Навигация
Реклама
Реклама

На альпійських льодовиках катаються навіть влітку, і після лиж купаються в джерелах

Долина Пацнаун. Тут підйомники і траси об'єднують не тільки містечка, а й країни - за далекими хребтами вже Швейцарія. фото Kapple-See.com

Австрію часто називають гірськолижним раєм і суцільним зимовим курортом. Але з 9 австрійських земель найбільший інтерес для гірськолижника представляють чотири - Тіроль, Форарльберг, Зальцбурзький край, Каринтія: тут сконцентрована велика частина зон для катання. Яку з них вибрати, як туди дістатися і в яку суму влетить катання, дізнавалася "Сегодня".

ВИБИРАЄМО РЕГІОН

Східні Альпи, що займають 70% території Австрії, трохи нижче тих, що розташовані в Швейцарії і Франції. Складові їх долини і хребти ширші, а значить, що гори тут доступніші. Наприклад, по долині річки Інн можна швидко і без особливих проблем дістатися (на авто і залізницею) від аеропорту Іннсбрука до більшості гірськолижних курортів землі Тіроль і навіть до далекого заходу Австрії - землі Форарльберг.


Зельден. "Ганнібал-шоу" на льодовику розгортається в квітні. Фото Otztal Tourism

Форарльберг. Ця земля - ​​дальній захід Австрії. Це один з найбільш високогірних курортів, а тому на тлі інших австрійських червоних трас Арльбергскій вважаються трохи "червоно". До курортів Форарльберга приблизно рівні відстані (110-150 км) від аеропортів Іннсбрука, Фрідріхсхафена, Меммінгена.

Тіроль. Це слово вже стало синонімом понять "Альпи" і "гірські лижі". І, мабуть, серед наших гірськолижників - це найбільш розкручений регіон. В Тіролі є всі мислимі умови для катання - льодовики, великі зони з десятками трас, дикі схили для фрірайду. Оптимальний шлях до тірольським курортам - через аеропорт Іннсбрука, а до тих, що розташовані зовсім на сході, можна дістатися і від Зальцбурга.

Зальцбурзьких КРАЙ. Знаменитий не тільки як батьківщина Моцарта, а й як гірськолижний регіон, де більшість трас - середньої складності. Причому розташовані вони на сонячній стороні схилів. Найближчі "повітряні ворота" - аеропорт ім. Моцарта в Зальцбурзі.

Каринтія. Найбільший курорт регіону - Бад Кляйнкірххайм. Цікавий тим, що дозволяє поєднати катання і купання в термальних джерелах. Другий великий курорт - Нассфельд - розташовано не в Східних, а в Доломітових Альпах. Висоти невеликі, але сніг є завжди. Тут працює найдовший в Європі гондольний підйомник, і на зиму заливають найбільший в Європі ковзанка під відкритим небом.

ОТРИМУЄМО ВІЗУ

Посольство Австрії вже 7 грудня закінчує прийом візових заяв туристів, дата заїзду у яких доводиться на період 29.12-10.01. А на поїздки в період 10-16 січня подача документів дозволена тільки до 14 грудня.

[Tourism1]

ДОРОГА І ЖИТЛО

Існує три перевірених досвідом способу дістатися в австрійські Альпи. По-перше, покопавшись в інтернеті, можна знайти автобус, що везе організовані групи в Альпи прямо з Києва. По-друге, авіапереліт. Долетіти можна чартерами до Іннсбрука, Зальцбурга і Фрідріхсхафена. Плюс лоу-костом до Меммінгена (пам'ятаєте, що лоу-костом дорого перевозити лижне спорядження - при реєстрації в аеропорту доведеться заплатити 460 грн в одну сторону).

З цього списку можна вибрати аеропорт, максимально близький до уподобаному курорту. Хіба що Каринтія обділена. До головного аеропорту регіону (Клагенфурт) немає ні прямих рейсів, ні чартерів з Києва: сюди доведеться добиратися з пересадкою у Відні. Квитки на будь-які види авіаперельотів на новорічні дати поки є у продажу.

По-третє - на своєму автомобілі. Якщо підійти до питання правильно, то це і бюджетно, і не дуже втомлює. Так, доведеться провести в дорозі по два-три дні тільки в одну сторону, але зате можна покататися в декількох місцях за одну поїздку, несподівано змінити маршрут або заїхати кудись на екскурсію.

Якщо у вас є 100 євро на добу на людину, то проблем з розміщенням у вас не буде ніколи, навіть якщо ви тільки зараз візьметеся бронювати житло. Але якщо говорити про прийнятні ціни (це 30-40 євро з людини), то левову частку такого житла розбирають ще влітку. А на головних курортах альпійських долин на Різдво і Новий рік розміщення бронюють ще в лютому. Однак не варто сприймати все похмуро. Бажаючі завжди можуть знайти житло в інших, не таких відомих і популярних містечках і селах. Наприклад, в долині Пацнаун можна знайти житло не в Ішгль, а в маленьких Гальтюре або Зеє по сусідству.

РОЗВАГИ


Ішгль. Конкурс крижаних скульптур на лижній арені "Сильвретта". Фото Tourismusverband Paznaun - Ischgl

Крім обов'язкового набору "апре-скі" - дискотеки, кафе, ресторанів і сауни, австрійські курорти цікаві масштабними розважальними заходами, які тривають весь лижний сезон. Так, в Зельдене в квітні проходить "Ганнібал-шоу", в якому задіяні не тільки лижники, але мотогонщики, спортивні літаки, вертольоти. Сценарій шоу представляє собою вільний виклад реальної історичної події - переходу бойових слонів Ганнібала через Альпи.

