Навигация
Реклама
Реклама

Державна мова Австрії, якою мовою говорять в Австрії?

  1. Трохи статистики і фактів
  2. Історія і сучасність
  3. Туристам на замітку


В якості офіційного і державної мови Австрії Конституцією країни закріплений німецький, а й кілька мов національних меншин, згідно із законом, мають право існувати на території країни.

Трохи статистики і фактів

  • Школярі Австрії навчаються читати і писати на стандартному німецькою. Цей варіант є і офіційною мовою влади і ділових кіл країни. Будинки і в магазинах австрійці використовують австро-баварський діалект, званий для простоти австрійським німецьким.
  • Чисельність носіїв державної мови Австрії на території гірської республіки перевищує 7,5 млн. Чоловік.
  • Офіційно використовуються також словенський в провінціях Каринтія і Штирія і угорський і градіщанско-хорватська - в Бургенланде .

Історія і сучасність

Багатомовність з'явилося в Австрії не випадково, адже в рамках свого історико-культурної спадщини країна була багатонаціональною державою. В результаті, на угорському говорить приблизно піввідсотка населення Австрії, на словенському і бургенландском - удвічі менше, на чеському - близько 18 тисяч осіб, на словацькому - 10 тисяч, а на циганському - майже 6000.
Мовний бар'єр між жителями Австрії і німцями або німецькомовних швейцарцями відсутня практично повністю, але деякі фонетичні особливості звучання слів в австрійському часом змушують жителя Берліна або Цюріха , Які подорожують по батьківщині Моцарта, уважно прислухатися до місцевих співрозмовникам.

Туристам на замітку

Всі вивіски, оголошення, назви зупинок громадського транспорту в Відні та інших містах країни виконані на німецькому. Телевізійні програми місцевих каналів і преса виходять також державною мовою Австрії. Але в основних туристичних місцях, центрах інформації для гостей і готелях завжди є рекламні проспекти, карти і путівники з англійським варіантом опису.
Багато жителів Австрії говорять по-англійськи і необхідну допомогу та інформаційну підтримку мандрівникові завжди готові надати портьє в готелі, адміністратор ресторану або працівник туристичного бюро.
Банкомати і автомати з продажу квитків мають англомовну версію меню на всій території країни, а в відділеннях банків, на автобусних і залізничних вокзалах обов'язково присутні англомовні співробітники. У музеях Австрії неодмінно є варіанти аудіогідів англійською мовою, а в найбільших є можливість взяти електронного "екскурсовода" вже і російською.


Автор: ВОтпуск.ру
Дата публікації: 03.06.2016


фотографії

Популярні статті#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.