Навигация
Реклама
Реклама

Як можна заощадити на гірськолижному курорті

 1. Що варто внести до кошторису поїздки, а від чого можна відмовитися Фото: pixabay.com Гірські лижі...
 2. Скипас: дешевше купити онлайн
 3. Спорядження: нюанси прокату
 4. Коли лижі трохи набридли

Що варто внести до кошторису поїздки, а від чого можна відмовитися

Фото: pixabay.com

Гірські лижі - відпочинок дуже захоплюючий, але досить дорогий. Адже, крім витрат на проїзд, житло і харчування, існують ще саме гірськолижні витрати. Так, в кошторис поїздки новачкові обов'язково потрібно включити покупку абонемента на підйомники, навчання у інструктора, придбання або прокат спорядження. Наприклад, при 5-денний поїздці на польський зимовий курорт Шклярська Поремба ці витрати складуть більше 200 євро. А в австрійському Зельдене за всі ці задоволення доведеться викласти більше 500 євро.

Але витрати можна істотно скоротити, якщо знати деякі туристичні тонкощі. Про них і розповідає "Сегодня".

Навчання: три уроки для чайника

Цілком можливо, що у вашому оточенні є людина, яка може навчити чайника азам катання. Однак в гірських лижах ситуація дуже схожа з плаванням. Так, народним стилем "по-собачому" або "пляжним брасом" можна пропливти цілком пристойну відстань. Але ось чи буде це виглядати красиво і чи буде ефективно в плані прикладених зусиль? Для цього потрібно поставити початківцю таку собі техніку плавання. А в гірських лижах правильна техніка ще й дуже важлива для власної безпеки - щоб уберегтися від падінь, ударів, пошкоджених зв'язок. Не кажучи вже про вивихах і переломах. Тому в перший свій приїзд на зимовий курорт не пошкодуйте грошей і візьміть пару уроків у лижній школі. Як правило, прийнято купувати 2- або 4-годинне заняття. Більш короткий підходить для дітей або для дорослих зі слабкою фізичною підготовкою. Більш тривалий дозволить краще закріпити отримані навички.

В ідеалі проходить навчання в великій зоні катання, де не доведеться підніматися і спускатися по одному і тому ж маршруту, і з особистим інструктором. Але це дуже дорого - приблизно в 2 рази дорожче, ніж уроки в групі. Золотою серединою стане навчання в невеликій компанії з 4 чоловік: і не так ціна кусається, і уваги всім буде достатньо. В цілому ж трьох двогодинних занять достатньо, щоб дилетант почав кататися самостійно. Можна також взяти кілька уроків вдома, до від'їзду. Так, в Києві групове заняття (1 ч.) Обійдеться в 10 євро з людини.

Вартість навчання *, ціна в євро

 • Україна (Буковель) - 20
 • Польща (Шклярська Поремба) - 22
 • Болгарія (Банско) - 35
 • Словаччина (Ясна) - 39
 • Австрія (Зельден) - 50

* З людини, групове заняття, 2 ч.

* З людини, групове заняття, 2 ч

"Школярі". Для дітей підійде короткий 2-годинне заняття. Фото: А. Мазур

Скипас: дешевше купити онлайн

Абонемент на підйомники є чи не ключовою статтею витрат. Доступ до канатних доріг не менш важливий, ніж, власне, лижне спорядження і правильна одяг. При виборі зимового курорту завжди звертайте увагу, скільки підйомників є по скіпаси. Адже в тому ж польському Закопане немає єдиного абонемента на всі зони катання, хоча підйомників не так і багато. А такий недешевий скипас в Зельдене (Австрія) дозволяє підніматися і на численних "креселках" по всьому просторому регіону, і на величезних багатомісних гондолах, що доставляють лижників високо на льодовик. Ще одна порада - купувати скипас краще онлайн. Наприклад, в Ясна (Словаччина) покупка абонемента на місці за готівку обійдеться в 199 євро, а заздалегідь, через інтернет - вже в 175 євро. Також дуже виручать акційні пропозиції. Їх можна знайти, якщо ретельно промоніторити сайти курортів. Так, на українському Буковелі звичайна ціна абонемента на 5 днів - 4675 грн, акційного - 2480 грн. Як бачимо, ціни на скіпаси кусаються. Трохи підсолодить цю пілюлю той факт, що на великих курортах цей шматочок пластику дозволяє безкоштовно їздити на скібусах - автобусах, що курсують між зонами катання в межах одного курорту.
Лижникам краще купувати дешевший скипас, що дозволяє кататися тільки кілька днів протягом певного періоду (наприклад, 3 дні з 5). Також потрібно знати, що на деяких курортах за нього беруть заставу (в середньому 5 євро), який повертають після повернення абонемента в касу.

