Навигация
Реклама
Реклама

Україна спростила видачу віз іноземцям

Покращення? Принаймні так це було піднесено в українських ЗМІ . Але чи так це насправді? Проведемо віртуальний експеримент.

Давайте уявимо, що живе в Україні, в місті Київ, якийсь Петро П., який має бажання і можливість злітати до Австралії, побачити свого друга Сема, і заодно попірнати на Великому бар'єрному рифі в Квінсленді, проїхатися по Великий Океанських Дорозі в Вікторії, забратися на Sydney Harbour Bridge в Сіднеї, погодувати крокодилів в Дарвіні, подивитися на китів і половити лосося в Південній Австралії, погладити тасманского диявола на Тасманії і потанцювати з аборигенами навколо багаття в Західній Австралії. На реалізацію всіх цих планів може знадобитися від трьох до шести місяців.

В Австралії живе давній знайомий Петра - Сем Ш., який надихнувся розповідями свого друга про Україну і загорівся бажанням побачити на власні очі гори і рівнини Карпат, половити щуку в Дніпрі, сплавитися по порогам Мигії, викупатися в киплячому чані в Ужгороді, погуляти по музеям Києва , повечеряти в львівській Кріївке, і, звичайно ж, ближче познайомитися з українськими жінками традиціями. А ще він точно знає, що в Україні дешева і смачна горілка, тому затриматися в Україні він теж планує на термін від 3 місяців до півроку.

Обом цим джентльменам знадобиться віза для в'їзду в країни їх призначення. Припустимо, всі необхідні довідки (запрошення, стан банківського рахунку і т.д.) є в наявності у обох.

Порівняємо як отримує австралійську візу українець Петро і українську візу австралієць Сем.

Увечері в понеділок, після смачної вечері, Петро сідає на свій зручний диван, відкриває ноутбук і заходить на сайт Департаменту імміграції Австралії , В розділ Visas. Протягом 10-15 хвилин він створює собі аккаунт в системі, заповнює анкету і аттачем скани документів (паспорт, запрошення, довідку з банку). Ще 3 хвилини йде на оплату візи, дві з яких Петро витратив на те, щоб сходити в передпокій, відшукати гаманець і дістати з нього кредитку.

Разом, витрачено часу - 18 хвилин, грошей - $ 136, час очікування відповіді - до 14 днів.

Протягом декількох хвилин на вказаний Петрухой email прийде автоматичне підтвердження від системи про успішно поданій заявці з її номером. А ще днів через 10-14, знову ж на email, прийде відповідь від візового офіцера. Віза електронна - це значить паспорт нікуди возити / слати для вклейки не потрібно. З моменту її підтвердження вона вже в системі прикордонного контролю. Складність в тому, що не всі цю візу отримують, але це вже інше питання.

Тепер подивимося як австралієць Сем може отримати українську візу за новою "спрощеної" процедури.

Увечері в понеділок, після смачної вечері, Сем сідає на свій улюблений диван, відкриває ноутбук, заходить на сайт посольства України в Австралії і ... нічого не розуміє. Тому що сайт по дефолту відкривається українською мовою.

Але це дурниця. Швидко знайшовши зверху перемикач на англійську, Сем знову виявляється в замішанні - на головній сторінці сайту він бачить всілякі новини про геноцид татар, Надію Савченко, реформи в Україні, біографію посла, купу банерів, на кшталт #StopRussianAgression, і жодного посилання на візові послуги.

Швидко знайшовши зверху перемикач на англійську, Сем знову виявляється в замішанні - на головній сторінці сайту він бачить всілякі новини про геноцид татар, Надію Савченко, реформи в Україні, біографію посла, купу банерів, на кшталт #StopRussianAgression, і жодного посилання на візові послуги

Відразу кидається в очі халтурно робота перекладача - в англійському варіанті сайту адресу посольства залишився на мове. Ось як Австралія повинні його зрозуміти? А напів-перекладені посилання і граматичні помилки? Вибачте, ми на офіційному сайті державної установи знаходимося?

