. У річках і болотах на півночі континенту живуть два види крокодилів: маленький прісноводий крокодил і великий гребенястий крокодил, який часто нападає на людей.

фото: Ian Sanderson

Ссавці: Сірий кенгуру, валлабі чернополосая, валлабі сіро-рудий, Поторий, вомбат, коала, єхидна, качконіс, дінго , Гірський кенгуру, кускус, квокки (або короткохвостий кенгуру), тагуанові, собачий кузу, намбат, точкова сумчаста миша, гребінчастохвостая мішевідка-мульгара, узколапая сумчаста миша, хоботноголовий кускус.

В Австралії живе 223 виду ссавців, більше половини з яких сумчасті. Дитинчата сумчастих розвиваються в виводковой сумці, розташованої на череві самки. Сумчасті, крім американських опосумів, - типові представники тваринного світу Австралії. Найбільш відомі види - кенгуру, валлабі і коала.

У пустелі цінується будь-яка їжа, тому ссавці в Австралії пристосувалися до незвичайних кормів, наприклад, нектару. Знавець квіткового нектару - хоботноголовій кускус. Морда у нього довга і вузька, а за допомогою спеціальних щіточок на кінці язика він збирає нектар і пилок так само вправно, як і птиці.

Ще один любитель нектару - поссум-медоїд (Tarsipes spencerae). Гребінчастохвоста мішевідка-мульгара - це м'ясоїдна сумчасте. Необхідна кількість рідини вона отримує з тканин своїх жертв, тому завдяки цьому тварина може обходитися без води. Крім того, з її організму сеча виводиться концентрованою - таким чином втрати води зводяться до мінімуму.

Два наступних ссавців відносяться до особливої ​​групи клоачних тварин. Вони, подібно до плазунів, відкладають яйця, проте, на відміну від останніх, ці тварини покриті шерстю, крім того, вони є теплокровними, і своїх дитинчат вигодовують молоком. Єдині сучасні тварини цього типу - качконіс і єхидна. Качконіс харчується в воді. Він отримав свою назву за незвичайний ніс, схожий на качиний дзьоб.

Дикі австралійські собаки дінго живуть в посушливих степах близько 40000 років. На континент собаки дінго потрапили разом з першими людьми. Дінго належить до найбільших австралійських ссавців.
Порівняно недавно в Австралії з'явилися такі тварини, як дикі кролики, коні, вівці, велика рогата худоба, ласки, горностаї і руді лисиці.

Порівняно недавно в Австралії з'явилися такі тварини, як дикі кролики, коні, вівці, велика рогата худоба, ласки, горностаї і руді лисиці

фото: Yorrick

Птахи: Е му, німфові папужка, острохвовстий лорикет, кукабара, рожевий какаду, желточубий какаду, червонокрилий папуга, шуліка, совиний жаборот, клинохвостий орел, чорний лебідь, журавель Grus rubicunda, лірохвіст, трав'яний папужка, райдужна щурка.

Найбільша австралійська птах - це ему. Завдяки порожнистим кісткам у неї легке тіло. Ему здатний бігти зі швидкістю 70 км / год. Гострохвостій лорикет і червона розелла - дуже красиво пофарбовані птиці, тримаються недалеко від води. В Австралії живуть хвилясті папужки, яких розводять в клітинах любителі птахів у всьому світі.

Багато місцевих птиці, завдяки довгим тонким дзьобом, які здатні проникати в глиб чашок квітів, харчуються висококалорійним нектаром. До дивним мешканцям цих біотопів також відносяться і лірохвости. Ці птахи відрізняються не тільки своїм зовнішнім виглядом, але і здатністю наслідувати голоси інших птахів.

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.