Навигация
Реклама
Реклама

Вартість життя в Австрії

особливості бюджету

За російськими мірками, особливо з урахуванням поточного курсу валют, Австрію складно назвати самим недорогим місцем для життя, хоча в недавньому часі тутешні ціни були цілком прийнятні для росіян із середнім доходом. Але для багатьох європейців Австрія як і раніше є привабливим напрямком не тільки для комфортного і безпечного життя, але також для шопінгу і покупки продуктів харчування. Плюс, вартості нерухомості в країні далеко, наприклад, до Великобританії і Франції: тут як і раніше можна придбати житло за адекватний бюджет, і воно буде стабільно зростати в ціні.

Найбільш висока вартість життя, поряд з відповідним її якістю, чекає іноземців у Відні, столиці Австрії. Хоча і тут все відносно. Так, іноземці з Великобританії і Франції знаходять життя в Австрії відносно дешевою, в той час як для громадян Нідерландів, Іспанії або Росії ціни в Австрії вище, ніж в їх рідних країнах.

Для забезпечення рівного рівня життєвого комфорту і з урахуванням оренди житла в російській та австрійської столицях, в Москві буде потрібно бюджет в € 1350, а в Відні € 1640. З огляду на, що середня зарплата в Австрії після сплати податків становить менше € 2000, близько третини доходу населення йде на оплату житла.

Безумовно, вартість життя варіюється в залежності від місця розташування (життя в міському центрі завжди дорожче, ніж в сільській місцевості) і особистих пристрастей - фактора, який критичним чином може вплинути на стан банківського рахунку.

Головні статті витрат - нерухомість (ціни на житло в Австрії прагнуть до астрономічних показників) і навчання дітей в міжнародних школах; з сімейного бюджету, виділеного на продукти харчування, левова частка буде витрачатися на покупку взимку свіжих овочів і фруктів.

Ціни на продукти

Вартість продуктів в Австрії - одна з найвищих в Європі. Мінімізувати витрати можна, купуючи продукти в мережевих магазинах, а готувати і харчуватися вдома - оптимальний вихід для тих, хто потребує економії сімейного бюджету. Найприйнятніші за цінами - мережеві супермаркети Penny Markt і Zielpunkt, а найбільш висококласні і, відповідно, найдорожчі - Spar Gourmet і Merkur. З іншого боку, в Австрії досить дешевий алкоголь. Так, пляшку столового вина можна придбати за € 2, а банку пива в супермаркеті - від € 0,8.

Так, пляшку столового вина можна придбати за € 2, а банку пива в супермаркеті - від € 0,8

В середньому вартість основної продуктового кошика наступна:

 • Молоко (1 л) - € 1,04
 • Батон свіжого білого хліба - € 1,54
 • Рис (1 кг) - € 1,68
 • Яйця (12 шт.) - € 3,11
 • Сир місцевого виробництва (1 кг) - € 9,76
 • Куряче філе (1 кг) - € 8,5
 • Фрукти (яблука, апельсини) - € 2,0-2,3
 • Овочі (томати, картопля) - € 1,6-2,5
 • Питна вода вода (1,5 л) - € 0,67
 • Пляшка вина - € 5
 • Місцеве пиво (0,5 л) - € 0,93
 • Імпортне пиво (0,33 л) - € 1,2
 • Пачка сигарет (Marlboro) - € 4,8

Обід в недорогому ресторані або закладі фаст-фуду типу McDonalds обійдеться в € 7- € 9, а обід на двох, що складається з трьох страв, в ресторані середнього цінового діапазону коштує близько € 40. За місцеве або імпортне пиво в ресторані доведеться заплатити близько € 3,5.

Одяг, розваги, комунікації

Джинси Levi's можна придбати за € 77, літнє плаття за € 35, а чоловічі туфлі або пара кросівок Nike обійдуться в € 80 € 100.

За абонемент у фітнес-клуб доведеться заплатити близько € 32, годинна оренда тенісного корту обійдеться в € 15, а один квиток в кіно коштує € 9,8.

1 хвилина розмови по мобільному телефону оцінюється в Австрії в € 0,07, а місяць безлімітного інтернету (швидкість 10 Mbps) в середньому по країні обходиться в 20 євро.

Оренда і утримання нерухомості

Іноземці, які не є громадянами ЄС і бажаючі придбати нерухомість в Австрії, для початку повинні отримати спеціальний дозвіл на покупку за місцем реєстрації майбутнього житла. Як правило, це робиться швидко - і не супроводжується додатковими складнощами, якщо дотримані всі вимоги австрійської влади. Що стосується оренди, то ціни на неї значно варіюються в залежності від місця розташування житла. У Відні зусилля уряду по будівництву державних житлових будинків з пільговими орендними ставками дозволяють знайти доступні варіанти навіть в престижних районах. Як правило, це компактні квартири, невеликі за площею, але прийнятні за вартістю оренди.

