Навигация
Реклама
Реклама

Інструкції та правила заповнення візової анкети заявника на шенгенську візу, як правильно заповнювати заяву-анкету на шенгенську візу

 1. Гармонізована візова анкета
 2. Особливості заповнення для Шенгенських країн
 3. Де завантажити візову анкету?

З квітня 2010 року, коли вступив в силу новий Візовий кодекс ЄС, формуляр клопотання (анкета заявника, або просто заяву) на отримання шенгенської візи був уніфікований для всіх 25 країн, що входять в Шенгенську зону. Прохачі позбулися зайвих проблем щодо з'ясування порядку заповнення національних анкет в різних візових відділах країн ЄС, а самі консульства, внаслідок приведення анкети до єдиного формату, отримали можливість формування єдиної інформаційної бази.

Гармонізована візова анкета

Загальні положення щодо візової анкети закріплені в ст Загальні положення щодо візової анкети закріплені в ст. 11 «Формуляр клопотання» Візового кодексу ЄС. Відповідно до цієї статті так званий гармонізований формуляр клопотання (термінологія Візового кодексу) про надання візи містить відомості про клопотання особі, а також дані про його планованої поїздки в Шенгенські держави і раніше виданих шенгенських візах (в останні три роки).

Також, згідно зі ст. 11 особи, вписані в документ на поїздку порушила клопотання особи (паспорт), повинні подавати до посольство окремий формуляр клопотання. В даному випадку мова йде про дітей, у яких ще немає паспорта. Неповнолітні громадяни представляють формуляр клопотання, підписаний особою, що здійснює на постійній або тимчасовій основі батьківські права, або законним опікуном (піклувальником).

Допускається заповнення візової анкети або офіційною мовою або офіційними мовами держави-члена, щодо якої робиться запит віза, або офіційною мовою інституцій Європейського союзу (англійська). У разі якщо віза запитується через посольство, що представляє інтереси третьої країни в даній країні, - офіційною мовою або офіційними мовами держави-члена, яка виконує функції представника.

У заключній частині формуляра яка подала клопотання особа ставиться до відома про включення його персональних даних, в тому числі біометричних, в Візову інформаційну систему (ВІС) і про пов'язані з цим права (включаючи право на виправлення помилкових даних).

Підписуючи формуляр, яка подала клопотання особа також зобов'язується покинути територію держав-членів до закінчення терміну дії візи та повідомляється про те, що наявність візи не дає йому автоматичного права на в'їзд (умови в'їзду можуть бути перевірені знову при проходженні прикордонного контролю).

Розглянемо основні пункти і блоки уніфікованої візової анкети для клопотання на шенгенську візу (використаний варіант анкети на німецькій мові з перекладом на російську).

1 1. Демографічний блок (пп. 1 - 10)

У цьому блоці вам необхідно заповнити графи, в яких повинна бути зафіксована інформація про ім'я, прізвище, дату і місце народження, стать, а також сімейний стан заявника.

Якщо у вас на даний момент більше ніж одне прізвище, вводите всі наявні. Також необхідно зазначити всі прізвища, які ви носили після народження, і всі прізвища, які ви носили до зміни. Якщо ніяких змін не було, поставте прочерк.

2 2. Проїзний документ і контактні дані (пп. 11 - 17)

Необхідно правильно вказати вид, номер, термін дії проїзного документа (паспорта). Також потрібно заповнити два пункти, вказавши контактні дані: домашня адреса, телефон і e-mail. Зверніть увагу, що в анкеті, яка подається на відкриття візи, все ідентифікаційні (демографічні і т.д.) дані заявника повинні повністю відповідати його паспортним даним.

3 3. Проживання в країні громадянства (п. 18)

Повідомте, що ви проживаєте в країні громадянства. Вкажіть номер документа, що підтверджує це (паспорт або вид на проживання).

4 4. Соціальний блок * (пп. 19 - 20)

Вкажіть свою посаду в даний час, а також адреса та контактні дані роботодавця (для учнів - назва та адреса навчального закладу).

! Цей блок, позначений *, не заповнює член сім'ї громадянина ЄС або Європейського економічного простору. У цьому випадку ступінь спорідненості по відношенню до громадянина ЄС або ЄЕП підтверджується відповідними документами.

5 5. Тип візи (пп. 21 - 25)

У цьому блоці вам необхідно заповнити графи, що стосуються типу візи, яку ви хочете отримати. Вкажіть мета вашого візиту, вибравши із запропонованого списку. Відповідний пункт позначте хрестиком. Країна призначення - та, в посольство якої ви звертаєтеся за візою (бажано, якщо транзит - інша).

У разі якщо ви ходатайствуете про отримання короткотермінової візи, вказуйте то кількість днів, яке вам необхідно для перебування в Шенгенській зоні - до 90 днів включно.

6 6. Інші візи і в'їзд в Шенгенську зону

Вкажіть всі шенгенські візи, які були видані вам в термін за три роки до звернення в посольство. Саме тому, якщо у вас новий паспорт, а в старому є такі візи, краще робити ксерокопію сторінок рубрики «Візи» паспорта перед його обміном.

Передбачувані дати в'їзду і виїзду з Шенгенської зони: для одноразової візи - плановані, для багаторазової - на перший в'їзд або на термін від початку до кінця дії візи (наприклад, рік).

