Навигация
Реклама
Реклама

Австрія

 1. Географія Австрії
 2. держава
 3. Мова
 4. релігія
 5. Валюта
 6. Історія Австрії
 7. Популярні пам'ятки
 8. Туризм в Австрії
 9. Популярні готелі
 10. кухня Австрії
 11. чайові
 12. Віза
 13. Години роботи установ
 14. покупки
 15. сувеніри
 16. Безпека
 17. екстрені телефони
 18. Питання та відгуки про Австрію

Корисні дані для туристів про Австрію, містах і курортах країни. А так же інформація про населення, валюті Австрії, кухні, особливості візових і митних обмежень Австрії.

Географія Австрії

Австрія - держава в центрі Європи. На півночі межує з Чехією, на північному сході - зі Словаччиною, на сході - з Угорщиною, на півдні - зі Словенією, Італією і Швейцарією, на заході - з Ліхтенштейном, Швейцарією і Німеччиною.

Найбільші річки - Дунай, Мур, Драва, Зальцах і Інн. У країні багато гірських озер.

Приблизно 70% площі країни займають Альпи. Найвища точка Австрії - двоголова вершина Гросглокнер (3997 м).


держава

Державний устрій

Австрія - парламентська республіка. Главою держави є Федеральний президент, що обирається на 6 років. Уряд очолює Федеральний канцлер. Урядовці призначаються президентом. Парламент Австрії - двопалатні Федеральні збори, яке складається з Федерального ради та Національної ради.

Мова

Державна мова: німецька (з австрійською вимовою)

Мова австрійця відрізняється від мови німця як словниковим запасом, так і вимовою, наголосами і ритмом. Місцеві діалекти особливо сильно виражені у сільських жителів альпійських районів, яких німці розуміють насилу.

релігія

Близько 78% населення складають католики, 5% - протестанти, 2% - мусульмани, 12% - атеїсти.

Валюта

Міжнародна назва: EUR

Найбільш вигідний курс обміну в банках.

Іноземні конвертовані валюти, дорожні чеки і т.д. обмінюються на євро у всіх банках і поштових відділеннях по офіційному курсу, що встановлюється Віденською біржею.

В обмінних пунктах на вокзалах і в аеропортах до цього курсу робиться невелика надбавка за проведення операції обміну, але вони відкриті сім днів в тиждень з 8 до 20 годин.

Історія Австрії

Історія країни почалася більше 100 тис. Років тому. Саме тоді на території Австрії з'явилася перша людина, етнічно нагадував жителів сучасного Кавказу. Наступ в II-III тисячолітті до нашої ери на Європу арійських племен призвело до заселення областей майбутньої Австрії предками сучасних албанців, потім їх змінили галли. У I столітті нашої ери Австрію завоювали римські легіони і майже на чотири століття перетворили її територію в глуху римську провінцію, поки в IV столітті не почалося Велике переселення народів. Протягом наступних чотирьох століть тут побували гуни, авари, алани і слов'яни і, нарешті, в IX столітті тут осіли германці, встановивши владу свого королівства.

У 1156 році Австрія домоглася значної самостійності і приступила до розширення своїх кордонів. Якщо не брати до уваги тимчасового завоювання країни чехами у другій половині XIII століття, то можна розглядати її подальшу історію як суцільний зовнішньополітичний тріумф. У XV столітті австрійські герцоги стають імператорами «Священної Римської імперії», в XVI - королями Іспанії з величезними заморськими колоніями. На XVIII століття доводиться пік могутності цієї держави (з 1804 року мало назву Австрійська імперія). Крім власних земель імперії належали майже вся Італія, Бельгія, Румунія, значна частина Польщі, Сербії, Західної України, Угорщина, Чехія, Словаччина, Хорватія і Словенія.

