Навигация
Реклама
Реклама

Термальні курорти Європи - що вибрати і куди з'їздити. частина I

  1. ЩО ТАКЕ ТЕРМАЛЬНІ КУРОРТИ І ЯКІ ВОНИ БУВАЮТЬ
  2. ЗАХІДНА ЄВРОПА
  3. АВСТРІЯ
  4. АНДОРРА
  5. НІМЕЧЧИНА
  6. ІСПАНІЯ
  7. ІТАЛІЯ
  8. ФРАНЦІЯ

Лікувальні властивості геотермальних вод відомі давно: «на води» до Європи до революції їздила вся російська знать і інтелігенція. В Європі таких курортів - безліч, а вибір є на будь-який смак і на будь-який гаманець, і особливо важливо, що це цілорічний відпочинок. «Вісник АТОР» розбирався, куди сьогодні можна поїхати оздоровитися в Європі.

ЩО ТАКЕ ТЕРМАЛЬНІ КУРОРТИ І ЯКІ ВОНИ БУВАЮТЬ

ЩО ТАКЕ ТЕРМАЛЬНІ КУРОРТИ І ЯКІ ВОНИ БУВАЮТЬ

Термальні (геотермальні) курорти розташовуються в зонах з гарячими цілющими джерелами. Природні підземні води, нагріті до високої температури і збагачені мінеральними солями, виходять з свердловин і потрапляють в термальні комплекси: басейни, ванни, гроти. На основі води створюються лікувальні грязі і косметика.

Увага: лікування на термальних курортах має протипоказання, тому обов'язково потрібна консультація лікаря. Основне правило відвідування термальних басейнів і купалень - обмежений час у воді, адже йде серйозне навантаження на лімфатичну систему і серце, і подальший відпочинок. Також в термальні парки строго обмежений доступ дітей, для дітей проводяться, як правило, тільки інгаляції і фізіопроцедури.

Основні напрямки лікування більшості термальних курортів - це хронічна втома, зниження імунітету, захворювання дихальних шляхів, сечостатевої системи, порушення кровообігу, хвороби опорно-рухового апарату та ін.

Є кілька видів відпочинку на термальних курортах. Так, є готелі, де можна відновити сили і красу, а терапевтичні процедури можна поєднувати з відвідуванням косметолога і зонами для релаксації. Відпочинок тут чергується з екскурсійними і пізнавальними поїздками, і перебування тут протягом 3-5 днів цілком достатньо для поліпшення самопочуття.

Також існують курорти, які спеціалізуються на лікуванні будь-яких захворювань і готелі, розташовані тут, суміщені з клініками. Можна навіть назвати їх більш звично - санаторіями. Туристи, які приїжджають на лікування, відвідують лікаря-консультанта, здають тести та аналізи. Перебування на таких курортах рекомендується не менше 14 днів, так як самі програми лікування зазвичай розраховані на 10-21 день. Інгаляції, грязелікування, реабілітаційні процедури в термальних басейнах і різноманітна фізіотерапія - з усім списком процедур і вартістю можна заздалегідь ознайомитися при бронюванні туру.

Пік сезону для багатьох термальних європейських курортів - весняно-літній період, коли можна комфортно їздити на екскурсії, а для центрів, розташованих в горах пік настає взимку. Адже після активного дня на гірських лижах так приємно відпочити в басейнах, розслабитися і набратися сил на нові подвиги.

Громадські термальні комплекси припускають можливість провести в них практично весь день: у комплексах розташовані численні відкриті і криті басейни з термальною водою різної температури, сауни, парні, зони відпочинку, кафе, ресторани і косметологічні кабінети. Вартість квитка (в залежності від курорту) складе приблизно 10-30 євро з орендою особистої шафки для речей.

У невеликих термальних центрах при готелях в першу чергу обслуговуються гості готелю, тут можна розписати комплекс процедур на весь час відпочинку і слідувати їх графіком. Курс процедур залежить від напрямку лікування.