Вартість скіпаси на 5 днів, ціна в євро:

 • Україна (Буковель) - 150
 • Польща (Шклярська Поремба) - 91
 • Болгарія (Банско) - 115
 • Словаччина (Ясна) - 199
 • Австрія (Зельден) - 250

Спорядження: нюанси прокату

Початківцям не потрібно купувати власне спорядження. Навіть більш досвідчені лижники часто-густо обзаводяться тільки черевиками і шоломами. Лижі беруться напрокат на місці. Можна взяти в оренду спорядження в тому місті, де ви живете. Наскільки розумно тягнутися з ним до місця катання - вирішуйте по ситуації. Одна справа - закинути лижі на багажник авто біля будинку і зняти їх вже поруч з готелем і інше - везти в аеропорт, здавати в багаж, забирати звідти і т. Д. Тим більше це незручно, якщо мова йде про сім'ю. Правда, в цьому випадку вартість комплекту (черевики, лижі, палки) нерідко нижче, ніж на місці. Наприклад, в Києві можна взяти комплект на 7 днів приблизно за 30 євро. А в Польщі заплатите за нього 60 євро.

Важливий момент - вік екіпіровки. У Західній Європі можна взяти напрокат найостанніші моделі лиж і черевиків. Причому використовуються перший рік. Коштує таке задоволення дуже дорого. Чим далі на схід Європи, тим спорядження все більше і більше "літнє". Лижі, почали свою біографію у Франції або Австрії, з віком перекочовують в Східну Європу і закінчують свою службу в Українських Карпатах. Тому сюди має сенс приїжджати зі своїми "обладунками".

Вартість прокату комплекту з черевиків, лиж, палиць економкатегоріі на 5 днів, ціна в євро:

 • Україна (Буковель, 4 дн.) - 15
 • Польща (Шклярська Поремба) - 60
 • Болгарія (Банско) - 70
 • Словаччина (Ясна) - 92
 • Австрія (Зельден) - 140

У пункті прокату спорядження

Коли лижі трохи набридли

Хоча б півдня з того часу, які лижники проводять в горах, вони відводять на якісь "нелижних" розваги. За ці кілька годин можна відвідати, наприклад, місцевий музей. Вони є в багатьох центрах регіонів і присвячені гірськолижного спорту (Санкт-Антон в Австрії), природі Альп (Ішгль, Австрія), історії альпінізму (краинской Гора, Словенія), місцевих традицій (Карпач, Польща). Такі музеї є інтерактивні експозиції. Цікаво там буде і дорослим, і дітям. Вхідний квиток - приблизно 5 євро.
На зимових курортах Польщі популярні прогулянки по зимовому лісі в санях, запряжених кіньми (5-7 євро). У словацькій Ясне поєднують катання з поїздкою в аквапарк "Татраландія", що знаходиться неподалік (15 євро для дорослих).

У словацькій Ясне поєднують катання з поїздкою в аквапарк Татраландія, що знаходиться неподалік (15 євро для дорослих)

Музей альпінізму. Фото: А. Мазур

Мазур

Польські сани - кулиги. Фото: А. Мазур

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

джерело: сьогодні

Але ось чи буде це виглядати красиво і чи буде ефективно в плані прикладених зусиль?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.