Навигация
Реклама
Реклама

Щомісячні витрати студента в Австрії: що почім, і як заощадити

 1. Навчання в університеті
 2. житло
 3. харчування
 4. транспорт
 5. Медична страховка
 6. Інтернет і телефон
 7. підручники
 8. Дозвілля
 9. Попередній підсумок
 10. Дорого!
 11. Як студенту заощадити бюджет в Австрії
 12. харчування
 13. покупки

Є два питання, які нам задають найчастіше на виставках в Москві, Києві і Санкт-Петербурзі: "Наскільки дорого студенту жити в Австрії? Чи реально "потягнути" жителям країн СНД? "

Тема, дійсно, одна з найактуальніших. У цій статті я хочу розповісти Вам про основні економічні аспекти студентського життя в Австрії. Забігаючи наперед: "потягнути" витрати "наша людина" цілком реально. Тим більше, що в Граці і інших містах поширена практика студентської підробітку. Крім того, є маса способів заощадити. У загальному заліку витрати на проживання та навчання сумірні з витратами в Санкт-Петербурзі, Києві чи Мінську. Зрозуміло, якщо жити розміреним студентським життям, без шику і надмірностей.

Нижче ми розглянемо основні статті витрат, а ще трохи нижче зведемо все в єдину таблицю для простоти сприйняття.

Навчання в університеті

Витрати на навчання умовні. Справа в тому, що вартість отримання вищої освіти в Австрії варіюється від € 360 (в вузах прикладних наук) до € 750 (в класичних університетах) за семестр. Все залежить від того, який університет Ви вибрали, і резидентом якої країни є.

Наприклад, для жителів України деякі ВНЗ забезпечують безкоштовне навчання в рамках програми "Східна Європа". подивіться список університетів з умовами і цінами.

житло

Друга за величиною стаття витрат, яка, як правило, виливається в суму від € 270 до € 480 на місяць (залежить від типу житла: квартира або кімната в гуртожитку). Це якщо жити в Граці. У Відні набагато складніше знайти бюджетне житло і часто доводиться знімати більш дорогі апартаменти, вартістю € 500-600.

Детальніше про пошук і оренді житла Ви можете прочитати в в цій статті .

харчування

Середній чек за комплексний обід у студентській їдальні становить € 5-6. Але на них можна наїстися, що називається, до відвалу. В середньому на їжу у студентів йде до € 10 в день. Знайти прилеглу столову Вам допоможе ось цей сайт .

В середньому студенти витрачають € 220 € 300 на місяць на повноцінне харчування. Більш докладно про вартість продуктів в Австрії можна дізнатися з цього відео , Яке ми записали для Вас.

транспорт

Австрійський уряд забезпечує студентів пільгами на проїзд, проте більшість студентів Граца використовують велосипеди. Це зручно, безпечно і дешево. У Граці дуже розвинена велосипедна інфраструктура: більше 120 км велосипедних доріжок, парковки і десятки пунктів велопрокату.

Крім того, багато студентів живуть поруч з університетами, і необхідності в транспорті як такої немає, за виключенням деяких випадків.

Медична страховка

Вартість обов'язкової студентської медичної страховки на 01.01.2017 складає € 56,74. Медицина в Австрії дорога, тому страховка потрібна обов'язково. Більш докладно про студентське мед. страхування можна прочитати в цієї статті .

Інтернет і телефон

Крім основних витрат на житло, їжу і страховку, є ще витрати на інтернет і мобільний зв'язок. Всі разом складає близько € 50 на місяць.

підручники

Підручники дорогі. Кожен коштує від € 10 до € 70. Але є і хороша новина: більшість навчальних матеріалів є в електронному вигляді і поширюється безкоштовно.

Дозвілля

У Відні та Граці кожен знайде собі захоплення по інтересам. Деякі з них витратні, деякі - ні. У Граці для студентів роблять хороші знижки аж до 50% в театрах, кіно, фітнес-клубах, басейнах і багатьох інших розважальних та спортивних закладах.

Попередній підсумок

Якщо виходити з більш-менш комфортного мінімуму, то розрахунок середніх щомісячних витрат студента австрійського ВНЗ вийде наступним.

Стаття витратВитрати (в €)

Житло (не включаючи опалення та електрику) € 270 Харчування € 220 Транспорт € 30 Інтернет і телефон € 50 Страховка € 55 Підручники, кишенькові витрати, дозвілля € 150 РАЗОМ € 775

Разом середні витрати австрійського студента становлять близько 800 євро на місяць. Це без урахування оплати за навчання.

Дорого!