Далі, Сем, слідуючи логіці, пішов в розділ Consular Issues, і з випадаючого вгору меню вибрав Consular Servises (Servises, серйозно? В останній раз я таку помилку бачив на початку 2000-х на воротах СТО в селі під Миколаєвом. Там було зазначено "AVTO -SERVISE ").

Нарешті, на цій сторінці він знаходить посилання на форму заявки. Клікає і ... Нічого не відбувається. Посилання не кликабельна, хоча і виглядає автентично!

Ну нічого, Sam копіює її і відкриває в іншому вікні. І тут же розуміє, що українські веб-програмісти (ну ті, які розпиляли бюджет на створення цього порталу) ще не знають як визначити географічне положення клієнта, клієнт сам повинен вибрати в якій країні він знаходиться з довжелезного списку.

Після вибору країни та консульської установи з'являється календар для відвідувань громадян. Для нас з вами це звучить нормально. Але ось австралійця фраза Look through calendar whether there are free days for citizen visiting може поставити в глухий кут. Адже він знаходиться на сайті посольства України і календар йому показує вільні дати для відвідувань громадян, але він-то не громадянин України. Йому всього-навсього віза потрібна. Нормальні перекладачі для цього використовують вираз visa applicants.

Нормальні перекладачі для цього використовують вираз visa applicants

Далі, Сем клацає на вільний день і в маленькому попап відкривається таблиця з вільними тимчасовими слотами, але вони також не клікабельні! Єдина кнопка в цьому віконечку - Close. Недобрі передчуття вже починають закрадатися в голову Сему.

Але він дуже сильно хоче відвідати Україну і вирішує продовжити. Сем заповнює своє ім'я, email, створює пароль і ЩЕ РАЗ вибирає з величезного списку країну і посольство, погоджується з умовами і нарешті потрапляє на сторінку з анкетою.

У самому верху його зустрічає напис Attention! Your application number - xx. Please remember it! Так Так! Посольство України пропонує іноземцям тренувати пам'ять 🙂

З незвичайність в анкеті - якщо апліканта ніхто не запрошує, то у нього вже повинен бути заброньований готель, адреса, email, телефон і телефакс, якого, потрібно заповнити обов'язково. І навіть якщо є приватна особа, що запрошує, на думку українських консулів, воно теж повинно мати факс. Без факсу анкета не приймається 🙂

Справедливості заради потрібно відзначити, що українська анкета на порядок простіше австралійської, австралійці запрошують набагато більше інформації.

З підтверджуючих документів на цьому етапі потрібно всього лише фотографія. Ніякі довідки завантажувати не знадобилося.

Сем благополучно розібрався з усім цим, клікнув "Continue" і знову потрапив на сторінку з вибором дати і часу візиту в посольство. Цього разу, правда, він зміг вибрати день і час. Цікаво - все тимчасові слоти по 18 хвилин.

Далі - кнопка Sign Up. Чи не Submit (відправити), а саме Sign Up (підписатися). Мабуть, щоб іноземці відразу зрозуміли на що вони підписуються навіть ще не приїхавши в Україну. Як повідомляє остання сторінка, після натискання цієї кнопки дані апліканта відправляються куди потрібно. А може бути і не тільки туди. Так як сайт не використовує захищений протокол (https), персональні дані апліканта з цього порталу може отримати, як кажуть в Австралії - every man and his dog.

Після кліка в окремому вікні відкрився PDF з уже заповненими даними Сема, який йому потрібно роздрукувати і взяти з собою в посольство.

Сему не пощастило. Він живе в Мельбурні, в 800 км від посольства України в Австралії. Тому йому потрібно забронювати квиток на літак до Канберри ($ 400), організувати трансфери з дому в аеропорт, з аеропорту в посольство і назад ($ 120), ну і перекусити ще чого-небудь в Канберрі ($ 25). І ще сходити на пошту і зробити 2 фотографії ($ 17). До речі, посольство не працює по вихідних, а значить для отримання української візи Сему потрібно буде взяти відгул на роботі (мінус $$$).

