Навигация
Реклама
Реклама

Отпуск.com> Путівник по Австрії> Сезони і погода на гірськолижних курортах Австрії

  1. Гарантія снігу
  2. сезони горнолижку
  3. Катання круглий рік

Австрія - піонер гірськолижного спорту. І на сьогодні доходи від горнолижку є однією з головних складових ВВП країни. Однак наявність близько тисячі гірськолижних курортів пов'язано не тільки з даними факторами. Чималу роль тут відіграють і сприятливі кліматичні умови.

Гарантія снігу

Чим вище курорт, тим більша ймовірність снігу взагалі, і стійкого снігу зокрема. При збільшенні висоти на кожні 100 метрів відбувається падіння температури на 0,5 градуса. Чим вище курорт, тим більша ймовірність снігу взагалі, і стійкого снігу зокрема Зимовий пейзаж в залежності від висоти в долині Циллерталь

skiexpert.ru

Як стверджують фахівці, на висоті від 2000 м сніг в сезон точно буде. А так як ареали катання в Австрії включають серйозний розкид висот, в тому числі і понад 2000 м, то ви можете бути безумовно впевнені в тому, що вирівняний ратракамі «вельвет» або зоране вашим братом-лижником «поле для діяльності» (читай - сніжний спуск) знайдеться.
Високу гарантію натурального снігу дають Ішгль , Зельден , Курорти Карінтії, Арльберг (сніговий покрив до 7 метрів), Форальберг і інші курорти на північній стороні Австрійських Альп. До речі, саме за це їх вважають за краще лижники Німеччини, Чехії, Польщі та ін.

цікаво

У сезоні 2103/2014 в Карінтії випало снігу більше, ніж де-небудь в Альпах взагалі.

І не забувайте той факт, що всі курорти з різною, але значною (аж до 100% як, наприклад, в Майрхофені) насиченістю обладнані сніговими гарматами. Багато шанувальників горнолижку не завжди вітають штучний сніг з-за того, що він більший, щільний і менш комфортний (падати на нього вже точно болючіше, ніж на натуральний), але факт очевидний - сніг на австрійських курортах в сезон є.
Втім, велика кількість свіжого снігу має і зворотну сторону - вмілому лижнику він не дасть розігнатися до звичних швидкостей, а новачкові складно буде шукати в снігу лижні палиці і іншу амуніцію в разі падіння! ;-)

онлайн:

Актуальна висота снігового покриву на курортах Австрії

сезони горнолижку

А тепер давайте розберемося, що ж включає в себе поняття «сезон» для гірськолижних курортів, і коли він настає. Для австрійських гірськолижних курортів поняття сезону в середньому декларується з кінця жовтня по кінець квітня. Зрозуміло, що в залежності від погоди можуть бути коливання в ту або іншу сторону. І це ви теж можете уточнити для поточного сезону на сайтах конкретних курортів або спеціалізованих лижних сайтах Австрії.

корисно:

Очікуване відкриття сезону на різних курортах Австрії

Отже, в жовтні погода в Австрії вже суто осіння, в альпійському регіоні випадають інтенсивні опади, які в міжгірських рівнинах більше схожі на дощ, а ось в гірських районах заморозки до -2 ° С і сніг. Відкривають сезон високогірні курорти навколо льодовиків - Китцштайнхорн / Капрун 15 жовтня, Кітцбюель / Кіршберг 24 жовтня.
У листопаді температура ще кілька знижується (до приємних -1 ° С - -5 ° С) і на гірськолижних курортах формується звучить божественної симфонією для вуха лижника стійкий сніговий покрив. На цей місяць анонсується відкриття сезону на більшості гірськолижних курортів - в Обергургле на 12 листопада, Майрхофені - 24 листопада, Ішгль - 26 листопада. Останній місяць осені порадує вас можливістю повноцінно покататися при невеликому ще скупченні народу.
Але при цьому в листопаді на курортах практично повна відсутність сонячних днів.
Грудня створено прекрасну атмосферу для катання - температура від -2 ° С в долинах до -14 ° С в горах. Часті снігопади, якими славиться цей місяць, а також передріздвяна атмосфера перетворять ваше катання в свято. Врахуйте, що таке прекрасне поєднання погодних умов і європейських вакацій ведуть до того, що вартість турів на курорти австрійських Альп в грудні є максимальною за весь сезон.
У січні на схилах накопичилося вже значна кількість снігу, але він все ще продовжує йти.

цікаво

Бувають зими, коли сніг в січні на курортах практично відсутня через наявність теплих південних вітрів. Так сталося в 1976 р, коли, як на зло, в Австрії проходили Зимові Олімпійські Ігри.

Температурні показники ще злегка знижуються - січень декларується як найхолодніший місяць в Австрії, - але залишаються в комфортних межах. А висока сухість повітря і наявність сонячних днів дозволять вам в повному обсязі насолоджуватися гірськолижної атмосферою.

цікаво

Найбільш сонячним регіоном вважається Каринтія, гості якої переживають на 100 сонячних годин більше, ніж на інших гірськолижних курортах на захід від головного хребта Альп.