7 7. Запрошуюча сторона і витрати * (пп. 31 - 33)

У цьому блоці необхідно вказати прізвище (-ії) і ім'я (імена) запрошують осіб на території Шенгенської зони. Для туристів - назва готелю або адреса тимчасового перебування на території зони.

Для заявників на ділову візу - назва та контактні дані організації-партнера, а також прізвище (-ії) і ім'я (імена) керівника (-ів) організації. Крім цього, вкажіть, хто буде оплачувати витрати під час вашого перебування в Шенгенській зоні.

! Цей блок, позначений *, не заповнює член сім'ї громадянина ЄС або Європейського економічного простору. У цьому випадку ступінь спорідненості по відношенню до громадянина ЄС або ЄЕП підтверджується відповідними документами.

8 8. Родичі в ЄС (ЄЕП) і Швейцарії. Сигніфікації (пп. 34 - 37)

У разі якщо у вас є родичі в ЄС (ЄЕП) або Швейцарії, вкажіть їх социодемографические дані, а також ступінь спорідненості з ними.

! Зверніть увагу, що заявнику необхідно заповнити всі рубрики, за винятком призначаються для офіційних відміток (сіре поле праворуч) і рубрик, позначених спеціальними знаками (наприклад, *).

Особливості заповнення для Шенгенських країн

Абсолютно всі посольства країн Шенгенської зони, акредитовані в Білорусі, приймають до розгляду пакет документів (в тому числі і візову анкету) на отримання візи в твердому (паперовому) вигляді.

Однак для отримання віз в Польщу, Естонію і Фінляндію анкету заявника обов'язково потрібно спочатку заповнити в електронному вигляді. Після заповнення в спеціальній системі (e-konsulat - для Польщі і eelviisataotlus - для Естонії) анкета візується штрихкодом і висилається на e-mail, вказаний вами раніше. Тільки після цього вона може бути роздрукована для подачі в консульський відділ. Без штрихкоду і заповнення в Інтернеті анкету в зазначених посольствах у вас не приймуть.

Посольства інших держав пропонують заявникам заповнювати анкету на шенгенську візу або в програмі Adobe Acrobat в режимі highlight на своїх же сайтах, або вручну, попередньо роздрукувавши заяву.

Заява має бути заповнено розбірливо друкованими літерами латинського алфавіту. Дані необхідно вписувати в окремі клітини відповідних рубрик зліва направо. Як наголошується на сайті посольства Чехії в Мінську, формуляр заяви піддається електронного зчитування й обробки та в разі нерозбірливого заповнення заявник ризикує затримкою рішення в зв'язку з неможливістю обробки заяви.

У разі якщо ви не впевнені в правильності заповнення будь-якої графи, краще залиште її порожньою. При прийнятті документів фахівець консульського відділу підкаже вам, що саме потрібно внести в дану графу (не забудьте взяти з собою ручку з таким же кольором чорнила, але не червоним!).

Всі дати в заяві заповнюються без точок і дефісів в форматі «день, місяць, рік - ДДММГГГГ» (тобто, наприклад, 25 травня 1983 заповнювати у вигляді 25 05 1983). Номери телефонів та факсів вказуються, включаючи код держави, відокремлений від власне номера дефісом (наприклад, + 420-845 789 445).

Де завантажити візову анкету?

Знайти анкети для заповнення можна як в електронному вигляді на офіційних сайтах посольств, так і в твердому вигляді в консульських відділах.

Посольства Угорщини, Франції, Німеччини та Естонії, розквартировані в Мінську, приймають документи на отримання віз суміжних держав, здійснюючи роботу як представництва.

За швейцарської візою необхідно звертатися в посольство Угорщини в РБ, а за фінською - в посольство Естонії в РБ. У посольстві Німеччини в РБ можна клопотати про візи в Австрію, Бельгію, Данію, Люксембург, Нідерланди і Словенію, а в посольстві Франції - в Ісландію, Іспанію, Норвегію і Португалію. Для отримання мальтійської і грецької візи білорусам необхідно звертатися в посольства цих країн в Москві. Всі інші країни-учасники Шенгенської угоди приймають заявників в своїх посольствах в Мінську.

Пропонуємо вам актуальні адреси для скачування візових анкет на сайтах посольств всіх 25 країн Шенгенської угоди, які приймають документи у громадян Білорусі.

 • Німеччина, Австрія, Бельгія, Данія, Люксембург, Нідерланди, Словенія: сайт , візова анкета
 • Франція, Ісландія, Іспанія, Норвегія, Португалія: сайт , візова анкета
 • Угорщина, Швейцарія: сайт , візова анкета
 • Естонія, Фінляндія: сайт , візова анкета
 • Швеція: сайт , візова анкета
 • Литва: сайт , візова анкета
 • Чехія: сайт , візова анкета
 • Латвія: сайт , візова анкета
 • Польща: сайт , візова анкета
 • Італія: сайт , візова анкета
 • Словаччина: сайт , візова анкета
 • Греція (в Москві): сайт , візова анкета
 • Мальта (в Москві): сайт , візова анкета

Тимур Кресник

Де завантажити візову анкету?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.