Поразки, понесені в ході наполеонівських війн, а потім невдалої боротьби з Пруссією за гегемонію в німецьких державах, істотно підірвали міжнародний престиж імперії, вимушеної з другої половини XIX століття йти в фарватері зовнішньої політики Німеччини (в 1867 році Австрійська імперія перетворена на двоєдину монархію - Австро -Угорщина). Це привело її до небувалої катастрофи, викликаної розгромом австрійських військ у Першій світовій війні.

У 1918 році велика держава розпалася на незалежні національні держави, Австрія стала республікою. Новий демократичний уряд взяло курс на збереження нейтралітету і підвищення добробуту громадян. Але окупація нацистської Німеччини 1938-1945 років привела до нових страшних руйнувань і жертв, загальмували розвиток країни. Однак в даний час, завдяки плідній співпраці з ФРН і низкою найбільш передових країн світу, Австрія перетворилася в процвітаючий куточок планети.

приховати текст

Історія країни почалася більше 100 тис. Років тому. Саме тоді на території Австрії з'явилася перша людина, етнічно нагадував жителів сучасного Кавказу. Наступ в II-III тисячолітті до нашої ери на Європу арійських племен призвело до заселення областей майбутньої Австрії предками сучасних албанців, потім їх змінили галли. У I столітті нашої ери Австрію завоювали римські легіони і майже на чотири століття перетворили її територію в глуху римську провінцію, поки в IV столітті не почалося Велике переселення народів. Протягом наступних чотирьох століть тут побували гуни, авари, алани і слов'яни і, нарешті, в IX столітті тут осіли германці, встановивши владу свого королівства ....

Показати весь текст
Популярні пам'ятки

Всі пам'ятки Австрії
 1. Корисні дані для туристів про Австрію, містах і курортах країни

  будинок Хундертвассера

 2. Пратер

 3. чумна колона

 4. палац Шенбрунн

 5. музей природознавства

 6. парламент

 7. Грабен

 8. Церква Святого Петра


Туризм в Австрії

Де зупинитися

Австрія відрізняється високорозвиненою туристичною інфраструктурою, тут нескладно підшукати комфортний варіант проживання для будь-якого виду відпочинку: екскурсійного, активного, оздоровчого. Безліч готелів, пансіонатів, приватних будинків, апартаментів, шале, кемпінгів, можливість розміщення і в приватному секторі, і в мережевих готелях, і навіть у палацах і замках роблять відпочинок в Австрії зручним і приємним.

В Австрії працює кілька мережевих корпорацій готелів, наприклад, Hilton, Austria Trend, Bristol, Mariott, Renaissanse, Ibis і ін. Всі вони пропонують високий стандарт комфорту і обслуговування.

Любителі розкоші і романтики мають можливість проживання в замках і палацах, перетворених на висококласні готелі - Schlosshotel. Гостей тут чекають розкішні мебльовані номери з декількох кімнат, романтична атмосфера старовини. Найчастіше такі готелі пропонують і високоякісні оздоровчі послуги.

На курортах Австрії можливе розміщення в бальнеологічних центрах. Комфортне проживання тут поєднується з різноманітними оздоровчими процедурами, можлива консультація фахівців - лікарів різного профілю, дієтологів і косметологів.

В Австрії дуже популярні пансіонати типу Gasthof. Найчастіше це сімейне заклад з невеликими затишними номерами і недорогим рестораном, що пропонує скуштувати страви місцевої кухні. Деякі пансіони, розташовані в популярних місцях для активного відпочинку, обладнані кімнатами для зберігання спортивного інвентарю, саунами, басейнами і ін.

Молодь часто віддає перевагу розміщенню в гуртожитку Jugendherberge. Це економний варіант ночівлі. Для подорожуючих на машинах з причепами або наметами є можливість ночівлі на спеціальних стоянках і кемпінгах.

Останнім часом величезною популярністю користується сільський туризм з розміщенням на фермах або спеціальних сільських готелях. Найчастіше тут пропонується не тільки сніданок, але напівпансіон або повний пансіон. Крім того, пропонуються послуги з прокату човнів, велосипедів, спортивного спорядження і ін.