Зауважимо, що відпочинок на термальних джерелах Європи може розглядатися і як «другий відпустку» в міжсезоння, і як відмінна альтернатива пляжного лежання влітку, для тих, хто хоче поєднати ставний відпочинок на морі або відвідування екскурсій з оздоровлюючими процедурами.

ЗАХІДНА ЄВРОПА

Основною характеристикою більшості термальних курортів Західної Європи є досить високі ціни, а й високі стандарти обслуговування. Австрія і Німеччина - безумовні лідери в діагностиці та лікуванні захворювань. Франція - це синонім розкоші і неспішного способу життя «на водах», описаного класиками-письменниками. Італія на їх фоні виглядає більш демократичною, благо, що шикарне спадщина Римської імперії у вигляді терм і басейнів досі служить людям.

АВСТРІЯ

В Австрії великий вибір курортів, різні напрямки лікування, ефективність процедур і можливість поєднувати лікування з прогулянками по місту або культурною програмою дозволяють австрійським термальним центрам з року в рік зберігати лідируючі позиції. Сірчисті джерела, радонові штольні, лікувальні грязі в поєднанні з сучасними досягненнями медицини гарантують поліпшення здоров'я. Розміщення в готелях на курортах буде дорожче, ніж в Угорщині або Словенії, але популярності це не заважає.

Бад-Татцмансдорф розташований в 125 км від Відня - тут гарна природа і комфортний клімат поєднуються з сучасними оздоровчими центрами. Торф'яні грязі, питні курси лікування і процедури з використанням термальних джерел протягом багатьох років дозволяють ефективно лікувати різноманітні захворювання серцево-судинної системи, шлунково-кишкові та проблеми з опорно-руховим апаратом.

Лойперсдорф
Лойперсдорф

У 160 км від Відня знаходиться ще один курорт - Лойперсдорф , Який має в своєму розпорядженні найбільшим в Європі оздоровчий центр: для лікування запалення суглобів і нервового виснаження, реабілітації після травм і порушень кровообігу використовуються унікальна глина і джерела з високим ступенем мінералізації в поєднанні з сучасними технологіями. Крім терапевтичних процедур курорт може пишається різними розвагами і можливістю відвідати Відень або Грац. Тут багато дітей - в термальному парку є сімейна зона з аквапарком, штучними хвилями і басейнами, ігровими майданчиками та фонтанами, кафе і ресторани. А для дорослих в окремій зоні з більш спокійною обстановкою пропонується повний комплекс процедур для лікування.

Бад-Гастайн
Бад-Гастайн

Долина Гастайн - це відомий гірськолижний курорт і не менш відомий термальний центр в Австрії: тут розташовані два міста Бад-Гастайн і Бад-Хойгастайн, де крім катання на гірських лижах відпочиваючі можуть відвідати радонові штольні і мінеральні джерела.

АНДОРРА

Піковим сезоном для бронювання турів в Андорру є зима - гірськолижні схили країни дуже популярні. Тут можна чудово поєднувати оздоровлення та катання на лижах. Термальний центр Кальдеа і більш сучасний комплекс Іну досить відомі і багато туристів приїжджають сюди із сусідньої Іспанії на курси лікування.

Обидва центри розташовані в Андорра-ла-Велла, де надзвичайно багато магазинів, кафе і барів, а до гірськолижних схилів можна добратися по канатній дорозі. Римські лазні, гроти, водоспади, численні басейни, джакузі і зони відпочинку дозволяють комфортно провести в термальних центрах цілий день. До речі, є і нічні сеанси! Різноманітні масажі, парні лазні і лікування травм і алергій - основні напрямки лікування.

У Іну не пускають дітей до 16 років, а в Кальдеа можна сходити сім'єю, тут є інфраструктура і для дитячого відпочинку. Вартість відвідування на дорослого складе 40 євро, на дитину 30 євро (на 3 години), є сімейні тарифи і нічні знижки.

