Навигация
Реклама
Реклама

3G за кордоном: огляд дешевих операторів стільникового зв'язку

Інтернет безсумнівно став частиною нашого повсякденного життя. Дзвінки, телебачення, новини, книги, замовлення продуктів з магазину - все це для нас стало звичною справою. Але бувають моменти, коли нам хоч ненадовго, але потрібно залишити межі нашої прекрасної республіки. А за межами нашої держави часом знайти дешевий інтернет буває досить складно. У цій статті я постараюся зробити невеликий огляд операторів стільникового зв'язку, які пропонують дешевий роумінговий інтернет за кордоном .

за кордоном

Почнемо з самого цікавого пропозиції від іспанського оператора Orange. Умови там такі, що за 1 євро ви отримуєте 100 Мб даних на добу по всій Європі. Якщо закінчуються 100 Мб раніше, ніж закінчилися добу, то списується ще 1 євро і даються наступні 100 Мб. Тариф діє в наступних країнах: Австрія, Бельгія, Болгарія, Великобританія, Угорщина, Гваделупа, Німеччина, Греція, Данія, Гернсі, Ісландія, Ірландія, Італія, Кіпр, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Мартініка, Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Реюньйон, Румунія, Словаччина, Словенія, Сан-Марино, Фінляндія, Франція, Французька Гвіана, Хорватія, Чехія, Швеція, Естонія.

Терміну дії та обов'язкових платежів по сім-карті немає. Вона буде дійсна 12 місяців після останнього поповнення рахунку. У Білорусі і в інших країнах, що не входять в список, сім-карта теж буде працювати, але тариф буде інший. Користуватися їй за межами Євросоюзу я б не рекомендував.

Наступний стільниковий оператор, який має також гідний тариф це - Vodafone. Пропозиція з дешевим інтернет-роумінгом діє не тільки в країнах Євросоюзу, а й на території США і Канади. За 3 євро на добу ми отримуємо 500 Мб даних на максимальній швидкості, які може надати базова станція. Після вичерпання ліміту в 500 Мб швидкість падає до 32 Кбіт в сек. На наступну добу списується ще 3 євро і даються такі 500 Мб на максимальній швидкості.

Крім інтернету вам буде запропоновано ще 25 хвилин вхідних дзвінків; 25 хвилин вихідних дзвінків по Європі; 50 SMS по Європі, що погодьтеся за таку ціну дуже привабливо. Тариф пропонується вже кілька років. І багато хто не упускають можливість спекулювати ціною даної сім-карти. Вартість варіюється від 30 євро на сайті (Доставка включена) до 37 євро тут (За доставку потрібно буде заплатити окремо). На іншому англомовному сайті пропонується купити вищезгадану сім-карту вже за 10 євро. 5 євро залишається у вас на рахунку. Але зробити це можна безпосередньо в Італії.

Але зробити це можна безпосередньо в Італії

На мій погляд, менш цікавим і більш заплутаним, але які надають більший радіус дії країн, є пропозиція інтернет-роумінгу від компанії GoodLine. Всі країни діляться на зони. Природно, що кожна зона має свою вартість мегабайта даних. Повторюся, що умови там досить заплутані. У них у мене не було бажання розбиратися. Таблицю можна глянути тут . Купити дану SIM-карту можна в Білорусі - салоні Евросети .

Кілька слів хочу сказати про місцевих сім-картах. Більшість передплачених (локальних) сім-карт я рекомендую замовляти через аукціон eBay. У переважній більшості випадків ви знайдете цікаву для вас карту тієї країни, в яку плануєте їхати. В цьому випадку можна отримати ще більш вигідні умови на дзвінки та інтернет, але тут є маленький нюанс. Пропозиція буде діяти на території конкретної країни перебування, а з умовами, які пропонує місцевий оператор стільникового зв'язку, потрібно ще розібратися, що не завжди буває можливим через мовних бар'єрів і ліміту часу.

Хочу коротко дати кілька порад з питання збереження білоруського стільникового номера. Звичайно, з огляду на те, що у більшості абонентів в Білорусі зараз є смартфон з встановленими Viber / Skype, м зателефонувати на них можна прямо з інтернету, все-таки іноді зручніше зв'язатися за звичайним номером.

Спосіб номер один. Зв'язка смартфон з дешевим трафіком в країні перебування + номер максіфон від РУП «Белтелеком» + білоруська сім-карта. Перед від'їздом в іншу країну ставимо переадресацію з вашої білоруської сімки на номер Максіфон. По приїзду в іншу країну вставляємо місцеву або роумінговий сім-карту з дешевим інтернет трафіком, запускаємо софтфон «Максіфон» (для ОС Андроїд додаток точно є) і просто приймаємо дзвінки з білоруського номера.