Відпочинок в Австрії за найкращою ціною

Пошук і порівняння цін по всіх провідних світових систем бронювання. Знайдіть для себе кращу ціну і заощаджуйте до 80% від вартості туристичних послуг!


Популярні готеліЕкскурсії та пам'ятки в Австрії

Дев'ять федеральних земель Австрії об'єднані в одне ціле, але сильно розрізняються між собою природними ландшафтами, культурним укладом і визначними пам'ятками.

Відень - столиця Австрії, імператорська резиденція, сучасне місто з насиченим культурним життям. Тут можна побачити безліч палаців і пам'ятників, що свідчать про бурхливий історичне минуле міста, наприклад, Хофбург і Шенбрунн. Численні музейні колекції демонструють багату культурну спадщину Австрії. На відвідувачів чекають затишні ресторани і кафетерії, двері барів і клубів не закриваються до самого ранку. Численні фестивалі, оперні та театральні постановки, церковні та світські свята не дають туристам нудьгувати.

Відень оточує федеральна земля Нижня Австрія, знаменита своїми виноградниками, густими лісами, печерами та пагорбами. Долина Вахау є популярним місцем паломництва туристів, охочих оглянути краси барокових монастирів Мельк і Готтвайг і продегустріровать місцеві вина.

Форарльберг розташовується в західній частині країни і насичена природними пам'ятками - горами, льодовиками, перевалами, озерами. На березі Боденського озера щорічно проводиться фестиваль оперного мистецтва, який приваблює масу туристів з усього світу.

Інсбрук - столиця Тіроля, знаменитого своїми гірськими пейзажами, долинами і озерами. Барокова архітектура Інсбрука в поєднанні з оточуючими горами робить це місто унікальним.

Каринтія - озерний край, південна частина Австрії. Чудові краєвиди обрамляють її столицю - Клагенфурт, а також безліч середньовічних замків і монастирів, що збереглися в цій області Австрії.

Зальцбург - місто Моцарта і щорічного музичного фестивалю. Величний замок над містом, численні церкви, палаци і музеї приваблюють сюди безліч туристів в будь-який час року.

Природа Штирії вкрай різноманітна - це і покриті снігом вершини Дахштайна, і пологі пагорби, порослі виноградниками, печери, безкраї ліси і безліч фортець і укріплених монастирів. Грац - столиця Штирії - один з найбільш добре збережених середньовічних міст в Центральній Європі.

Зальцкаммергут - область, що славиться своїми озерами і оздоровчими курортами, розташовується на території Штирії і Верхньої Австрії. На берегах Дунаю і Інна підносяться величні монастирі - Кремсмюнстер, Штайр, Санкт-Флоріан. Неподалік, в Бад-Ішлі розташовується колишня літня резиденція імператора. А Лінц славиться своїми численними музеями і найстарішої в Австрії церквою.

Бургенланд - найбільш східна земля Австрії. Тут розташовується національний парк Нойзідлер-Зеевінкель - унікальне місце проживання рідкісних птахів. Столиця Бургенланда - Айзенштадт - місто великого композитора Йозефа Гайдна.кухня Австрії

Напевно при слові "Австрія" ви відразу ж подумаєте про Відні, вальсі, і, безумовно, про смачні яблучному віденському штрудель, адже віденська випічка - одна з найшикарніших в світі.

Про австрійську кухню слід в першу чергу сказати, що вона дуже традиційна, в сенсі своєї регіональності. У тірольської кухні сильно вплив Італії, в Зальцбурзі - німецьке; а в цілому дуже багато спільного з кухнями східної Європи (імперське минуле, все-таки): з Угорщиною, Чехією та Словенією. А також з Туреччиною. Тут вже причиною багаторічні військові конфлікти. Зокрема, знаменитий штрудель (або струдель - яблучний рулет з дуже тонкого тіста) має турецьке походження, також, як і віденська кавова культура (Kaffehaus). Вплив інших країн видно навіть за назвами: зальцбурзькі галушки, віденський штрудель, лінцерскій торт, бургенландскіе кріпфелі і т.д.