Кальдеа
Кальдеа

Як правило, розміщення в готелях Андорри досить бюджетно і можна відвідати термальні центри, проживаючи в будь-якому з них. Також в Андоррі є готелі з SPA-центрами та джакузі, саунами і турецькими лазнями, басейнами, але тільки гості можуть відвідувати їх (заздалегідь бронюючи сеанс). Наприклад, готель Princesa Park 4 * або Sport Hotel Hermitage 5 * .

НІМЕЧЧИНА

Німеччина - лідер серед європейських країн, куди росіяни дуть лікуватися і діагностуватися. Сучасне обладнання, чіткість діагностики і високу якість лікування відомі у всьому світі. Реабілітаційні курорти Німеччини також популярні.

Найвідоміший курорт в Німеччині - Баден-Баден, який визначив моду на «лікування на водах» в 18-19 століттях. Тут відпочивали та лікувалися численні аристократичні родини Волконських, Меньшикова, Трубецьких, пізніше курорт відвідали Гоголь, Тургенєв і Достоєвський. Царі і спадкоємці імперій, поети, письменники і музиканти поправляли своє здоров'я і набиралися сил. Класична архітектура, казино, концерти і спектаклі з протягом літнього сезону, парки і розкішні готелі тягнуть гостей з усього світу. Тут розташовані відомі термальні центри «Фрідріхсбад» і «Каракалла» з термальними ваннами і паровими лазнями. Курс процедур на 7 днів на базі даних комплексів, включаючи консультацію лікаря, обгортання, масажі, відвідування лазень коштує приблизно 1050-1100 євро.

Баден-Баден
Баден-Баден

Відпочинок в Вісбадені - це не тільки класична архітектура, точність медичної діагностики і близько 30 термальних курортів, які спеціалізуються на лікуванні суглобів і опорно-рухового апарату.

ІСПАНІЯ

В Іспанії велика частина термальних курортів знаходиться поза основними напрямків, більше країна відома талассо-процедурами. В Іспанії знаходиться одна з найзнаменитіших Welness-клінік SHA, де проходять програми по зниженню ваги, омолодження і детоксикації організму відомі політики і знаменитості. Лікування там, безумовно, дуже дороге.

Але ми можемо порадити цілком доступний для відвідування курорт Марина д'Ор, розташований на узбережжі Коста Асааар, в 250 км від Барселони. Це досить новий курорт, що складається з готелів і апартаментів різної категорії.

Марина д'Ор
Марина д'Ор

Центром курорту є медичний і найбільший в Європі бальнеологічний центр з численними відкритими і критими басейнами, грязьовими ваннами, фізіопроцедурами і курсами масажу. Але основою для лікування є морська, а не термальна вода.

Поруч з центром розташована досить велика інфраструктура для активного відпочинку - тенісні корти, тренажерні зали, спортивні майданчики. Є інфраструктура і для дітей. Центр спеціалізується на лікуванні сечокам'яної хвороби, хвороб нирок, ревматизму, дихальних шляхів.

ІТАЛІЯ

Італія - ​​ідеальний вибір для відпочинку з лікуванням. Історія країни, комфортний клімат, приголомшлива кухня, широкий вибір курортів на будь-який бюджет, можливість відвідування термальних центрів укупі з відпочинком на морі або в горах - все це дозволяє сміливо рекомендувати термальні курорти Італії для відпочинку.

В Італії є градація курортів: південні спеціалізуються на лікуванні захворювань судин і кишково-шлункового тракту, а джерела в північній частині країни більше ефективні стимулюють центральну нервову систему, лікування суглоб і зниження ваги.

Абано-Терме
Абано-Терме

Один з найпопулярніших курортів на півночі Італії - Абано-Терме , Розташований всього в 60 км від Венеції. Кожен готель курорту має власний термальним центром, де за допомогою грязьових ванн, інгаляцій, масажами і ваннами лікуються численні захворювання шкіри, сечостатевої системи, органів дихання, стреси і перевтома. Класична архітектура готелів, мальовнича природа і можливість відвідувати кращі екскурсійні маршрути Італії роблять готель гідним вибором для любителів респектабельного відпочинку. Вартість туру на тиждень - від 700 євро на людину в 3 * готель без урахування вартості процедур.