З одного боку, це виглядає дорого. Особливо на тлі економічної ситуації в країнах СНД. Однак є один нюанс. В Австрії практично всі студенти підробляють, отримуючи в середньому € 500-700. Це дозволяє частково покрити витрати на проживання, хай не повністю, але на 70-80%.

Як студенту заощадити бюджет в Австрії

Як студенту заощадити бюджет в Австрії

Багато про це не знають, але для студентів існує маса способів заощадити бюджет. Причому реальна економія може досягати часом € 300-400 на місяць (а іноді і набагато більше). Ось кілька порад, які допоможуть Вам у цьому.

харчування

 • Купуйте продукти в дисконтних мережевих магазинах Hofer і Penny. Вони користуються величезною популярністю, завдяки високій якості продуктів і регулярним акціям (тематичним, сезонним, святковим). Знижки без підступу доходять до 50%.
 • Купуйте продукти, заздалегідь склавши список, і не потрапляйте в маркетингові «пастки».
 • Водопровідна вода в Австрії = питна вода = чистісінька вода! Можна сміливо пити воду з-під крана і економити без шкоди для здоров'я.
 • Обід в студентській їдальні обійдеться Вам дешевше (€ 5) ніж в кафе, а обід в кафе за пропозицією «Меню дня» (€ 5-6) - дешевше, ніж в ресторані (€ 20).
 • Усі гуртожитки обладнані сучасними кухнями і готувати разом з друзями це не тільки весело, але і економно!

транспорт

 • Студенти (до 27 років) мають право на проїзд за пільговим квитком (діє на всі види транспорту і стоїть на 38% дешевше).
 • Використовуйте велосипед! Грац по праву вважається вело-столицею Австрії!
 • Ходіть пішки - економія 100%. Грац - невелике місто, плюс, прогулянки корисні для здоров'я.
 • Використовуйте бюджетну ж / д лінію SparSchiene і автобуси MeinFernbus для регіональних поїздок. Так Ви заощадите до 70%.

Дозвілля

 • В кінотеатрах студентам роблять знижку від 10% і вище. Просто пред'явіть студентський квиток.
 • У музеях теж діють знижки - від 10-20%. Зверніть увагу на «Довгу ніч музеїв», яка проходить щороку на початку жовтня. Близько 700 музеїв, галерей і виставок в Австрії відкривають свої двері для відвідувачів з 18 вечора і до першої години ночі! Вартість квитка для студентів € 11. Для довідки: у 2015 році в «Довгу ніч музеїв» музеї Граца відвідали більше 40 000 чоловік!
 • У Граці можна скористатися картою 3 Tages Touristticket «триденний картою туриста» на 1 дорослого + 2 дітей старше 15 років (до 15 років - безкоштовно). Її вартість € 11,60. У неї входить проїзд на всі види транспорту і знижки на відвідування музеїв і пам'яток міста.

Навчальні матеріали

 • Книги та навчальні матеріали можна придбати всього за € 1 євро на розпродажах, які часто влаштовують університети. Наприклад, в Граці такий розпродаж проходить щорічно навесні в бібліотеці університету імені Карла і Франца .
 • Як можна частіше використовуйте бібліотеку протягом навчального року. Це безкоштовно.
 • Якщо потрібної літератури немає, зверніться в студентську раду ÖH (По будь-якому питанню). Ця організація працює дуже оперативно.

покупки

 • Потрібні і корисні речі за символічну плату можна купити на ринках або базарах. Повний їх список для Граца можна знайти тут .
 • Якщо Вам потрібна меблі або інший габаритний інвентар - загляньте на найбільший австрійський портал в категоріях: нерухомість, авто-мото, робота і кар'єра, куплю-продам.Только в останній категорії сьогодні близько 1 мільйона об'явленій.На порталі Ви знайдете все, що душа забажає і дуже часто безкоштовно (потрібно тільки самому забрати річ у продавця) або за символічну плату - так практичні австрійці вирішують дві проблеми відразу - позбавляються від непотрібних речей і економлять на оплаті за утилізацію. Ви, в свою чергу, економите до 100% на вартості речей.
 • Сезонні і міжсезоння розпродажі проходять кілька разів на рік. Літні розпродажі починаються на початку-середині червня, зимові - після Різдва і Нового року. Знижки доходять до 70%.

Як бачите, життя в Австрії для студента досить затратна. Проте, існує маса способів знизити навантаження на бюджет.

Рекомендую до перегляду наше нове відео , В якому Маша і Діана - студентки університету ім. Карла і Франца в Граці, проводять детальний порівняльний огляд цін в двох найбільших мережевих магазинах і діляться корисними порадами!

З найкращими побажаннями, Анна Софія Таухер
директор компанії ARGE Study Expertas.

Чи реально "потягнути" жителям країн СНД?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.