Навигация
Реклама
Реклама

Освіта в Австрії

Австрійське освіта не таке популярне, як британське

Австрійське освіта не таке популярне, як британське. Але навчання в Австрії володіє декількома перевагами, які змушують багатьох росіян вибирати для себе або своїх дітей саме австрійські навчальні заклади.

Якщо одним словом виразити найголовніший плюс австрійського освіти, то слово це буде «доступність». Австрія, як дуже багата європейська країна, дозволяє собі фінансувати навчання не тільки своїх громадян, а й практично всіх бажаючих - аби ви дійсно вчилися. В результаті вартість одного семестру в Австрії для росіян становить близько 400 євро - за європейськими мірками не гроші. Та й за нашими теж, якщо врахувати, що рік навчання на платному відділенні МГУ - 270 тисяч рублів. До того ж в Австрії існує цілий ряд стипендій та грантів, в тому числі і для іноземних учнів, - докладніше про підходящої вам програмою треба з'ясовувати на сайті того навчального закладу, яке ви виберете.

Другий плюс здобуття вищої освіти в Австрії - відсутність вступних іспитів практично на всі спеціальності. Тільки деякі відділення - здебільшого творчі та медичні - проводять вступні випробування. Для абітурієнтів всіх інших факультетів досить представити документ, відповідний австрійському середньої освіти - тобто довідку про закінчення двох курсів російського університету.

Нарешті, ще один плюс - диплом про загальну або професійну освіту, здобуту в Австрії, є вагомим аргументом на вашу користь, якщо згодом ви захочете отримати посвідку на проживання в Австрії. І, природно, це ваш пропуск на висококваліфіковану роботу в Європі - австрійське освіту визнається в усьому світі.

Як підсумок державної політики Австрії в галузі освіти можна привести такі цифри: 30% студентів головного університету країни - Віденського університету - іноземці. В цілому по країні частка іноземних учнів становить 12%. Головними вузами, не рахуючи згаданого Віденського університету, в Австрії вважаються наступні: Технічний університет Граца, Віденська академія образотворчих мистецтв, Університет ім. З. Фрейда, Віденський технічний університет, Віденський університет економіки і бізнесу, Медичний університет Відня, Віденський університет музики та мистецтва.

Однак не все так гладко, як би хотілося. Для звітного зарахування до вищого навчального закладу Австрії є кілька перешкод, які вам доведеться подолати: німецьку мову, пошук житла в Австрії і посольство.

Вирішити проблему з німецькою мовою можна двома способами: або вивчити його, або підібрати собі програму навчання англійською мовою. Така можливість у Австрії є, але не у всіх університетах. Що стосується необхідного рівня німецької мови, то більшість австрійських університетів вимагають диплом рівня В2 по Європейській мапі мов - здати іспит можна або ще в Росії в Гете-центрі, або в Австрії та Німеччині в мовних центрах. Крім цього багато університетів пропонують перед надходженням закінчити програму мовної підготовки - від 3 місяців до 1,5 років, що дозволить вам далі вчитися без мовного бар'єру.

Що стосується житла, то ця проблема пов'язана з тим, що більшість університетів знаходяться у Відні - а як писав Business Times в матеріалі про австрійську нерухомість, з житлом у Відні відчутні проблеми. Не всі університети можуть надати своїм студентам гуртожиток, а шукати знімну квартиру краще починати заздалегідь.

Нарешті, посольство - найсерйозніший бар'єр для охочих вчитися в Австрії. Студентська віза оформляється терміном на рік. Для її отримання ви повинні надати наступний комплект документів:

  • дійсний паспорт;
  • свідоцтво про народження;
  • наказ про зарахування до університету;
  • Довідка про відсутність судимості;
  • довідка про фінансовий стан (з розрахунку 440 євро для студентів молодше 24 років, 800 євро в місяць для студентів старше);
  • підтвердження наявності житла в Австрії;
  • медична страховка на весь термін навчання;
  • заповнена анкета на отримання студентської візи.

Складнощі при оформленні цих документів пов'язані з наступним. По-перше, фінансове підтвердження необхідно представити в посольство Австрії одноразово на всю суму, з розрахунку 440/800 євро на рік. Студентська віза дозволяє вам працювати на території Австрії - але не більше 10 годин на тиждень, з заробітком не більше 400 євро. Цим можна пояснити бажання посольства бачити наявність у вас коштів заздалегідь.

Друга складність - терміни. Навчання в австрійських вузах починається два рази в рік: зимовий семестр з 1 жовтня, річний - з 1 березня. Подача документів, відповідно, до 1 вересня на зимовий семестр і до 1 лютого на літній. Після подачі документів університет розглядатиме їх якийсь час - в середньому близько двох тижнів. Коли до вас прийде підтвердження про зарахування, може бути вже пізно оформляти візу в посольстві. Єдина порада тут - починати оформлення якомога раніше. Список документів, необхідних для зарахування в австрійські університети, відрізняється в кожному вузі. Але головне, що від вас буде потрібно, - все, що є у вас атестати і дипломи, довідки про вашу попередньої навчанні. Все це необхідно буде перевести на німецьку або англійську мову і нотаріально завірити.

джерело: http://btimes.ru/

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.