Два термальних центру, Fonte Bonifacio VIII (працює цілий рік) і Fonte Anticolana (працює травень-кінець вересня), розташовані на ще одному термальному курорті Італії - Фьюджи і відомі як питні курорти. Спеціалізуються вони на лікуванні сечостатевої системи і хвороб нирок. Обидві водолікарні знаходяться у великих парках і додатково мають медичні корпусу для лікування.

Фьюджи
Фьюджи

Також крім лікувальної інфраструктури відвідувачі на території комплексів можуть знайти кафе, ресторани, питні фонтанчики, а в Fonte Anticolana є інфраструктура для розваги дорослих і дітей. Для відвідування парків є разові квитки та абонементи. Вартість разового квитка - близько 10 євро. Проживання на курорті пропонується в готелях різної категорії, але всі вони безсумнівно затишні. наприклад, Universo 3 * розташований в саду і на головній площі курорту.

Всього 40 хвилин на поромі від Неаполя, і ви на унікальному курорті - острові Іскья , Де м'який клімат, мальовнича природа, море і унікальні гарячі джерела утворили приголомшливі можливості для відпочинку і лікування. Даний курорт є цілорічним.

Даний курорт є цілорічним

Майже кожному готелі на Іск'є є басейн з термальною водою, а термальні парки дають можливість повноцінного відпочинку і відновлення сил. Невеликий парк Еден, мальовничий парк Негомбо з безліччю басейнів, парк для всієї родини Сади Посейдона - на Іск'є практично поруч з кожної курортною зоною є термальний парк.

Невеликий парк Еден, мальовничий парк Негомбо з безліччю басейнів, парк для всієї родини Сади Посейдона - на Іск'є практично поруч з кожної курортною зоною є термальний парк

Демократичні ціни на проживання, різноманітна інфраструктура для відпочинку туристів, можливість відвідування Неаполя, Сорренто і острова Капрі привабливі для сімейного відпочинку. Термальні води і бруду направлені на лікування шкірних захворювань, проблем з судинами, хвороби дихання і слуху. Наприклад, тур в готель Parco Cartamarana 3 * Зі сніданками коштує від 438 євро на людину, включаючи переліт. Є готелі і VIP рівня. Разове відвідування термального парку буде коштувати близько 35 євро, для дітей - 15 євро.

Разове відвідування термального парку буде коштувати близько 35 євро, для дітей - 15 євро

термальний курорт Терме де Сатурна в Тоскані - це унікальна можливість пройти лікування в термальних водах з вулкана кратерів. Розташовані на вершині пагорба, терми складаються з природних басейнів і двох водоспадів під відкритим небом. Додатково в комплексі є процедурні зали. Комплекс спеціалізується на лікуванні дерматологічних захворювань, отоларингології, хвороби опорно-рухового апарату, обміну речовин та ін. Саме на цей курорті знаходиться знаменитий готель Termedo Saturnia SPA & Golf Resort, зазначений численними нагородами в області туризму.

Терме де Сатурна
Терме де Сатурна

Але найвідоміший курорт регіону Тоскана - це Монтекатіні Терме . Сади і парки, розкішні готелі, високий рівень сервісу і вишукані ресторани не залишать нікого байдужими. Термальні води курорту застосовуються при лікуванні захворювань печінки, шлунка і суглобів. Частина джерел є питними, інші застосовуються для ванн і обгортань. Розміститися можна в готелях, але вартість проживання тут буде вище, ніж на Іск'є. Вартість туру в травні, включаючи авіаквитки, в готель Michelangelo 3 * - від 630 євро. Сам готель розташований в двох кроках від термального парку.

Монтекатіні Терме
Монтекатіні Терме

Взимку серед термальних курортів в Італії лідирує гірськолижний курорт Борміо - його термальні джерела в поєднанні з відмінними можливостями для катання є визначальними факторами для вибору. Готельна база досить широка, тут є можливість і для відпочинку молоді, і вимогливим гостям.