При підписанні договору оренди орендар має врахувати додаткові витрати, еквівалентні орендної плати за два місяці (при залученні ріелтора - оплата в розмірі двох-трьох місяців оренди). Ця сума вноситься в якості безповоротного депозиту.

Довгострокова оренда житла з однією спальнею на околиці або в центрі австрійських міст обходиться в € 500 € 650 на місяць (€ 550- € 770 у Відні).

Ціни на комунальні послуги досить розумні за європейськими мірками, але високі в порівнянні з російськими тарифами: вартість електроенергії і газу (вода, як правило, включена в оренду), становить близько € 150 € 200 на місяць за квартиру площею 100 кв. м.

Освіта

Іноземні резиденти мають право безкоштовно навчати своїх дітей в австрійських школах. При цьому варто зауважити, що навчальна програма ведеться на німецькій мові, і якщо дитина їм не володіє, то навчання буде неможливо. У великих містах Австрії є безліч міжнародних шкіл, хоча вартість навчання може бути досить високою - близько € 18 000 на рік. Ціни будуть варіюватися в залежності від школи і віку дитини. Тому іноземці, які приїжджають до Австрії за трудовим договором, намагаються домовитися з роботодавцем - і зробити оплату навчання дітей частиною робочого контракту.

У міжнародних школах можна навчатися як за навчальним планом своєї країни, так і за програмою міжнародного бакалаврату (IB), а викладання ведеться як англійською, так і рідною мовою учня. Багато іноземців вважають за краще відправляти своїх дітей саме в такі навчальні заклади, щоб усунути складнощі мовного бар'єру, і дозволити дітям продовжувати знайому навчальну програму зі звичним стилем викладання. Незважаючи на високу вартість, число місць в популярних школах строго обмежено.

Частиною державної системи освіти також є двомовні школи, в яких викладання ведеться англійською та німецькою мовами. У них учні швидко опановують навичками розмовної мови і мають можливість спілкуватися з місцевими школярами - а навчання часто безкоштовне.

транспорт

У більшості австрійських міст добре розвинена система громадського транспорту. Великі мегаполіси мають підземне метро, ​​трамвайні лінії, автобуси і навіть приміські залізниці, в той час як віддалені і провінційні міста розташовують одним-двома видами транспорту. У порівнянні з російськими умовами, громадський транспорт в Австрії дорогою - одна поїздка на метро у Відні обійдеться в € 2,2, а безлімітний місячний проїзний на всі види транспорту коштує € 48,2.

Вулиці багатьох міст пристосовані для пересування на велосипеді, орендувати який можна за € 5 / год.

Володіти автомобілем в Австрії - досить накладно. Так, машина марки Volkswagen Golf обійдеться тут на 44% дорожче, ніж в Москві (€ 20 100 в порівнянні з € 13 900) а вартість літра палива в Австрії більш ніж удвічі перевершує російську ціну (€ 1,22 проти € 0,57 ), життя автомобіліста ускладнюється питанням парковки, причому як за вартістю, так і за кількістю вільних місць.

Медичне обслуговування

Іноземці, які приїжджають до Австрії, можуть бути впевнені, що знаходяться в країні з однією з кращих систем охорони здоров'я в Європі. Працюючі тут громадяни інших країн (і платять податки) мають доступ до безкоштовного державному охороні здоров'я. Поняття «безкоштовно» щодо австрійської медицини - вельми умовно, оскільки існує система обов'язкового медичного страхування, в рамках якої медичні страховки оплачуються в частках самими працівниками і їх роботодавцями.

Завдяки широкому покриттю обов'язкової страховки більшість жителів не витрачають гроші на покупку приватних медичних страхових полісів. Проте власники приватних медичних страховок мають доступ до більшої кількості послуг при меншому часі очікування.

Базові медичні послуги включають в себе лікування в державних лікарнях, медикаменти, основну стоматологічну допомогу і консультації деяких фахівців. Ці послуги надаються безкоштовно всім громадянам і резидентам Австрії, а також туристам і тим, хто перебуває в країні на тимчасовій основі. Європейці з країн, з якими у Австрії підписані взаємні угоди в області охорони здоров'я, також можуть використовувати на території Австрії Європейську карту медичного страхування (EHIC).

Закони про рецептурних препаратах в Австрії дуже суворі. Наприклад, антибіотики, які в багатьох країнах доступні у вільному продажі, в Австрії продаються тільки за рецептом - і повинні бути приписані лікарем. Більшість витрат на придбання рецептурних препаратів покриваються державною програмою медичного страхування (страховими медичними касами), проте іноземці в будь-якому випадку повинні вносити номінальну плату за медикаменти. Володарі приватних страховок набувають ліки за свій рахунок, а потім відправляють квитанції страхової компанії для відшкодування вартості.

Через брак страховок разове відвідування лікаря обійдеться в € 25- € 70.

Портал HomesOverseas. ru дякує за допомогу в підготовці статті Надю Принц ( Prinz dom ), Олену Утюмова ( Індії ) І Анастасію Бикову ( Knight Frank ).

photocredits: flickr

Ольга Шошина

HomesOverseas.ru

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.