Лютий Австрії

зазвичай похмурий і досить сніговий, а в кінці місяця відзначається деяке потепління, що може привести до танення снігу і затоплення на горнах дорогах. Але стан снігового покриву на трасах все ще близький до ідеального, і сезон в лютому, звичайно ж, триває!
А ось в березні потепління вже істотне, опадів практично немає. Це призводить до того, що сніговий покрив на трасах, особливо розташованих на південних схилах Альп, стає більш пухкий і «повільний» (хоча якщо ви новачок, то для вас це безсумнівний плюс), з'являються проталини. У березні на гірськолижних курортах висока ймовірність підтоплення, і навіть сходження снігових лавин!

відгук

Gornopljgnik, березень 2015

Погода в горах непередбачувана, в кінці березня 2012 р два тижні світило сонце, накаталися всмак. А в кінці березня 2015 були снігопади і молоко.

відгук

Валя, Капрун, травень 2014

Дійшла висновку, що кататися треба, все-таки, взимку, в сезон. А весна, вона і в Африці весна! Вранці туман, траси не видно, до обіду сонце - одягай купальник і заграй. Сніг пухкий, задоволення від такого катання - не дуже.


Завершується гірськолижний сезон, як правило, в квітні, коли кількість опадів різко скорочується, а південні вітру - фени - підвищують середньодобову температуру в горах до + 6 ° С.
Травень на курортах Австрії відноситься до «оксамитового сезону», під час якого ви зможете поєднати катання на лижах на окремих високогірних курортах з прекрасним засмагою!

корисно:

Актуальна погода на гірськолижних курортах Австрії

Катання круглий рік

Не варто забувати про австрійські льодовики, які пропонують катання практично цілий рік. Тобто наявність снігу на трасах, що працюють підйомники, готелі, прокатні контори і набір апрески. При цьому врахуйте, що траси на льодовиках в зимовий і літній сезон - це, як кажуть в Одесі, дві великі різниці. Наприклад, на льодовику Хинтертукс з найвищою точкою 3250 м протяжність трас в зимовий сезон становить 89 км, і виглядають вони так: Не варто забувати про австрійські льодовики, які пропонують катання практично цілий рік Льодовик Хинтертукс взимку - 89 км трас
Влітку Хинтертукс - це всього лише 20 км трас, відчуйте різницю: Льодовик Хинтертукс влітку - 20 км трас
У той же час близькість льодовика значно збільшує сезон катання в прилеглому ареалі долини Циллерталь - з середини жовтня по середину травня!
Ще один тирольский льодовик - Штубай з найвищою точкою 3210 м пропонує 109 км трас, і гарантує сніг мінімум з жовтня по травень. А якщо пощастить, то сезон може початися і раніше (наприклад, в 2015 сезон відкрився в кінці вересня) і триває до червня.
Наймолодший льодовик Тіролю Каунерталь з висотою 3102 м пропонує сніг з жовтня по червень на 22 км лижних трас і 36 км фрірайду.

Рада експерта

Навіть якщо ви не застали на Каунертале сніг, обов'язково відвідайте панорамний майданчик на верхній станції Karlesjochbahn з видом на 3 різних держави - Австрію, Швейцарію і Італію.


Ецтальські льодовик з найвищою точкою 3340 м гарантує сніг в ареалі Зельден з вересня по травень, а дві льодовикові зони катання на льодовиках Реттенбах і Тіфенбах охоплюють найбільшу в Австрії площа лижних трас на вічному льоду і дадуть вам можливість кататися круглий рік на трасах довжиною понад 20 км.
Найвища канатна дорога Австрії на льодовик Пітцталь (3 440 м) доставить вас в зону катання, де сніговий покрив до 2,5 м тримається з вересня по травень.
До умовно цілорічним можна віднести також курорти в Штирії на льодовику Дахштайн, правда, з вельми обмеженою протяжністю трас, і в Каринтії на льодовику Мёлльталер.
А Кіцштайнхорн, або Капрунскій льодовик, - найперший льодовиковий гірськолижний регіон в Австрії, розташований в землі Зальцбург. Навіть в середині літа він пропонує розваги на снігу для всієї родини в високогірному комплексі Ice Arena. Зимовий сезон для лижників декларується тут з початку жовтня до кінця травня, а літній сезон на трьох трасах розпочинається 20 червня незалежно від снігу і погодних умов!

думка експерта

Пітер, 2010 рік

Кататися на Капруне влітку особливо приємно з однієї простої причини: там дуже красиво. Практично з будь-якого літнього маршруту в Капруне відкривається чудовий вид на яскраво-зелену долину і синіючі далеко озеро біля підніжжя Цель-ам-Зеє.


Коли б вас ні наздогнало непереборне бажання все кинути і присвятити трохи часу стрімким спусках по засніжених схилах гір, то в Австрії ви це зможете зробити завжди - хоч взимку, хоч влітку.

цікаво:

Повна інфо про льодовиках Австрії

Вдалого скі і до зустрічі на австрійських схилах! ;)

vasyusha 26 листопада 2015

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.