Борміо
Борміо

Міський термальний комплекс Bormio Terme (вартість квитка 21 євро) найбільш демократичний і відкритий щодня. Тут є кабінет для інгаляцій, ванни для ніг, басейни, сауни і грязелікарня. Для дітей є дитячі басейни і водні гірки.

Розташовані трохи в стороні від курортної зони Борміо термальні центри Bagni Vecchi і Barni Nuovo входять в комплекс з готелями GRAND HOTEL BAGNI NUOVI 5 * і GRAND HOTEL BAGNI VECCHI 4 * Термальний сеанс в кожному складається з відвідин численних критих і відкритих басейнів з термальною водою, саун, бань, кабінетів хромотерапии і аромотерапії. Для відвідувачів видаються халати і рушники.

Термальний центр Bagni Vecchi в Борн поменше по площі, але з мальовничим видом з відкритого підігрівається басейну на Борміо. Показання для відвідування - лікування хвороб нирок, травми суглобів, діабет, гінекологічні захворювання, шкірні захворювання. Вартість відвідування парків 40-50 євро на людину.

ФРАНЦІЯ

На території Франції знаходиться понад 1000 термальних джерел, на основі яких побудовані численні термальні центри та клініки. Найвідомішим курортом є Евіан , Розташований в передгір'ї поруч зі Швейцарією. Унікальний клімат і цілющі мінеральні води створюють відмінну базу для поліпшення самопочуття.

Евіан
Евіан

Оздоровчий центр «Evian Royal SPA» спеціалізується на лікуванні захворювань кишково-шлункового тракту, ендокринних захворювань, сечостатевої системи, тут є і численні програми детоксикації організму, схуднення та ін. Сам центр розташований в 5 * готелі ROYAL - EVIAN RESORT 5 * Luxe, але можна забронювати курс лікування, проживаючи в інших готелях, наприклад, в Hilton Evian-les-Bans 4 *. У готелі EVIAN ERMITAGE 4 * Luxe знаходиться SPA-центр Qeatre Terres, де на основі води Евіан проводяться численні косметологічні та медичні процедури.

Віші
Віші

Другий, не менш популярний французький термальний курорт, Віші , Славиться своїм історичним минулим. Тут відпочивали та поправляли здоров'я багато знаменитостей, в XIX столітті це був один з найпрестижніших термальних курортів Європи. У місті є казино, оперний театр, магазини, розкішні ресторани і мальовничі парки.

Захворювання шлунково-кишкового тракту у дітей і дорослих, захворювання хребта і суглобів, порушення обміну речовин і багато інших - ось спеціалізація клінік, розташованих в Віші. Питна вода і мінеральні ванни, обгортання і грязетерапія використовуються для лікування. У термальному центрі «Les Thermes des Domes» проводиться лікування різних захворювань, а також оздоровчі косметологічні програми і курси для схуднення.

А ось «Les Thermes Callou» - це клініка, де проводяться тільки лікувальні програми, розраховані на 14-21 день.

Один з найвідомішіх гостиниц в Віші - VICHY SPA HOTEL & RESORT LES CELESTINES 5 * . Готель з'єднаний критою галереєю зі SPA-центром, де крім процедурних кабінетів і басейнів, розташований Інститут Лабораторій Vichy. Зрозуміло, крім цих відомих курортів у Франції є ще ряд термальних курортів, які відмінно допомагають в лікуванні і оздоровленні.

Вибір термальних курортів в Західній Європі, безумовно, не обмежений перерахованими вище. Тут також знаходяться інші відомі термальні курорти, наприклад, Блакитна Лагуна (Ісландія), численні клініки Швейцарії на Женевському озері, відомі своєю якістю лікування, а термальний курорт Бат в Великобританії перебуває у списку Всесвітньої спадщини Юнеско завдяки архітектурі - практично в кожній країні є свої унікальні джерела і методи лікування, а краса природи і міст доповнить приємні враження.

Про демократичні і доступні більшості термальні курорти Східної Європи ми розповіли в другій частині статті - читайте її ТУТ .

.

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.