Навигация
Реклама
Реклама

Цугшпітце - головна вершина Німеччини

 1. Баварія (нім. Bayern) Рубрика: Баварія Є в Німецьких Альпах, що на півдні федеральної землі Баварія,...
 2. Вражаючою краси околиці
 3. Столітня «голова поїзда»
 4. Цікаві факти
 5. Схожі публікації:

Баварія (нім. Bayern)

Рубрика: Баварія

Є в Німецьких Альпах, що на півдні федеральної землі Баварія, унікальне місце. Воно знаходиться на стику кордонів Німеччини і Австрії. Унікально ж воно тим, що з нього відкривається вид на території відразу чотирьох навколишніх держав - Німеччини (ФРН), Швейцарії, Австрії та Італії. Таким місцем є гора Цугшпітце, найвища точка німецької частини Альп. Її «зростання» становить 2 962 метра. На самій вершині встановлено позолочений хрест (його час від часу оновлюють). Підкорити цю вершину в наш час нескладно, до неї веде залізничну колію. До послуг же любителів більш екстремальних способів пересування - канатна дорога Тирольского Цугшпіцтбана. По ній можна доїхати з боку Австрії. А ось поїзд йде з боку Німеччини, від міста Гарміш-Партенкірхен, відстань всього 11 км. Лінію побудували в 1928-1930 роках. З боку долини прокладені до вершини ще дві канатні дороги. Піднятися сюди можна і на фунікулері. Самим же найближчим до гори австрійським населеним пунктом є селище Ервальд (всього 6 км).

Гора, поділена ... навпіл

Цугшпітце, якщо бути більш точними, чи не знаходиться цілком на території Федеративної Республіки. Німецько-австрійська державний кордон проходить не біля цієї гори, а по ній. І найвищою точкою Німеччини є та частина вершини, яка залишається на її території. Колись витала ідея штучно наростити верхівку гори, додавши до неї бетонний конус з тим, щоб загальна висота становила рівно 3000 метрів. Однак згодом від цього наміру відмовилися.

Незважаючи на те, що сучасні кордони ділять вершину навпіл, географічно вона залишається складовою частиною Північних Вапнякових Альп, а саме входить в них гірського хребта в Баварії і Тіролі - Веттерштайн. Але все ж, як можна поділити навпіл цілу гору, запитає допитливий читач? Відповідаємо: про можливість цього подбала сама природа. Цугшпітце не є суцільним монолітом, а складається ... з трьох вершин (піків). Їх умовно називають Західний, Східний і Середній. На території ФРН розташована перша з них, вона ж - найвища. Якщо дивитися на схили гори, то недосвідченому погляду вони видаються просто непоборну. Це не дивно: адже її вертикальні стіни простягаються в висоту не менше, ніж на 800 метрів. Місцями навіть вище.

Колись на цій баварської-тірольської горі (її іноді називають так через одночасної належності до історичних регіонах Баварія і Тіроль) знаходився навіть прикордонний контрольно-пропускний пункт. Але після лібералізації прикордонного режиму всередині країн Європейського Союзу, а саме з вступом в силу Шенгенської угоди, необхідність в такому КПП повністю відпала, і він був закритий.

Вражаючою краси околиці

Найближчим до гори Цугшпітце є селище Грайнау. Він в свою чергу розкинувся в долині річки Лойзе - красивому і дуже мальовничому місці. До слова, долина, як і сама гора, теж поділена навпіл між двома країнами. Якщо рухатися на південь від схилу, то опинишся на високогірному карстовому плато Цугшпітцплатт. Воно примітно тим, що тут дуже багато печер, плато ними буквально пронизане. Свого роду візитною карткою гори є три льодовика. Вони розташовані так, ніби «спускаються» з неї вниз. Німеччині і тут пощастило: найбільші льодовики найвищій частині Цугшпітце - Хелленталфернер і Північний Шнефернер - знаходяться на її території. А ось Південний Шнефернер, він порівняно невеликий, «дістався» австрійцям.

Вищеназвані населені пункти Гарміш-Партенкірхен і Ервальд несуть на собі всю фактичну навантаження з обслуговування численних туристичних груп, які приїжджають сюди з усіх куточків Європи і світу. Причому в усі пори року. Особливо подобається тут шанувальникам гірськолижного спорту та сноуборду. Їм не страшні ніякі тріскучі морози. Навпаки, прихильники екстриму дуже задоволені тим, що природа створила для них ідеальні умови. Адже більше 300 днів в році на гірських трасах не тане сніг.

Але не тільки для активного відпочинку їдуть сюди люди. Тутешні околиці вражають своєю красою. Та й клімат тут, в принципі, досить м'який. Місцева фауна представлена ​​гірською сосною (вона зустрічається навіть на висоті близько 2 км над рівнем моря). Виростають також модрина і ялина, жимолость і ялиця. А скільки тут ягідних кущів і трав'янистих рослин (той же вороняче око, вероніка, василистник) - все і не перерахуєш! Ну а що стосується унікальної фауни Цугшпітце, то вона знаходиться під пильним «государевим оком». Влада Німеччини створили всі умови, щоб тваринного світу тут нічого не загрожувало. У національних заповідниках мешкають заєць-біляк і сарна, куниця і бабак. Пташиний світ представлений куріпкою, альпійської галкою і хижим красенем-беркутом.