Але перед візитом йому ще потрібно сплатити візовий збір. Оскільки вебсайт оплату не приймає, а в посольстві персоналу, мабуть, забороняють працювати з готівкою (здогадуюся чому), Сему потрібно зробити банківський переказ і привезти з собою квитанцію про оплату і її копію. Вартість туристичної візи в Україну на півроку - $ 539. І це тільки на один в'їзд-виїзд.

Разом, витрачено часу - 20 хвилин на розгляд з сайтом посольства і заповнення форми, один день на особисту подачу документів в Канберрі і $ 1101 австралійських грошей. Час очікування рішення по візі - до 30 днів.

І мало не забув - Сем ще повинен сплатити поштову доставку свого паспорта з візою з посольства в Канберрі до нього додому в Мельбурн, але це вже дрібниці.

До речі, на сайті посольства можна знайти інформацію про те, що всі документи для отримання візи можна відправити поштою. Але при заповненні форми про це нічого не повідомляється. Щоб ускладнити життя аплікантам?

Підсумовуємо результати:

АвстраліяУкраїна

Час на подачу документів ~ 20 хвилин ~ 20 хвилин і 1 день Спосіб подачі заявки онлайн онлайн + особисто в посольстві Вартість візи (від 3 місяців) $ 136 $ 539 Додаткові витрати на подачу 0 $ 500- $ 700 Час очікування рішення до 14 днів до 30 днів

Так є все-таки покращення чи ні? Ну деякий прогрес, звичайно, є. За новими правилами оформлення віз громадяни деяких ощасливлених країн тепер замість того, щоб сидіти в "живій" черзі в посольстві, можуть через інтернет призначити дату і час особистої подачі документів все в тому ж посольстві.

Але відверто - сайт посольства, з його непродуманої архітектурою, незахищеними даними, нерелевантних для іноземців контентом і халтурним перекладом - це абсолютний ганьба Міністерства Закордонних Справ України.

Чи сприяє це розвитку туризму в Україні? Риторичне питання, правда? Чи сприяє це розвитку туризму в Україні

Мало того, що Україна знаходиться в списку ризикованих країн для туризму (official advice від МЗС Австралії: High degree of caution ), Так ще й виставляє такі бюрократичні перешкоди для потенційних туристів.

Ганебний вебсайт посольства, особиста присутність при подачі документів, 30 днів на розгляд заявки. 30 днів, Карл! У них там що - в візовий відділ черги туристів з усього світу стоять, що такі тривалі терміни на відповідь? А вартість? Чому віза в Україну коштує в 4 рази дорожче, ніж віза в Австралію? І це без урахування додаткових витрат, щоб її отримати. У сукупності виходить в 8 разів дорожче!

На місці Сема який-небудь інший австралієць плюнув би ще на стадії заповнення анкети і поїхав би в тур по Європі. Без будь-яких віз. Просто з австралійським паспортом. Упевнений, більшість так і робить.

А Петру П. має бути дуже соромно за те, що він не може запросити свого іноземного друга в Україні без таких ось абсолютно непотрібних зволікань.

Хочеться вірити, що реформи в Україні дуже скоро торкнуться і сфери міжнародного туризму. Інакше з таким ставленням чиновників до іноземців всі ці численні проекти по залученню туристів = грошей в країну, яка в них гостро потребує, будуть приречені на провал.

Щоб закінчити на позитивній ноті - красиві промовідео про Австралію і Україні:

Update: новина від Міністерства Закордонних Справ України - з 4 квітня 2018 року Австралія в числі 46 країн-щасливчиків, громадяни яких можуть податися на електронну візу в Україну онлайн. Віза до 30 днів коштує USD65 і видається протягом 9 робочих днів. подробиці тут .

Україна спростила видачу віз іноземцям was last modified: by Sergey

Покращення?
Але чи так це насправді?
Ось як Австралія повинні його зрозуміти?
А напів-перекладені посилання і граматичні помилки?
Вибачте, ми на офіційному сайті державної установи знаходимося?
Servises, серйозно?
Щоб ускладнити життя аплікантам?
Чи сприяє це розвитку туризму в Україні?
Риторичне питання, правда?
У них там що - в візовий відділ черги туристів з усього світу стоять, що такі тривалі терміни на відповідь?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.