Сьогодні австрійська кулінарія залишається однією з небагатьох, неодмінно включають в обіднє меню перші блюда. А на друге - знову м'ясо, найчастіше яловичина або свинина. Самі австрійці, щоб познайомити зі своєю кухнею, радять скуштувати варену яловичину по-старовенскі, Beuschel - делікатес з серця і легенів домашніх тварин, Kuttelgrostel - рубець і Buchteln - пироги з начинкою. І обов'язково гуляш (наприклад, з топінамбура), мабуть, найпопулярніше в Австрії страву. Замість приправ і прянощів воліють колечка підсмаженого в маслі цибулі.

У зв'язку з віддаленістю від моря риба не дуже популярна, хіба що річкова. Але на Різдво обов'язково покладається короп. А туристичними гастрономічними кліше є, звичайно, віденський шніцель, Захер-торт і австрійське пиво.

приховати текст

Напевно при слові "Австрія" ви відразу ж подумаєте про Відні, вальсі, і, безумовно, про смачні яблучному віденському штрудель, адже віденська випічка - одна з найшикарніших в світі ....

Показати весь текст

чайові

Чайові складають 5% від вартості замовлення, у великих ресторанах прийнято залишати 10% від суми рахунку. Офіціант обов'язково поверне здачу по рахунку, і вже після цього треба залишити чайові. У барі і кафе можна залишити дрібні монети. У вуличних кафе чайові не дають. Таксистові прийнято залишати 10% понад лічильника, можна просто залишити дрібні гроші із здачі.

Віза

Для в'їзду потрібна віза. Як отримати візу в Австрію

Години роботи установ

Години роботи музеїв різні для різних музеїв. Вихідний день для музеїв, як правило, в понеділок.

Звичайні часи роботи магазинів - з 9.30 або 10 до 18 год. Перерва - з 12 до 13 год. Або 13.30. Багато продуктові магазини і булочні відкриваються рано вранці - в 7 або в 7.30. Великі центральні магазини у великих містах працюють без перерви. В суботу магазини працюють до 12 або 13 год.

Традиційний вихідний в перукарнях - понеділок.

Банки відкриті в будні дні. Години роботи з 8 до 12 годин і з 13.30 до 15 годин. У четвер банки закриваються в 17.30.

покупки

Іноземні туристи, які постійно проживають поза ЄС, при покупці товарів на суму понад 75 євро можуть отримати повернення ПДВ (детальніше) (в Австрії ПДВ-32%), якщо ці товари вивозяться в ті країни, які не є членами ЄС.

Щоб отримати повернення в розмірі приблизно 13% від ціни потрібно:
1. Вимагайте в магазинах, що мають серебрянно-блакитний знак "TAX FREE-Free Shopping", при покупці чек Tax-free разом з конвертом.
2. Цей чек повністю заповнюється продавцем.
3. Перед від'їздом чек Tax-free, рахунок-оригінал і товар повинні бути пред'явлені митниці. Митник ставить штемпель на чек. Увага: без відмітки митниці повернення грошей не відбувається!
4. Гроші можуть бути повернуті прямо на місцях виплати в аеропортах, на вокзалах і прикордонних пунктах, які вказані на конверті Tax-free. На більшість предметів мистецтва, колекціонування, книги і продукти харчування повернення за вирахуванням комісійних - 6-8% від покупної ціни.

сувеніри

З Австрії можна привезти зальцбурзький шоколад і імбирні пряники, австрійські вина, тірольські костюми і пальто, фарфор заводу Аугартен і кришталеві вироби Сваровські, тірольські дзвіночки і скляні кульки зі сніговими пластівцями всередині.

Безпека

Останнім часом зросла кількість таких злочинів, як кишенькові крадіжки, крадіжки сумок та іншого особистого майна.

екстрені телефони

Аварійна служба - 120
пожежна служба - 122
поліція - 133
швидка допомога - 144Питання та відгуки про Австрію


Задати питання добавть відгук

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.