Вхідний дзвінок буде підсумовуватися з переадресований хвилини на мережу Максіфон за чинним тарифом МТС, Велком, Лайф + плата Максіфон за прийом дзвінка за кордоном (Ціна фіксована в будь-якій країні перебування і становить від 720 до 840 біл. Руб. За кожну повну та неповну хвилину розмови на 21.06.2015). Погодьтеся, що кінцева вартість входить хвилини за такою схемою вийде набагато вигідніше, ніж просто роумінг білоруських операторів. Додатковим плюсом даної схеми також можна вважати те, що вам не потрібно ніякого додаткового обладнання.

Спосіб номер два. Зв'язка: смартфон з дешевим трафіком в країні перебування + шлюз GoIP + білоруська сім-карта. Перед від'їздом вставляємо сім-карту в шлюз. Налаштовуємо його на будь-якого SIP провайдера, яких на просторах інтернету розвелося досить багато. Потім встановлюємо софтфон, наприклад, Zoiper на смартфон. При правильному налаштуванні шлюзу GoIP ми отримуємо повноцінний віртуальний номер в будь-якій країні перебування, на який можна без проблем зателефонувати з будь-білоруської мережі, а також зробити виклик з-за кордону через сім-карту, вставлену в шлюз.

Плюсом безсумнівно можна вважати, то що не стягуватиметься плата за вхідні дзвінки в Білорусь, а вихідні будуть робитися за тарифом вашої сім-карти, яка вставлена ​​в шлюз. До мінуса можна віднести складність настройки шлюзу, а також те, що в Білорусі залишається працювати обладнання, яке може підвиснути з усіма витікаючими наслідками.

У заключній частині статті хочеться підвести невеликий підсумок по роумінгові інтернету в Європі. Складно сказати, яку пропозицію підійде саме вам. Якщо поїхали відпочивати, то без сумніву кращою пропозицією є сімка від Orange. 100 Мб даних за 1 євро - це більш ніж прийнятна ціна для невеликого серфінгу в інтернеті або для здійснення voip-дзвінка.

Якщо ви плануєте завантажувати досить великі обсяги даних, то в цьому випадку слід або купити місцеву SIM-карту, або скористатися пропозицією від Vodafone з опцією Smart Passport . Також покупка місцевої SIM-карти може виявитися виходом в тих випадках, де пропозиція від Vodafone і Orange не діє.

Нижче буде приведена порівняльна таблиця всіх трьох пропозицій:

Опція / Оператор

Orange

Vodafone (Smart Passport)

Goodline-DATA

Місцева SIM карта

Вартість SIM карти при підключенні

від 10 євро і вище

від 10 євро і вище

від 70000 бел. руб.

Від 10 євро. Залежно від конкретної країни і обраного тарифного плану

Доступність придбання SIM карти

да. Можливо оплатити в Білорусі і отримати SIM поштою на зазначену адресу.

да. Можливо оплатити в Білорусі і отримати SIM поштою на зазначену адресу.

купити можна безпосередньо в Білорусі (Евросеть)

У більшості випадків можна купити, якщо не діє якихось спеціальних обмежень всередині країни.

Зона дії пільгового інтернет-роумінгу

Австрія, Бельгія, Болгарія, Великобританія, Угорщина, Гваделупа, Німеччина, Греція, Данія, Гернсі, Ісландія, Ірландія, Італія, Кіпр, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Мартініка, Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Реюньйон, Румунія, Словаччина, Словенія, Сан-Марино, Фінляндія, Франція, Французька Гвіана, Хорватія, Чехія, Швеція, Естонія.

Австрія, Албанія, Андорра, Бельгія, Болгарія, Ватикан, Великобританія, Угорщина, Німеччина, Гернсі, Гібралтар, Греція, Данія, Ірландія, Ісландія, Іспанія, Італія, Канада (До 30 вересня 2015 г.), Канарські острови, Кіпр, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мадейра, Мальта, Монако, Нідерланди, Норвегія, Нормандські острови, Острів Мен, Польща, Португалія, Румунія, Сан-Марино, Словаччина, Словенія, США (до 30 вересня 2015 г.), Туреччина, Фарерські острови, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія, Швеція, Естонія

Зональний розподіл по країнах. тарифи наведені тут

Зона дії в більшості випадків зводиться до однієї конкретної країни

GSM (голосовий трафік)

не входить в пакет послуг, що надаються

25 хвилин вхідних дзвінків;

25 хвилин вихідних дзвінків по Європі;

50 SMS по Європі

є голосовий трафік не включений в тариф

Залежно від тарифного плану

Кількість наданих мегабайт і їх вартість.

Надається по 100 мб за 1 євро на добу

На добу дається 500 мб даних на високій швидкості. Після вичерпання ліміту швидкість падає до 32 Кбіт / c. Вартість 3 євро на добу.

від 10 до 2000 мб. Вартість варіюється від 1 до 99,99 доларів США.

Залежно від тарифного плану.

Ось і все, що хотів вам розповісти. Витрачайте кошти на зв'язок з розумом. Вдалих поїздок за кордон.

Олександр Кошель

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.