ВІДЕО Шоу "Ганнібал" в Австрії: лижники, мотогонщики і спортивні літаки

А на курорті Ішгль на початку і під закриття сезону (в листопаді і березні, але дати зазвичай злегка "плавають") влаштовують концерт на висоті 2300 м за участю справжніх зірок: на місцевій сцені відзначилися Елтон Джон, Ріанна, Род Стюарт, Енріке Іглесіас. Неподалік від Ішгля в січні проходить конкурс крижаних скульптур висотою до 10-15 м. Інформацію про такі події можна знайти на сайтах курортів.

оцінити витрати

Прокат бюджетного комплекту в Австрії (черевики, лижі, палки, бюджетного класу) коштує 30-40 євро / день. На харчування в середньому у вас буде йти 20-30 євро, скипасс - 35-40 євро / день. Разом, обов'язковий мінімум витрат на курорті на тиждень, з прокатом спорядження, складе 630 євро. Додаємо до цієї суми переліт (чартером 500 євро, регулярним рейсом - 650 євро, лоу-костом - 350 євро), трасфер (120 євро в обидва боки), проживання (40 євро в день) - і отримуємо суму - від 1500 євро. Гірськолижний автобусний тур обійдеться дешевше. Сам тур коштує 600 євро (у вартість входять проїзд, проживання в апартаментах - 7 ночей, візи, страховка). Плюс додаємо "мінімум" в 630 євро. Разом, тиждень в гірськолижному рай обійдеться близько в 1200 євро.

СІМ'ЯМ - У Карінтія і Штубай, тусовщиків - в Ішгль І Зельда


Каринтія. У цій землі гори доповнюються численними озерами

На льодовику Тіроль. "В Альпах не так вже й багато льодовиків, і більшість з них зосереджені в регіоні Тіроль, - розповідає гірськолижник з великим стажем Василь Гришко. - Тут з жовтня (подекуди і з вересня, або навіть цілий рік) можна кататися по трасах з природного снігу на льодовиках Каунертале, Пітцталь, Зельдене, Штубай і Хинтертукс на висотах до 3440 м. Причому по одному скіпасс за 325 євро. Він дійсний 10 днів і може бути використаний коли завгодно. Наприклад, можна провести в Альпах 5 уикендов - по одному на кожен льодовик. Або відкатати 5 днів на початку сезону і п'ять - навесні.

Я побував на всіх тірольських льодовиках, можу їх порівняти. Льодовик Каунерталь наймолодший - не за своїм віком, а за віком катаються. Пітцталь - самий високогірний. Тут працює найвищий в Австрії кабінний підйомник, розташовані найвищі в Австрії оглядовий майданчик, кондитерська і т. Д. Штубай - це найбільша в Австрії льодовикова зона катання (680 га), розташована в передмісті Іннсбрука. Розрахована зона на будь-який рівень, включаючи особливу широку трасу для сімей і лижників старше 50.

Зельден - один з найбільш освоєних російськомовною публікою льодовиків. Містечко це досить великий, з безліччю барів, магазинів, тусовочних закладів. У декількох кілометрах розташований великий аквапарк. На льодовику Хинтертукс сніг гарантовано є в протягом усього року. Взимку зона катання з'єднується з декількома сусідніми і загальна довжина трас зростає до 250 км ".

Катання в Каринтії. "Наша сім'я п'ять разів їздила кататися до Каринтії, - розповідає киянка Тетяна Мелікова. - Ми вибрали південну землю Австрії, тому що це абсолютно не тусовочне місце. У порівнянні з Тиролем нічного життя майже немає. І російськомовної публіки мало. Наші за звичкою їдуть в Ішгль, Зельден, Сан Антон. Може, причина ще й у тому, що по повітрю до Каринтії можна дістатися тільки з пересадкою у Відні. Ми ж їздимо на своїй машині. Дорога займає зазвичай два дня. Гірськолижна інфраструктура Карінтії нічим не поступається решті Австрії. але зате тут чут дешеле, ніж в Тіролі або Форарльберг. Плюс ми могли ввечері сісти в машину і відправитися вечеряти в Італію. Адже межа всього в п'яти км.

Що стосується інших країн, то можу порівняти Каринтію з польськими Закопане (більше ніде не каталася). Мені подобається Польща : І сервіс, і умови проживання мене цілком влаштовують. У цьому плані не можу сказати, що Каринтія радикально перевершує Закопане. Але варто вам хоча б раз покататися на австрійських трасах - і вам ніколи не захочеться повернутися на Носаль або Губалувку (популярні зони катання в Закопане) ".

В ДОЛИНІ Пацнаун. "В Австрії мені довелося покататися в долині Пацнаун (100 км від Іннсбрука). Її гірськолижна інфраструктура типова для австрійських Альп, і її цікаво порівняти з української" горнолижку ", - розповідає киянин Віктор Медведєв . - Центр долини, містечко Ішгль, - це всього 1,5 тис. Жителів (наприклад, Ясіня під Драгобратом - більше 9 тис.). В інших селах Пацнаун живуть по 600-700 чоловік. Це можна порівняти з карпатськими селами, на зразок Поляниці поруч з Буковелем. Тобто долина майже безлюдна на тлі Карпат. При цьому нижні станції підйомників в Пацнаун пов'язані безкоштовним скі-бусом. Зупинки розташовані по долині так, що де б не зупинився лижник, підхід від житла до скі-бусу займе не більше 10 хв. Розклад руху і зрозуміла карта маршруту є на кожній зупинці. А інтервал руху витримується до хвилини. Найпростіший і дорогий спосіб дістатися в Пацнаун - це, звичайно, прилетіти прямо в Інсбрук. Альтернативний маршрут - лоу-костом до Меммінгена. Але звідти досить довгий і дорогий переїзд (від 60 євро з людини, якщо їхати мікроавтобусом).

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.