Столітня «голова поїзда»

У буквальному перекладі на російську мову назва головної вершини ФРН звучить як ... «голова поїзда». Оригінально, чи не так? Але зате цілком виправдано. Тому що, якщо придивитися, обриси Цугшпітце дійсно нагадують паровоз. Зрозуміло, з «трубою», висота якої, нагадаємо, понад два з половиною кілометрів. Тільки до чого тут сто років? Хіба гора така молода? Ні звичайно. Просто без малого вже століття тут існують умови, які колись назвали «хвилюючим атракціоном», на радість всім бажаючим опинитися на цій гірській вершині.

Першими Цугшпітце підкорила група альпіністів з трьох осіб. Команду екстремалів очолював Йозеф Наус. Вони назавжди вписали в історію дату 27 серпня 1820 року, коли на «голову поїзда» вперше ступила нога людини. Після них гірські схили забезпечили відмінними маршрутами для пішого сходження. Але щоб ними скористатися, потрібно, як то кажуть, ловити момент. Адже тут нерідкі рясні снігопади і, що ще гірше, обвали.

Цікаві факти

 • Показник пасажиропотоку по всіх транспортних лініях на Цугшпітце, включаючи дев'ять ліній для шанувальників гірських лиж, становить понад півмільйона людей на рік.
 • Висота цієї гори є величина ... непостійна. Спочатку постраждав середній пік: при будівництві в 30-х роках ХХ століття станції канатної дороги його вершину зруйнували. Потім, в 1938-м, та ж доля спіткала вершину західного піку. Вермахт намірився побудувати там станцію контролю польотів військових літаків. Підірвати-то верхівку гори підірвали, а станцію так і не побудували. З тих пір пік має фіксовану висоту в 2 962 км.
 • Про погодних умовах на Цугшпітце справно повідомляє власна метеостанція. Знаходиться на самій вершині гори. Там вона з'явилася в 1900 році.
 • Одним з метеорологів був ... місцевий священик. Він же і запропонував в 1851 році встановити на вершині великий позолочений хрест. Піднімали його на верхівку гори 28 осіб. Потім вітри і непередбачувана гірська погода пошкодили його, і через 30 років хрест довелося замінити. Ще одна заміна хреста відбулася в 1993 році. Тільки обійшлося вже без ручної роботи: конструкцію заввишки 5 метрів підняли вертольотом.
 • Дивно, але факт: незважаючи на солідну географічну віддаленість гори Цугшпітце від архіпелагу Шпіцберген (Норвегія), який перебуває в Північному Льодовитому океані, кліматичні умови на його вершині і на цих островах практично ідентичні.
 • Тут, на високогір'ї, мешкає альпійська галка. Тобто цю птицю можна побачити тільки на великій висоті. Вона гніздиться тільки на крутих і малодоступних скелях, не будучи при цьому перелітної. Туристи постійно підгодовують галок, і птиці давно перестали боятися людей.

Туристи постійно підгодовують галок, і птиці давно перестали боятися людей

З визначних пам'яток найвищої вершини Федеративної Республіки Німеччина можемо виділити метеостанцію, фунікулер Баварський Цугшпітцбан і гірське озеро Айбзеє, а з австрійської сторони - канатну дорогу Тірольський Цугшпіцтбан.


Схожі публікації:

Обераммергау - казкова село майстрів в Баварії  Справжня візитна картка Німеччині - це маленькі містечка і села, які зберегли свою історичну і культурну самобутність Обераммергау - казкова село майстрів в Баварії
Справжня візитна картка Німеччині - це маленькі містечка і села, які зберегли свою історичну і культурну самобутність. Їх незліченна кількість, вони розсипані по всій території країни, і подорожуючи по ним, не покидає відчуття, що сю ...

Замок Хоеншвангау, або Романтична резиденція баварських королів  Замок Хоеншвангау (Schloß Hohenschwangau) знаходиться в околицях містечка Фюссен (Füssen) в Південній Баварії, це зовсім недалеко від кордону з сусідньою Австрією Замок Хоеншвангау, або Романтична резиденція баварських королів
Замок Хоеншвангау (Schloß Hohenschwangau) знаходиться в околицях містечка Фюссен (Füssen) в Південній Баварії, це зовсім недалеко від кордону з сусідньою Австрією. Тут, далеко від мегаполісів, тихо і затишно, чудова природа і приголомшливі види Бава ...

Замок Нойшванштайн - казковий палац в Баварських Альпах  Замок Нойшванштайн (Sсhloss Neuschwanstein) заворожує витонченою красою з перших же хвилин знайомства Замок Нойшванштайн - казковий палац в Баварських Альпах
Замок Нойшванштайн (Sсhloss Neuschwanstein) заворожує витонченою красою з перших же хвилин знайомства. Розташувався на прямовисній скелі, він ніби летів над гірськими масивами Баварських Альп. Звідси відкривається приголомшливий вид на озеро Альпзее і про ...

Поділитися посиланням:

Але все ж, як можна поділити навпіл цілу гору, запитає допитливий читач?
Оригінально, чи не так?
Тільки до чого тут сто років?
Хіба гора така молода?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.